Maďarsko – Srbsko 26:23 (kon.) | Argentína – Tunisko 23:25 (kon.) | Dánsko – J. Kórea 26:24 (kon.)
Island – V. Británia 41:24 (kon.) | Španielsko – Chorvátsko 25:30 (kon.) | Francúzsko – Švédsko 29:26 (kon.)
Španielsko
25:30 (10:11)
Chorvátsko
Pondelok 06.08.2012, 20:30Olympijské hry - muži

Ja sa Vám chcem poďakovať za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (25:30) (22:19:19)

Najlepšími strelcami zápasu sú na strane Španielska s piatimi gólmi Victor Tomas Gonzalez a Raul Rodriguez Entrerrios. Za Chorvatsko sa sedemkrát trafili Blaženko Lackovič a Ivan Čupič. (25:30)

22:17
    Je za nami zápas Španielska s Chorvátskom. Po vyrovnanom prvom polčase, v ktorom boli najviditeľnejsšie práve obrany obidvoch celkov, sme v druhom polčase videli naopak ofenzívnu hádzanú. Chorváti nakoniec lepšie zvládli záver zápasu a vyhrali tak 30:25. Rovnako ako Island sú na turnaji naďalej neporazení. (25:30)

60
    Koniec zápasu. (25:30) (25:30)

60
    Chorváti uspali španielskú obranu a na záver si ešte pripísali 30ty gól. Trafil sa Manuel Štrlek. (25:30) (25:30)

59
    Lackovič ešte trafil cez obrancu volne miesto v hornej časti bránky. (25:29) (25:29)

58
    Gólostroj pokračuje. Drzím prienikom cez chorvátsku obranu sa prezentoval Gurbindo Martinez. (25:28) (25:28)

58
    Ivan Čupič premenil pohodlne ďalší brejk ! (24:28) (24:28)

57
    Ďalší gól ! Canellas Reixach prešiel drzo chorvátskou obranou a trafil presne. (24:27) (24:27)

57
    O ďalšiu presnú strelu sa postaral Duvnjak. (23:27) (23:27)

56
    Španielsko znižuje zásluhou Ugaldeho Garciu,ktorý sa presadil z ľavého krídla. (23:26) (23:26)

56
    Blaženko Lackovič navyšuje chorvátsky náskok už na štyri góly. (22:26) (22:26)

55
    Ugalde Garcia nenašiel ani teraz recept na chorvátskeho gólmana. So Španielmi to v tomto zápase už vyzera nie najlepšie. (22:25) (22:25)

54
    Vori je veľmi presný z pravej strany, gólové hody v druhom polčase pokračujú. (22:25) (22:25)

53
    Nechytateľnou strelou znižuje Canellas Reixach. (22:24) (22:24)

53
    Ďalší brejk a v ňom Denis Buntič. Španieli to v tejto fáze zápasu nezvládajú a inkasujú tretí gól v priebehú poslednej minúty. (21:24) (21:24)

52
    Z rýchleho brejku sa presadil Ivan Čupič. (21:23) (21:23)

51
    Na druhej strane sa zavesil do vzduchu Lackovič a presne k opačnej tyči skoroval. (21:22) (21:22)

51
    Tomas Rodriguez dáva ďalšiu sedmičku a 9 minút pred koncom vyrovnáva. (21:21) (21:21)

Martin Platko

Španielsko: Ibanez, Capar – Martineze, Peno, Entrerrios, Aguirrezabalaga, Melian, Reixach, Morros de Argila, Comas, Gonzalez, Garcia, Akizu, Guardiola.
    Chorvátsko: Losert, Alilovič – Balič, Duvnjak, Lackovič, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Vukovič, Buntič, Štrlek, Čupič, Ninčevič.