Maďarsko – Srbsko 26:23 (kon.) | Argentína – Tunisko 23:25 (kon.) | Dánsko – J. Kórea 26:24 (kon.)
Island – V. Británia 41:24 (kon.) | Španielsko – Chorvátsko 25:30 (kon.) | Francúzsko – Švédsko 29:26 (kon.)
Španielsko
25:30 (10:11)
Chorvátsko
Pondelok 06.08.2012, 20:30Olympijské hry - muži

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:30.

20:14
    Príjemný pondelkový večer, hádzanarský olympijský turnaj mužov pokračuje posledným hracím dnom v rámci základných skupin. Ten prinesie tradične šest duelov, medzi nimi aj suboj Španielska s Chorvatskom. (0:0) (0:0)

20:18
    Španieli majú na konte už šest bodov. Zdolat dokázali Srbsko 26:21, Južnú Koreu v prestrelke 33:29 a Maďarsko vysoko 33:22. Tvrdo však narazili len na Dánsko, ktorému podlahli tesne 23:24. Podali však veľmi dobrý výkon. (0:0)

20:20
    Chorvatsko sa na olympijskom turnaji prezentuje špičkovu hádzanu, o čom sa už stihli presvedčit štyri mužstvá. Južnú Koreu zdolalo hladko 31:21, Srbsko 31:23, Maďarsko rovnako suverénne 26:19 a naposledy rozstrieľalo aj Dánov 32:21. (0:0)

Španielsko: Ibanez, Capar – Martineze, Peno, Entrerrios, Aguirrezabalaga, Melian, Reixach, Morros de Argila, Comas, Gonzalez, Garcia, Akizu, Guardiola.

Chorvatsko: Losert, Alilovič – Balič, Duvnjak, Lackovič, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Vukovič, Buntič, Štrlek, Čupič, Ninčevič. (0:0)

Trenérom španielského tímu je Valero Rivera Lopez, chorvatsku lavičku vedie Slavko Goluza. (0:0)

1
    Stretnutie práve začalo. (0:0) (0:0)

1
    Lackovič hneď v úvode otestoval španielského brankára,ktorý jeho pokus vyrazil. (0:0) (0:0)

2
    Reixach bol zablokovaný chorvátskou obranou. (0:0) (0:0)

2
    Do vedenia tak idú Španieli po rýchlom brejku Raula Rodrigueza Entrerriosa. (1:0) (1:0)

3
    Zo sedmičky sa presadil chytrým lobom Zlatko Horvat. (1:1) (1:1)

4
    Entrerrios pridáva ďalší gól FURIE ROJA, keď sa mu úplne otvoril stred ihriska. (2:1) (2:1)

5
    Maqueda Peno videl prvú žltú kartu zápasu. (2:1) (2:1)

6
    Igor Vori sa dobre uvoľnil a vyrovnáva. (2:2) (2:2)

6
    Ugalde Garcia z ľavého krídla dostáva presnou strelou španielov do vedenia. (3:2) (3:2)

6
    Drago Vukovič z rýchleho protiútoku vyrovnáva zápas. Vidime teraz tri goly v jednej minúte. (3:3) (3:3)

7
    Španieli idú do vedenia zásluhou Aguirrezabalagu,ktorý sa trafil z pravej strany. (4:3) (4:3)

8
    Zlatko Horvat trestuhodne nepremenil sedemetrový hod ! (4:3) (4:3)

8
    Entrerrios pálil ďalšiu loptu len do tyče ! (4:3) (4:3)

9
    Guardiola Villaplana dostáva žltú kartu (4:3) (4:3)

10
    Nemeckí arbitri vytahujú ďalšiu žltú kartu, ktorú vidí Ninčevič. (4:3) (4:3)

11
    Entrerrios strieľa ďalší gól Španielov, ktorí zatiaľ prekvapivo vedú nad Chorvátskom. (5:3) (5:3)

11
    Chorvátsko si berie oddychový čas. (5:3) (5:3)

12
    Kopljar dostáva ďalšiu žltú kartu. (5:3) (5:3)

13
    Albert Comas Rocas bez problémov premenil sedemetrový hod. (6:3) (6:3)

13
    Ďalší famózny zákrok španielskeho brankára proti strele Voriho. (6:3) (6:3)

14
    Ani Duvnjakovi sa nepodarilo prekonať Capara, keď trafil len tyč! (6:3) (6:3)

15
    Na druhej strane je nepresný Aguirrezabalaga (6:3) (6:3)

Peno Maqueda je vylúčený. Presilovku si zahraje Chorvátsko. (6:3) (6:3)

15
    Až sedmička pomáha Chorvátom k zníženiu. Trafil sa Čupič. (6:4) (6:4)

16
    V oslabení bol na konci rýchlej akcie Aguirrezabalaga. (7:4) (7:4)

17
    Z krídla pridáva ďalši gól Španielov Rocas Comas. (8:4) (8:4)

17
    Zlatko Horvat z toho istého miesta znižuje svojou nekompromisnou strelou. (8:5) (8:5)

18
    Aguirrezabalaga stroskotal na gólmanovi. (8:5) (8:5)

19
    Chorvátsko znižuje, keď sa presadil výbornou strelou z diaľky Marko Kopljar. (8:6) (8:6)

20
    Entrerrios je na druhej strane opäť nepresný, rovnako si počína z bleskovej protiakcie aj Duvnjak. (8:6) (8:6)

21
    Z pravého krídla pridáva ďalší gól eso FC BARCELONA Victor Tomas Gonzales. (9:6) (9:6)

22
    Blaženko Lackovič bleskovo znižuje ďalšou presnou strelou. (9:7) (9:7)

22
    Štrlek vidí žltú kartu. (9:7) (9:7)

23
    Rocas Comas trafil zo sedmičky len tyč! (9:7) (9:7)

23
    Tiež Gurbindo Martinez uvidel od nemeckých arbitrov žltú kartu. (9:7) (9:7)

24
    Lackovič opäť stroskotall na tyči španielskej bránky. (9:7) (9:7)

24
    Manuel Štrlek dostal 2 minúty, presilovka pre Španielov. (9:7) (9:7)

25
    Chorváti znižujú. Výborne sa dokázal presadiť aj v páde Lackovič. (9:8) (9:8)

25
    Tomas Gonzales bude 2 minúty chýbať svojmu tímu. (9:8) (9:8)

26
    Rýchly brejk prináša Chorvátsku vyrovnanie. Presadil sa neomylne Marko KOPLJAR. (9:9) (9:9)

27
    Španielsko si vyžiadalo oddychový čas. (9:9) (9:9)

27
    Chorvátsko ide prvýkrát do vedenia. Stratu Španielov využíva v rýchlom brejku Manuel Štrlek. (9:10) (9:10)

28
    Akizu na druhej strane trafil len pripraveného Aliloviča. (9:10) (9:10)

29
    A máme opäť vyrovnané. Paul Rodriguez Entrerrios sa presnou strelou do hornej časti bránky nepomylil . (10:10) (10:10)

30
    Chorvátsky tréner dostáva od nemeckých rozhodcov žltú kartu za protesty . (10:10) (10:10)

30
    Ivano Balič ešte stihol v závere polčasu zakončiť po rýchlom brejku. (10:11) (10:11)

30
    Prvý polčas skončil. (10:11) (10:11)

Je za nami prvý polčas , ktorý neprieniesol príliš veľa pekných akcií. Je to veľký boj obrán na jednej aj druhej strane. Obrany zatiaľ prevyšujú aj útoky.Španieli si v priebehu prvej časti vytvorili aj 4 - golový náskok ale v závere sa podarilo Chorvátom stav otočiť vo svoj prospech. Určite nás však čaká zaujímavý druhý polčas. (10:11)

Najlepším strelcom polčasu sa stal s 5timi gólmi Raul Rodriguez Entrerrios. (10:11)

31
    Začal druhý polčas. (10:11) (10:11)

31
    Presne medzi nohy brankára Chorvátska sa presadzuje Maqueda Peno. (11:11) (11:11)

32
    Španielom vyšiel vstup do druheho polčasu. Trafil sa presne pod hornú tyč aj Aguirrezabalaga. (12:11) (12:11)

33
    Horvat z pravého krídla minul španielskú branku. (12:11) (12:11)

33
    Drago Vukovič na ľavom krídle presne zakončil. (12:12) (12:12)

34
    Chorváti opäť rýchlo otáčajú stav, keď sa z brejku presadzuje Duvnjak. (12:13) (12:13)

35
    Zo značky sedemetrového hodu skóruje Tomas Gonzalez. (13:13) (13:13)

35
    Lackovič prešiel neskutočne drzo španielskou obranou a dáva ďalší gól. (13:14) (13:14)

36
    Duvnjak navyšuje chorvatsky náskok na 2 góly. Sledujeme skvélu ofenzívnu hádzanú. (13:15) (13:15)

36
    Chorvatsko si zahraje presilovku, na trestnú lavicu si išiel sadnúť Guardiola Villaplana. (13:15) (13:15)

37
    Výborný zákrok španielského gólmana proti jedovatej strele v podaní Duvnjaka. (13:15) (13:15)

37
    Čupič premenil bez problémov sedmičku a posiela Chorvatsko do trháku ! (13:16) (13:16)

38
    Jakov Gojun dostáva 2 minúty. Presilovka pre Furiu Roja. (13:16) (13:16)

39
    Cannelas Reixach so dobre uvoľnil a za chorvátskou obranou už bez problémov zakončil. (14:16) (14:16)

40
    Po faule Baliča sa zo sedmičky presadil Tomas GONZALEZ ! Už je to len o gól. (15:16) (15:16)

41
    Chorváti tak dlho kombinovali v útoku až o loptu prišli kvôli pasivite. (15:16) (15:16)

42
    Na druhej stranezbytočná chyba, ktorá viedla k rýchlemu brejku Ivana Čupiča. Ten bol neomylný. (15:17) (15:17)

43
    Španieli znižujú nekompromisnou strelou z väčšej diaľky, o ktorú sa postaral Entrerrios. (16:17) (16:17)

44
    Lackovič bol faulovaný a tak uvidíme ďalšiu sedmičku. (16:17) (16:17)

44
    Čupič opäť trafil presne sedmičku a zakončil do spodnej časti bránky. (16:18) (16:18)

45
    Ďalšia krásna dalekonosná strela v podaní Španielov zanmená zníženie. Postaral sa o to Maqueda Peno. (17:18) (17:18)

45
    Duvnjak bleskovo prešiel španielskou obranou a opäť vracia chorvátom vedenie o 2 goly. (17:19) (17:19)

45
    Ugalde Garcia je z pravého krídla neskutočne presný. Obidva tímy su oveľa viac ofenzívnejšie ako v prvom polčase. (18:19) (18:19)

46
    Tomas Gonzalez z pravej strany vyrovnáva stav tohto zápasu ! (19:19) (19:19)

47
    V druhom polčase diváci už sledujú hádzanú. ktorá sa im musí páčiť. Chorvátom vracia vedenia Lackovič. (19:20) (19:20)

48
    Španieli prichádzajú o loptu po technickom priestupku. (19:20) (19:20)

48
    Čupič si vychutnal ďalšiu sedmičku, trafil presne medzi nohy gólmana. (19:21) (19:21)

49
    Španielska odpoveď prišla bleskovo. Akizu sa dostal pred Alioviča, odkiaľ nemal problém skorovať. (20:21) (20:21)

50
    Chorvátsko si berie oddychový čas ! (20:21) (20:21)

51
    Tomas Rodriguez dáva ďalšiu sedmičku a 9 minút pred koncom vyrovnáva. (21:21) (21:21)

51
    Na druhej strane sa zavesil do vzduchu Lackovič a presne k opačnej tyči skoroval. (21:22) (21:22)

52
    Z rýchleho brejku sa presadil Ivan Čupič. (21:23) (21:23)

53
    Ďalší brejk a v ňom Denis Buntič. Španieli to v tejto fáze zápasu nezvládajú a inkasujú tretí gól v priebehú poslednej minúty. (21:24) (21:24)

53
    Nechytateľnou strelou znižuje Canellas Reixach. (22:24) (22:24)

54
    Vori je veľmi presný z pravej strany, gólové hody v druhom polčase pokračujú. (22:25) (22:25)

55
    Ugalde Garcia nenašiel ani teraz recept na chorvátskeho gólmana. So Španielmi to v tomto zápase už vyzera nie najlepšie. (22:25) (22:25)

56
    Blaženko Lackovič navyšuje chorvátsky náskok už na štyri góly. (22:26) (22:26)

56
    Španielsko znižuje zásluhou Ugaldeho Garciu,ktorý sa presadil z ľavého krídla. (23:26) (23:26)

57
    O ďalšiu presnú strelu sa postaral Duvnjak. (23:27) (23:27)

57
    Ďalší gól ! Canellas Reixach prešiel drzo chorvátskou obranou a trafil presne. (24:27) (24:27)

58
    Ivan Čupič premenil pohodlne ďalší brejk ! (24:28) (24:28)

58
    Gólostroj pokračuje. Drzím prienikom cez chorvátsku obranu sa prezentoval Gurbindo Martinez. (25:28) (25:28)

59
    Lackovič ešte trafil cez obrancu volne miesto v hornej časti bránky. (25:29) (25:29)

60
    Chorváti uspali španielskú obranu a na záver si ešte pripísali 30ty gól. Trafil sa Manuel Štrlek. (25:30) (25:30)

60
    Koniec zápasu. (25:30) (25:30)

22:17
    Je za nami zápas Španielska s Chorvátskom. Po vyrovnanom prvom polčase, v ktorom boli najviditeľnejsšie práve obrany obidvoch celkov, sme v druhom polčase videli naopak ofenzívnu hádzanú. Chorváti nakoniec lepšie zvládli záver zápasu a vyhrali tak 30:25. Rovnako ako Island sú na turnaji naďalej neporazení. (25:30)

Najlepšími strelcami zápasu sú na strane Španielska s piatimi gólmi Victor Tomas Gonzalez a Raul Rodriguez Entrerrios. Za Chorvatsko sa sedemkrát trafili Blaženko Lackovič a Ivan Čupič. (25:30)

Ja sa Vám chcem poďakovať za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (25:30) (22:19:19)

Martin Platko

Chorvátsko: Losert, Alilovič – Balič, Duvnjak, Lackovič, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Vukovič, Buntič, Štrlek, Čupič, Ninčevič.