100 m znak - rozplavby (ženy) | (kon.) | | | 200 m voľný spôsob - rozplavby (muži) | (kon.) |
100 m prsia - rozplavby (ženy) | (kon.) | | | 100 m znak - rozplavby (muži) | (kon.) |
400 m voľný spôsob - rozplavby (ženy) | (kon.) | | | 4x100 m v.sp. rozplavby (muži) | Austrália (kon.) |
100 m motýlik - Finále (ženy) | Dana Vollmerová (kon.) | | | 200 m voľný spôsob - semifinále (muži) | Sun, Biedermann (kon.) |
100 m prsia - semifinále (ženy) | Soniová,Meilutyteová (kon.) | | | 100 m prsia - Finále (muži) | van der Burgh (kon.) |
400 m voľný spôsob - Finále (ženy) | Camille Muffatová (kon.) | | | 100 m znak - semifinále (muži) | Lacourt , Grevers (kon.) |
100 m znak - semifinále (ženy) | (kon.) | | | 4x100 m v.sp. - Finále (muži) | Francúzsko (kon.) |
Do 53 kg - Finále (ženy) | CHINSHANLO Zulfiya (kon.) | | | Do 56 kg - Finále (muži) | Yun Chol Om (kon.) |
Vzduchová pištoľ Skeet ženy - kvalifikácia | (kon.) | | | Vzduchová pištoľ 10m ženy - kvalifikácia | (kon.) |
Vzduchová pištoľ 10m ženy - finále | Guo (kon.) | | | Vzduchová pištoľ Skeet ženy - finále | Rhode (kon.) |
C1 - rozjazdy + K1 rozjazdy muži | (kon.) |
Viacboj jednotlivci - kvalifikácia ženy | (kon.) |
Zápasy v skupinách muži + ženy + zmiešaná štvorhra | (kon.) |
Nový Zéland - Austrália | 1:0 (kon.) | | | Holandsko - Belgicko | 3:0 (kon.) |
Argentína - JAR | 7:1 (kon.) | | | V. Británia - Japonsko | 4:0 (kon.) |
Grécko - Chorvátsko | 6:8 (kon.) | | | Kazachstan - Španielsko | 6:14 (kon.) |
Maďarsko - Srbsko | 10:14 (kon.) | | | Rumunsko - V.Británia | 13:3 (kon.) |
Čierna Hora - USA | 7:8 (kon.) |
koniec udalosti
Do 56 kg - Finále (muži)
Yun Chol Om
Rastislav Maro
BEEKHUIZEN Christian (FRA), Moretti Claudia (ITA), TIEMPHET Sunantha (THA), Alvarado Rosalie (MEX)
1. trh (the Snatch)
2. nadhod (the Clean and Jerk)
V oboch disciplínach bude mať každý atlét tri pokusy a zaráta sa mu ten najlepší.
Víťaz bude práve ten, ktorý bude mať súčet zdvihnutých kilogramov v najlepších pokusoch najvyšší.
Práve kvôli náročnosti budeme na olympijských hrách touto vzpieracou disciplínou začínať.
Ak sa v tejto disciplíne akémukoľvek z atlétov jeden z troch pokusov nepodarí (môže to byť prvý, druhý alebo až tretí pokus), tak je automaticky z tejto disciplíny vyradený!
Svet
Obe disciplíny - 305 kg - MUTLU Halil (Turecko)
Trh - 138 kg - MUTLU Halil (Turecko)
Nadhod - 168 kg - MUTLU Halil (Turecko)
Olympijské hry
Obe disciplíny - 305 kg - MUTLU Halil (Turecko)
Trh - 137 kg - MUTLU Halil (Turecko)
Nadhod - 168 kg - OM Yun Chol (Severná Kórea), ktorý padol dnes v skupine B
1. WU Jingbiao (Čína) - 133 kg
2. EL MAOUI Khalil (Tunisko) - 132 kg
3. OSMONALIEV Bekzat (Kirgizsko) - 127 kg
Zlato si odnáša Yun Chol Om zo Severnej Kórey, ktorý dokázal prekonať aj olympijský rekord a to v disciplíne nadhod - 168 kg! V celkovom súčte dokázal zdvihnúť - 293 kg (125 kg + 168 kg).
Striebro si za dnešný výkona odnáša Jingbiao Wu z Číny, ktorý dokázal v celkovom súčte zdvihnúť - 289 kg (133 kg + 156 kg).
Bronz získal v dnešnom vzpieraní Valentin Hristov z Azerbajdžanu, ktorý dokázal v celkovom súčte zdvihnúť - 286 kg (127 kg + 159 kg).
(22:07:05)