Senica – Košice 2:1 (kon.) | Trnava – Myjava 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Žilina 1:1 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
1:1 (1:0)
MŠK Žilina
Nedeľa 29.07.2012, 19:30Niké liga

Koniec zápasu. (21:25:17)

90+3
    Na Pasienkoch znie prekrikovačka: "MY CHCEME SLOVAN!!"

90+2
    Z ihriska odchádza Barčík a nahradil ho Gergel.

90
    Nadstavený čas 3 minúty.

90
    Ďalšia žltá karta, tentokrát pre hráča hostí Pečovského.

89
    Žltou kartou potrestaný aj Slovanista Marko Milinkovič.

87
    Striedani Žiliny. Z ihriska odišiel Majtán a nahradil ho Leitner.

86
    Jozef Piaček potestaný žltou kartou.

85
    Dnešné stretnutie sleduje 1528 divákov.

83
    Milinkovičova strela z priameho kopu bola zblokovaná na rohový kop.

81
    Ognadon Serge Akakpo dostáva červenú kartu za faul na prenikajúceho Filipa Šeba. Priamy kop pre Slovan.

81
    Ďalší rohový kop Žiliny presvišťal celým pokutovým územím a končí za postrannou čiarou.

80
    Domáci striedajú. Z ihriska odišiel Lester Peltier a nahradil ho Ákos Szarka.

78
    Rohový kop Žiliny. Lopta po nepresnej strele končí len za čiarou a Putnocký bude vykopávať.

74
    Striedanie v domácom tíme, z ihriska odišiel Erik Grendel a nahradil ho Kristián Kolčák.

71
    Striedanie v tíme hostí, z ihriska odišiel Paur a nahradil ho Šulek.

69
    Slovanisti sa snažia o gólovú odpoveď, no zatiaľ sa im to veľmi nedarí. Do konca zápasu zostáva niečo cez 20 minút.

67
    Milinkovičov strieľaný center z priameho kopu mieril na hlavu Lestera Peltiera, ten sa lopty však nedotkol a lopta tesne pred Dúbravkom skočila. Nevyzeral to ako náročný zákrok, ale určite bol. Lopta končí pri rohovej zástavke.

66
    Prvé striedanie v zápase. Z ihriska odišiel Filip Hlohovský a nahradil ho Juraj Halenár.

64
    Žilina dala gól!
    Zaskočená obrana Slovanu! Po nevinne vyzerajúcej akcii inkasovali vyrovnávajúci gól. Z ničoho nič prišla prihrávka po zemi na RÓBERTA PICHA a ten z prvej tvrdou strelou vymietol všetky pavučiny v ľavom rohu Putnockého brány.

62
    Dlhý pas Viktora Pečovského nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov a skončil až za postrannou čiarou.

60
    Obrovská šanca domácich. K lopte sa dostal Mamadou Bagayoko a krásnym točeným centrom našiel hlavu Lestera Peltiera, ten zamieril tesne nad brvno Dúbravkovej brány.

59
    Po rohu sa k centri dostal Miroslav Barčík, loptu si berie pre seba domáci brankár.

58
    Center Stanislava Angeloviča poslal Nicolas Gorosito k rohovej zástavke. Hostia budú zahrávať rohový kop.

56
    Slovan sa dostal do útoku no následne pokračoval v prihrávkach a zase sa vrátil až k obrancom. Diváci kričia - "ešte brankárovi"..

55
    Bagayoko sa stavia k zahratiu autového vhadzovania. Zrejme neurobil najlepšie, lebo jeho spoluhráči len stoja a stoja. Nemá komu nahrať.

53
    Lester Peltier sa rýchlo vrátil až do oblasti okolo stredovej čiary, vybojoval loptu čistým zákrokom zozadu. Snaha o rýchly protiútok stroskotala na Filipovi Hlohovskom.

52
    Krásne vysunutie Róberta Picha. V poslednej chvíli zasiahol sklzom Mamadou Bagayoko a obral žilinského hráča o loptu.

51
    Bagayoko vyhral šprintérsky súboj, ale následne stroskotal na brániacom Pečovskom. Pri lopte Žilinčania.

49
    Rozhodca napomína Putnockého, aby nezdržiaval. Matúšov výkop končí za postrannou čiarou pri striedačkách. Žeby chcel niekoho trafiť schválne?

48
    Akciu Žiliny zastavil útočný faul v pokutovom území, loptu si berie Putnocký a stavia si ju 5 metrov od svojej brány a pripravuje sa k odkopu..

47
    Pelter si zle rozumel so strelcom gólu Šebom a po prihrávke od Hlohovského lopta končí v obranných radoch Žiliny.

46

ŠK Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Pauschek, Lukšík - Milinkovič, Hlohovský, Grendel - Kopúnek, Šebo (C), Peltier

MŠK Žilina: Dúbravka - Angelovič, Akakpo, Majtán, Barčík (C), Pečovský, Piaček, Pich, Guima, Paur, Mabouka

Rozhodca: Vnuk - Benko, Weiss.

46
    Úvodný výkop druhého polčasu obstarali hráči Žiliny. Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách, poďme si ich teda pripomenúť.

46
    Začal druhý polčas.

V prvom polčase sme videli pomerne vyrovnaný futbal. O väčšie šance sa postarali v 12. minúte Róbert Pich, ktorý nedokázal z otočky presne namieriť. V 24. minúte chýbali Šebovi ku gólu len centimetre a v 30. minúte nastrelil Guima len bočnú sieť. Hrá sa pomerne agresivný futbal, z čoho plynú aj dve žlté karty. Slovan sa v závere dokázal ujať vedenia po góle Filipa Šeba. Druhý polčas začne približne o 20:33.

Prvý polčas skončil.

40+1
    Slovan dal gól!
    Bagayoko sa dobre uvoľnil na pravej strane, dostal sa k lopte a posiela prízemný center do pokutového územia. V skrumáži sa najlepšie zorientoval FILIP ŠEBO a posiela loptu z blízkosti do bránky.

45
    ´"Zranený" Mabouka už je zase v hre a Slovanisti športovo vracajú loptu svojmu súperovi. Nadstavený čas 1 minúta.

43
    Žilinský hráči dnes skutočne dosť simulujú. O ukážkovú situáciu sa teraz postaral aj Ernest Mabouka, ktorý zostáva ležať na zemi. Diváci ho hlasne vypískali. Rozhodca však nepískal.

42
    Priamy kop Žiliny dokázal vyboxovať zo svojho územia domáci gólman. Žilina zostáva pri lopte a snaží sa založiť postupnú akciu.

41
    Po rohovom kope Slovanu hlavný arbiter Vladimír Vnuk odpískal faul v pokutovom území, a tak loptu prideľuje Dúbravkovi.

39
    Tomáš Majtán sa snažil zachytiť dlhý pas. Lopta však bola pridlhá a tak sa žilinský hráč s číslom 10 zbytočne prebehol.

37
    Kamil Kopúnek potrestaný žltou kartou za faul v strede ihriska.

36
    Hra je pomerne vyrovnaná. Šance sa vytvárajú na oboch stranách. Držanie lopty z môjho pohľadu tiež približne 50:50. Do konca polčasu zostáva 10 minút.

35
    Prvú žltú kartu dostáva Erik Grendel. Diváci počínanie rozhodcu vypískali.

34
    Filip Šebo sa po dlhom centri opäť pokúšal akrobaticky zakončiť. V poslednej dobe to skúša nejak veľmi často, zrejme by mal zvoliť aj iný spôsob.

33
    Skupinka fanúšikov domácich aj napriek bojkotu Belasej Šlachty občas zakričí "SLOVAN".

32
    Rohový kop Žiliny už bol zahratý, no rozhodca lopta vracia späť k rohovej zástavke a upozorňuje hráčov v šestnástke. Druhý pokus už pokryl gólman Putnocký.

30
    Do veľkej šance sa dostal Bruno Guima. Po nepresnosti v zadných radoch domácich sa dostal do súboja s obrancom Slovana. Obhodil si ho a strelou z väčšieho uhlu netrafil bránu.

29
    Angelovič poslal dobrú prihrávku do behu Pichovi, ten mohol ísť sám na brankára. V poslednej chvíli sklzom zabránil dobre vyzerajúcej šanci Nicolas Gorosito.

27
    Slovan teraz zatlačil Žilinčanov pred ich vlastnou bránou. Šancu nabiehajúceho Peltiera musel rýchlo hasiť gólman hostí Dúbravka.

26
    Prízemný center z pravej strany od Filipa Šeba. Ernest Mabouka musí odkopávať na rohový kop. Následne sa dobrou strelou prezentoval Erik Grendel.

25
    Najprv Kopúnek našiel Peltiera pred šestnástkou, potom si Šebo nabiehal do šance, Lester si to všimol tak isto ako aj obrana Žiliny, ktorá tento zámer dobre prečítala a nedovolila FIlipov únik.

24
    Obrovská šanca domácich, po prieniku Marka Milinkoviča sa dostal k lopte zabiehajúci Filip Lukšík a točeným centrom po zemi hľadal Filipa Šeba, tomu chýbali centimetre k tomu, aby loptu poslal sklzom do siete.

22
    Strela Marka Milinkoviča asi z 20 metrov sa vôbec neujala. Nebol nikým napádaný, ale lopta skončila aj tak pár metrov nad žilinskou bránkou.

21
    Dlhý center Slovana poslal prsiami do náručia Martina Dúbravku, Ernest Mabouka. V týchto chvíľach je hre viac o agresivite, než o šancách.

20
    Hra začína byť postupne agesívnejšia. Najprv jeden z hráčov poslal k zemi Gorosita bez lopty a následne bol Filip Šebo odmenený sotením. Rozhodca však stále nevytiahol žiadnu kartu.

19
    Filip Hlohovský stratil loptu v strede ihriska a snažil sa ju získať hneď späť na svoje kopačky. Jeho zámer mu nevyšiel a pri lopte teda znova Žilina.

17
    Ernest Mabouka si krásne nabehol do voľného priestoru a vypýtal si prihrávku, následne posiela center do pokutového územia, kde sa k hlavičkovému zakončeniu dostal Bruno Guima, lopta letela nad bránu.

15
    Rýchly Mamadou Bagayoko skvele prečital hru Žiliny a včasným zákrokom zachytil rozohrávku. Pri lopte domáci Slovan. Na zemi sa ocitol Nicolas Gorosito, ale po chvíli sa postavil a v hre bude pokračovať.

14
    Žilinský tréner Frans Adelaar sa teraz zbytočne hnevá na postranného rozhodcu. Jeho slová neboli vypočuté a outové vhadzovanie nebolo odpískané.

12
    Prvá väčšia šanca zápasu. Ocitol sa v nej Róbert Pich. Dostal sa k dlhej nakopávanej lopte, na chvíľu sa zbavil strážiaceho hráča a pokúsil sa vystreliť z otočky. Putnocký by nemal šancu, lopta však trafila len domáceho obrancu.

11
    Milinkovič hľadá dlhým centrom Lestera Peltiera. Útočník Slovanu Bratislava bol odtlačený telom Stanislava Angeloviča.

9
    Filip Hlohovský sa dostal k lopte, ale bol tiesnený. Nepresne rozohral na Peltiera. Jeho chybu napravil až v obranných radoch Filip Lukšík, ktorý dobre čítal hru.

8
    Priamy kop zahral kapitán Miro Barčík a snažil sa nájsť niektorého zo svojich spoluhráčov pri vzdialenejšej tyčke. Z menšej skrumáži v šestnástke vyšiel lepšie Slovan.

7
    Gorosito vo vzdušnom súboji s Guimom fauloval a Žilina bude mať výhodu priameho kopu asi zo 40 metrov.

6
    Na tribúne sa objavilo šesť fanúšikov zo Žiliny. Domáci, ako som už dnes raz spomenul, majú vyhlásený bojkot až do odvolania.

5
    Pekný Barčíkov center na nabiehajúceho Róberta Picha. Pri lopte bol vo vzdušnom súboji skôr domáci obranca, ktorý ukončil žilinskú akciu.

3
    Do tretice to bol Marko Milinkovič. Po zahratí outu sa dostal k lopte a tvrdou strelou chcel ohroziť Martina Dúbravku. Lopta bola zblokovaná.

2
    Pri lopte opäť Marko Milinkovič, tentokrát bližšie k bráne. Chystal si loptu na strelu, ale obrancovia Žiliny včas priskočili a zobrali si lopte pre seba.

1
    Po úvodnom výkope sa k lopte dostal Marko Milinkovič a prechádza cez stred poľa, žilinský stredopoliar mu loptu zobral a domáci hráč sa dožaduje faulu. Márne..

1
    Stretnutie práve začalo.

-1
    Súboj odvekých rivalov predsa len pritiahol zopár stoviek divákov, ktorí si teraz uctia zosnulého, 48 ročného Vladimíra Hriňáka, minútou ticha.

-28
    Hostia zo Žiliny odohrali kvôli európskym súťažiam len jeden corgoňligový zápas a to proti nováčikovi z Myjavy. Na domácom štadióne dokázali poľahky zvíťaziť 4:1. V lige majstrov najprv vyhrali nad Hapoel Ironi Kiryat Shmona na domácej pôde 1:0 a naklonili misky váh na ich stranu. Potom však nastal obrat a po nepresvedčivom výkone na ihrisku súpera, prehrali 2:0 a z ligy majstrov vypadli.

-30
    Domáci ŠK Slovan Bratislava má za sebou zatiaľ dva corgoňligové zápasy. V prvom domácom zápase zvíťazili po góle v nadstavenom čase nad Prešovom tesne 2:1 a v druhom kole podľahli domácim Košiciam po góle Škutku v závere 1:0. Slovan teda s troma bodmi a so skóre 2:2 zatiaľ na ôsmej pozícii v tabuľke. Sezóna sa zatiaľ len rozbieha a všetko sa samozrejme bude ešte meniť.

-35
    ..Bohužiaľ, bola to len irónia. V Bratislave sa približne o 18:00 spustil hustý dážď, ktorý už pomaly ustáva. Na Pasienkoch v Bratislave nie je takmer ani nohy (nie to ešte na tribúnach). Fanúšikovia Belasej Šlachty vyhlásili bojkot až do odvolania. Tri dni dozadu bol Slovan vyradený z európskej ligy maďarským Videotonom a tak atmosféra v šatni domácich zrejme nie je najlepšia.

-37
    Pekné slnečné popoludnie, zdravím vás z Bratislavy, kde by ste si pól hodinu pred zápasom nenašli miesto na sedenie. Je vypredané a šláger proti Žiline už je nachystaný. Fanúšikovia oboch tímov tlieskajú rozcvičujúcim sa hráčom a všetci sú šťastní, všetko je tak ako má byť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:30.