Veľká Británia – N. Zéland 1:0 (kon.) | Japonsko – Kanada 2:1 (kon.) | USA – Francúzsko 4:2 (kon.)
Kamerun – Brazília 0:5 (kon.) | Švédsko – Južná Afrika 4:1 (kon.) | Kolumbia – Severná Kórea 0:2 (kon.)
Japonsko
2:1 (2:0)
Kanada
Streda 25.07.2012, 18:00 • City of Coventry • Olympijské hry - ženy

Ja vám prajem pekný zvyšok večera, verím že ste si futbalový zápas nežnejšieho pohlavia užili. Lúči sa s vami Tomáš Batiz. (19:56:47)

Strely: 11:2
    Strely na bránu: 5:3
    Držanie lopty: 57% - 43%

Skončil sa nám zápas medzi Japonskom a Kanadou výsledkom 2:1. Gólový úvod stretnutia patril jasne japonským hráčkam, ktoré po prvom polčase vyhrávali nad kanadským tímom 2:0 zásluhou Kawasumi a Miyama. Zdramatizovanie zápasu prišlo v 55. minúte, keď Wilkinson vyslala prízemný center do 16-tky odkiaľ z prvej dopravila do brány loptu Tancredi.

90+3
    Japonky idú do útoku, Kawasumi sa už pokúšala centrovať z ľavej strany, ale lopta bola zablokovaná.

90+2
    V závere 92. minúty prichádza pekná kombinácia Japonska v štýle Barcelony, zrejme to chcú dotiahnúť množstvom prihrávok do záverečného hvizdu.

90+2
    Kawasumi sa dostal k lopte na kraji ihriska, v zápätí sa nehrnula do útoku, ale stiahla sa s loptou.

90+1
    Kanada už pred 16-tkou Japonska, tam to už mali skoro na zakončenie, ale neni tomu tak, v poslednej chvíli zasiahla obrana.

90+1
    V dnešnom zápase si zahráme ešte tri minúty.

90
    Kanada zatiaľ pri lopte

90
    Pomaly sa dostávame do záveru dnešného stretnutia, Japonsko naďalej vyhráva nad Kanadou 2:1.

89
    Posledná minúta riadneho hracieho času, uvidíme či sa kanadským hráčkam podarí v desiatke vstreliť vyrovnávajúci gól.

88
    Z pravého kraja ihriska sa pokúšalo Japonsko dostať do útoku, nepodarilo sa, prichádza avšak aspoň autové vhadzovanie.

87
    Kanada má teraz možnosť priameho kopu, lopta vyslaná cca 30 metrov od brány letela do 16-tky Japonska, tam to má však všetko s prehľadom prečítané Fukumoto.

85
    Hru teraz prerušilo zranenie Chapman, tá odchádza rovno do šatní za pomoci lekárov a kanadský tím už nemá možnosť striedania, zrejme sa bude dohrávať v 10-tich.

84
    Japonsko znovu ukazuje svoju doterajšiu presilu nad súperom, mohli sa dostať do vedenia o dva góly, ale to by sa musela Kawasumi presadiť v 16-tke, na teraz sa jej to nepodarilo, ale má ešte približne päť minút na to aby sa postarala o jej druhý presný zásah.

83
    Japonky najskôr kombinovali v zadných radoch, následne sa vybrali aj do útoku.

82
    Útok Japonska po ľavej strane. Ando poslala loptu po čiare, na ktorú si nabiehala Kawasumi, autorka prvého gólu. Už, keď to vyzeralo, že loptu stihne tak to rýchlostne vzdala a lopta sa ocitla v aute.