Sigma Olomouc – Slovan Bratislava 1:1 (kon.) | Sparta Praha – Kluž 1:0 (kon.) | Jihlava – Žižkov 0:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Táborsko 5:0 (kon.) | Vlašim – Příbram 1:2 (kon.) | Liberec – Nitra 3:2 (kon.)
Humpolec – Jablonec 0:8 (kon.) | Dukla Praha – Bohemians 2:1 (kon.) | L. Mikuláš – Dolný Kubín 1:1 (kon.)
Trnava – Slovácko 4:2 (kon.)
AC Sparta Praha
1:0 (0:0)
CFR Kluž
cz Streda 27.06.2012, 16:30 • Generali Arena • Prípravný zápas

Je zde konec zápasu, Sparta vítězí po gólu Pavla Kadeřábka 1:0. První poločas byla lepší Kluž, v tom druhém pro změnu Pražané, kteří dokázali svou území převahu přetavit ve vedoucí a zároveň vítězný gól. Toliko tedy z toho přátelského zápasu, u dalších přenosů se budu těšit zase příště na počtenou. Přeji hezký zbytek dne. (18:19:26)

90
    Vypršela základní hrací doba, nastavují se tři minuty. Ještě je tu navíc jedna žlutá. Střídající Deac nafilmoval pád ve vápně a vyfasoval žlutou kartu.

88
    Po něm se dostal k hlavičce znovu Ronny, ale měl to hodně těžké. V tísni neměl dostatek prostoru k nějakému kloudnému zakončení.

88
    Jarošík byl včas u Maftei a hlavičkuje před ním pro jistotu na roh.

86
    Rumuni ale poslední minuty vystrkují nebezpečně růžky. Sparta se brání a dá se předpokládat, že poslední minuty bude soustředit na defenzivu.

85
    Střelu z dálky vyslal Ronny, ale Vaclík jeho skákavou střelu chytá do náruče. Nebyla to nikterak složitá situace.

83
    Nějaký závěrečný tlak Kluže prozatím nepřichází, Sparta brání výborně.

81
    Posledních deset minut si užije Jakub Podáný, do kabin míří Ladislav Krejčí.

80
    Ve druhém poločase jsme neviděli jedinou šanci rumunského týmu, Sparta se hodně zlepšila v obraně a také v útoku, kde udeřila Kadeřábkem.

78
    Střídající Ronny vystřihl těsně před vápnem poměrně pěkné nůžky, jenže to bylo z velké dálky a Vaclík má míč v náruči.

76
    Zažlutilo se také na druhé straně, hříšníkem je Manuel Pamič.

74
    Krejčího skluzem přejel střídající Panin a je potrestán naprosto po zásluze žlutou kartou.

73
    Opět v akci ex-liberecký Kerič. Ten dostal krásný centr z pravé strany od Kadeřábka a ihned z voleje vypálil, skvělý zákrok předvedl Felguieras.

71
    Kerič také hodně oživil hru Sparty, ve vápně se solidně zorientoval, ale důraznější brankář Kluže byl u míče dřív.

69
    Pěkná akce Sparty, kterou zakončil patičkou Kadeřábek. Jeho pokusu chyběla patřičná razance.

67
    Spartě vstřelená branka mimořádně pomohla a najednou je jednoznařně lepším týmem. Samozřejmě i střídání udělalo své.

65
    Kouč Lavička opět mění složení svých řad. Andrej Kerič nahrazuje Skaláka, Grajciar pro změnu Zápotočného.

64
    Obrovská šance Sparty a v ní Krejčí, který si naběhl z levé strany a jen těsně minul po své přízemní střelu bránu. Mohlo být 2:0.

63
    Sparta právě vstřelila branku!

Pražané jdou do vedení prakticky z ojedinělé akce. Doposud neměli gólovou akci, ale přesto se prosazují. Za obranu soupeře si naběhl střídající PAVEL KADEŘÁBEK a technickou střelou přeloboval padajícího Felguierase. Ten se sice natahoval, ale marně.

Roman Zajíček

Góly: 63. Kadeřábek

Karty:   76. Pamič (SPA) - 18. Sepsi (KLZ), 52. Muresan (KLZ), 74. Panin (KLZ), 90. Deac (KLZ)

AC Sparta Praha: Vaclík - Vidlička (46. Gil), Jarošík, Zápotočný (65. Grajciar), Pamič - Přikryl (46. Kadeřábek), Hušbauer, Holek, Matějovský, Krejčí (81. Podaný) - Skalák (65. Kerič). Trenér: Vítězslav Lavička.
    CFR Kluž: Felguieras - Ivo Pinto, Cadu (60. Ronny), Maftei, Sepsi (80. Deac), Hora, Godemeche (60. Panin), Muresan, Edimar, Sougou, Radetanou. Trenér: Ioan Andone.