Holandsko – Dánsko 0:1 (kon.) | Nemecko – Portugalsko 1:0 (kon.)
Nemecko
1:0 (0:0)
Portugalsko
Sobota 09.06.2012, 20:45 • Arena Lviv, Ľvov • Majstrovstvá Európy

Aj tieto čísla hovoria o vyrovnanosti oboch tímov. Úspešnejší však boli dnes hráči Nemecka. Ja Vám ďakujem za pozornosť pri dnešných zápasoch a teším sa na Vás pri ďalších zápasoch zajtra. O 18:00 na seba narazia úradujúci majstri sveta Španieli a Taliani.
    O 20:45 potom EURO2012 pokračuje zápasom Írsko - Chorvátsko. Pre dnes sa s Vami lúči Peter Marienka. (22:42:55)

Pozápasové štatistiky:
    Držanie lopty: 56% - 44%.
    Strelecké pokusy: 12 - 11.
    Žlté karty: 2 - 2.
    Fauly: 14 - 19.

Je tu koniec zápasu! Nemecko víťazí nad Portugalskom 1:0! Nemci sa dokázali ubrániť silnému záverečnému tlaku Portugalska a získavajú cenné tri body do tabuľky! Jediný gól v zápase vsietil Mario Gomez až v 72. minúte, keď hlavou prekonal Patrícia.

90+
    Plynie už piata minúta nadstaveného času. Vo vzduchu sa nepríjemne zrazili Schweinsteiger a Alves. Obaja sú ošetrovaní.

90+
    Posledné striedanie Nemecka. Z ihriska odchádza Muller, ktorého nahradí Bender.

90+
    Veľká šanca Portugalska! Ronaldo potiahol loptu na ľavom krídle, nabil Nanimu, ktorý z prvej triafa iba Badstubera!

90+
    Hummels vynikajúcim zákrokom odzbrojil Portugalčanov, snaží sa dostať loptu čo najďalej od Neuera.

90+
    Miroslav Kloose fauluje, hra sa kúskuje.

90+
    Prvá minúta nadstaveného času uplynula, lopta sa nachádza na polovici Portugalska. Nemci nepúšťajú súpera do zakončení.

90
    Nadstavovať sa budú ešte tri minúty.

90
    Nemci naťahujú čas, faulovaný Thomas Müller sa neochotne stavia na nohy.

89
    Vyrovnanie bolo na dosah! Po strele Oliveiru sa lopta od Neuera odrazila na os ihriska, kde nabiehal striedajúci Silvestre Varela, ktorý však nedokázal loptu usmerniť do siete! Oproti nemu totiž vybehol nemecký gólman, ktorý zlikvidoval aj túto vyloženú šancu!

88
    Podolski si nabehol na kolmicu, už-už sa zdalo, že ide o ofsajd, no napokon nie. Podolski vyslal center do vápna, kde ale nikto netrafil loptu ideálne.

87
    Taktické striedanie Nemecka, z ihriska odchádza Mesut Özil, ktorého nahradí Toni Kroos.

86
    V posledných minútach je portugalský tlak viditeľný. Nemci sa začínajú obávať o výsledok. Neuer má čoraz viac a viac práce.

86
    Varela vybojoval ďalší rohový kop, Nani neposlal loptu do ohňa ideálne.

84
    Obrovské šťastie Nemecka! Nani vyslal nenápadný center na bránu, ktorý opečiatkoval brvno!

83
    Už mohlo byť vyrovnané! Coentrao prevzal loptu na hrane vápna, mal to však na opačnú nohu a so zakončením teda počkal, Hummels dobre zakročil. Rohový kop sa Portugalsku nevydaril.
    Góly: 72. Gomez

Karty:   42. Badstuber (GER), 69. Boateng (GER) - 13. Postiga (POR), 60. Coentrao (POR)

Nemecko: Neuer - Hummels, Badstuber, Lahm (C), Boateng - Khedira, Schweinsteiger, Podolski, Müller - Özil, Gomez
    Portugalsko: Patrício - Pereira, Alves, Pepe, Coentrao - Veloso, Moutinho, Meireles - Nani, Ronaldo (C), Postiga

Rozhodca: Stéphane Lannoy - Frédéric Cano, Michael Annonier (všetci FRA)