Rusko – Fínsko 6:2 (kon.) | Česko – Slovensko 1:3 (kon.)
Rusko
6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Fínsko
Sobota 19.05.2012, 13:30 • Hartwall Aréna, Helsinky, Fínsko • Majstrovstvá sveta

47:05
    Vylúčenie Fínsko - Jesse Joensuu - dve minúty za faul kolenom.

36:59
    Vylúčenie Fínsko - Mikko Koivu - dve minúty za seknutie.

32:13
    Vylúčenie Rusko - Alexander Svitov - dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

26:24
    Vylúčenie Fínsko - Joonas Järvinen - dve minúty za podrazenie. Po opakovaných záberoch na kocke celá hala nespokojne bučí, nemyslí si, že by to bola obrancova chyba, ale naopak Malkinova.

17:11
    Nasleduje prvá presilová hra Rusov! Na dve minúty za držanie si odchádza sadnúť Vaananen!

11:06
    Nasleduje prvé vylúčenie v tomto zápase - dve minúty za nedovolené bránenie zinkasoval Terešenko. Prvá presilová hra pre domácich zverencov!

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 16. Malkin (Nikitin, Popov), 20. Malkin (Žerdev, Širokov), 30. Ovečkin (Denisov, Popov), 38. Malkin (Nikulin), 42. Kokarev (Kulemin), 49. Širokov (Birjukov, Nikitin) - 8. Niskala (Kontiola, Joensuu), 57. Granlund (Järvinen, Koivu)

Rusko: Varlamov (Barulin) – Nikulin "C", Birjukov, Jemelin, Rjasenskij, Denisov, Medvedev, Nikitin, Svitov – Malkin, Popov, Perežogin – Ovečkin, Dacjuk, Sjomin – Tereščenko, Širokov, Žerdev – Kokarev, Kuljomin, Kuznecov – Svitov.
    Fínsko: Vehanen (Rämö) – Mäenpää, Hietanen, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola, Niskala – Koivu "C", Jokinen, Filppula – Pesonen, Immonen, Granlund – Kiiskinen, Kapanen, Komarov – Kontiola, Pyörälä, Pihlström – Joensuu.

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Reiber (SUI) – Dussureault (CAN), Morrison (USA)

Diváci: 13239