1:2 (0:0)
Chelsea FC
Sobota 19.05.2012, 20:45 • Allianz arena • Liga majstrov

VÍŤAZOM UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2011/2012 SA STALA FC CHELSEA (23:53:20)

To je z nemeckého Mníchova všetko, ešte by som Vám rád pripomenul zajtrajší finálový zápas MS v hokeji medzi RUSKOM a SLOVENSKOM o 19:30. Ďakujem za pozornosť, prajem Vám pekný zvyšok dnešného večera a dobrú noc.

John Terry a Frank Lampard zdvíhajú trofej nad hlavu a štadiónom zneje hymna Champions League, ktorú hlasne prekričali fanúšikovia.

Chelsea vedená Robertom di Matteom kráča pre zlaté medaile a pre ušatý pohár. Roman Abramovič, majiteľ Chelsea zagratuloval di Mateovi a momentálne sa k nemu pripájajú ďalší ľudia a ako prvý si prevzal zlatú medailu.

Hráči Bayernu momentálne dostávajú strieborné medaile, s ktorými sú určite nespokojní po dnešnom výkone.

Ešte si uvedieme aj štatistiky:

Držanie lopty: 55 % - 45 %
    Strely celkom (na bránu): 19(7) - 6(3)
    Priame kopy: 27 - 14
    Rohové kopy: 20 - 1
    Fauly: 13 - 25

Neuveriteľné, čo nám priniesol dnešný zápas. 7 minút pred koncom druhého polčasu otvoril skóre zápasu Thomas Müller a 5 minút neskôr však dokázal odpovedať Didier Drogba! Nasledovalo predĺženie, kde Arjen Robben nepremenil pokutový kop. V penaltovom rozstrele sa najprv mýlil Juan Mata ale neskôr aj Ivica Olic a Bastian Schweinsteiger, ktorý nastrelil tyčku, čo bolo jeho tímu osudné. Didier Drogba hneď na to premenil a rozhodol o víťazstve svojho tímu. V Allianz aréne momentálne prebiehajú oslavy 25 000 fanúšikov Chelsea a hráčov a naopak smutné tváre mníchovských fanúšikov.

Víťazom tohto ročníku 2011/2012 sa stáva anglická FC CHELSEA!

Taktiež sa stáva aj víťazom 9 000 000 €.

120
    Chelsea dala gól!
    DIDIER DROGBA premenil rozhodujúci pokutový kop a tak sa CHLSEA stáva víťazom Ligy majstrov alebo UEFA CHAMPIONS LEAGUE, tak isto aj známej "ušatej trofeje." Na štadióne vypukli neuveriteľné oslavy anglického tímu a naopak fanúšikovia a hráči Bayernu plačú.

Bastian Schweinsteiger nastrelil ŽRĎ! 3:3. Chelsea môže rozhodnúť.

Ashley Cole, najlepší ľavý obranca v Anglicku premenil a vyrovnal na 3:3!

Ivica Olic. Ľavačkou nedal! Petr Čech chytá! 3:2.

Frank Lampard znižuje tvrdou strelou do stredu brány! 3:2.

Manuel Neuer si pripravuje loptu. Súboj brankárov. Vyhráva ho domáci aj keď Peter Čech vystihol smer strely. 3:1.

David Luiz sa rozbieha. Nekompromisne do ľavého rohu premieňa. 2:1.

Mario Gomez dokázal premeniť a zvyšuje na 2:0!

Juan Mata..... nedal! Neuer chytá! 1:0 pre nemecký Bayern Mníchov.

Philipp Lahm si postavil loptu na biely bod a prekonáva Čecha! 1:0