1:2 (0:0)
Chelsea FC
Sobota 19.05.2012, 20:45 • Allianz arena • Liga majstrov

VÍŤAZOM UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2011/2012 SA STALA FC CHELSEA (23:53:20)

To je z nemeckého Mníchova všetko, ešte by som Vám rád pripomenul zajtrajší finálový zápas MS v hokeji medzi RUSKOM a SLOVENSKOM o 19:30. Ďakujem za pozornosť, prajem Vám pekný zvyšok dnešného večera a dobrú noc.

John Terry a Frank Lampard zdvíhajú trofej nad hlavu a štadiónom zneje hymna Champions League, ktorú hlasne prekričali fanúšikovia.

Chelsea vedená Robertom di Matteom kráča pre zlaté medaile a pre ušatý pohár. Roman Abramovič, majiteľ Chelsea zagratuloval di Mateovi a momentálne sa k nemu pripájajú ďalší ľudia a ako prvý si prevzal zlatú medailu.

Hráči Bayernu momentálne dostávajú strieborné medaile, s ktorými sú určite nespokojní po dnešnom výkone.

Ešte si uvedieme aj štatistiky:

Držanie lopty: 55 % - 45 %
    Strely celkom (na bránu): 19(7) - 6(3)
    Priame kopy: 27 - 14
    Rohové kopy: 20 - 1
    Fauly: 13 - 25

Neuveriteľné, čo nám priniesol dnešný zápas. 7 minút pred koncom druhého polčasu otvoril skóre zápasu Thomas Müller a 5 minút neskôr však dokázal odpovedať Didier Drogba! Nasledovalo predĺženie, kde Arjen Robben nepremenil pokutový kop. V penaltovom rozstrele sa najprv mýlil Juan Mata ale neskôr aj Ivica Olic a Bastian Schweinsteiger, ktorý nastrelil tyčku, čo bolo jeho tímu osudné. Didier Drogba hneď na to premenil a rozhodol o víťazstve svojho tímu. V Allianz aréne momentálne prebiehajú oslavy 25 000 fanúšikov Chelsea a hráčov a naopak smutné tváre mníchovských fanúšikov.

Víťazom tohto ročníku 2011/2012 sa stáva anglická FC CHELSEA!

Taktiež sa stáva aj víťazom 9 000 000 €.

120
    Chelsea dala gól!
    DIDIER DROGBA premenil rozhodujúci pokutový kop a tak sa CHLSEA stáva víťazom Ligy majstrov alebo UEFA CHAMPIONS LEAGUE, tak isto aj známej "ušatej trofeje." Na štadióne vypukli neuveriteľné oslavy anglického tímu a naopak fanúšikovia a hráči Bayernu plačú.

Bastian Schweinsteiger nastrelil ŽRĎ! 3:3. Chelsea môže rozhodnúť.

Ashley Cole, najlepší ľavý obranca v Anglicku premenil a vyrovnal na 3:3!

Ivica Olic. Ľavačkou nedal! Petr Čech chytá! 3:2.

Frank Lampard znižuje tvrdou strelou do stredu brány! 3:2.

Manuel Neuer si pripravuje loptu. Súboj brankárov. Vyhráva ho domáci aj keď Peter Čech vystihol smer strely. 3:1.

David Luiz sa rozbieha. Nekompromisne do ľavého rohu premieňa. 2:1.

Mario Gomez dokázal premeniť a zvyšuje na 2:0!

Juan Mata..... nedal! Neuer chytá! 1:0 pre nemecký Bayern Mníchov.

Philipp Lahm si postavil loptu na biely bod a prekonáva Čecha! 1:0

Začína penaltový rozstrel.

Kopať sa bude na bránu, za ktorou sú fanúšikovia Bayernu Mníchov.

Lekári sa ešte starajú o svojich hráčov zatiaľčo si hráči podávajú ruky a fanúšikovia neúnavne podporujú.

Ešte taktická porada, povzbudenie a môžme ísť pomaly na to!

O pár sekúnd tu máme penaltový rozstrel, keďže Arjen Robben nepremenil v predĺžení penaltu.

Druhé predĺženie skončilo.

120
    Fernando Torres dostáva v poslednej minúte žltú kartu za protesty po jeho prieniku.

119
    Fanúšikovia Bayernu ožívajú ale len tým, že vypískali držanie lopty Chelsea.

118
    V hre sa pokračuje Bayern sa vykombinoval až na svoju polovičku.

117
    Malouda fauloval van Buytena, ktorý leží na zemi s bolestivou grimasou.

116
    Robben to skúšal ľahkým oblúčikom ale Peter Čech sa nenechal nijako nachytať, bol pripravený.

115
    Schweinsteiger na konci 115 minúty faulovaný a Bayern bude kopať priamy kop. Loptu si stavia Robben.

114
    Schweinsteiger nepresne prihral a k lopte sa dostal Cahill. Dlhý pas na Didiera Drogbu, ktorý si spracoval hruďou ale následne fauloval.

112
    Robben krásne do behu na Philippa Lahma, ten ešte posiela na Gomeza, ten bol však tiesnený a David Luiz na poslednú chvíľu odkopáva loptu.

111
    Olicov center končí len u pozorného Petra Čecha.

110
    Domáci sa znova usadili pred šestnástkou súpera, uvidíme, či sa im podarí ešte niečo vymyslieť.

108
    Lahm posiela loptu na Olica, ten v obrovskej šanci, nahráva však ešte van Buytenovi, ktorý to už nečakal a tak trestuhodne premrhali svoju príležitosť.

107
    Robben skúšal nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, nastrelil len Franka Lamparda a ten odkopáva na polovičku súpera. Bayern teda zostáva pri lopte len na druhej strane ihriska.

106
    Úvod druhého predĺženie v réžii Chelsea, po rozohrávke.

106
    Začalo druhé predĺženie.

Nadstavenie prvého polčasu skončilo.

105+1
    Nadstavený čas 1 minúta v prvom predĺžení. Strela Toniho Krossa bola zblokovaná. Následne Frank Lampard fauloval a tak Bayern má ešte výhodu priameho kopu.

105
    Dlhý pas na Drogbu, ktorý stál v ofsajde.

104
    Fernando Torres sa dostal po priamom kope k lopte, posiela center na Didiera Drogbu, bol však predĺžený a tak sa nedostal k strele.

103
    Rozhodca Proenca ukľudňuje emócie na oboch stranách, zatiaľ v predĺžení vytiahol kartu len na Didiera Drogbu, ktorý fauloval v šestnástke a zapríčinil pokutový kop.

102
    Robben našiel Olica, ten mu chcel vrátiť hlavou ale to sa mu už nepodarilo vďaka prehustenej obrane Chelsea.

102
    Torres sa pekne predral cez obranu ale posledný dotyk s loptou mu veľmi nevyšiel a poslal ju len za čiaru.

101
    Chelsea kombinuje na svojej polovičke, zaskočený Bayern čaká čo vymyslia.

100
    Bosingwa znovu vyhral mini-súboj s Olicom ale len odkopáva na polovičku Bayernu.

99
    Čerstvý hráč Ivica Olic sa postaral o útočný faul na Bosingwu a pripravil svoj tím o loptu.

99
    V Allianz aréne momentálne počuť len fanúšikov Chelsea, tí nemeckí sú zrejme zaskočení.

98
    Ďalší nevydarený center Robbena od rohovej zástavky. Pri lopte však zostávajú stále aktívnejší domáci.

97
    Zranený Franck Ribéry odišiel a nahradil ho Ivica Olic.

96
    Výborná práca Petra Čecha, ktorý sa týmto zákrokom podľa mňa stáva mužom zápasu. Zatiaľ sme mohli vidieť aj Ribéryho, ktorý bude musieť byť striedaný.

95
    Robben si postavil loptu na biely bod. Svojou ľavačkou posiela loptu k ľavej tyči ale Petr Čech ho výborne prečítal a chytá pokutový kop!!

94
    Ribéry stále na zemi v šestnástke, čaká sa na ošetrenie. Za pomoci lekárov odnášaný za postrannú čiaru.

94
    Žltá karta pre Didiera Drogbu za faul v šestnástke.

93
    Toni Kross nastrelil iba Mikela. Následne sa dostal k šanci Ribéry ale bol faulovaný Didierom Drogbom a rozhodca ukazuje na biely bod!

92
    Chelsea sa dostala k lopte v preĺžení a zatiaľ ju nepúšťa zo svojich kopačiek. Torres svojou aktivitou preháňa domácu obranu.

91
    Torres sa výborne vyhol Boatengovi potiahol si loptu, ale nakoniec o ňu prišiel, jeho spoluhráči však vybojovali späť na svoje kopačky.

91
    Domáci sa hneď snažia usadiť pred šestnástkou Petra Čecha.

91
    Začalo nadstavenie prvého polčasu.

Bayern si vybojoval žrebom úvodný výkop predĺženia.

Druhý polčas jasne v réžii Bayernu, ktorý dokázal aj vsietiť úvodný gól ale Chelsea dokázala odpovedať tým najlepším možným spôsobom a to 2 minúty pred koncom základného hracieho času. Predĺženie začne už o pár minút tak si pozrime zopár štatistík:

Držanie lopty: 56 % - 44 %
    Strely celkom (na bránu): 15(6) - 6(3)
    Rohové kopy: 17 - 1

Koniec druhého polčasu.

90+5
    Drogbova strela letí vysoko nad bránu a končí 2. polčas.

90+3
    Ribéry zbytočne fauloval Matu v posledných sekundách predĺženia, Chelsea bude mať teda ešte výhodu priameho kopu.

90+3
    Neuer musí hasiť nebezpečenstvo pred svojou bránou a odkopáva až ku Petrovi Čechovi.

90+2
    Chelse naťahuje čas, Torres drží loptu a nakoniec neprešiel cez Ribéryho.

90+1
    Rohový kop domácich, Toni Kross zahrával, faulovaný Torres a pri lopte Chelsea, ktorá to nevzdala a dokázala rýchlo odpovedať.

90
    Nadstavený čas 3 minúty

89
    Čo sa teraz deje v nemeckej Allianz aréne, dva finálové góly v priebehu 5 minút.

88
    Neuveriteľné! Chelsea to predsa len dokázala. Prvý rohový kop, na center si vynikajúco nabeho DIDIER DROGBA a hlavičkou posiela nechytateľne do ľavého rohu Neuerovej brány.

88
    Fernando Torres si nevypýtal faul ale získal aspoň 1 rohový kop v zápase pre svoj tím.

87
    Ribéry preniká po pravej strane, dostal sa však až za čiaru, Peter Čech bude vykopávať. Poďme sa pozrieť, čo vymyslia hráči z Londýna.

86
    Striedanie aj v domácom tíme. Z ihriska odchádza strelec gólu Thomas Muller a nahradil ho Daniel van Buyten.

86
    Po zákroku na Robbena potrestaný David Luiz.

85
    Striedanie v tíme Chelsea. Fernando Torres nahradil Salomona Kaloua.

83
    Bayern dal gól!
    Predsa len sa to domácim podarilo. THOMAS MULLER sa dostal k centrovanej lopte a krásne hlavičkou dokázal prekonať Petra Čecha, neuveriteľná radosť v Allianz arene.

82
    Boateng zakladá protiútok, Robbenov center, k hlavičke sa dostal Franck Ribéry, nedokázal vážnejšie ohroziť bránu.

81
    Prvá žltá karta pre Chelsea, potrestaný Ashley Cole.

80
    Dlhý out do šestnástky od Bosingwu, Bayern odkopáva do bezpečia.

79
    Mata mal v šestnástke troch spoluhráčov nedostal sa však cez Bastiana Schweinsteigera a vybojoval len outové vhadzovanie.

78
    Muller v šanci, vystrelil cez Ashleyho Cola, pošmykol sa a lopta končí metre mimo brány.

76
    Ďalší rohový kop, koľkatý že už to je? Počkáme si na pozápasové štatistiky. Stále čakáme na úvodný gól zápasu.

75
    Ribéry posiela do behu na Mullera, tam už bolo veľa obrancov Chelsea a aj Didier Drogba, ktorý nachvíľu zastúpil Cola.

74
    Prvé striedanie v zápase. Z ihriska odišiel Ryan Bertrand a nahradil ho Floran Malouda.

73
    Drogba prešiel cez Tymoshchuka, posiela prihrávku na Kaloua, tomu chýbali centimetre k tomu aby otvoril skóre zápasu.

72
    Bosingwov center na Salomona Kaloua, Tymoshchuk na poslednú chvíľu vyráža hlavou (rybyčkou) preč od brány.

70
    Robben na seba nalákal protihráčov, Toni Kross sa zatiaľ uvoľnil a vypýtal si loptu do stredu ihriska, dostáva ju a má pred sebou voľný priestor, na poslednú chvíľu bola lopta zblokovaná.

69
    Bayern stále búši na obranné vráta Chelsea. Loptu si najčastejšie vymieňajú Ribéry, Muller a Robben, Gomez čaká na loptu v pokutovom území. Budeme svedkami už 16 rohového kopu.

68
    Robben si pripravuje na svoju povestnú ľavačku, obrana ho ma prečítaného a dokázala odkopnúť.

66
    Videli sme ďalší rohový kop hostí, k lopte sa dostal Didier Drogba, ktorý sa ju snaží vyviesť sám a zároveň o ňu aj prišiel. Pri lopte teda znova domáci.

65
    Robben na Lahma, ten sa snažil oklamať Davida Luiza, už tam bolo priveľa obrancov, ktorí zahustili priestor a Peter Čech si berie loptu pre seba.

64
    Ribéry hľadá lepšiu pozíciu na strelu, nakoniec si ju aj našiel a jeho prízemná strela končí vedľa ľavej žrde Čechovej brány. Hra sa rýchlo presúva z jednej strany na druhú, hráči nasadili rýchle tempo, môže za to ale aj daždivé počasie.

63
    Narážačka Schweinsteigera s Gomezom, Bastian si potiahol loptu po pravej strane, nepresný center končí len v náručí Petra Čecha.

62
    Záber na ohromný počet fanúšikov nemeckého Bayernu, ktorý ma obrovskú podporu v hľadisku. Uvidíme, či ju dokáže aj využiť. Čaká nás ešte tretina riadneho hracieho času, teda vyše 30 minút.

60
    Bosingwov prienik, prišiel o loptu a Bayern z rýchleho protiútoku vybojoval 11 rohový kop svojho tímu a aj zápasu. Následne aj 11-ty.

59
    Gomez to urobil výborne, prestrčil na Robbena, ten v ďalšej šanci, tentokrát nastrelil len Ashleyho Cola.

58
    Ofsajd aj na druhej strane. Ocitol sa v ňom Salomon Kalou, ktorý bol úplne osamotený na pravej strane. V Allianz aréne husto prší a vidíme viacero faulov.

56
    Robbenov priamy kop zahraný na krátko k lopte sa dostal Toni Kroos, jeho strela z veľkej vzdialenosti neohrozila bránu súpera.

55
    Dlhý pas Juana Matu na Bertranda, Manuel Neuer si loptu postrážil a odprevadil ju za čiaru aby mohol vykopávať z päťky.

54
    Muller z ľavej strany na Robena v strede, jeho strela bola tečovaná k Ribérymu a strieľa gól, ten však neplatí lebo postranný rozhodca odpískal ofsajd.

52
    Philippe Lahm si potiahol lotpu, tá prešla až na Gomeza, ten si chcel loptu pripraviť do lepšej palebnej pozície, to mu však trvalo pridlho.

51
    Dnešné stretnutie sleduje 62500 divákov.

51
    Drogbova prekvapujúca strela z vyše 30 metrov, Neuer sa len obzrel, strela letela vedľa pravej tyče.

50
    Mullerova zblokovaná prihrávka na Maria Gomeza skončila len v rukaviciach Petra Čecha.

49
    Najprv Robben prešprintoval Davida Luiza, nedokázal presne odcentrovať ale k strele sa aj tak dostal Franck Ribéry, strela zblokovaná na rohový kop.

48
    O útočnú akciu sa pokúšajú aj hráči Chelsea, po neúspečnej kombinácii sa však musia vracať na vlastnú polovicu.

47
    Ribéry skúša na Gomeza hneď zo začiatku, obrana hostí zatiaľ veľmi pozorne bráni.

46
    Oba tímy začali druhý polčas bez zmien v zostavách.

46
    Výkop druhého polčasu obstaral domáci Bayern Munchen.

Zopár štatistík:

Držanie lopty: 62 % - 38 %
    Strely celkom (na bránu): 8(2) - 2(1)
    Rohové kopy: 8 - 0
    Priame kopy: 10 - 4
    Fauly: 4 - 9

Rozhodca Prenca nenadstavoval ani sekundu naviac a ukončuje hru, po tom, čo sa lopta dostala za postrannú čiaru v strednej časti ihriska. V prvom polčase sme videli útočný futbal zo strany domácich, hostia sa viac-menej len bránili a do jedinej väčšej šance sa dostal len Ashley Cole, nastrelil však len Neuera. Na druhej strane bolo tých šancí viac. Mario Gomez ich mal najmenej tri, ale nedá sa povedať, že by to boli vyložene gólovky. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas. O jedinú žltú kartu sa postaral Bastian Schweinsteiger už v 2. minúte. Druhý polčas začne približne o 21:46

Prvý polčas skončil.

45
    Muller na Ribéryho, ten sa nepretlačil cez Davida Luiza a stratil loptu. Začína 1 minutový nadstavený čas.

44
    Mata zakombinoval s Lampardom, Tymoshchuk odkopáva len za postrannú čiaru.

42
    Robben sa teraz predral do útoku, so šťastím nahral na Maria Gómeza, ten sa obtočil okolo obrancu Chelsea a trestuhodne prestrelil bránu azda z 12 metrov.

41
    David Luzia zakladá útok, Kalou sa nepreštrikoval cez pozornú obranu ale Chelsea zostáva pri lopte.

39
    Robben prehodil na Ribéryho ten prudko pravačkou posiela pred bránu, tam bol ešte v šanci Gomez, jeho strela tečovaná len na rohový kop.

38
    Závan aj na druhej strane, zatiaľ k najväčšej šanci sa dostal Salomon Kalou, z pravej strany posiela strelu k ľavej tyčke Neuera, ten chytá.

36
    Zápas sa začína stupňovať. Nikým nenapádaný Thomas Muller sa po centri pokúšal volejom ohroziť, tesne minul Čechovu bránu

35
    Franck Ribéry pri lopte, obhodil si obrancu Chelsea a ihneď striela. Peter Čech môže zostať v kľude.

33
    Cahill vybojoval štandardnú situáciu pre svoj tím. Vzdialenosť asi 25 metrov. Droga alebo Mata? Nakoniec to bol Juan Mata a ten posiela strelu vysoko nad Neuerovu bránu, ten zatiaľ bez práce.

32
    Ribéryho návrat na trávnik, za čiarou vidno rozcvičujúcich Torresa, Ferreiru a Romea.

31
    Franck Ribéry s bolestivou grimasou musel odskákať za postrannú čiaru. V zápase sa bude na chvíľu pokračovať bez neho.

30
    Bertrand sa dostal k lopte, neprešiel však cez kapitána Bayernu Mníchov, ktorý ho nekompromisne obral o loptu.

29
    Arjen Robben znova ľavačkou, tentokrát nastrelil len múr postavený z hráčov Chelsea.

28
    Bayern sa znova usadil na útočnej polovici, trpezlivo prenášajú hru z jednej strany na druhú a čakajú na chybu v obrane. David Luiz fauloval a domáci budú kopať priamy kop z 27 metrov.

27
    Priamy kop im vôbec nevyšiel, bol zahratý na krátko a obrana Bayernu už získala loptu na svoje kopačky. Londýnčania v útoku zatiaľ nulový.

26
    Boateng lakťom fauloval Drogbu vo vzdušnom súboji a tak bude mať Chelsea možnosť priameho kopu.

24
    Kross skúša poslať center z otočky, zle sa však zorientoval a len odkopol loptu na gólmana Chelsea. Bayern so 64 % držaním lopty.

23
    Arjen Robben zahráva ďalší rohový kop, k lopte sa nedostal nikto z jeho spoluhŕačov a Drogba odkopáva čo najďalej od svätyne Petra Čecha.

22
    Na druhej strane len ofsajd Salomona Kaloua. Pri lopte teda znova Bayern. Chelsea sa zatiaľ ukazuje hlavne defenzívne.

21
    Ribéry neprestrčil Robbenovi, Bayern zostáva pri lopte. Po kombinácii znova Robben, pokúsil sa sám preniknúť a posiela prízemnú strelu na Petra Čecha. Ten dokázal vyraziť len na pravú tyč a následne za čiaru!

19
    Mario Gomez vo veľkej šanci. Ocitol sa nikým nenapádaný pred bránou.Namiesto strely si však ešte zasekol a obrana Chelsea stihla včas pribehnúť a zabrániť strele.

18
    Ribéry, čakal na dobrú pozíciu nakoniec si to hodil medzi dvoch hráčov a nahráva Mullerovi, jeho center zblokoval Lampard na rohový kop. Z rohu sa dostal k voleju Robben, opäť bola strela zblokovaná a nasleduje ďalší rohový kop.

17
    Philipp Lahm si narazil s Arjenom Robbenom, jeho strela bola zblokovaná a pri lopte Chelsea.

15
    Bayern zatiaľ s 58 % držaním lopty a 3 strelami na bránu, Chelsea "len" 42 % a zatiaľ bez strely na bránu.

13
    Domáci sa opäť usádzajú na polovičke Chelsea, Ribéryho center z ľavej strany, Gomez predskočil Davida Luiza, ale hlavičkou poslal loptu mimo priestoru troch tyčí.

12
    Zatiaľ vidíme futbal, ktorý sa dal očakávať v začiatočných minútach. Chelsea viac opatrne, Bayern už aj s menšou šancou. Z Londýna prišlo 25 000 fanúšikov, obdivuhodné.

11
    Na druhej strane faul Kaloua na Ribéryho, ten sa zdvíha zo zeme s ťažkosťami ale nebolo to nič vážne a v hre pokračuje.

10
    Bayern sa teraz usadil na polovičke Chelsea a snažia sa o kombinácie, Ribéry si pomohol faulom proti Drogbovi a rozhodca prisudzuje loptu hráčom z Londýna.

9
    Robben typicky z pravej strany, hodil si to na ľavačku a skúša ohroziť Čecha, strela letela vysoko nad bránu.

8
    Kalou sa pohral s loptou na pravej strane, nahral Mattovi a ten zvolil zlú variantu a to center, ktorým nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov.

7
    Robben, obkľúčený troma hráčmi Chelsea už nedokázal zakombinovať a prišiel o loptu. Následne z rýchleho protiútoku Drogbov nepresný center končí za čiarou.

6
    Chelsea zatiaľ veľmi opatrne, nerobí im problém zakombinovať si aj s brankárom. Bayern ženie dopredu obrovská podpora z hľadiska.

5
    Toni Kross sa po rohovom kope dostal k lopte, strela asi z 20 metrov letela meter vedľa brány Petra Čecha.

5
    Schweinsteiger po prihrávke od Mullera skúša vystreliť spoza šestnástky, zblokovaná strela na roh!

3
    Didier Drogba v súboji s Tymoshchukom, Anatoliy vybojoval loptu pre svoj tím, Neuer bude odkopávať od svojej brány.

2
    Bastian Schweinsteiger potrestaný žltou kartou za úmyselnú hru rukou.

2
    Arjen Robben posiela ľavačkou loptu, tá neprešla cez hranice pokutového územia.

1
    Prvý faul. Dopustil sa ho Ashley Cole po výkope Neuera.

1
    Zápas sa začal! Úvodný výkop obstarali hráči Chelsea.

-3
    Štadiónom zneje hymna ligy majstrov resp. UEFA CHAMPIONS LEAGUE. Delia nás sekundy od začiatku zápasu.

-4
    Hlavní aktéri už prichádzajú na ihrisko a zápas so o pár minút začne!

Náhradníci:

Chelsea: Essien, Ferreira, Malouda, Romeu, Sturridge, Torres, Turnbull

Bayern: Butt, Olic, Petersen, Pranjic, Rafinha, Usami, van Buyten

Chelsea budú chýbať títo hráči kvôli trestom: Terry, Ivanovič, Ramirez a Meireles
    Bayernu budú chýbať títo hráči kvôli trestom: Alaba, Badstuber a Luiz Gustavo.

FC Bayern Mníchov: Neuer - Contento, Tymoshchuk, Boateng, Lahm - Kroos, Schweinsteiger - Ribery, Muller, Robben - Gomez

Chelsea FC: Čech - Cole, Cahill, Luiz, Bosingwa - Lampard, Mikel - Bertrand, Mata, Kalou - Drogba

Rozhodca: Proenca - Bertino, Ricardo.

Naposledy sa vo vzájomnom zápase stretli tieto dva tímy pred viac než 7 rokmi. Písal sa apríl roku 2005, keď proti sebe vo štvrťfinále nastúpili. V Londýne vyhrala domáca Chelsea 4:2, v Mníchove to skončilo 3:2 pre domácich. Skóre 6:5 pre Chelsea znamenalo ich postup. Bayern si pamätá na finále z roku 2010, nebolo to pre nich však nič príjemné, lebo podľahli Interu Miláno 0:2. Bolo to na Santiagu Bernabeu 22. Mája. Pri Chelsea musíme zájsť trošku ďalej, do roku 2008. Vtedy sa vo finále stretli s Manchestrom United, tiež však neodchádzali ako víťazi. Unitedu sa podarilo vyhrať po penaltách, keď rozhodujúcu penaltu „zahodil“ Nicolas Anelka . Finále 21. Mája, malo aj slovenského zástupcu a to rozhodcu Ľuboša Micheľa. Anglickému tímu sa ešte nikdy nepodarilo vyhrať „ušatú trofej,“ naopak Bayernu už štyrikrát, naposledy v r. 2001.

No a poďme teraz na stranu the blues. Chelsea narazila v osemfinále na talianský klub, ktorý preslávil pre Slovákov hlavne Marek Hamšík – SSC Neapol. V Taliansku dokázal SSC vyhrať 3:1 a vyzeralo to, že Chelsea v lige majstrov pomaly skončí. Opak sa však stal skutočnosťou, na domácej pôde dokázali vyhrať 4:1 a postúpili do štvrťfinále, kde už na nich čakala Benfica Lisabon. Portugalský klub zdolali vonku 0:1 a 2:1 doma, nedopustili teda žiadne vážnejšie prekvapenie. V semifinále však narazili na FC Barcelonu. Na the blues boli obrovské kurzy v stávkových kanceláriách a takmer nikto okrem ich fanúšikov a anti-fanúšikov Barcelony im neveril. Na prekvapenie sme však na tomto turnaji už zvyknutí a anglický klub dokázal po góle Didiera Drogbu z 45+2 minúty prvého polčasu zvíťaziť na domácej pôde najtesnejším rozdielom. Ako aj v zápase Real – Chelsea, tak aj tu vypísali bookmakeri vysoké kurzy na výhru a postup Chelsea, nakoľko je známa obrovská sila Barcelony na Nou Campe v domácom prostredí. Tak isto ako v Madride, tak aj v Barcelone domáci dokázali už v prvom polčase viesť 2:0. Zaslúžil sa na tom aj John Terry, ktorý dostal v 37 minúte červenú kartu. Ramires však dokázal nečakane v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnať. Po tomto góle potrebovala Barcelona vsietiť ešte jeden. Hosti z Londýna to však zabetónovali správe a v 80 minúte vystriedaný Torres dokázal opäť v nadstavenom čase vyrovnať stav zápasu na 2:2, čo znamenalo postup Chelsea a veľké prekvapenie.

Tak pripomeňme si cestu oboch tímov, cez vyraďovaciu časť, až do finále. Začneme pri Bayerne, tí sa v osemfinále stretli so švajčiarským Bazilejom, ktorý poľahky vyradili po výsledkoch 1:0 vonku a 7:0 doma! Ďalej v štvrťfinále na nich čakal Olympique Marseille, dvojzápas skončil rovnakým výsledkom doma aj vonku, a to 2:0 v prospech Bayernu, celkové skóre teda 4:0. Posledným tímom, ktorý sa im postavil do cesty, bol španielský Real Madrid s ktorým sa stretli v semifinále. Favorizovaný Madrid podľahol na domácej pôde Mníchova 2:1. Napriek tomu, väčšina fanúšikov, ako aj stávkové kancelárie a obyčajní ľudia neverili tomu, že by Bayern mohol cez španielský veľkoklub postúpiť. Ich slová sa takmer stali skutočnosťou, keď po 14 minútach na Santiagu Bernabeu vyhrával domáci Real už 2:0. Bayernu sa však do polčasu ešte podarilo znížiť na 2:1 a tak skončil zápas aj po 90 min. Predľženie taktiež neprinieslo žiaden gól a tak o víťazovi rozhodli pokutové kopy. Preslávil sa hlavne Sergio Ramos, ktorý trestuhodne spálil svoju príležitosť, rozhodujúcu penaltu premenil Schweinsteiger.

Futbalový a taktiež aj hokejový sviatok pre Európu, tak by si dal nazvať dnešný deň, v ktorom sa hrali 2 semifinále hokejových majstrovstiev sveta vo Fínsku a ešte sa odohrá finále najslávnejšej futbalovej súťaže UEFA CHAMPIONS LEAGUE. Pripomeňme si najprv hokej. Dnes o 13:30 stredoeurópskeho času proti sebe nastúpili v 1. Semifinále majstrovstiev sveta Rusko proti domácemu Fínsku. Fíni sa síce ujali vedenia, no Rusi dokázali, prečo sa o nich hovorilo ako o favoritoch a napokon vyhrali 6:2. Oveľa zaujímavejší zápas sa odohral pred malou chvíľou o 17:30 medzi SLOVENSKOM a ČESKOM. Tento zápas sa práve dohral a Slovenský tím vyhral 3:1!!! No a po hokeji tu máme už spomínané futbalové finále, ktoré sa odohrá medzi nemeckým Bayernom Mníchov a anglickým the blues, teda FC Chelsea. Zápas hostí Allianz arena. Touto cestou by som Vám chcel popriať pekný večer a príjemný športový zážitok. Dnešným stretnutím Vás bude sprevádzať Ján Sárközi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:45.