Arizona Coyotes
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Los Angeles Kings
cz Streda 16.05.2012, 03:00 • Jobing.com Arena • Play-off NHL

Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a u třetího utkání této sérii, které je na pořadu dne v noci ze čtvrtka na pátek na viděnou! (05:49:35)

Druhé utkání finále Západní konference končí stejně jako to první, výhrou Králů z Los Angeles. Dnes o tom zejména rozhodl svým prvním hattrickem v play off v kariéře Jeff Carter a jistota v brance Jonathan Quick. Domácí zejména v závěru druhé třetiny utkání nezvládli a celkem tři hráči byli vyloučeni do konce utkání (Doan, Hanzal, Vermette). Nutno dodat, že Vermette byl pod sprchu poslán kvůli šarvátce s Pennerem, který dostal tentýž trest.

60:00

59:12
    Střela Dwighta Kinga končí někde pod Smithem, vhazování po delší době také v útočné třetině Kings.

59:05
    Phoenix se snaží alespoň vstřelit čestný úspěch.

58:18
    Tvrdou střelu Morrise Quick pouze vyrazil, rozhodčí ale necitlivě nedali příležitost domácím hrát dál.

58:14
    Další vhazování před Quickem.

58:01
    Poslední dvě minuty tohoto utkání.

57:30
    Hala už pomalu, ale jistě řídne. I domácí fanoušci tak pochopili, že dnešní zápas je rozhodnut.

57:05
    Domácí hráči atakují hosty dost nevybíravě, zatím jim to ale u sudích prochází.

56:41
    Domácí v tlaku v útočném pásmu, Vrbata se snažil tečovat Kleslovu střelu, to se mu nepovedlo.

56:00

55:52
    Yandlova tvrdá rána na konci oslabení orazítkovala Quickův plastrón.

55:21
    Kotouč proskákal do středního pásma.

54:44
    Domácí jsou velice frustrovaní, ukazují to při každém souboji u mantinelu, kde si chtějí vybít zlost na soupeři.

54:00
    Nadále pokračuje přesilová hra hostů za trest Hanzala, ještě bude trvat 2 minuty.

53:32
    Langkow dorážel před Quickem, ten je dnes ale neprůstřelný.

53:18
    Za proběhlou strkanici nakonec posláni do kabin za domácí Vermette, za hosty Penner.

53:18
    Na ledě se přiostřuje, domácí nezvládají výsledek utkání.

52:56
    Los Angeles právě vstřelilo branku!

A dvojnásobná přesilovka velmi rychle využita. Smith vyrazil Kopitarovu střelu přímo k volnému Jeffu CARTEROVI, který svým třetím gólem v utkání zvyšuje již na 4:0. Asistence: Anže Kopitar a Dustin Brown.

52:43
    Další přesilovka 5 na 3 pro hosty.

52:43
    A další vyloučení, Derek Morris jde pykat za faul kolenem.

52:16
    Domácí se snaží i v oslabení.

51:58
    Klesla v dobré šanci trefil pouze Quicka.

51:35
    Martinez střílel vedle.

51:00
    Následovat tedy bude další pětiminutová přesilovka Kings, o osudu dnešního utkání je tak definitivně rozhodnuto.

51:00
    Martin Hanzal je vyloučen za naražení Browna zezadu stejně jako Doan do konce utkání.

50:44
    Vrbata s Hanzalem v dobré příležitosti, prvně jmenovaný ale minul zařízení.

50:21
    Whitney se snažil propasírovat kotouč na své spoluhráče před brankou, ale těsná obrana hostů puk nepropustila.

49:36
    Kingův bekhendový pokus musel Smith pokrýt, vhazovat se bude po jeho levici.

48:46
    Králové hrají hodně konzervativní hokej, dobře brání a snaží se co nejdéle držet kotouč na svých hokejkách.

48:07

47:23
    Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Quickem.

47:07
    Hosté znovu vyhazují.

46:37
    Ale znovu, těsná obrana Kings modré čáry nedovoluje Kojotům se alespoň dostat do útočné třetiny.

46:07
    Gilbert Brule si vynutil další faul hostů, jeho průnik zastavil podražením Trevor Lewis a jde si sednout na 2 minuty za katr.

45:35

44:56
    A znovu puk za brankou Mika Smithe.

44:32
    A hosté znovu vyhazují.

44:06
    Puk ale po většinu času početní výhody zatím neopustil střední pásmo.

43:35
    Velká šance domácích na zkorigování výsledku!

43:35
    King je vyloučen za nedovolné bránění brankáře, když při projížďce brankovištěm podťal Smithe.

43:25
    Nahození před branku Smith vyráží do rohu.

42:52
    Hosté v ofsajdu.

41:50
    Hosté už budou hrát ze zatažené obrany s bráněním ve středním pásmu, domácí by potřebovali vstřelit rychlý gól.

41:29

40:05
    Do třetí části vstupují hosté stále v přesilovce.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:02.

Druhá třetina přinesla dvě branky, obě na straně Kings. Nejdříve se v 25. minutě prosadil Carter a v 39. minutě potrestal dlouhou přesilovku 5 na 3 Anže Kopitar. Domácí závěr druhé třetiny psychicky nezvládli, když zejména kapitán Doan velmi zbytečným zákrokem poslal svůj tým do dlouhého oslabení. O vítězi dnešního utkání je nejspíše rozhodnuto.

40:00

39:30
    Hraje se ale převážně u branky Quicka, domácí dobře napadají.

38:49
    A hosté pokračují v dlouhé přesilovce.

38:49

Kings ale nakonec dlouhou dvojnásobnou přesilovku využívají, po Williamsově příhře skóruje Jeff CARTER, který sáhl svou holí do přesné rány Anžeho Kopitara. Asistence: Justin Williams a Anže Kopitar.

38:00
    A další tresty, Mike Smith sekl Browna do nohy, který ovšem pádu velice přidal a je také potrestán za simulování.

37:54
    Hráčům Kings se ale moc nedaří usadit se v pásmu, ještě ani jednou nevystřelili.

36:29
    Na 2 minuty za sekání byl vyloučen ještě Daymond Langkow, Kojoty tak čeká pekelně dlouhé dvojnásobné oslabení.

36:29
    A přesilovka bude dvojnásobná, zbytečný zákrok Shana Doana na Trevora Lewise je potrestán trestem do konce utkání!

36:12
    Langkow s Brulem chtěli ujíždět do přečíslení, nechali ale puk za sebou.

35:50
    Domácí vyhazují až za branku Jonathana Quicka.

34:57
    A nakonec byl vyloučen pouze Keith Yandle za hrubost, hosté mají přesilovou hru.

34:57
    Cliffordova střela nadělala velký zmatek v brankovišti Coyotes, vše nakonec končí šarvátkou mezi Yandlem a Richardsonem.

33:57
    Puk v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:17
    Korpikoski v nadějné pozici minul.

32:55
    Williamsova skrytá střela nenadělala Smithovy větší problémy.

32:32
    Zakázané uvolnění Kojotů.

31:59
    Ofsajd domácích.

31:18

30:33
    Domácí nejsou dnes schopni si nějak rozehrát přesilovou hru, převážně se hraje ve středním pásmu.

29:18
    Kyle Clifford vyloučen na 2 minuty za držení hole.

28:35
    Brown se obtočil kolem branky a snažil se zasunout kotouč za Smithe, ten v poslední chvíli zakročil.

27:51
    Hanzal po chytré Vrbatově přihrávce trefuje pouze boční síť!

27:23
    Kingovu střelu sráží Smith do rohu.

26:47
    Yandle se neprobojoval s pukem až před Quicka.

25:55
    Domácí jsou z vývoje utkání hodně opaření, ale snaží se ihned stav nějak korigovat.

24:47

A po velkých šancí Phoenixu trestají druhou brankou hosté. Penner vybojoval v souboji s Doanem puk, připravil ho Jeffu CARTEROVI tak, že pro něj nebyl žádný problém skórovat. Asistence: Dustin Penner a Mike Richards.

24:37
    Na druhé straně šance Richardsem hra má teď velký spád.

23:52
    Další příležitost pro Langkowa, který ale nezametl puk do branky.

23:30
    Pyattovi střelu dokázal Quick vyrazit, ale přímo k volnému Kleslovi, který ale ve velké šanci přestřeluje!

23:19
    Smith podržel puk pod lapačkou, vhazovat se bude po jeho levici.

22:05
    Vrbatovu střelu s problémy Quick vyrazil, počkal si i na následnou Kleslovu dorážku.

21:31
    Icing domácích.

20:55
    Doan si najel na přihrávku mezi kruhy, ve velké příležitosti ale mířil vedle!

20:43
    Gordonův pokus z úhlu končí vedle.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:07.

První perioda tak vyzněla lépe pro hosty z Los Angeles, kteří se díky Jarrettu Stollovi ujali v 14. minutě vedení. Zatím jsme viděli tři přesilové hry, ve kterých ale oba týmy nepředvedli téměř nic.

20:00

19:33
    Střela Morrise od modré nedošla až ke Quickovi, tím více mu nadělala práce, ale nikdo z domácích nebyl u puk dříve než obránci hostů.

18:40
    Hosté se osvobozují.

17:52
    Tvrdá střela Yandla a skvělý zákrok Quicka vyrážečkou!

17:44
    Přesilovku si zahrají i domácí, Penner vyloučen na 2 minuty za podražení.

16:30

16:01
    Nahození Stolla do brankoviště prošlo až do rohu, nikdo jej netečoval.

15:49
    Střela Voynova od modré sražena do ochranné sítě.

15:17
    Puk za Quickovou brankou.

14:41
    Korpikoski i v oslabení dokáže zahrozit, Doughty mu nedokázal vzít kotouč z hokejky.

14:30
    A vyloučen je Boyd Gordon za podražení.

14:22
    Kings mají výhodu.

14:00
    Na tahu jsou stejně jako v prvním mači Kojoti.

13:15

Nenápadná nahození Drewa Doughtyho prošlo klubkem hráčů stojících před Smithem a nakonec Dwight KING stačil sáhnout do puku mimo Smithův dosad. Asistence: Drew Doughty a Trevor Lewis.

12:48
    Kopitar vybídl Williamse k vyniknutí, jeho střelu k bližší tyči ale Smith čekal a nastavil tam lapačku. To byla zatím největší šance utkání!

11:45
    LA v dalším tlaku.

10:53

10:27
    První střelu vyslal Doughty, Smith vyrazil do rohu.

09:53
    Až na druhou minutu přesilovky se konečně Králové dostali s pukem do pásma, nedaří se jím ale kombinovat.

09:00
    Ale Kojoti ihned vyhazují.

08:53
    První vyloučení, dvě minuty pro Whitneyho za hákování.

08:13
    Smith kryje i střelu Scuderiho od modré.

07:23
    Králové se tlačili pro puk do branky, Smith ho ale celou dobu držel pod lapačkou.

06:59
    Pyattův bekhend našel Quick ve své rukavici,

06:30
    Hráči Kings za svou brankou, snaží se rozjet novou akci.

05:25
    Whitney získal kotouč a z levé strany mířil sám na Quicka, vystřelil ale těsně vedle!

04:51
    Morris se pokusil stejně jako v prvním utkání překvapit Quicka, z poloviny hřiště, americký brankář dnes připraven.

04:26
    Hezký zákrok lapačkou předvedl Mike Smith proti Cliffordovi.

03:34
    Další průnik Nolana po pravém křídle likviduje Smith.

02:34
    Penner střílel z levého kruhu, Smith chytá.

02:06
    Quick si teď moc nerozuměl s Doughtym při rozehře, Langkow toho skoro využil v první branku tohoto zápasu.

01:42
    Pyatt získal kotouč za brankou a hned hledal Vrbatu, který byl však dobře pohlídán obránci Kings.

01:23
    Hráči LA zamkli Kojoty v jejich vlastní třetině, naposledy střílel v dobré pozici Voynov, ale přímo do náruče Smithe.

00:30
    První v útoku hosté, Smith ale nemusel zasahovat.

00:01

Phoenix Coyotes: Smith - Yandle, Morris, Klesla, Ekman-Larsson, Stone, Rozsíval, Whitney, Doan, Vermette, Brule, Hanzal, Pyatt, Gordon, Vrbata, Langkow, Chipchura, Korpikoski, Boedker

Los Angeles Kings: Quick - Scuderi, Doughty, Greene, Voynov, Martinez, Mitchell - Richards, Penner, Carter, Kopitar, Clifford, Williams, Richardson, Lewis, Brown, Stoll, Nolan, King

Rozhodčí: O´Rourke, Rooney - Morin, Murphy .

Finále Západní konference číslo dva nás dnes čeká mezi Phoenixem a LA. První utkání předevčírem vyhráli Králové z Los Angeles v poměru 4:2, když se trefili dvakrát Dwight King a po jedné brance přidali Kopitar a Brown. Za Kojoty se trefili Derek Morris a Mikkel Boedker.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 14. King (Doughty, Lewis), 25. Carter (Penner, Richards), 39. Carter (Kopitar, Williams), 53. Carter (Kopitar, Brown)

Arizona Coyotes: Smith - Yandle, Morris, Klesla, Ekman-Larsson, Stone, Rozsíval, Whitney, Doan, Vermette, Brule, Hanzal, Pyatt, Gordon, Vrbata, Langkow, Chipchura, Korpikoski, Boedker

Rozhodca: O´Rourke, Rooney - Morin, Murphy