Kanada – Bielorusko 5:1 (kon.) | Nórsko – Dánsko 6:2 (kon.) | Slovensko – Francúzsko 5:4 (kon.)
Česko – Nemecko 8:1 (kon.) | USA – Švajčiarsko 5:2 (kon.) | Švédsko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
Česko
8:1 (3:1, 3:0, 2:0)
Nemecko
Utorok 15.05.2012, 16:15 • Globe Arena, Stockholm • Majstrovstvá sveta

Je tu koniec zápasu. V tretej tretine pridali ďalšie dva góly Koukal a Krejčí. Česi teda rozstrieľali Nemcov 8:1. Nemecko inkasovalo za posledné dva zápasy neuveriteľných 20 gólov a iba 5 ich dokázalo streliť! Strely na bránu v tretej tretine (celkovo) : CZE 10(39) - 3(18) GER. Hráčmi zápasu: Nemecko - Marcus Kink, Česko - Aleš Hemský. Ďakujem za pozornosť, dnes máme na programe ešte dva zápasy, sledujte ich s nami. (18:26:01)

60:00

59:45
    Puk v obrannom pásme Česka. Nemci sa neprebojovali do zakončenia.

59:02
    Ofsajd Česka prerušuje hru. Gól už pravdepodobne nepadne.

58:29
    Snáď prvý zákrok Mrázeka v zápase. S ľahkým nahodeným pukom nemal problémy.

57:52
    Frolíkov prienik cez troch obrancov, z rohu naservíroval puk Tenkrátovi, ktorý nepridáva deviaty gól.

Dnešné stretnutie sleduje 2114 divákov. Ďalšia zo série úbohých návštev v Stockholme.

56:30
    Zdá sa , že sa Čechom už nepodarí dosiahnuť hranicu desiatich gólov. V posledných momentoch poľavili a nevidíme také vážne ohrozenia, ako sa to dialo počas celého zápasu.

55:30
    Nemecké prečíslenie! Gogulla skúšal preniesť hru na Reimera, no obranca mu do prihrávky vložil hokejku a preto Nemci nevyužívajú ani túto ponúknutú príležitosť.

54:40
    Čáslava nahodil puk cez celé klzisko, tesne pred icingom ho zachytil Frolík. Ten skúša nájsť niekoho pred bránou, no nikto sa tam v tom momente nenachádzal.

53:40
    Ďalšiu českú akciu zastavil čiarový rozhodca - ofsajd.

52:17
    Česi už len dohrávajú hru a začínajú robiť chyby. Nemci ale nemajú síl ani chuti ich využiť.

52:00
    Príležitosť zachytať si dostáva aj mladý Petr Mrázek, ktorý strieda kolegu Jakuba Štěpánka.

51:35
    Nemci sa so šampionátom lúčia naozaj štýlovo. Miestami sa zdá, že sa nechávajú vylučovať náročky a púšťajú góly do svojej siete.

50:48
    David Krejčí však dlho váhal so strelou a nakoniec ani nezakončil. Trestné strieľanie teda Česi nepremieňajú.

50:48
    Trestné strieľanie pre Čechov! Krejčí v stopercentnej šanci neskóroval, pretože jeden z Nemcov hodil hokejku pu puku.

50:10
    Čechom sa prekvapivo nepodarilo využiť presilovku 5 na 3! Nemci v plnom počte na ľade.

49:01
    Nemci vo štvorici. Česi si robia zo súpera srandu a skúšajú im streliť kombinačné góly. Na ďalší gól určite nebudeme čakať dlho.

48:10
    Presilovka 5 proti 3! Nemcom tečú nervy, Nikolai Goc znova na trestnej lavici. Dve minúty za krosček.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 2. Hemský (Průcha), 11. Krajíček (Vondrka, Novotný), 17. Erat (Nakládal, Krejčí), 26. Koukal (Krajíček, Čáslava), 30. Krejčí (Tenkrát), 35. Novotný (Petružálek), 45. Koukal (Hemský, Průcha), 47. Blaťák (Krejčí, Plekanec) - 8. Greilinger (Schubert, Ullmann)

Česko: Štěpánek – Blaťák, Nakládal, Krejčík, Čáslava (A), Mojžíš, Krajíček, Němec – Michálek, Erat, Plekanec (C) – Krejčí, Tenkrát, Frolík – Koukal, Průcha, Hemský – Novotný (A), Vondrka, Petružálek.
    Nemecko: Endras – Reul, N. Goc, Krueger, Ondruschka, Fischer, Schubert, Lavalée, Akdag – Kink, Tripp, M. Goc (C) – Hospelt (A), Greilinger, Furchner – Kaufmann, Barta (A), Pietta – Reimer, Ullmann, Gogulla.

Rozhodca: Bulanov, Olenin (obaja RUS) – Arm (SUI), Suominen (FIN)