Fínsko – USA 0:5 (kon.) | Rusko – Česko 2:0 (kon.) | Švajčiarsko – Slovensko 0:1 (kon.)

Na dnes sa s vami lúči Tomáš Kovalský.
    Prajem vám dobrú noc a sladké hokejové sny...

Tretia tretina tohto zápasu bola vyrovnaná, pretože Nóri už nemali čo stratiť a mierne poľavili, čo sa prejavili na útočnom tlaku Nemcov a následných vylúčeniach nórskych obranov. To malo zase za dôsledok góly v Haugenovej sieti. Jednoducho skonštatované, mohli sme vidieť bláznivý zápas s veľkým počtom gólom a jasným, dychvyrážajúcim triumfom Nórov v pomere 12:4! Nóri si tak predčasne zaručili postup do štvrťfinále!

Najlepšími hráčmi zápasu sa stávajú...
    Nemecko - Patrick Reimer
    Nórsko - Patrick Thoresen

60:00

59:55
    Už sa nič nestane. Puk majú v moci nemeckí hráči, ktorý ukončujú hru za svojou bránou.

59:33
    Puk majú v moci nórski hráči, takže očakávame, že sa už nič nestane, pretože Kaunismäki pomaly upokojuje tempo hry na minimum.

58:48
    Tollefsen bol v peknej šanci pridať trinásty magický gól, no puk si nahodil príliš dopredu, čo sa Kotschnewovi podarilo vystihnúť a puk pohodlne pokrýva lapačkou.

57:55
    Kozmetické úpravy v podaní nemeckých hráčov sa blížia ku koncu. Máme však ešte dve minúty, čo by malo byť dosť času na niekoľko gólov!

57:17
    Nemecko dalo gól! Ďalšia využitá presilová hra v podaní nemeckých hráčov! Spoza ľavého kruhu tentokrát tvrdo pálil CHRISTOPHER FISCHER, ktorý strelu umiestnil tak, že Haugen nemal ani najmenšiu šancu úspešne zasiahnuť, keďže puk letel ponad ľavé rameno gólmana. Asistencie si pripisujú hráči Kai Hospelt a Philip Gogulla.

56:57
    Greilinger v peknej šanci prekonať Haugena! Avšak nie, dnes to nechce prísť. Haugen vyťahuje pekný zákrok vyrážačkou.

Dnešné stretnutie sleduje 2452 divákov na čele s nemeckou elitnou reprezentačnou zostavou!

56:00
    Nasleduje ďalšia početná výhoda pre Nemcov! Dokonca dvojnásobná! Dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou zinkasoval Kristiansen a ďalšie dve minúty za zdržovanie hry dostáva hráčska lavica.

55:25
    Nemecká početná výhoda je na konci a kapitán Tollefsen puk poľahky posiela do ďalekých kútov tejto ľadovej plochy.

54:31
    Presilová hra je pre Nemcov alfou a omegou, no momentálne sme uviazli niekde v strede gréckej abecedy, pretože nevidno nič okrem puku na nórskych hokejkách.

53:39
    Nasleduje početná výhoda Nemcov! Za podrazenie si dopraje dvojminútový oddych Toleffsen.

53:28
    Nemci sa dostali do útočného pásma, kde sa pokúšajú o nejaký ten ďalší gólik.

52:59
    Neočakávané, ale dnes Denisa Endrasa už druhýkrát strieda Dimitri Kotschnew!

52:06
    Nórsko dalo gól! Aby nebolo dnes málo, tak Nóri pridávajú aj dvanásty gól! Skvelá strela od modrej čiary v podaní MATSA TRYGGA prekonala vzduch, intergalaktický hokejový odpor vzduchu a napokon aj gólmana Endrasa! Asistenciu si pripíše Mads Hansen.

Góly a asistencie: 39. Reimer (Gogulla, Schubert), 42. Krueger (Gogulla), 47. Kink (Lavallee), 58. Fischer (Hospelt, Gogulla) - 1. Thoresen (Skröder, Hansen), 2. Thoresen (Holtet), 6. Röymark (Holtet), 24. Spets (M.Olimb, Bastiansen), 25. Kaunismäki (K. Olimb, Ask), 28. Holös (Thoresen, Ask), 33. Thoresen (Ask, Solberg), 34. Skröder (M. Olimb, Ask), 35. Trygg (Thoresen, Hansen), 41. Skröder (Thoresen, Hansen), 44. Hansen (Bastiansen, Kaunismäki), 53. Trygg (Hansen)

Nemecko: Endras (Kotschnew) - Krueger, Schubert, Fischer, Lavallee, Ondruschka, N. Goc, Reul, Kink - Hospelt ("A"), Tripp, Rankel - Reimer, Ullmann, Gogulla - Kaufmann, Greilinger, M. Goc ("C") - Barta ("A"), Schütz, Furchner.
    Tréner: Jakob Kölliker.

Nórsko: Haugen (Volden) - Trygg, Tollefsen ("C"), Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lökken Östli, Kristiansen - Hansen, Skröder, Thoresen ("A") - Spets, Bastiansen ("A"), M. Olimb - Holtet, Röymark, Rosseli Olsen - Ask, Martinsen, K. Olimb.
    Tréner: Roy Johansen.

Rozhodca: Bulanov (RUS), Kaval (USA) - Dedioulia (BLR), Dehaen (FRA)