Philadelphia – NJ Devils 4:3 (po pr.) | Arizona – Nashville 5:3 (kon.)
cz Pondelok 30.04.2012, 02:00 • Jobing.com Arena • Play-off NHL

Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a u dalších NHL online přenosů na viděnou! (04:52:14)

Trestné minuty: 8:8
    Vyhraná vhazování: 35:38
    Hity: 34:23
    Přesilovky: 0/2 - 2/2

Phoenix se tedy dnešní výhrou 5:3 ujímá vedení v sérii 2:0. Tým z Arizony je tak dvě vítězství od finále konference. Dnes se za domácí postupně trefili Vermette, Hanzal, Vrbata, Pyatt a Doan, za hosty přesně mířili Andrei Kostitsyn, Hornqvist a Suter.

60:00

59:52
    A ještě jeden icing domácích. O výsledku je už ale rozhodnuto!

59:33
    Hanzalův pokus končí těsně mimo branku, je z toho zakázané uvolnění.

59:20
    Puk znovu ve středním pásmu.

59:14
    Hostům už ale moc času nezbývá.

59:14
    Legwand krosčekoval Gordona, za což si půjde odpykat dvě minuty. Stejným trestem je ale potrestán i domácí hráč. Hrát se bude ve stejném počtu.

58:54
    Vrbata se štěstím dokázal dostat puk do středního pásma.

58:41
    Skvělá práce Whitneyho, který dostal kotouč alespoň na vlastní střídačku, vhazovat se ale bude před Smithem.

57:53
    Kotouč sražený až do hlediště, vhazovat se bude před Smithem.

57:40
    A hosté to zkusí v šesti, Rinne na střídačce!

57:40
    Další ze série icingů domácích.

57:35
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu, Eratova střela proskotačila až do středního pásma.

56:51
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:39
    Smith kryje Suterovu střelu do lapačky.

56:23
    Domácí ale znovu posílají kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

55:36
    Pyattovu střelu Rinne vyrazil přímo na hokejku Pouliota, kterému ale v rozhodující chvíli touš přeskočil hokejku.

55:20
    Stále se hraje před brankou Rinneho.

54:35
    Doan při střele zlomil hokejku, musí vystřídat.

53:32
    Domácí hrají velice dobře, dlouhé chvíle jsou usazeni v útočném pásmu a hostům se tak velmi rychle krátí čas na vyrovnání.

52:53
    Další střela Klesly a další zákrok Rinneho.

52:48
    Gordonova střela nemohla Rinneho překvapit, vhazovat se bude znovu v obranném pásmu Predators.

52:20
    Puk mají hosté, ale jsou s ním za svou vlastní brankou.

51:33
    Chipchura nahozením donutil Rinneho pokrýt kotouč pod lapačkou, vhazovat se bude právě před klecí finského brankáře.

51:15
    Vrbata tečoval puk do útočné třetiny a jede vystřídat.

50:33
    Hra je hodně rozháraná, domácí už se nikam moc neženou, hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

49:44
    Až po Legwandově střele a Smithově zákroku se konečně přerušuje.

49:30
    Hodně dlouho se hraje bez přerušení.

48:52
    Smith nechtěl, aby se vhazovalo před jeho svatyní, proto hned po chycení rozehrál.

47:56
    Vrbata se snažil vysunout Hanzala, česká spolupráce ale nevyšla podle představ.

46:40
    Puk za brankou Rinneho.

46:18
    Kleslova střela nad.

45:23
    Volný kotouč v brankovišti po střele Pouliota! Jako první si ho ale všiml hostující hráč.

44:55
    A domácí znovu v tlaku, Vrbata zkoušel štěstí, ale minul.

43:36
    Phoenix právě vstřelil branku!

Po vyhraném vhazování se puk dostal k Morrisovi, který přízemní střelou našel přesně čepel Shana DOANA, který znovu vrací domácím dvoubrankové vedení! Asistence: Derek Morris a Antoine Vermette.

43:32
    Brule s Chipchurou postupovali 2 na 1, po hezké kombinaci zakončoval prvně jmenovaný, Rinne ale zázračně na brankové čáře chytá!

43:18
    Langkow v dobré příležitosti po další chybě hostující obrany minul!

43:04
    Radulov v ofsajdu.

42:03
    Weber nabídl Whitneymu ideální pozici ke střele, Rinne ale veteránův pokus kryje.

41:55
    A další zakázané uvolnění domácího celku.

41:45

41:30
    Rinneho další nejistý zákrok v dnešním utkání, tentokrát střílel Doan.

40:53
    Nashville právě vstřelil branku!

A další zápletka v utkání! Ryan SUTER propálil vše, co mu stálo v cestě a znovu snižuje na rozdíl jediného gólu! Asistence: Shea Weber a Martin Erat.

40:25
    Domácí ihned po buly vyhazují přes všechny čáry.

40:22
    Vrbata poslán na dvě minuty za nedovolené bránění, hosté budou hrát přesilovku 4 na 3!

40:01

Další třetina začne přibližně v 04:05.

Druhá třetina přinesla celkem 4 branky, z toho 3 na straně domácích. Nejdříve v 24. minutě po krásné přihrávce Vrbaty poslal Coyotes do vedení Hanzal, o 4 minuty později se trefil sám druhý český útočník v barvách Phoenixu, tedy Vrbata. V 32. minutě sice snížil v početní výhodě tečí Horqnvist, nicméně o půl minuty později vrátil dvoubrankové vedení domácím Pyatt. Kojoti jsou tedy na dobré cestě k zisku druhého bodu!

40:00

39:51
    Yandle srazil Fishera nedovoleně a dostává dvě minuty za sekání. Na trestnou ale míří i Fisher, který oplatil svému soupeři stejnou měrou. Hrát se bude ve čtyřech.

39:07

39:36
    Rinne o plexisklo posílá kotouč do ochranné sítě.

39:12
    Pyattova střela z velké dálky a Rinneho pohodlný zákrok.

38:30
    Spalling vybojoval na Ekmanovi-Larssonovi puk, jeho střelu ale vyráží Smith.

38:05
    Erat te´d střelou, kterou Smith vyrazil do ochranné sítě, vybojoval pro Nashville vhazování v útočném pásmu.

37:35
    Hosté se osvobozují.

37:07
    Nyní se už ale Weber vyloučení dočká, vypadá to, že rozhodčí sečetl dva nedovolené zákroky v jeden a posílá kapitána Preds na dvě minuty za naražení.

36:45
    Yandle byl sražen Eratem, vypadalo to na faul, ale dopředu můžou hosté.

35:23
    Whitney natřikrát střílel, po jedné střele zazvonila i tyč!

35:11
    Puk v ochranné síti.

34:55
    Vermettova zblokovaná střela do rohu.

34:36
    Rinne radši podrží kotouč pod svou lapačkou, vhazovat se bude v útočné třetině Kojotů.

33:30
    Velká šance pro Gaustadu, který nedokázal zvednout puk nad Smithův beton.

31:50

Domácí ale nenechávají nic náhodě a znovu si berou dvoubrankový náskok. Doanovu střelu vyrazil Rinne tak nešťastně, že Taylor PYATT měl před sebou odkrytou klec, které nepohrdnul. Asistence: Shane Doan.

31:20

A hosté nakonec z únavy domácích hráčů těží snižující brankou na 2:3. Patric HORNQVIST přesně vložil hůl do střely Sutera. Asistence: Ryan Suter a Mike Fisher.

31:00
    Domácí čtveřice je na ledě už hodně dlouho a je to i znát na jejich pohybu.

30:34
    Fisherova střela z úhlu minula branku.

30:18
    Erat v dobré pozici nedokázal ani vystřelit, ani přihrát.

29:33
    Gordon vyhnal hosty z útočné třetiny.

29:24
    Ray Whitney potrestán dvěma minutami za sekání.

29:06
    Legwand ve výborné pozici trefuje pouze Smithe!

28:16
    Ale i Rinne chytá dnes dobře, Pyattova střela ale nemohla nadělat finskému brankáři v barvách Nashvillu žádné problémy.

27:43
    Hosté se snaží ihned odpovědět, Smith dnes ale chytá ve velké formě.

27:05

Po velkých šancí Nashvillu nakonec střílí branku domácí. Kotouč se po odrazu od zadního mantinelu odrazil přímo před Radima VRBATU, který posílá Phoenix do dvoubrankového vedení! Asistence: Martin Hanzal a Keith Yandle.

26:44
    Radulov se cpal před Smithe, domácí obránci ale včas odklízí kotouč do bezpečí.

26:30
    Po přihrávce zpoza branky trefuje Klein tyčku!

26:17
    Vrbata v ofsajdu.

25:57
    Bruleho dobrá střela, Rinne ale připraven.

24:53
    Boedker si pohrál s obránci Nashvillu, načež pobídl Doana ke střele. Kapitánova rána nebyla ale ani přesná, ani tvrdá, proto jí Rinne v klidu kryje.

24:22
    Hornqvist v dobré pozici přestřeluje!

23:47

Vrbata se prohnal mezi všemi obránci, vyjel až za branku a když už všem bylo jasné, že bude obkružovat celou klec, poslal zpětnou přihrávku na připraveného Martina HANZALA, který znovu posouvá Kojoty do vedení! Asistence: Radim Vrbata a Ray Whitney.

22:40
    Pyattova střela těsně vedle!

22:11
    Boullionovu nabídku musel Smith vyrazit betony do rohu.

21:48
    Smith vyráží Fisherovu střelu do ochranné sítě.

21:20
    Boedker v mezikruží pálil dobře, ale Rinne stačil v poslední chvíli zasáhnout a vyrazil puk mimo tři tyče!

21:06
    Spallingova propagační střela a první Smithův zákrok v 2. třetině.

20:45
    Vrbata jen provětral Rinneho betony.

20:33
    Radulov nezpracoval přihrávku Legwanda tak, aby mohl vystřelit.

20:01

Další třetina začne přibližně v 03:05.

První třetina skončila smírně 1:1, když v 9. minutě poslal Kojoty do vedení Antoine Vermette po krásné přihrávce Keitha Yandla. Tři minuty před sirénou ale vyrovnal Andrei Kostitsyn, který ideálně využil samostatný únik po skvělém uvolnění od Kevina Kleina.

20:00

19:44
    Doanova střela z pravého kruhu byla pro Rinneho snadným soustem.

18:59
    Vrbata se cpal za kotoučem v útočném pásmu, ale neuspěl.

18:37
    Preds teď ale byli na modré čáře až moc rychlí, proto se píská ofsajd.

17:50
    Hostům po vstřelené brance narostla nová křídla.

17:13

Klein vybídl Andreie KOSTITSYNA k vyrovnání. Běloruský útočník se v samostatném úniku nemýlil a máme srovnáno! Asistence: Kevin Klein a Nick Spalling

17:00
    Boedker nadvakrát střílel, jednou do obránce, podruhé vedle.

16:53
    Puk na střídačce domácích.

16:35
    Weberova střela od modré vedle.

15:54
    Další pobídka Pouliota pouze prosvištěla brankovištěm, aniž by ji někdo zasáhl.

15:08
    Langkow v dobré příležitosti nedokázal zvednout puk nad Rinneho beton.

14:57

14:48
    Doan vybízel k brance své spoluhráče, jeho přihrávka ale nakonec prošla brankovištěm až do rohu.

14:05
    Střela Ekmana-Larssona mířila vedle.

13:30
    Hosté vyhazují.

13:22
    Po rozhárané kombinaci první lajny domácích nakonec Whitney našel Vrbatu v ideální střelecké pozici, český snajpr ale netrefil branku.

12:57
    A vidíme také první menší šarvátku v dnešním utkání, za kterou inkasuje 2 minuty pouze Brandon Yip.

12:57
    Colin Wilson se ocitl osamocený mezi kruhy, jeho střela ale mířila pouze do Smithova plastrónu!

12:38
    Chipchura zase trefil dobře postaveného obránce.

12:12
    Boedkerova střela z pravého kruhu nenadělala Rinnemu problémy.

11:56
    Zakázané uvolnění domácích.

11:36
    Smith se pokoušel rychle rozehrát, trefil však pouze svého spoluhráče, od kterého se kotouč skoro odrazil do branky. Pro domácí ale vše dobře dopadlo.

10:29
    Sergei Kostitsyn v ofsajdu.

10:00
    Hráči Coyotes se usadili v útočném pásmu a hosté se nemohou osvobodit alespoň výhozem do středního pásma.

09:15
    A domácí při chuti! Brule se pokoušel překvapit Rinneho výjezdem zpoza branky.

08:32

Hezká kombinace domácích až do prázdné branky. Boedker našel mezi kruhy volného Yandla, který nabídl puk Antoinu VERMETTOVI, kterému stačilo posunout kotouč do odkryté klece! Asistence: Keith Yandle a Mikkel Boedker.

07:25
    Brule tvrdě vystřelil z vrcholu levého kruhu, Rinne je dnes ale dobře připraven.

07:07
    Josiho nahození od modré nemohlo Smithe překvapit.

06:25
    Tvrdý hit Pyatta na Gaustadu u červené čáry. Hostující forvard se jen těžko zvedá.

06:04
    Další Rinneho zákrok proti střele Morrise.

05:36

05:26
    Bekhendový pokus Legwanda vyráží Smith do rohu.

05:18
    Domácí jsou v úvodu utkání aktivnější.

04:55
    Langkowova střela neměla gólové parametry, Rinne jí v klidu vyrazil.

04:13
    Čtvrtá lajna domácích usazena v útočné třetině.

03:40
    Boedker v těsné blízkosti branky nedokázal Rinneho prostřelit.

03:10
    Domácí načapáni v ofsajdu.

02:25
    Skrytá střela Weber trefila Smithe.

02:07
    Puk dlouho ležel v brankovišti Predators než ho zalehl Rinne.

01:37
    Střelu Morrise kryje Rinne do lapačky.

01:33
    Icing hostů.

01:13
    Na druhé straně zkoušel štěstí Hornqvist, ale i Smith si připisuje první zákrok.

00:58
    O první střelu utkání se postaral Mikkel Boedker, Rinne připraven.

00:27
    Rostislav Klesla inkasoval pukem do tváře, musí být ošetřován.

00:01

Phoenix Coyotes: Smith - Ekman-Larsson, Klesla, Yandle, Schlemko, Aucoin, Morris - Whitney, Hanzal, Vrbata, Brule, Pyatt, Gordon, Doan, Langkow, Chipchura, Pouliot, Vermette, Boedker

Nashville Predators: Rinne - Weber, Suter, Klein, Boullion, Josi, Gil - Bourque, Radulov, Legwand, Erat, Fisher, Spalling, Yip, Hornqvist, Gaustad, Wilson, A. Kostitsyn, S. Kostitsyn

Rozhodčí: Joanette, Watson - Amell, Devorski .

První utkání se hrálo v noci na sobotu a úspěšnější byli Kojoti, když vyhráli 4:3 po prodloužení. Skóre otevřel v 8. minutě Radim Vrbata, hosté ale vždy dokázali držet krok a vždy po vstřelené brance Phoenixu dokázali srovnat. Trefil se také zadák Rostislav Klesla, za Predátory 5 minut před koncem skóroval Martin Erat, který tímto gólem poslal zápas do prodloužení, kde v 75. minutě rozhodl po asistenci Hanzala veterán Ray Whitney.

Vítejte u nočního přenosu z 2. kola play off NHL. Dnes budeme svědky druhého zápasu série mezi Phoenixem a Nashvillem. Domácí Coyotes v 1. kole postoupili přes Chicago 4:2 na zápasy, když ale 5 utkání muselo rozhodnout až prodloužení. Nashville naopak přejel velmi silný Detroit 4:1 na zápasy a měl tak více času na odpočinek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 9. Vermette (Yandle, Boedker), 24. Hanzal (Vrbata, Whitney), 28. Vrbata (Hanzal, Yandle), 32. Pyatt (Doan), 44. Doan (Morris, Vermette) - 18. A. Kostitsyn (Klein, Spalling), 32. Hornqvist (Suter, Fisher), 41. Suter (Weber, Erat)

Arizona Coyotes: Smith - Ekman-Larsson, Klesla, Yandle, Schlemko, Aucoin, Morris - Whitney, Hanzal, Vrbata, Brule, Pyatt, Gordon, Doan, Langkow, Chipchura, Pouliot, Vermette, Boedker

Rozhodca: Joanette, Watson - Amell, Devorski