St. Louis Blues
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Los Angeles Kings
cz Nedeľa 29.04.2012, 01:30 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL

Los Angeles tedy vyhrálo první utkání na ledě St. Louis. O neúspěchu Blues rozhodl hlavně nešťastný inkasovaný druhý gól při vlastní přesilovce a také skvělý výkon Jonathana Quicka v brance Kings. Quick dnes inkasoval jednou z devětadvaceti pokusů, Brian Elliott čelil dvaceti osmi střelám a kapituloval dvakrát. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a doufám, že nám i dnes zachováte svou přízeň (04:07:04)

60:00

59:54
    Konec utkání se ještě na chvíli odložil kvůli zakázanému uvolnění Blues.

59:46
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    DUSTIN PENNER vzal odražený puk ve vlastním pásmu, nahodil jej do středního, kde se od mantinelu odrazil až do prázdné branky. Bez asistence.

59:24
    St. Louis svírá soupeře v jeho obranném pásmu.

58:55
    Elliott spěchá na střídačku.

58:28
    Oshie nahazoval před branku, kde měl dva spoluhráče, puk ale těsně branku minul.

57:21
    Neuvěřitelný zákrok proti Nicholovi předvedl Quick! Brankář Kings dlouho ležel na břiše, pak se ale vytáhl pravděpodobně lapačkou nebo měl to štěstí a zazvonila za ním tyč.

57:01
    Russell dnes opravdu není ve své kůži, teď mu kvůli nekoncentrovanosti odskočil puk na modré.

56:29
    Quick stáhl puk ze vzduchu a zařídil další reklamní blok, během nějž si zřejmě vyslechne případné pokyny trenéra Kena Hitchcocka pro opuštění branky v závěru třetí třetiny.

56:21
    St. Louis se nedaří usadit v útočném pásmu, což je při současném stavu velký problém.

55:53
    Hokej se pro poslední momenty proměnil v odbíjenou.

54:57
    Kings teď několikrát lehli do střely a hodně ulehčili práci Quickovi.

54:43
    Blues se snaží nadechnout k náporu.

53:31
    King skvěle zabojoval a obral Stewarta před brankou o puk, neměl ale dostatek sil jej úplně přetlačit a tak z otočky nevypálil.

52:58
    Penner od mantinelu přestřelil branku.

52:42
    Puk znovu skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude po levici Elliotta.

52:29
    Je konec přesilovce, Blues už by si na vyloučení měli dávat pozor.

52:06
    Kings se nedaří usadit v útočném pásmu.

51:26
    Navíc následně Martinezovi utekl puk do středního pásma, bek LA jej chtěl vrátit zpět a bylo odpískáno postavení mimo hru.

51:22
    Carter opět operoval mezi kruhy, kotouč mu ale uskočil a nedokázal tak zakončit

50:56
    I Elliottovi se podařilo vyhodit do útočné třetiny.

50:42
    Kings ale musí začít z vlastního obranného pásma.

50:29
    Sudí jim nakonec dali za pravdu a Kevin Shattenkirk byl vyloučen za zdržování hry.

50:29
    Penner se pokoušel protlačit před branku, puk se následně odrazil k divákům a Los Angeles se mohutně dožadují vhazování blíže Elliottovi.

50:24

49:38
    Williams se pokoušel trochu zrychlit hru a co nejrychleji vystřelit, jeho projektil od mantinelu ale našel azyl pouze v ochranné síti.

49:30
    Doughty si řekl o přihrávku na střelu, Elliott ale vyrazil puk do ochranné sítě. Domácím z oslabení zbývá 54 sekund.

49:07
    Po tvrdé ráně Doughtyho od modré Blues opět vyhodili.

48:47
    Po další rozpačité kombinaci hostů vyhodil Jackman přes všechny čáry.

47:46
    Kotouč se valí za Quickovou brankou.

47:40
    Carter mezi kruhy přebral puk po únavné kombinaci Kings, pak ale zazářila lapačka Elliotta.

47:00
    Po buly odskočil puk do obranného pásma Los Angeles.

46:57
    Vojnov od mantinelu projel na konec kruhu pro vhazování, odkud trefil připraveného Elliotta.

46:27
    St. Louis vyhodilo přes všechny čáry.

46:23
    Tak se nakonec omlouvám, hra byla přerušena kvůli zákroku T. J. Oshieho na Frasera. Domácí útočník dostal čtyři minuty za hru vysokou holí a útočník hostí kapesník na krvavou tvář.

46:23
    Postavení mimo hru Blues, kteří teď trochu vypadli z role a sami sebe hledají.

45:42

45:33
    Blues ujeli ve vlastním oslabení, Steen akci raději zakončil na jistotu a donutil Quicka k přerušení hry.

44:55
    Blues se poprvé při tomto oslabení podařilo vyhodit puk ke Quickovi.

44:38
    Elliott teď raději přerušil hru, St. Louis musí vydechnout.

44:27
    Kings dobře rozebrali soupeře, Martinez vjel mezi kruhy, jenomže do střely se mu položili soupeři a on tak nedokázal překonat Elliotta.

43:42
    Vyloučen je za hru vysokou holí David Perron. Toho musí v LA doslova zbožňovat.

43:20
    Los Angeles si zahraje přesilovku, Quick již na střídačce.

42:56
    Postavení mimo hru Blues.

42:34
    Kopitar se zjevil na kruhu pro vhazování a měl solidně nabito, puk ale pouze popostrčil vedle.

41:47
    K vidění byly chyby na obou stranách, nejprve se Quickovi nepovedla rozehrávka a pak na modré zavrávoral Jackman, čehož se pokoušel chytit Vojnov, ovšem další nepřesnost Blues nepotrestal.

41:05
    Kopitar se dostal před branku a ještě se snažil vyšperkovat situaci pro své spoluhráče, žádného z nich ale nenašel.

40:47

40:40
    St. Louis dvakrát zavezlo puk do útočného pásma, ani jednou to ale příliš starostí Quickovi nenadělalo.

40:01

St. Louis se nakonec ve druhé třetině vymstila jedna z mnoha chyb na modré čáře a Los Angeles se díky dorážce obránce Greena dostalo překvapivě minutu před koncem do vedení. Blues tak ve třetí třetině, která začne kolem půl čtvrté, budou muset pro Kings otáčet nepříznivý vývoj.

40:00

39:55
    Brown je mírně při chuti, prvně přitlačil na pilu při souboji s Pietrangelem a pak nechal McDonalda, aby nadějnou přihrávku na Richardse před branku srazil mezi diváky.

38:57
    Hosté ale začínají početní nevýhodu nejlépe, jak mohou. St. Louis po buly kvůli nedorozumění Backese se Shattenkirkem ztratilo puk, dopředu jej zavezl Brown, který Elliotta donutil k zákroku levým betonem, od nějž se puk odrazil pouze k dojíždějícímu MATTU GREENOVI, pro něhož nebylo problémem dát v oslabení důležitou branku Los Angeles. Asistence: Dustin Brown.

38:47
    Dwight King doslova přišpendlil Pietrangela na mantinel, domácí obránce hlavou narazil na hranu a jeho protihráč za vražení dostal zasloužený trest.

38:07
    Quick utlumil nahození Jackmana. Zdá se, že zbytek utkání už bude jen o tom, kdo bude lépe řešit vyložené šance. Zatím se to nedaří ani jednomu týmu.

37:42
    Williams udělal obrovskou chybu na modré, dopředu jel Stewart s Langenbrunnerem, druhý jmenovaný se pokoušel přihrávat, jenomže trefil jen padajícího Richardsona, od nějž se puk odrazil ke Quickovi.

37:18
    Horké chvilky prožil Elliott, Martinez jej snad natřikrát nedokázal prostřelit.

36:29
    Obrovskou šanci spálil Nichol, který dojel odražený puk mezi kruhy a netrefil branku, v níž pouze na zemi se válel Quick!

36:02

35:33
    St. Louis chybovalo na modré a pozorné Los Angeles tomu využilo k vyhození kotouče.

34:45
    Elliott sebral puk před svou brankou, Los Angeles vydechuje.

34:18
    Oshie skvěle z rohu kluziště pronikl před branku, tam se ale jeho backhand neujal.

34:02
    Rafiku v útočném pásmu udělalo i St. Louis, ale i jemu chybělo pořádné vyústění akce, do doby, kdy ponechanou výhodu ukončil Richardson. Dvě minuty za držení dostal Matt Greene.

32:53
    Los Angeles v útočné třetině pouze posouvalo puk po mantinelu a nedokázalo zakončit.

31:31
    Postavení mimo hru Kings, kteří na chvíli přebrali otěže zápasu.

31:25
    Pohlednou akci teď sehráli Vojnov s Carterem, tomu ale nešťastně před brankou uskočil puk a Elliott si mohl z hluboka oddechnout.

30:47
    Kopitar se rozjel na levém křídle a jen málo mu scházelo, aby před branku připravil střeleckou pozici pro Williamse.

30:27
    Z následného protiútoku se znovu činila čtvrtá řada Los Angeles, Fraser ale poslal puk pouze do nad betonem číhající lapačky Elliotta.

30:22
    Quick nezachytil puk za svou brankou, St. Louis opět zakleklo do obvyklého postavení, pořádná střela ale nepřišla.

29:13
    Russell také katastrofálně rozehrál, puk přebral Vojnov a po jeho nahození zazvonila branková konstrukce!

28:24
    Domácí chybovali v rozehrávce, puk zachytil díky práci Frasera Richardson, prošel do útočného pásma, nadějnou akci dva na jednoho ale zakončil jen do Elliottovy hrudi!

28:07
    Čárový sudí Brian Murphy ztratil puk z dohledu a raději strkanici před střídačkou Los Angeles ukončil.

27:48
    Zakázané uvolnění Kings.

27:40
    Quick přizvedl nahození Colaiacova do ochranné sítě.

26:46
    Sobotka skvěle prošel před Quicka, k zakončení mu scházelo opravdu velmi málo, měl ale na něj příliš málo prostoru a nadějná šance tak gólem neskončila! Natlačení třebíčského rodáka do brankoviště LA ale bylo ukázkové.

26:09
    Los Angeles se při hře ve vlastní obranné třetině uchýlilo k jediné taktice - vyhodit puk za každou cenu.

25:42

25:21
    Tempo hry chvíli diktovalo Los Angeles, které před Elliottem uspořádalo valnou hromadu, Brownova střela od modré se ale neujala a Williams s Vojnovem dorazit nedokázali.

24:28
    Elliott příliš dlouho ponechal v rukavici ojedinělé nahození Cartera. Blues se vrací ke svému hernímu projevu ze začátku třetiny.

24:07
    St. Louis se opět dostalo do velkého tlaku, Los Angeles se nedaří narušit jeho rozehrávku.

23:43
    Jackmanovo nahození od modré se před Quickem pokoušel tečovat Steen, brankář hostí si ale vyklouzl do mezery a puk nechal zapadnout do své lapačky.

23:01
    Nolan zavezl puk do útočného pásma, kde jej chtěl přenechat za ním jedoucím spoluhráčům, jenomže to neprovedl dobře a daroval puk St. Louis.

22:33
    Elliott mírně zaváhal při rozehrávce za svou brankou, nakonec to pro něj neznamenalo příliš velké nebezpečí, byť od toho nebylo daleko.

22:02
    Oba týmy se prostřídaly s nepřesnostmi.

21:03
    Kopitar předvedl velkou technickou vytříbenost a ledový klid, s finesami to ale přehnal a místo střely z mezikruží o puk přišel.

20:45
    Teď zase lehké nahození ze středního pásma schoval do lapačky Quick.

20:34
    Po buly se ke střele odhodlal Carter, Elliott ale znovu byl pozorný a i přes clonu Pennera zakročil.

20:28
    Kopitar si při prvním střídání ve druhé třetině ihned připsal střelu na Elliotta, ten ale s jednoduchým pokusem doprostřed branky neměl problém.

20:01

Svižná první třetina nakonec přinesla dvě branky. St. Louis po úvodním tlaku šlo do vedení díky teči Perrona, Los Angeles se ale tři minuty před odchodem do šaten díky Vojnovovi podařilo srovnat. Ačkoliv Blues byli alespoň v úvodu mnohem lepším týmem, do druhé třetiny, která by měla začít kolem 2:33, půjdou se stejnou gólovou vizitkou jako Kings.

20:00

19:49
    Čerstvého Perrona, jenž se vracel z trestné lavice, neposlechl kotouč před modrou čárou a byl mu odpískán ofsajd. Na Perrona ale hráči LA stále ještě mají pifku za předchozí potyčku s jejich brankářem, což mu doslovně vysvětlil atakující Stoll.

19:39

19:14
    Kopitar předal na modrou Martinezovi, ten netrefil branku a Blues vyhodili přes všechny čáry.

18:25
    Los Angeles se ale daří držet puk v útočném pásmu.

17:55
    Martinezovi bohužel pro Los Angeles uskočil puk na modré.

17:39
    David Perron se shodou odrazů natlačil před Quicka, na nějž také vystřelil, brankář hostí ale zasáhl a Perron jej při následné snaze dorazit kotouč sekl do hrudi a natlačil do branky, za což dostal dvě minuty.

16:58
    Hostům se ještě před odchodem do šaten podařilo srovnat. Penner z levého křídla protlačil puk před branku, kde jej nezasáhl Carter, z druhé vlny najíždějící SLAVA VOJNOV už ale ano a to dokonce tak, že se Elliott mohl jen smutně otočit. Asistence: Dustin Penner, Mike Richards.

16:44
    Prakticky ihned po buly to zkoušel Carter, nepříliš přesnou střelou ale Elliotta nerozhodil.

16:41
    Od modré ostře vypálil Vojnov, Elliott ale na střelu dobře viděl a z klidu jej nerozhodila ani následná potyčka před jeho brankou.

16:24
    Los Angeles s obtížemi udrželo útočné pásmo, dlouho se ale nemohlo dostat ke střele a domácí znovu vyhodili na zakázané uvolnění.

15:46
    Hra se teď mírně kouskuje, Nichol nestihl dojet kotouč a je tak odpískáno zakázané uvolnění jeho celku.

15:36
    Krátce nato přišlo další postavení mimo hru Blues.

15:03
    Postavení mimo hru Blues, na vině je příliš horoucí Backes.

14:58
    Crombeen je zatím hodně aktivní, teď se shodou náhod dostal mezi kruhy a ke střele, Quickovy betony ale scvakly včas a vyrazily kotouč do bezpečí.

14:02
    Los Angeles se zatím nedaří dostávat do střeleckých příležitostí, teď měl na modré nabito Vojnov, jenomže trefil pouze před ním padajícího obránce.

13:38
    Odražený puk od mantinelu raději Quick schoval do lapačky.

13:25
    St. Louis je s pukem v obranné třetině, odkud založí další rychlý útok.

12:41
    Tentokrát kolem branky nepozorovaně projel Berglund, ten ale Quicka u jeho levé tyče nenachytal a Kings vyhodili na zakázané uvolnění.

11:42
    Na druhé straně se kolem Quicka obtočil Crombeen, brankář hostí již ležel, nicméně domácí hokejista nedokázal zvednout puk a zakončit do poloodkryté branky!

10:43
    Před Elliottem vznikla obrovská mela, která nakonec skončila vyhozením kotouče přes všechny čáry! Domácí brankář v sedě několikrát zakročil proti dorážkám Mitchella a Scottrade Center mu právem mohutně zatleskalo.

09:50
    Zakázané uvolnění Blues.

09:16
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí se z následného útoku dočkali. Backes skvěle clonil před Quickem, jemuž k levé tyči propadlo nahození Pietrangela tečované DAVIDEM PERRONEM. Asistence: Alex Pietrangelo, T. J. Oshie.

08:45
    Velkou příležitost měl na hokejce Richardson, Elliott byl venku z branky, střela útočníka Los Angeles ale byla sražena.

08:40
    Los Angeles mělo velké problémy dostat puk z pásma, nakonec se mu to podařilo, jenomže jej neudrželo. St. Louis tak pokračuje ve velkém tlaku.

08:04
    Quick si vyjel až za své brankoviště, kde si počkal na Stewartovu dělovku od modré a následně uklidnil hru přidržením kotouče.

07:34

06:51
    Kopitarovi se tentokrát rána nepovedla, Elliot přesto měl s neposedným pukem mírné starosti.

06:38
    Kopitar se pokoušel překvapit Elliota z velkého úhlu, domácí brankář si betony poradil.

05:50
    Hra se po divokých úvodních sekundách mírně uklidnila, St. Louis trochu polevilo v nátlaku a Los Angeles se dostává do hry.

05:31
    Richardsova rána sražena nad tvrzené sklo.

05:19

05:07
    Carter si vybruslil skoro mezi kruhy, následně ale nechal vyniknout Elliotta.

04:52
    McDonald nejprve z velkého úhlu nepřekonal Quicka a pak se pokusil rozehrát další akci, nicméně mu kotouč utekl do středního pásma.

04:13
    Mitchellovo nahození od mantinelu Elliott celou dobu viděl a proto jej betony vyrazil dozadu.

03:50
    Williams zamíchal s pukem a nečekaně mu sklouzl z čepele, následně jej ale vylovil zpět a přestřelil branku.

03:22
    Brown nahodil puk za branku a nechal svému týmu vydechnout, St. Louis šestkrát vystřelilo na branku.

02:51

02:15
    Quick se musel velmi rychle přesunout, nakonec na Berglundovu a Steenovu rány stačil. St. Louis ale zůstává při přesilovce v postavení.

01:45
    Kings se štěstím procpali puk do středního pásma.

01:26
    St. Louis pro změnu neudrželo pásmo.

01:06
    LA zahájilo vyhozením kotouče.

00:51
    Krátce za sebou pálili Steen a McDonald, toho na zem poslal Mike Richards a za krosček dostal dvě minuty.

00:37
    Colaiacovo nakonec odešel do kabin, na druhé straně McDonald pořádně zavařil Quickovi, jenž s velkými obtížemi obstál.

00:18
    Williams přehodil puk na Kopitara, tomu ale do střely vpadl Colaiacovo a po zásahu pukem odjel střídat.

00:01

Ve Scottrade Center se již vše chystá k začátku utkání.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) - Pietrangelo, Colaiacovo, Shattenkirk, Jackman, Polák, Russell - Oshie, Backes, Perron - McDonald, Berglund, Steen - Stewart, Arnott, Sobotka - Crombeen, Nichol, Langenbrunner.

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) - Doughty, Scuderi, Vojnov, Mitchell, Greene, Martinez - Williams, Kopitar, Brown - Carter, Richards, King - Lewis, Stoll, Penner - Richardson, Fraser, Nolan.

Rozhodčí: Furlatt, Walkom - Murphy, Murray.

Ačkoliv šlo St. Louis do vyřazovacích bojů z lepší pozice, na utkání s Los Angeles ze základní části nemá dobré vzpomínky. Kings porazili Blues ve třech ze čtyř utkání, navíc jejich brankář a dnes i aspirant na Vezinovu trofej Jonathan Quick ve třech startech jen jednou inkasoval, díky čemuž dosáhl úspěšnosti 98,9%. Na druhé straně se do branky pravděpodobně postaví Brian Elliott, ten jednou v brance při vzájemném utkání začal a jednou do ní naskočil v průběhu zápasu, taktéž si ale udržel skvělou úspěšnost na 97,7%.

Všem nočním lovcům přeji příjemný začátek neděle. Dnešním dnem se rozběhne i druhé semifinále západní konference mezi St. Louis a Los Angeles. Půjde o souboj dvou nejlepších defenziv ligy, takže nás stejně jako včera v noci při utkání Nashvillu s Phoenixem bude čekat obranná bitva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Daniel Polách

Góly a asistencie: 10. Perron (Pietrangelo, Oshie) - 17. Vojnov (Penner, Richards), 39. Greene (Brown), 60. Penner

Rozhodca: Furlatt, Walkom - Murphy, Murray