Pittsburgh – Philadelphia 3:2 (kon.) | Nashville – Detroit 2:1 (kon.) | Boston – Washington 3:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Philadelphia Flyers
cz Sobota 21.04.2012, 01:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a s upozorněním, že pokračování série budete moci nadále sledovat na serveru Onlajny.cz vám přeji co nejhezčí sny. Dobrou noc (04:10:24)

Claude Giroux po závěrečném hvizdu zahazuje vše, co se dá a chrlí kolem sebe hromadu neslušných výrazů. Jeho Philadelphie totiž v pátém utkání konferenčního čtvrtfinále s Pittsburghem ztratila nadějné vedení z první třetiny a stav je tak už pouze 3:2 pro ni. O osudu utkání rozhodly dva slepené góly v průběhu druhé třetiny, které zařídila druhá řada Pittsburghu.

60:00

59:54
    Cooke ještě mohl definitivně rozhodnout, kotouč sice dojel, ale nepřetlačil soupeře.

59:32
    Timonen od modré minul branku, poslední sekundy třetí třetiny ubíhají pro Flyers smrtelně rychle.

59:13
    Puk skoro zamířil do odkryté klece, nakonec minul a za čárou jej dojel Timonen. Zakázané uvolnění Pittsburghu.

58:58
    Voráčkova rána trefila jen jednoho ze spoluhráčů na brankovišti.

58:51
    Staal hrál s hokejkou až příliš vysoko.

58:45
    Oddechový čas pro hosty.

58:44
    Briere na levém křídle od mantinelu nic nevymýšlel, nahodil puk k Fleurymu tak, aby brankář Penguins musel zastavit hru a vhazovalo se po jeho pravé ruce.

58:32
    Bryzgalov na střídačce!

58:06
    Briere vyjel zpoza branky a před ní se otočil ke střele, Fleuryho ale neohrozil.

57:47
    Puk je znovu v obranném pásmu Philadelphie, ta zoufale potřebuje něco vymyslet.

57:02
    Puk u Bryzgalovovi branky, plán Pens je jasný: muži v bílých přilbách nesmí projít za žádnou cenu.

56:45
    Mizerná rozehrávka se Schenna zbavila Flyers pásma.

55:58
    Michálkovi se nepodařilo vyhodit, Briere zavezl puk před branku, kde se jej snažil prostrčit na Schenna, ten ale v rozhodující chvíli netrefil puk.

55:06
    Opět se Pittsburghu daří šetřit cenné vteřinky ve středním a útočném pásmu.

54:22
    Neal zavezl po pravém křídle puk do útočné třetiny, nikdo ze spoluhráčů mu však nestačil a tak jeho pas na druhou stranu kluziště odvrátila obrana Flyers, která nakonec dostala kotouč i do středního pásma. Neal jej vytáhl zpátky a došlo k odpískání postavení mimo hru. Další reklamní pauza.

53:57
    Pittsburgh sází na vyhazování puků, žádná ofenziva po sovětském vzoru se čekat nedá.

53:10
    Jágr potvrdil svou fyzickou připravenost, v těžkém souboji se obtočil kolem svého strážce na kruhu pro vhazování, pak ale po zemi nasměroval puk jen do Fleuryho.

Daniel Polách

Góly a asistencie: 15. Sullivan (Letang, Neal), 27. Staal (Kennedy, Letang), 30. Kennedy (Cooke, Staal) - 12. Carle (Read, Jágr), 18. Hartnell (Briere, Giroux)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Johnson) - Michálek, Orpik, Letang, Niskanen, Engelland, Strait - Neal, Malkin, Kunitz - Kennedy, Staal, Cooke - Sullivan, Crosby, Dupuis - Adams, Tangradi, Despres
    Philadelphia Flyers: Bryzgalov (Bobrovskij) - Carle, Timonen, Kubina, Coburn, Gustafsson, Lilja - Jágr, Giroux, Hartnell - Simmonds, Briere, Schenn - Voráček, van Riemsdyk, Read - Wellwood, Couturier, Talbot

Rozhodca: Devorski, O'Rourke - Morin, Nansen