Pittsburgh Penguins
3:4 (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1)
Philadelphia Flyers
cz Štvrtok 12.04.2012, 01:35 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL

Philadelphie potvrdila, že se jí v aréně Consol Energy Center daří. Od její otevření tam Pittsburghu podlehla jen jednou. Tentokrát zvítězila 4:3 po prodloužení a vstoupila do série s Crosbym a spol. vítězně. Po první třetině přitom prohrávala 0:3. Kromě Schenna (1+2) a Briera (2+0) se při velkém obratu činili Jágr, který nahrával na vyrovnávací trefu, a Voráček, jenž rozhodl v prodloužení. (04:31:37)

62:23

62:23
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    JAKUB VORÁČEK rozhoduje o vítězi zápasu! Po zmatku v brankovišti Penguins se český útočník zjevil vedle dvou hráčů domácích a před jejich zraky poslal puk do odkryté brány Fleuryho. Bez asistence.

61:00
    Oba týmy jsou opatrné. Žádný nechce udělat rozhodující chybu.

60:01

První utkání letošního play-off NHL půjde do prodloužení. Na začátku to vypadalo na jasnou dominanci Pittsburghu, jenže Flyers nejdříve srovnali se soupeřem krok a poté i skóre. Činili se zejména Briere (2+0) a Schenn (1+2).

60:00

59:30
    Jágr střílel do klubka hráčů před soupeřovým brankářem. Puk se však rychle dostal pryč z obranného pásma domácích.

58:23
    V závěru třetího dějství si slovo vzali Penguins. Bryzgalov ale drží svůj tým nad vodou.

57:55
    Briere nabil Coburnovi. Ten ale se svou ostrou ranou neuspěl.

55:59
    Flyers vedou ve třetí třetině na střely 10:5.

55:00
    Kdo by to čekal. Utkání, ve kterém na začátku jasně dominovali Penguins, je pět minut před třetí sirénou nerozhodné.

54:51
    Couturier se tlačil před Fleuryho. Když ale konečně zakončoval, byl už v příliš ostrém úhlu.

52:58
    Flyers jsou při chutí. Do další šance se dostal Simmonds.

52:23
    Je vyrovnáno! Jágr zavezl puk do útočné třetiny, nahrál ho Hartnellovi na modrou čáru, který vypálil. Jeho střelu úspěšně tečoval BRAYDEN SCHENN. Asistence: Scott Hartnell, Jaromír Jágr.

51:40
    Philadelphie úspěšně kombinuje v útočné třetině.

50:41
    Flyers budou mít dobrou příležitost k vyrovnání. Orpik totiž nedovoleně bránil a dostal menší trest.

49:17
    A je tu drama! Když se neprosadil první útok Flyers, střílí svou druhou branku v utkání DANNY BRIERE. Nevysoký forvard tentokrát uspěl střelou od levého mantinelu. Gólu nechtěně pomohl Crosby, který před Fleurym tečoval. Asistence: Brayden Schenn

48:53
    Další výtečný zákrok Fleuryho (tentokrát lapačkou)! Po výborné práci elitní formace hostů ho znovu prověřil Giroux.

48:30
    Giroux se obtočil kolem brány a zkusil překvapit Fleuryho.

Daniel Poláček

Góly a asistencie: 4. Crosby (Dupuis, Letang), 8. Kennedy (Staal, Letang), 20. Dupuis (Sullivan, Crosby) - 27. Briere (Schenn), 50. Briere (Schenn), 53. Schenn (Hartnell, Jágr), 63. Voracek

Pittsburgh Penguins: Fleury - Orpik, Michálek, Martin, Letang, Lovejoy, Engelland - Kunitz, Malkin, Neal - Sullivan, Crosby, Dupuis - Cooke, Staal, Kennedy - Asham, Vitale, Adams
    Philadelphia Flyers: Bryzgalov - Coburn, Grossmann, Carle, Timonen, Bourdon, Lilja - Hartnell, Giroux, Jágr - Schenn, Briere Simmonds - Wellwood, Read, Voráček - Talbot, Couturier, Rinaldo

Rozhodca: Leggo, Watson