Žilina – B. Bystrica 4:3 (po s.n.) | Poprad – Košice 1:3 (kon.) | Martin – HC Slovan 4:1 (kon.)
Zvolen – Skalica 4:2 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:4 (kon.)
HKM Zvolen
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HK Skalica
Utorok 21.02.2012, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

HKm Zvolen: Trenčan (Škrečko) - Hraško, Juraško - Vantroba, Mucha - Ťavoda, Jindra - Pokovič, Šiška - Zuzin, Brabenec (A), Baláž - Slovák, Lukáš Jurík (C), Čurilla - Sikela, Milan Jurík, Otčenáš - Méry, Fekiač, Martin Ďaloga

HK 36 Skalica: Tomek (Lakosil) - Vyrubalík, Šmach - Pojkar, Kloz - Jankovič, Kŕetinský - Magušin, Gula - Pálffy (C), Hruška, Školiak - Obdržálek, Lušňák, Višnovský (A) - Kutálek, Tomáš Mikúš, Šátek - Klejna, Holovič, Konečný

Rozhodca: Lauff - Bogdaň, Smerek.

Zvolenčania síce bodovali v nedeľnom stretnutí 19. februára v Martine, no prehra po predĺžení im zaistila len bod do tabuľky Tipsport extraligy. Herný prejav HKm sa ale nezmenil, nepresnosť v rozohrávkach, problémy s prechodom do pásma a povestná zvolenská koncovka znamenala, že v Martine strelili iba jeden gól. Dnes tréner domácich Peter Mikula pomiešal útočné formácie, snaží sa robiť všetko preto, aby sa Zvolenčania pred Playoff nakopli, snaží sa pomôcť svojím chlapcom, no zatiaľ výsledky jeho práce nevidno.

Skaličania v nedeľu dotiahli do víťazného konca domáci zápas s Nitrou, keď vyhrali 6:5. Po dvoch tretinách ale prehrávali 3:5, v tretej tretine sa teda ukázala sila Skalice, ktorá troma gólmi otočila zápas. Obe tábory fanúšikov vedia, že tento zápas bude v réžii Skaličanov. Veď Skaličania v posledných desiatich zápasoch so svojím dnešným súperom vyhrali až 7krát, pričom pomer gólov je 37:16 v prospech Skalice !

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:34
    Skalická rozohrávka spoza bránky stroskotala na Sikelovi, ktorý puk zachytáva v strednom pásme.

01:19
    Zbrklo a bez hlavy zatiaľ hrajú oba tímy, na štadióne je hrobové ticho.

02:25
    Skaličania teraz len odovzdali puk súperovi, Slovák spolu s Čurillom korčulujú popri mantineloch a kombinujú, po chvíli ich však obrana hostí vytlačila z pásma.

03:05
    Tomáš Mikúš získava svojou aktivitou pásmo, k výraznejšej šanci sa však hostia nedostali.

03:38
    Matej Sikela oberá hostí o puk, následná aktivita Otčenáša bola nepotrebná, čiarový rozhodca signalizoval postavenie mimo hry.

04:01
    Školiak spolu s Pálffym korčulovali pred Trenčana, rozhodca však aj na druhej strane signalizuje postavenie mimo hry a hra je prerušená.

04:18
    Vladislav Baláž spracoval prihrávku zo stredného pásma a ocitá sa sám pred Tomekom, avšak akciu znova zastavilo postavenie mimo hry.

04:35
    A znova Zuzina zastavuje postavenie mimo hry, domáci fanúšikovia sa hnevajú na čiarových rozhodcov.

05:00
    Skaličania sa teraz prvý krát na dlhší čas usadili pred Trenčanom, Vantroba ale posiela k zemi hráča hostí a je vylúčený za nedovolené bránenie.

06:06
    Brabenec spolu s Balážom získavajú sekundy pred Tomekom.

07:00
    Domáci v plnom počte.

07:14
    V presilovej hre sme veľa šancí nevideli, Zvolenčania dobre bránili.

07:36
    Vylúčenie aj na strane hostí, Kutálek odchádza na trestnú lavicu za ksošček.

08:22
    Zvolenčania hrali šiesti, bude sa teda hrať 4 na 4, trest príliš veľa hráčov na ľadovej ploche si odsedí Lukáš Jurík.

08:37
    Znova sa bude vylučovať, Marek Slovák posiela k ľadu hráča hostí, je vylúčený za podrazenie, nasleduje presilová hra Skalice.

09:08
    Brabenec je v brejku faulovaný, Pojkár odchádza na trestnú lavicu nedovolené bránenie, bude sa teda hrať 3 na 3.

09:38
    Jankovič sa snažil vysunúť Obdržáleka, no jeho prihrávka bola nepresná.

09:36
    Hostia so štyrmi hráčmi.

10:37

11:09
    Krátka presilová hra Zvolenčanov ostáva nevyužitá, hostia v plnom počte.

11:37
    Čurilla je zastavený Pojkarom, ten je vylúčený za hákovanie.

12:12
    Zvolen dal gól!
    Presilová hra Zvolenčanov je využitá, LUKÁŠ JURÍK sa ocitá sám pred Tomekom a kuriózne dostáva puk do bránky, keď istotne ani sám nevedel, čo za blafák to spravil. Bez asistencii.

13:29
    Otčenáš dostal puk až pred bránku, tam ale nebol schopný vystreliť na Tomeka, keď ho dobre bránil jeden z obrancov hostí.

13:32
    Hraško posiela puk na ochrannú sieť, vhadzovanie sa bude opakovať.

14:31
    Zuzin sa preštrikoval cez dvojicu hráčov hostí, dostáva sa až do útočného pásma, kde strieľa, puk Tomekovi vypadáva, a Čurilla z dorážky tesne míňa bránku !

14:41
    Lukáš Jurík prihráva dobre korčulujúcemu Čurillovi, ktorý v rýchlosti triafa len vyrážačku Tomeka.

15:24
    Milan Jurík z otočky triafa len betóny Tomeka, ten prikrýva puk a hra je prerušená. Zvolenčania teraz prekvapujúco režírujú hru.

16:15
    Pojkar prihráva presne na hokejku Petra Zuzina, ktorý od modrej čiary páli na Tomeka, no puk sa odráža od Tomekových betónov na ochrannú sieť.

17:17
    Ďalší faul Skaličanov, na trestnú lavicu odchádza Holovič, ktorý je vylúčený za sekanie.

17:52
    Hraško strieľa od modrej čiary, Tomek schytal tento puk do masky, hra je prerušená, Tomek sa musí zodvihnúť z ľadu.

18:37
    Kombinácie domácim nevychádzajú, prihrávky sú príliš nepresné.

19:17
    Hostia v plnom počte.

19:55
    Vladislav Baláž mal šancu streliť gól, no stroskotal na betónoch Tomeka, na druhej strane zle mieril Kutálek.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Zvolen sa prekvapivo ujal vedenia v tomto zápase, Skaličania v druhej desaťminutovke prvej časti hry prakticky len vyhadzovali puky, domáci naopak zahadzovali šance. Gólu sa Zvolenčania dočkali po individuálnej akcii Lukáša Juríka v 13. minúte.

Ďalšia tretina začne približne o 17:49.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:26
    Po vhadznovaní sa ihneď puk dostáva k Trenčanovi, ten ale nemusel zsahovať, zasiahla obrana HKm.

21:18
    Z pravej strany Hruška netrafil prázdnu bránku, keď bez prípravy posiela puk len do ochrannej sieti.

22:15
    Skalica akoby ožila, hrajú oveľa aktívnejšie ako v prvej časti hry, kvalita hokej tým samozrejme stúpla.

22:53
    Lukáš Jurík zachytáva rozohrávku Skaličanov pred Trenčanom a korčuluje k bránke Tomeka, strieľa z medzikružia, Tomek jeho strelu vyráža pred seba, obrana prace puk, zakázané uvoľnenie hostí.

24:24
    Hruška získava puk, nahráva Klejnovi, do jeho prihrávky sa hodil obranca HKm a odstaňuje tak hrozbu pred vlastnou bránkou.

25:01
    Hokej je ale oveľa rýchlejší, hrá sa zo strany na stranu.

25:26
    Kloz strieľal od modrej čiary, no hra je prerušená, pretože čiarový rozhodca videl postavenie mimo hry.

25:55
    Vladislav Baláž bol osamotený pred Tomekom, nakoniec zakončoval Zuzin, bol ale dobre bránený a tak sa zmohol len k slabučkej strele po ľade, ktorá Tomekovi problémy nenarobila.

26:54
    Milan Jurík si nespracoval puk ideálne a ten mu vypadáva, čo znamená lacné odovzdanie puku súperovi.

27:54
    Hra už dlhší čas nebola prerušená, Juraško teraz zakladá útok HKm, no ten znova stroskotal už v strednom pásme.

27:57
    Klejna bol pred Trenčanom a čakal na prihrávku, nakoniec sa puk dostáva do moci brankára HKm, hra je prerušená.

29:12
    Otčenášovi sa podarilo vypichnúť puk útočníkovi Skalice, otvoril sa mu tak priestor na prihrávku a následný brejk pre jeho tím, no Ondrej Otčenáš prihráva zbrklo a nepresne, akcia HKm teda znova stroskotala už v strednom pásme.

29:18
    Marek Slovák je vylúčený za nedovolené bránenie, hostia si zahrajú presilovú hru.

30:18
    Pálffy prihral presne na hokejku Baláža, tomu sa ale s pukom nepodarilo nči vymyslieť a tak Pálffyho chyba znamenala len získanie sekúnd pre domáci celok.

30:29
    Zakázané uvoľnenie hostí po chybe prvej formácii Skalice, vhadzuje sa pred Tomekom.

31:18

32:28
    Višnovský a Lušnák si zakombinovali za bránkou domácich, ich kolega Obdržálek ale následnú prihrávku nezachytáva a hostia sa sami vytlačili z pásma.

33:07
    Hráči hostí sa už valili na Trenčana, hvizd rozhodcu ich ale dokonale zastavil, hlavný rozhodca prerušuje hru pre prihrávku rukou.

33:57
    MIROSLAV VANTROBA sa dostáva k odrazenému puku v pravom kruhu a strieľa pomedzi betóny Tomeka ! Je z toho druhý gól domáceho celku. Asistencia: Lukáš Jurík.

34:52
    Baláž a Brabenec boli sami v útočnom pásme ! Ich kombináciu s pukom ale kazí obranca hosti, ktorý sa dobre vracia späť po vlastnej chybe a zachraňuje tak situáciu.

35:25
    Skalica dala gól!
    Chyba v obrane hostí, René Školiak sa snažil pretlačiť puk z bezprostrednej blízkosti bránky na druhú stranu, puk je ale zastavený ležiacim obrancom HKm, tam si dobre nakorčuloval ŽIGMUND PÁLFFY, ktorý bez prípravy posiela puk nad vyrážačku Trečnana. Asistencie: Jan Hruška.

35:45
    Višňovský je vylúčený za hákovanie.

37:38
    Žigmund Pálffy v oslabení pohrozil pred Trenčanom, keď si poľahky korčuloval popri hráčoch HKm, no k strele sa nedostal.

37:45

38:36
    Baláž nemôže pokračovať v hre, čiarový rozhodca píska postavenie mimo hry.

39:21
    Baláž bez prípravy vyskúšal pozornosť Tomeka, tomu sa puk odráža od betónov, obrana ho zachraňuje.

39:31
    Chyba v obrane hostí, Skaličania spravili fatálnu chybu v rozohrávke, puku sa zmocňuje Vladislav Baláž, ten prihráva osamotenému MIROSLAVOVI VANTROBOVI, ktorý bez prípravy prekonáva Tomeka strelou ponad betóny. Asistencie: Vladislav Baláž, Marek Slovák.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V tejto tretine sme videli až tri góly, domáci však vyhrávajú aj druhú tretinu a to 2:1. Vantroba 2krát prekonal Tomeka, na druhej strane sa presadil nestarnúci Pálffy. Zaujímavosťou je, že Miroslav Vantroba pred týmto zápasom strelil iba dva góly ( odohral 50 zápasov), v druhej tretine sa mu teda podarilo zlepšiť si štatistiky.

Ďalšia tretina začne približne o 18:36.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:04
    Zvolenčania získavajú puk, začiatok tretej tretiny je ale v podaní oboch tímov strašný.

41:42
    Skalica sa usadila v pásme, následne stráca puk, Brabenec sa zbavuje obrancu hostí krásnou sťahovačkou, no následne triafa len rameno Tomeka, konečne krásny hokejový moment.

42:46
    Marek Slovák hrozil po chybe v obrane Skalici, Tomek vyráža puk vyrážačkou z priestoru bránky.

43:34
    Jindra len nahadzuje puk k bránke Tomeka, tam ho získava obranca hostí.

44:34
    Po súboji pri mantineloch za bránkou Trenčana domáci získavajú puk, ten však vedú bezhlavo dopredu k bránke súpera, kde ho po chvíľke strácajú.

45:15
    Ján Mucha strieľa od modrej čiary len propagačne, jeho pokus Tomek bez problémov chytá.

46:36
    V hre oboch tímov momentálne badať veľa chýb, iba Brabenec to mohol využiť, keď spoza obrancu strieľa len tesne mimo bránku.

47:14
    Marek Slovák a Martin Vyrubalík sa pochytili pri striedačke Zvolena, obaja putujú na trestnú lavicu za hrubosť na dve minúty.

48:25
    Gula zavelil do útoku, keď sa mu od vlastnej bránky podarilo dostať sa s pukom až do útočného pásma, tam sa Zvolenčania ale dobre postavili a puk získavajú na svoje hokejky.

49:10
    Po strele Lukáša Juríka sa puk odrazil od betónov Tomeka na modrú čiaru, kde strieľal z prvej Vantroba, ten ale nedosiahol 3. gól, keď jeho strelu po ľade zneškodnil dobre zakročujúci Tomek.

49:13
    Pojkar je vylúčený za faul ľakťom.

50:46
    Presilová hra Zvolenčanov je v znamení nepremieňania šancí pred Tomekom. Toho zachránilo pár krát aj šťastie.

51:12

52:12
    Otčenáš odchádza na striedačku, keď schytal puk do nohy po strele od modrej v podaní obrancu hostí.

53:03
    Čurilla si so Slovákom rozumeli, prihrali si v útočnom pásme, no nedôrazný Slovák stráca puk po zákroku obrancu hostí.

53:19
    ONDREJ OTČENÁŠ najprv vypichuje puk v strednom pásme hráčovi hostí, následne sa dostáva do brejku, obrancu sa zbavuje sťahovačkou a korčuluje k bránke, tam bekhendom striela iba do ramena Tomeka, no puk aj tak padá na ľad a pomaličky sa dostáva za bránkovú čiaru. Bez asistencii.

54:17
    Lukáš Jurík odchádza na trestnú lavicu, je vylúčený za hákovanie.

54:33
    Pálffyho snaha je márna, rozhodca píska postavenie mimo hry.

55:43
    Pálffymu sa vôbec nechce, najprv robí chybu sa vlastnou bránkou, následne sa ani len nestačí korčulovať dopredu po získaní puku späť na svoje hokejky.

56:52
    Marek Slovák najprv v brejku neprekonáva Tomeka, následne sa mu však znova podarilo vytvoriť si šancu, keď oklamal pohybom obrancu Skalice a dostáva sa s pukom pred bránku, Tomek znova zachraňuje svoj tím. Domáci už v plnom počte.

57:54
    Puk sa dostáva pred Trenčana po strele od modrej, tam sa k puku dostáva Patrik Lušňák, ktorý sa snaží dostať puk za brankára HKm, no Trenčan predvádza krásny zákrok, následne už bol Trenčan bezmocný a TIBOR VIŠNOVSKÝ dostáva puk do bránky. Asistencia: Patrik Lušňák.

58:40
    Dnešné stretnutie sleduje 857 divákov.

59:40
    20 sekúnd pred koncom už hráči nekorčulujú.

60:00

V poslednej tretej tretine sme videli dva góly, najprv si v 54. minúte vychutnal obranu hostí Otčenáš, 4 minúty na to znížil Tibor Višňovský dorážkou do bránky, keď už Trenčan ležal bezmocný na ľade. Zvolenu sa podarilo po sérii 10 prehier zaknihovať víťazstvo a to s 2. tímom Tipsport extraligy ! Hosťom sa dnes akoby nechcelo, s takýmto výkonom toho veľa v Play-off neuhrajú. Prajeme ešte príjemný zvyšok dňa ! (19:09:46)

Marian Fiam

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 13. L. Jurík, 34. Vantroba (L. Jurík), 40. Vantroba (Baláž, Slovák), 54. Otčenáš - 36. Pálffy (Hruška), 58. Višnovský (Lušňák)

HKM Zvolen: Trenčan (Škrečko) - Hraško, Juraško - Vantroba, Mucha - Ťavoda, Jindra - Pokovič, Šiška - Zuzin, Brabenec (A), Baláž - Slovák, Lukáš Jurík (C), Čurilla - Sikela, Milan Jurík, Otčenáš - Méry, Fekiač, Martin Ďaloga
    HK Skalica: Tomek (Lakosil) - Vyrubalík, Šmach - Pojkar, Kloz - Jankovič, Kŕetinský - Magušin, Gula - Pálffy (C), Hruška, Školiak - Obdržálek, Lušňák, Višnovský (A) - Kutálek, Tomáš Mikúš, Šátek - Klejna, Holovič, Konečný

Rozhodca: Lauff - Bogdaň, Smerek