Banes Motor České Budějovice
3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
HC VERVA Litvínov
cz Štvrtok 19.01.2012, 18:10Tipsport extraliga (ČR)

Dramatickou zápletku dostala vyloučením Vydareného koncovka dnešního střetnutí. HC Mountfield vyšel lépe z přestřelky ve druhé dvacetiminutovce a ve třetí třetině i přes obrovský nápor soupeře v poslední minutě vedení 3:2 uhájil. Domácí tak slaví tříbodový zisk a posouvají se minimálně do zítra na třetí místo extraligové tabulky. Z Českých Budějovic přeje příjemně prožitý večer Michal Špírek. (20:46:06)

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Milan Gulaš a Martin Ručinský.

60:00

59:37
    Litvínov pálil ze všech pozic, ale nyní se nepřesnou přihrávkou připravil o pásmo.

59:13
    Kovář ležící, ale ke štěstí domácích nespící, drží svůj tým! Hujsa ze vzduchu sklepával puk do brány, ale jednička HC Mountfield dokázala zasáhnout.

58:40
    Volke na střídačce, hosté hrají v šesti!

58:30
    Volke stále v bráně, domácí vyhodili puk z obranného pásma.

57:52
    René Vydarený je poslán na trestnou lavici! Obrovská šance Severočechů na srovnání brankového stavu. Volke v bráně čeká na vítězné buly svých spoluhráčů.

57:46
    Litvínov si bere oddechový čas.

57:42
    Hanzl střílí z levého křídla, Kovář zasahuje lapačkou - tento obrázek už jsme dnes viděli v Budvar Aréně vícekrát. Tentokrát Hanzl obdržel výtečnou křižnou přihrávku od Frolíka. Pokřik "Kuba, Kuba!" zančí, že domácí gólman byl opět úspěšný.

57:00
    Litvínovu se zatím nedaří dostat soupeře pod tlak...

55:54
    Kovář betonem zasáhl proti nenápadné, ale o to nebezpečnější ráně od modré.

55:17
    Gulaš si dokázal všimnout, že Brejčák ztratil hokejku, a tak se domácí útočník natlačil do zakončení. Z úhlu šikovně nahazoval kotouč k Volkemu a pro něj to nebyl vůbec jednoduchý zákrok. Volke si ovšem poradil, hra je přerušena.

55:00
    Do poslední pětiminutovky vstupuje Verva s pukem na hokejkách.

52:50
    Do přečíslení proti Kousalíkovi se hnali Gulaš s Květoněm, hostující bek ale vynikajícně vykryl prostor a přihrávka Gulaše na útočného parťáka neprošla.

51:57
    Vojtěch Kubinčák odmítl vyrovnání! Před Kovářem zůstal domácí obranou trestuhodně nepokrytý, Kubinčák zkoušel zasunout puk mezi betony, ale úspěch neslavil.

51:25
    Slovo si vzal Vilém Burian a jeho svižná rána prosvištěla těsně vedle pravé tyče.

50:57
    Přehlídka vhazování pokračuje, hra se hodně kouskuje a pro útočné akce nezbývá místo.

50:19
    Martin Hujsa už se sklání k dalšímu vhazování v útočném pásmu, Litvínov začíná přitápět pod kotlem.

49:36
    V rozhodující moment zlomil litvínovský obránce hůl a tak se puk po ledě došoural ke Kovářovi jen silou vlastní vůle. Buly před Kovářem.

48:42
    V krátkém sledu další vhazování před Volkeho bránou.

48:01
    Přesný pas přes půli hřišti, posunutí puku k Robinu Hanzlovi a Kovářova lapačka se musela rychle vymrštit proti střele hostujícího útočníka. Hezká akce Litvínovu vyrovnání nepřinesla, ale po delší době se Litvínov připomněl útočnou akcí.

47:46
    Vhazuje po pravici domácího muže s maskou.

47:26
    Litvínov se ubránil bez ztráty kytičky a může vymýšlet, jak konečně donutit k výkazu pracovní činnosti Jakuba Kováře.

46:34
    Buly před Volkem. Třetí dějství zatím nenabízí tak zajímavou hru, jako třetina předcházející. Že by šlo o ono pověstné ticho před bouří?

46:05
    Brejčák vyhodil kotouč z obranného pásma, domácí se musí začít snažit od samého začátku.

45:26
    Jiří Gula (LIT) - 2 min - nedovolené bránění.

43:13
    Novák se vyhnul ležícímu protihráči, ale protože před Volkem nestínil nikdo ze spoluhráčů domácího beka, připsal si litvínovský gólman jednoduchý zákrok.

42:47
    Zakázané uvolnění Litvínova.

42:17

41:43
    Stříteský vystřelit umí, Kovář musel rychle vykouknout zpoza hloučku těl a vytěsnit kotouč směřující do horní části branky.

40:51
    Hosté v plném počtu. Následuje přes minutu trvající přesilovka Litvínova!

40:22
    Jareš se dostal po vítězném buly ke střele, Kovář vyrazil puk levým betonem.

40:17
    Jiří Šimánek (CEB) - 2 min - podražení.

40:01

Do třetí třetiny se vstupuje při hře čtyř proti čtyřem, za své tresty pykají Mertl a Hübl.

Děly se to ve druhé třetině na českobudějovickém ledě věci. Celkem pět branek nabídlo druhé dějství a do třetí třetiny zůstává vše otevřené. Lukáš Květoň překonal Volkeho dvakrát v přesilovce a stihl zaznamenat i nechtěný "hattrick", když si srazil do vlastní sítě puk vystřelený Stříteským. Na druhé straně kapituloval Volke po nešťastném zásahu Pojkara. Na vlastňáky 1:1, ale celkově můžou být zatím spokojenější příznivci domácího celku.

Střely po druhé třetině: 26:16.

40:00

39:10
    Jarešově ráně od modré scházely centimetry, a nebylo jich mnoho! Kovář by byl bez šance.

38:49
    Domácí fandové si mohou oddechnout, protože Viktor Hübl svým faulem vyrovnává síly na ledě.

38:23
    Tomáš Mertl (CEB) - 2 min - sekání.

38:21
    Mertl zakončoval do odkryté brány, ale vzrušení bylo zbytečné, Volke po zásahu protihráče ztratil helmu a rozhodčí musel přerušit hru.

37:14
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov se drží soupeře jako klíště a znovu brzy upravuje na rozdíl jediného gólu. Stejně jakou HC Mountfield si ke gólu dokráčel v přesilovce. MATĚJ STŘÍTESKÝ nahazoval kotouč do ohně, po sérii odrazů se puk dostal do prostoru brankoviště a Lukáš Květoň, aby v tom nenechal Pojkara samotného, si také připsal vlastence. Bez asistence

35:45
    René Vydarený (CEB ) - 2 min - nedovolené bránění.

35:35
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Domácí tým dnes podruhé využil přesilovku. A znovu se o to postaral LUKÁŠ KVĚTOŇ, který po přihrávce Gulaše prostřelil Volkeho. Asistence: Milan Gulaš (3. bod v zápase), Jakub Langhammer

35:05
    Michal Trávníček (LIT) - 2 min.

34:49
    Jenomže domácí dokázala své protivnáky přelstít a Šimánek si počkal, až mu sjede na přihrávku Kašpařík. Volke se dokázal přesunout a zakončení ztlumit.

34:03
    Litvínov plní taktické pokyny a poté, co Trávníček ohrozil Kováře, už opět zalezl do obranné ulity.

32:48
    Rudolf Červený už nějaký ten pátek na vstřelenou branku čeká, ale ani nyní se domácí forvard nedočkal prolomení střelecké smůly. Vymotal se z dosahu Jareše, puk se ale mezi tři tyče nevešel.

32:30
    A stejná situace se bude opakovat.

32:26
    Vhazuje se před Volkem.

31:29
    Trojice Gulaš - Langhammer - Burian zaměstnávala obránce soupeře včetně brankáře Volkeho. České Budějovice mají více ze hry, ale Litvínov má kvalitu na to, aby jeho útočné výpady strašily obranu soupeře.

29:51
    Jakub Černý střílel a domácí Jakub v bráně puk našel v náruči. Chvilku před tím nebezpečně pálil na druhé straně agilní Gulaš, Volke si ovšem dokázal poradit.

29:24
    Buly před Kovářem.

28:44
    Druhá třetina nabízí o poznání živější a útočnější hokej, než její předchůdkyně. Za osm minut tak padly v Budvar Aréně tři branky, Litvínov navíc nastřelil tyč Kovářovy klece.

28:07
    Litvínov zareagoval na vývoj zápasu tím nejlepším možným způsobem! Ručinský vyzval ke skórování MARTINA JENÁČKA a ten už si věděl rady. Kovář byl na jeho umístěnou ránu pod břevno krátký. Asistence: Martin Ručinský, Richard Jareš.

26:34
    Nešťastnou branku inkasují hosté. MILAN GULAŠ přihrával kotouč před branku, brusle Davida Pojkara jeho přihrávku převzaly a z první ji nechytatelně poslaly za Volkeho záda. Vlastní gól posílá domácí do dvoubrankového vedení. Bez asistence.

26:13
    Buly před Volkem.

24:11
    David Kuchejda na druhé straně rozvlnil boční síť.

24:04
    A jen málo chybělo k tomu, aby Verva slavila vyrovnání. Opět za tím stál rychlý protiútok, bezchybné vyšachování beků HC Mountfield a Viktor Hübl orazítkoval tyč!

24:03
    LUKÁŠ KVĚTOŇ si počíhal před bránou na šikovnou zadovku od Gulaše a usměrnil puk za záda Martina Volkeho. Nyní je na řadě Litvínov, aby se i on začal snažit vytvářet útočné akce. Asistence: Milan Gulaš.

23:18
    Jiří Šimánek se perfektně uvolnil do volného prostoru, ale po střele nad břevno jen zklamaně vzhlédl ke stropu haly.

22:47
    Verva Litvínov začala druhou dvacetiminutovku hodně vlažně a při bránění domácích si počínal nedovoleně David Pojkar. 2 min - hákování.

21:48
    Kuchejda prověřil Volkeho střelou z pravého kruhu, hostující brankář dokázal zpacifikovat i tuto střelu.

20:39
    Kubát si nepočínal zrovna dvakrát šikovně a Kašpařík jeho chybu mohl potrestat, ale přeci jen měl na zakončení hodně málo času a puk zamířil mimo.

20:01

Jedenáct úspěšných zásahů si připsal za první třetinu Martin Volke, Jakub Kovář musel vychytat šest střel.

20:00

19:15

18:38
    Kašpařík dostal puk do prostoru, ze kterého se góly dávají. Jenomže před Volkem ještě držel stráž Jareš a právě on puk ke svému gólmanovi nepropustil.

17:14
    Čtvrtá formace HC Mountfield působí velice sympatickým dojmem a nyní si vykoledovala faul. Švihálka hákoval Radim Skuhrovec - 2 min.

16:32
    Z klinče uprostřed hřiště vyvezl puk Mertl, je z toho buly po levici Volkeho.

15:03
    Kašpařík prováhal správný čas k zakončení a zamotal se do svých kliček.

14:29
    Domácí hrají s pukem na hokejkách, Litvínov se soustředí na obranu středního pásma a spoléhá na protiútoky. Dva už se mu dnes povedly, sice bez gólového efektu, ale Českobudějovické dnes čeká těžká práce...

13:11
    Mertl zůstal neobsazen mezi kruhy, což neuniklo pozornosti Kuchejdy. Hujsa ale situaci zachránil a střelu zblokoval.

12:38

12:16
    Gulaš se v nouzi musel rychle zbavit puku a tak ho nahodil směrem k hostujícímu gólmanovi. Následuje buly před Volkem.

11:26
    Novák přistrčil puk pod hokejku Vydareného, Volke vystřelený kotouč zachytil s jistotou.

10:38
    První přesilovku si užijí i domácí. Petr Kousalík si odsadí dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

09:50
    Z nenápadné akce se Martin Ručinský natlačil do pozice, kdy by se nikdo nemohl divit, pokud by akce skončila brankou! Jakub Kovář ale dokázal bleskurychle vykopnout beton a drží čisté konto.

09:13

08:46
    Litvínovu se nedaří udržet útočné pásmo, Hübl adresoval dobrou přihrávku Kubátovi, jenomže ten už si takovým způsobem nepočínal a hosté ztratili puk.

07:46
    Vydarený vyhodil kotouč až k Volkemu.

07:13
    Peter Mikuš (CEB) - 2 min - hákování.

06:20
    Litvínov si sice na první šanci počkal, ale zato to hned byla šance z kategorie gólových. Po chybě domácí obrany se dostal do úniku Viktor Hübl, Kovář jeho střelu vyrazil.

05:42
    Gula dokázal zablokovat Červeného přihrávku, Švihálek už měl napřaženo k palbě ze zajímavé pozice.

03:49
    Langhammer v předbrankovém prostoru tečoval puk vysokou holí a rozhodčí přerušil hru. Kováře zatím hosté střelou neohrozili.

03:23
    Tomáš Horna se ukázal domácím fanouškům, po průniku po pravém křídle střílel příklepem vedle.

02:47
    Volke opět v akci, tentokrát jeho lapačku prověřil Novák.

02:28
    Volke si poradil s tečovanou střelou Buriana.

01:12
    Domácím nevyšel ani další pokus o založení útoku a Kovář musí být při vhazování po své pravici znovu na pozoru.

00:45
    Kovář musel ukrýt puk před dotírajícím útočníkem, Litvínov vybojoval buly v útočném pásmu.

00:12
    Českobudějovičtí se dopustili prvního icingu.

00:01

V dresu HC Mountfield se představí čerstvá posila, útočník Tomáš Horna. Trenéru Františku Výbornému nadále chybí trojice Martynek, Podlešák, Kotalík. Z Litvínova pak nepřicestovali zranění Franěk, Černošek, Bojer a Lukeš.

HC Mountfield: Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Mikuš, Vydarený - Horna, Gulaš, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, Květoň, Burian, Červený, Švihálek, Langhammer, Mertl.

HC Verva Litvínov: Volke (Nechvátal) - Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš, Pojkar - Brejčák, Ručinský, Gerhát, Černý, Hübl, Jenáček, Kubinčák, Majdan, Frolík, Hanzl, Hujsa, Maxa.

Rozhodčí: Konc, Kubuš - Barvíř, Blümel..

Českobudějovická Budvar Aréna se po delší době stane dějištěm extraligového utkání. Domácí HC MOUNTFIELD totiž své poslední čtyři zápasy sehrál na hřištích soupeřů. Na jih Čech dnes přijel k utkání 41. kola Tipsport extraligy Litvínov. Ten bojuje o postavení v první desítce a proti čtvrtému celku tabulky nemá důvod si nevěřit - v prvním utkání v Českých Budějovicích totiž Verva zvítězila 3:0. Jihočeši tak mají protivníkovi co oplácet. Více informací k zápasu se dozvíte na stránkách www.hokejcb.cz .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Michal Špírek

Góly a asistencie: 25. Květoň (Gulaš), 27. Gulaš, 36. Květoň (Gulaš, Langhammer) - 29. Jenáček (Ručinský, Jareš), 38. Stříteský

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Mikuš, Vydarený - Horna, Gulaš, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, Květoň, Burian, Červený, Švihálek, Langhammer, Mertl.
    HC VERVA Litvínov: Volke (Nechvátal) - Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš, Pojkar - Brejčák, Ručinský, Gerhát, Černý, Hübl, Jenáček, Kubinčák, Majdan, Frolík, Hanzl, Hujsa, Maxa.

Rozhodca: Konc, Kubuš - Barvíř, Blümel.