Třebíč – Písek 3:2 (kon.) | Hr. Králové – Šumperk 2:3 (po s.n.) | Olomouc – Most 3:1 (kon.)
Beroun – Ústí n/L 5:4 (po s.n.) | Kadaň – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 5:4 (po s.n.)
po s.n.
Královští lvi Hradec Králové
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
cz Streda 21.12.2011, 18:001. liga (ČR)

To je od hradecké redakce pro rok 2011 vše. Těšíme se s Vámi na shledanou v dalším roce, užijte si Vánoce! (20:57:34)

Fantóm samostatných nájezdů Daniel Vrdlovec tak popáté rozhodl samostatné nájezdy ve prospěch Šumperka. Neskutečná bilance hostujícího forvarda! Rozdělení bodů je každopádně docela zasloužené a fanoušci Draků pojedou stejně jako jejich tým domů se dvěma body v zádech.

65:00
    Draci právě vstřelili branku!
    Rozhodující nájezd proměnil DANIEL VRDLOVEC.

Lapačka Štůraly byla úspěšnější než Brož - 0:2. Šumperk vítězí!

Jakub Hulva si Čecha položil a pak neomylně zavěsil - 0:2.

Štůrala vyškrábnul Čížkovi puk před prázdnou bránou - 0:1.

Daniel Vrdlovec stylem á la Hamrlík skóruje - 0:1.

Samostatné nájezdy začínají.

Jde se na věc! Jako první pojedou hosté.

Hosté svou výhodnou přesilovku nevyužili, a tak přijdou na řadu samostané nájezdy. Šumperk je zažil už čtyřikrát a pokaždé vyhrál, Hradečtí ze dvou případů jednou uspěli a jednou ne.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:53
    Kotouč byl protečován do ochranné sítě a vhazuje se před Jakubem Čechem.

64:32
    A zase se domácí osvobozují.

64:00
    Lukáš Chmelíř vyhazuje.

63:47
    Ale příležitost rozhodnout mají Draci. Martin Záhorovský se v útočném pásmu provinil podražením, což přináší hostům přesilovku čtyři na tři!

63:29
    Až moc rozvážně.

62:59
    Domácí rozvážně zakádají další útok...

62:30
    Štůrala přesvědčivý proti proti Hendrichově ráně z první.

61:15
    Hosté ale na chvíli uklidňují hru.

60:42
    Martin Záhorovský nabíjel před odkrytou klec Jánu Bendíkovi, kterému však kotouč poskočil. Hradec určitě bude chtít rozhodnout.

60:01

Dvacet sekund před koncem tak Hradečtí vyrovnali a po krátké přestávce uvidíme prodloužení. Domácí tým zatím žádné prodloužení neprohrál, to Šumperk zase žádné nájezdy. Tak se nechme překvapit!

60:00

59:40
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak přece jenom nebudou mít hradečtí fanoušci zkažené Vánoce, domácí totiž vyrovnávají! Jiří Hendrich od hrazení vyslal tvrdou pumelenici, kterou precizně tečoval LUDĚK BROŽ (10+16) nad Štůralův beton - 2:2! Asistence: Jiří Hendrich (2+7), Michal Tvrdík (10+16).

59:27
    Aleš Holík znovu vyhazuje přes všechny čáry. Nějak se nám to protahuje.

59:20
    Hradec získává útočné buly po icingu soupeře.

59:12
    Buly ve středním pásmu, Hradec v šesti.

59:12
    Time-out také pro domácí mužstvo.

59:12
    Jiřímu Kadlecovi je ale odpískán ofsajd.

58:58
    Hradec hraje bez brankáře!

58:24
    Martin Koudelka posílal puk dozadu, ale sám dostal svůj tým z útočné třetiny.

57:57
    Další icing hostů.

57:50
    Hradec stále v pěti hráčích, Jakub Čech zůstává v bráně.

57:50
    Hostující trenér Radek Kučera si vybírá oddechový čas.

57:50
    Čárový rozhodčí odpískal Šumperku zakázané uvolnění.

57:22
    Hosté jsou kompletní, ale teď se musí bránit velkému tlaku domácích.

56:45
    Jiří Kadlec zpracoval puk odražený od zadního mantinelu a chtěl ho rychle zamést do branky. Kotouč mu ale skákal.

55:46
    Ale zase se Hradeckým vůbec nedaří.

55:15
    Další šance pro domácí! Tomáš Drtil poslal puk z obranné třetiny mimo kluziště a domácí hrají přesilovku.

54:51
    Draci už jen zavážejí kotouč do hradecké třetiny a zase se stahují do obrany.

54:09
    A přesně jedno takové okénko mohl potrestat Michal Tvrdík! V posledním momentu se k němu ale obránci stihli stáhnout a Tvrdík musel střílet v tísni. Vyražený kotouč pak ještě ze vzduchu trefil, ale to už byl příliš blízko Štůraly.

53:38
    Šumperk kontroluje hru, ale jedna chyba může jeho nadějně rozehraný zápas zmařit.

52:57
    Hosté jsou v plném počtu a domácím je odpískán ofsajd.

52:10
    Dost možná jeden z klíčových momentů zápasu se domácím zatím nedaří. Tomáš Štůrala musel zasahovat až teď proti nahození od mantinelu.

51:15
    Karel Plášek zasáhl do hradecké přihrávky a protečoval kotouč z pásma.

50:52
    Vladimír Cink (SUM) přidržel aktivnímu Kubešovi hokejku a domácí tým dostává příležitost srovnat.

49:47
    Další šance pro Hradec! Prudký pas napálil Vít Budínský z velkého úhlu přímo na bránu, ale Štůrala kotouč levou rukou vytáhl mimo tři tyče.

48:56
    Tomáš Štůrala vyrazil puk přímo na hokejku Vladislava Kubeše, který si však nedokázal poradit s nataženým betonem šumperského brankáře! Ten měl i docela štěstí.

47:26
    Na koni jsou zase spíše hosté, kteří mají stále gól k dobru. Nadějný pokus Daniela Vrdlovce vytěsnil podle všeho brankář Jakub Čech.

46:22
    Adam Červenka dostal mezi kruhy výborný pas, který chtěl rovnou napálit do hradecké brány. Střela mu ale vůbec nesedla.

45:44
    Úmyslný ofsajd Draků.

45:10
    Michal Tvrdík měl na obou stranách spoluhráče, kteří mu odtáhli obránce a ostřílený útočník pálil sám. Trefil ale jen střed brány, kde byl Štůrala.

44:03
    Hra je oboustranně plná obranných nedůsledností. Jednu šumperskou mohl potrestat Luděk Brož, ale na modré zaváhal a místo nahrávky na volného spoluhráče před bránou se zadrhnul o brusle bránícího hráče. Protiútok hostů uhasil zase Jakub Čech.

43:17
    Lukáš Chmelíř se nechal jako žáček obelstít Tomášem Drtilem a Draci uháněli tři na jednoho! Bruncova střela z velké vzdálenosti ale rozhodně nebyla gólová.

42:21
    Oproti závěru druhé třetiny nám tempo hry opadlo, ovšem stále je to Hradec, kdo tvoří hru.

41:32
    Ján Bendík si vyjel z obranny až do hájemství svého soupeře, jenže jeden ze spoluhráčů mu přejel modrou čáru.

40:39
    Další vhazování v šumperském pásmu poté, co se puk dostal do ochranné sítě.

40:20
    První třetinu zahajuje zakázané uvolnění z holí hostů.

40:01

Úvod druhé periody znovu vyšel o poznání lépe Šumperku, jenž v další přesilovce navýšil už na dvoubrankový náskok. Hradec pak ale už následující dvě oslabení ubránil a ve zbytku třetiny zlepšil svůj výkon o dvě stě procent. Hosté tak mohou být docela rádi, že jsou stále ve vedení. Těšme se na třetí třetinu, která začne přibližně v 19:56.

40:00

39:52
    Zakázané uvolnění přichází také na druhé straně.

39:31
    Hradec by rozhodně ještě rád stihl vyrovnání, ale to by sám nesměl vyhodit přes všechny čáry.

39:07
    Poslední minutu prostřední třetiny zahájí buly po pravé ruce Tomáše Štůraly.

38:39
    Radislav Ondráček inkasoval u mantinelu úder pravděpodobně na levou nohu a na střídačku odjíždí za pomoci spoluhráčů.

38:01
    Vít Budínský přejel do útočného pásma o moment dříve než puk a píská se ofsajd.

37:33
    Ale i Jakub Čech musí dávat pozor na rychlé protitútoky Draků.

37:05
    Obrovský tlak Hradce! Všechny pokusy na Štůralovu branku však byly zblokované a nakonec se puk zadrhnul pod vraty pro vjezd rolby.

36:01
    A domácí tým nepřestává šlapat do pedálů. Rozhodně to z jeho pozice vypadá o mnoho nadějněji než za stavu 0:2, kdy Hradečtí akorát vysedávali na trestné lavici.

35:00
    Hradecký tlak se pět minut před koncem druhé třetiny dočkal svého zhodnocení. Rozhodčí signalizoval vyloučení jednoho z Draků, když na modré napřáhnul až ke stropu JÁN BENDÍK (3+2). Trefil přesně volné místo nad Štůralovou lapačkou - 1:2. Asistence: Michal Tvrdík (10+15), Martin Záhorovský (2+4).

34:24
    Michal Velecký promáhl kotouč, který dojel až na zakázané uvolnění. Zdeněk Čáp ho potom ještě tělem dohrál.

33:42
    Ofsajd šumperských Draků.

32:50
    Hradec je momentálně lepším týmem, ale stále si nemůže vypracovat gólovou šanci.

31:23
    Pohledný hokejový moment v podání dvojice "otec - syn" Jiří Kadlec - Milan Valášek. Prvně jmenovaný matador nahrál svému mladšímu kolegovi, který z těžké pozice napálil kotouč z první směrem do růžku šumperské klece. Bylo to ale z dálky a Štůrala neomylně zasáhl lapačkou.

30:44
    Kotouč byl zašlápnut v rohu hradecké třetiny a hra je přerušena.

29:46
    Když už jsme u fanoušků, asi poprvé v zápase je hradecký kotel hlasitější než ten šumperský. Tak uvidíme, jak kromě soubojů týmů na ledě dopadne i střetnutí hlasivek.

29:05
    Domácí tým po sekvenci oslabení ožívá a vycítili to i fanoušci.

28:49
    Martinové Záhorovský s Koudelkou pořádně vylekali Draky, druhý jmenovaný však v dobré pozici pálí mimo.

28:20
    Hradec Králové je kompletní.

27:21
    Až do hloubi útočného pásma provedl výlet Aleš Křetínský. Tam se ale spíš jen pozdravil se svými bývalými spoluhráči, načež Hradečtí vyhodili přes všechny čáry.

26:29
    Patrik Moskal ujel po levém mantinelu a znovu prověřil pozornost Tomáše Štůraly. Tenhle puk ho ale nemohl vylekat.

26:05
    Ale dlouho to netrvalo a na vyhřáté místečko usedne další Hradečák. Martin Záhorovský pyká za podražení.

25:43
    Rozhodně jsme viděli zajímavou přesilovku hostů, která je teď už minulostí.

24:59
    Ale taky Hradec má v oslabení slibnou šanci! Tvrdou ránu Jiřího Hendricha mohl dorazit nehlídaný Milan Valášek, jenže Štůrala stál na správném místě.

24:25
    Jakub Čech je v ohni střel a až teď, kdy puk vylétl do ochranné sítě, si na chvíli oddychl.

23:40
    Jiří Kadlec (HKR) musí další gólovou šanci soupeře hasit sekáním. Další přesilovka pro Šumperk!

23:21
    Ale přece hosté znovu početní výhodu využívají! Aleš Křetínský posunul od hrazení na modrou TOMÁŠI SEDLÁKOVI (6+11), který se do puku opřel a z první nádherně vymetl růžek hradecké klece - 0:2. Asistence: Aleš Křetínský (1+6).

23:05
    Druhá přesilová hra se Šumperku zatím nedaří.

22:21
    Zajímavá střela z větší vzdálenosti prolétla vedle klece Jakuba Čecha, který vůbec nic neviděl. Následně se domácí osvobozují.

21:33
    Teď se ale domácí dostali pod mírné sevření, což vyústilo ve faul Luďka Brože. Dvě minuty za podražení a přesilovka pro Draky.

20:26
    První hradecká formace vytvořila velký závar před brankou Tomáše Štůraly, který jen silou vůle udržel kotouč před brankovou čarou.

20:01

Hradečtí fanoušci už jsou celkem zvyklí na bídné první třetiny ze strany domácích hokejistů, takže v tomto směru jsme neviděli nic mimořádného. Šumperk si v přesilovce ve čtvrté minutě vypracoval vedení, s nímž vstoupí i do druhého dějství. To začne přibližně v 18:59.

20:00

19:52
    Tomáš Štůrala si nenápadně posunul bránu, i když zřejmě neúmyslně. Ještě jedno buly po jeho pravici.

19:24
    Zakázané uvolnění domácích. Lukáš Chmelíř sice kotouč tečoval, ale bylo to těsně před červenou čarou.

18:44
    Hradecký bek Jiří Hendrich však na modré zazmatkoval, čímž nechtěně založil útok hostů.

18:22
    Tomáši Štůralovi přibývá v závěru třetiny práce. Podaří se domácím ještě do přestávky srovnat?

18:01
    Kombinovaný útok domácích si teď čistou improvizací vypracoval další dobrou šanci. Kapitán Martin Koudelka poslal překvapivý pas Šimonu Macháňovi, který chtěl Štůralu prostřelit z úhlu. Brakář hostů se ale nenechal nachytat.

16:52
    Luděk Brož se za bránou nádherně zbavil hned dvou protihráčů a nabídl kotouč před šumperskou svatyni úplně volnému Jiřímu Kadlecovi. Ten ale zamířil z první vysoko nad bránu, až do ochranné sítě!

16:07
    Hokejisté Šumperka dnes vůbec všechny rozhodčí rádi zaměstnávají, teď se o to zasloužili svým ofsajdem.

15:46
    Jakub Hulva už se chystal ke střele, ale zastavila ho píšťalka hlavního sudího. Sevření kotouče.

15:23
    Další zakázané uvolnění Draků.

14:38
    Po vzájemné potyčce jsou vyloučeni Aleš Holík (SUM) za držení hole a hrubost a Vladislav Kubeš (HKR) za držení protihráče a hrubost. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

14:28
    Radislav Ondráček chtěl puk odkopnout, ale netrefil ho a Štůrala musel vyjet z brány.

14:15
    V rychlém sledu přichází dvojice icingů svěřenců Radka Kučery.

13:27
    Tomáš Štůrala raději přidržel kotouč odražený od zadního hrazení, Hradečtí na něj zle dotírali.

13:03
    Hosté hrají v plném počtu a ani se moc nezapotili.

12:18
    A teď už se to přestává líbit i hradeckým fanouškům, kteří další nedorozumění svých oblíbenců doprovázejí mírným pískotem.

11:34
    Přesilovky zatím nejsou silným článkem domácí party v tomto zápase.

10:47
    Záhy nato však budou hrát hosté znovu v oslabení. Aleš Holík zasáhl vysokou holí do obličeje Michala Tvrdíka a vysloužil si dvě minuty.

10:34
    Martin Novotný si sjel do mezikruží a pak pěknou ranou z první prověřil pravý beton Jakuba Čecha.

09:55
    Vladimír Cink zvedl pravou brusli právě ve chvíli, kdy jeho spoluhráč přejel do útočného pásma. Ofsajd.

09:22
    Hosté se osvobozují icingem, Hradec pomalu nabírá sílu.

08:56
    První velká šance pro domácí tým. Jiří Kadlec ujel po pravé straně a v přečíslení poslal puk napříč pásmem na Luďka Brože. Ten však příliš váhal a Štůrala se stačil přesunout.

08:33
    Draci jsou kompletní.

08:09
    Michal Tvrdík dostal puk přímo před sebe a vypálil z první, ale soupeř ztečoval puk mimo kluziště.

08:00
    Nakonec má přece jen Tomáš Štůrala práci. Střelu od modré čáry lapil před dorážejícím Vítem Budínským, o kterého se navíc postarali hostující obránci.

07:42
    Teď je to pro změnu Roman Meluzín. Hradeckým se početní výhoda ani trochu nedaří.

07:04
    Aleš Holík posílá puk přes všechny čáry.

06:40
    Ovšem domácí si nerozuměli v rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

06:22
    Tomáš Brunec (SUM) vysekl Milanu Valáškovi hůl z ruky, což nenechal sudí bez povšimnutí. Dvě minuty za nedovolené bránění a přesilovka také pro Hradec.

04:55
    Hosté pokračují ve své aktivitě, Jakub Čech si musí dávat pozor na závar před svou brankou.

03:38
    To je úvod ze strany Draků jako hrom! Domácí si v oslabení až příliš hlídali levou stranu obranného pásma a když soupeř přenesl kotouč na tu druhou, měl před sebou spoustu volného prostoru kapitán ALEŠ HOLÍK (9+12). Sjel si blíž k hradecké brance a pak trefil přesně ke vzdálenější tyčce - 0:1. Asistence: Daniel Vrdlovec (12+12), Tomáš Sedlák (5+11).

02:45
    Vladislav Kubeš (HKR) je prvním vyloučeným zápasu - forčekoval příliš aktivně a pyká za držení protihráče.

01:51
    Po další minutě, ve které se nic nestalo, zaútočili znovu domácí. Kotouč se dotkl ochranné sítě.

00:59
    Jiří Hendrich vypálil od modré od hrazení, ale kotouč prolétl daleko od Štůralovy branky.

00:01

Ještě než utkání začne, proběhne pod Bílou věží minuta ticha na památku zesnulého Václava Havla.

Oba týmy dělí v tabulce dvě příčky a deset bodů - lépe jsou na tom Hradečtí, kteří jsou také favoritem zápasu. Na tom má velký podíl i bídná bilance šumperských Draků na venkovních kluzištích, neboť žádný tým z první ligy na tom není mimo svůj stadion hůř.

Příjemný předvánoční večer z Hradce Králové. První liga dnes zakončuje svůj program roku 2011 a jedním z jejích duelů bude souboj domácích hokejistů se Šumperkem.

HC VCES Hradec Králové: Čech (Blažek) - Čížek, Bendík, Čáp, Hendrich, Karlíček, Vágner, Roupec, Chmelíř - Kubeš, Tvrdík, Záhorovský - Valášek, Brož, Kadlec - Budínský, Koudelka "C", Moskal - Rytnauer, Macháň, Filip. Trenér: Jiří Mička.

Salith Šumperk: Štůrala (Misiorz) - Novotný, Holík "C", Drtil, Sedlák, Ondráček, Křetínský, Geweise - Plášek, Meluzín, Cink - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Skoumal, Vrána. Trenér: Radek Kučera.

Rozhodčí: Horák - Svoboda, Zavřel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Voltr

Góly a asistencie: 35. Bendík (Tvrdík, Záhorovský), 60. Brož (Hendrich, Tvrdík) - 4. Holík (Vrdlovec, Sedlák), 24. Sedlák (Křetínský), 65. Vrdlovec

Královští lvi Hradec Králové: Čech (Blažek) - Čížek, Bendík, Čáp, Hendrich, Karlíček, Vágner, Roupec, Chmelíř - Kubeš, Tvrdík, Záhorovský - Valášek, Brož, Kadlec - Budínský, Koudelka "C", Moskal - Rytnauer, Macháň, Filip. Trenér: Jiří Mička.
    DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Misiorz) - Novotný, Holík "C", Drtil, Sedlák, Ondráček, Křetínský, Geweise - Plášek, Meluzín, Cink - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Skoumal, Vrána. Trenér: Radek Kučera.

Rozhodca: Horák - Svoboda, Zavřel.