SPRUNGER sa po druhý krát nemýlil a je to 2:3 pre Švajčiarsko.

Demaginova ukážkova kľučka položila Gebera, 2:2.

Švajčiari prestrielali súperov v pomere 42 ku 37.

Bezinova strela a následne aj dorážka dala zabrať Mezinovi.

62:53
    Tvrdá strela Kalyuzhneho z medzikružia riadne potrápila Gebera.

59:12
    Christen vylúčený tesne pred koncom tretej tretiny, dve minúty za narazanie na mantinel.

58:36
    Bielorusko dalo gól!
    Tak sa napokon Bielorusi dočkali! Po vyhratom buly prišla strela na Gebera, puk sa odrazil k DEMAGINOVI a ten do polodkrytej brány dáva dôležitý vyrovnávací gól! Obrovská smola pre Švajčiarov.

58:25
    Mezin putuje na striedačku, Bielorusi v šestici.

58:25
    Stas zahodil šancu zápasu! V medzikruží sa ocitol sám pred Geberom, pri zakončení však padol a netrafil puk ani do priestoru brány!

58:00
    Tvrdá strela Antonova vyrazená brankárom, do dorážky sa odvážne hodil jeden z obrancov.

57:21
    Švajčiari si vybrali najnevhodnejší čas na faulovanie, Ruthemann oslabí svoje mužstvo dve a pol minúty pred koncom tretej tretiny. Hákovanie.

51:30
    Švajčiari nasťahovaní v útočnom pásme, snažia sa nalomiť súpera. Strela od modrej vyrazená, dorážky neboli nič platné.

Rozdelovanie trestov: Pluss 2 minúty za podrazenie, Stas 2 minúty za hrubosť. Na trestnej lavici Bieloruska traja hráči.

49:35
    Bitka na ihrisku! Stas napadol Plussa ! Následne sa pobilo viacero hráčov.

47:50
    Ďalšie vylúčenie v zápase, Mikhalyov fauloval lakťom.

45:40
    Reto Suri si odsedí dve minúty za podrazenie.

44:50
    Švajčiarsko dalo gól!
    SPRUNGER strieľa svoj druhý gól zápasu a posiela tak svoj tím do vedenia! Po prihrávke od Hirschiho prišla strela SPRUNGERA a ten sa nemýlil. Zdalo sa nám, že akcii predchádzala ofsajdová pozícia, rozhodcovia si to nevšimli.

38:55
    Ukážkový gól! Drozd si pekne obohral húf hráčov pred Gerberom, prihral voľne nabiehajúcemu STASENKOVI a ten pohodlne triafa do odkrytej brány.

37:23
    Samostatný únik Ambuhla v oslabení, jeho zakončenie však nepotrápilo Mezina.

35:49
    Tvrdá strela Antonova takmer vypadla Gerberovi z náručia, Mikhaylov sa snažil dorážať, obrana ho odstavila.

33:04
    Bude sa opäť vylučovať, za krošček sa posadí Pavel Chernook.

27:53
    Dmitri Meleshko si oddýchne na dve minúty za bránenie v hre.

26:48
    Seger takmer dorazil puk do brány! K tomuto hráčovi sa dostal odrazený puk po strele od modrej, obranca v poslednej chvíli vypichol strelu a k brankárovi sa puk iba dokotúlal!

24:38
    Zmätok pred Berrom, puk nepríjemne poskakoval v bránkovisku, domáci obrancovia puk rýchlo vyhodili preč.

23:51
    Rovnaký moment aj na druhej strane, no tentokrát to gól nie je! Mikhalyova dorážka, výborný Berra sa zorientoval a vrhol sa do dráhy strely!

22:30
    Bielorusi aktívnejší, no Švajčiari dávajú gól! Prečíslenie dvoch Švajčiarov vyúsťuje do gólu, INTI PESTONI ideálne nabehol na prihrávku a do odkrytej brány strieľa svoj prvý gól v zápase.

19:17
    K záveru tretiny ešte vylúčenie, dve minúty si odsedí Ambuhl za hákovanie.

16:30
    Napokon hlavný arbitér uznal gól, puk bol síce dorazený korčuľou, ale neúmyselne.

16:30
    Hlavný rozhodca sa išiel poradiť s videorozhodcom, zdalo sa nám, že Stepanov dorazil puk do brány korčulou.

16:30
    Rýchle využitie presilovky! Bielorusi zatočili súperov, prišla tvrdá strela od modrej čiary a puk do brány dorazil STEPANOV!

16:05
    Goran Bezina vylúčený za nedovolené bránenie.

15:40
    Veľká šanca Bielorusov v avízovanom vylúčení, Denisov strieľal z bezprostrednej vzdialenosti, puk poskakoval v bránkovisku, no Gerber ho vyrazil betónom.

11:25
    Obrovská šanca Bieloruska v oslabení! Dvaja hostia prečíslili obrancu, Mikhaylov strieľal z voleja, no výborný Gerber vyráža!

09:30
    Bude sa vylučovať, Vladimir Denisov dostáva dve minúty za podrazenie.

08:42
    Veľká šanca Švajčiarov, Benjamin Pluss sa ocitol sám na ľavej strane ihriska, dostal prihrávku, jeho strelu však výborne pokryl Mezin.

06:35
    Úvodný gól zápasu, strela JULIENA SPRUNGERA z uhlu prepadla Mezinovi popod rameno do brány. 1:0 pre Švajčiarsko.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 7. Sprunger, 23. Pestoni, 45. Sprunger (Hirschi), 65. Sprunger - 17. Stepanov, 39. Stasenko (Drozd), 59. Demagin

Švajčiarsko: Gerber - Bezina, Blindenbacher, Chiesa, Furrer, Hirschi, Loeffel, Seger, Wellinger, Ambuhl, Berger, Christen, Moser, Pestoni, B. Pluss, M. Pluss, Rubin, Ruthemann, Savary, Sprunger, Steiner, Suri, Trachsler.
    Bielorusko: Mezin - Antonov, Bashko, Chernook, Denisov, Goroshko, Kostyuchyonok, Kolosov, Stasenko, Demagin, Drozd, Dudko, Kachan, Kalyuzhny, Kitarov, Koltsov, Kovyrshin, Kulakov, Meleshko, Mikhalyov, Pavlovich, Stas, Stepanov.

Rozhodca: Lesniak - Potocan, Ettlmayer, Podlesnik