Rakúsko – Slovensko 1:2 (kon.) | Švajčiarsko – Bielorusko 4:3 (po s.n.)
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0 - 3:2)
Bielorusko
Sobota 17.12.2011, 20:15 • Klagenfurt, AUT • Rakúsky pohár

Koniec zápasu. (23:01:21)

Švajčiari sa teda stávajú celkovými víťazmi Rakúskeho pohára 2011, a musíme konštatovať že zaslúžene. Finále s Bielorusmi bolo veľmi vyrovnané, no vyhral ten lepší tím. Tretie miesto obsadili Slováci a poslední ostali domáci Rakúšania. Vážení diváci, ja Vám ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších športových stretnutiach. Dovidenia.

Za Švajčiarsko je najlepším hráčom autor víťazného nájazdu - Sprunger.

Andrei Stas dostáva hodnotenie najlepšieho hráča.

Samostatné nájazdy začínajú.

Stepanov pri nájazde spadol a posunul bránu, gól z toho nie je.

65:00
    SPRUNGER sa po druhý krát nemýlil a je to 2:3 pre Švajčiarsko.

Demaginova ukážkova kľučka položila Gebera, 2:2.

Prvý na nájazd pôjde Stepanov.

Švajčiari prestrielali súperov v pomere 42 ku 37.

Predĺženie nič nevyriešilo, víťazov určia až samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:30
    Nedorozumenie Bielorusov, pripravili sa tak o výhodnú pozíciu.

64:04
    Prihrávka rukou, ostáva necelá minúta predĺženia.

63:28
    Bezinova strela a následne aj dorážka dala zabrať Mezinovi.

63:15
    Švajčiari sa sami vyhnali z útočného pásma.

62:53
    Tvrdá strela Kalyuzhneho z medzikružia riadne potrápila Gebera.

62:30
    Polovica predĺženia je za nami.

62:00
    Švajčiari nepúšťajú súperov k puku, sami si však nevedia vypracovať výhodnú pozíciu na zakončenie.

61:00
    Hrá sa naozaj tvrdo a s plným nasadením.

60:01
    Začalo sa predĺženie, pri puku Švajčiari.

60:01
    Začalo predĺženie.

Ani po 60 minútach nie je jasný víťaz pohára, bude sa predlžovať.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:50
    Meleshko vylúčená za hákovanie. 4 na 4.

59:12
    Christen vylúčený tesne pred koncom tretej tretiny, dve minúty za narazanie na mantinel.

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny.

58:36
    Bielorusko dalo gól!
    Tak sa napokon Bielorusi dočkali! Po vyhratom buly prišla strela na Gebera, puk sa odrazil k DEMAGINOVI a ten do polodkrytej brány dáva dôležitý vyrovnávací gól! Obrovská smola pre Švajčiarov.

58:25
    Mezin putuje na striedačku, Bielorusi v šestici.

58:25
    Oddychový čas domácích.

58:25
    Stas zahodil šancu zápasu! V medzikruží sa ocitol sám pred Geberom, pri zakončení však padol a netrafil puk ani do priestoru brány!

58:00
    Tvrdá strela Antonova vyrazená brankárom, do dorážky sa odvážne hodil jeden z obrancov.

57:21
    Švajčiari si vybrali najnevhodnejší čas na faulovanie, Ruthemann oslabí svoje mužstvo dve a pol minúty pred koncom tretej tretiny. Hákovanie.

57:15
    Švajčiari sa oslobodili aj za cenu zakázané uvoľnenia.

56:54
    Mezinove betóny sa včas stiahli a zachytili tak puk.

56:23
    Bielorusi ešte nehodili flintu do žita, snaha na vyrovnanie je očividná.

54:45
    Hrá sa v plnom počte, Bielorusi prežili päť minútové oslabenie bez inkasovania gólu.

54:31
    Obrovské šťastie Mezina! Christenova strela z medzikružia o centimetre míňa priestor polodkrytej brány!

53:35
    Christenova tvrdá strela z voleja vyrazená Mezinovým betónom.

52:37
    Bezinova strela z ľavej strany a výborná Mezinova lapačka.

51:30
    Švajčiari nasťahovaní v útočnom pásme, snažia sa nalomiť súpera. Strela od modrej vyrazená, dorážky neboli nič platné.

50:50
    Švajčiari teraz mierne nahnevaný na postranného rozhodcu, ktorý zavadzal následnej akcii.

50:07
    Momentálne sa hrá 5 na 4 a to po dobu zhruba 4 a pol minúty. Presilovku má Švajčiarsko.

Rozdelovanie trestov: Pluss 2 minúty za podrazenie, Stas 2 minúty za hrubosť. Na trestnej lavici Bieloruska traja hráči.

49:35
    Bitka na ihrisku! Stas napadol Plussa ! Následne sa pobilo viacero hráčov.

49:32
    Za tento zákrok bude vylúčený Bieloruský hráč, konkrétne Serger Chernook. Ten dostáva 5 + dokonca zápasu.

49:32
    Steiner vstáva a po svojich odchádza na striedačku. Je otrasený, ale v poriadku.

49:32
    Na zemi ostáva ležať Steiner, ktorý utrpel silný náraz ramenom do tváre.

49:10
    Pekná kombinácia Švajčiarov, zamotali súpera, no chýbala tam koncovka.

48:36
    Drozd vyhadzuje cez všetky čiary.

47:50
    Ďalšie vylúčenie v zápase, Mikhalyov fauloval lakťom.

46:48
    Hirschi vyhadzuje puk cez všetky čiary a získava tak cenné sekundy.

45:48
    Gerber riskantne vybieha z brány aby zabránil strele, zaznamenávame jeho druhé chybné vybehnutie.

45:40
    Reto Suri si odsedí dve minúty za podrazenie.

44:50
    Švajčiarsko dalo gól!
    SPRUNGER strieľa svoj druhý gól zápasu a posiela tak svoj tím do vedenia! Po prihrávke od Hirschiho prišla strela SPRUNGERA a ten sa nemýlil. Zdalo sa nám, že akcii predchádzala ofsajdová pozícia, rozhodcovia si to nevšimli.

44:10
    Úsmevný moment, puk sa šmýkal po vrchu mantinelu, Drozd sa ho snažil stiahnuť, pichal po ňom hokejkou, no ten mu ušiel.

43:51
    Drozd šikovne odobral puk pri švajčiarskej rozohrávke, no nepotrestal toto zaváhanie, so svojou strelo čakal príliš dlho.

43:00
    Hra sa prelieva na obe strany, výraznejšie akcie neregistrujeme.

41:39
    Hra pokračuje v plnom počte hráčov.

40:58
    Bezinova strela míňa bránu a odráža sa späť do hry, no ani jeden Švajčiar neusmernil puk do brány.

40:15
    Začala tretia tretina, Švajčiari majú presilovku a sú nasťahovaní v útočnom pásme.

40:01
    Začala tretia tretina.

Po druhej tretine stav stále vyrovnaný, no na každej strane pribudol jeden gól. V 23. minúte poslal Švajčiarsko do vedenie Pestoni, minútu pred koncom vyrovnal Stasenko. Tretia tretina začne zhruba o 21:55.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:47
    Bezinova strela zblokovaná na ochrannú sieť.

39:39
    Antonov si odpyká dve minúty za podrazenie.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:55
    Ukážkový gól! Drozd si pekne obohral húf hráčov pred Gerberom, prihral voľne nabiehajúcemu STASENKOVI a ten pohodlne triafa do odkrytej brány.

37:38
    Plný počet hráčov na ľadovej ploche.

37:23
    Samostatný únik Ambuhla v oslabení, jeho zakončenie však nepotrápilo Mezina.

37:10
    Nedočkavosť Demagina ústi do ofsajdu, nepočkal, kým jeho spoluhráči vybehnú z postavenia mimo hry.

36:45
    Bielorusi majú problém usadiť sa v útočnom pásme.

35:49
    Tvrdá strela Antonova takmer vypadla Gerberovi z náručia, Mikhaylov sa snažil dorážať, obrana ho odstavila.

35:38
    Ďalšie vylúčenie, za sekanie si pôjde dvojminútový trest odsedieť Steiner.

35:04
    Chernook sa vrátil z trestnej lavice.

34:50
    Menšia potýčka medzi Antonovom a Chiesom. Chiesa dobiedzal do Mezina po odpískaní.

34:16
    Bielorusi sa zatiaľ úspešne bránia, nedovoľujú súperovi ohroziť bránu.

33:38
    Zdalo sa nám, že Denisov bol pri zakončovaní faulovaný, hlavný arbitér to tak neposúdil.

33:04
    Bude sa opäť vylučovať, za krošček sa posadí Pavel Chernook.

32:26
    Gerber na istotu prikrýva nahodený puk.

31:39
    Švajčiari v protiútoku po snahe Bielorusov, strela míňa bránu.

30:35
    Steiner obehol bránu, poslal do bránkoviska pomalý puk hľadajúci spoluhráčov, Mezin odkopáva.

30:09
    Hra sa prerušuje, z dôvodu hry s vysokou hokejkou, nevylučuje sa.

29:53
    Sily vyrovnané, Švajčiari nevyužili presilovku.

29:09
    Švajčiari nasťahovaní v útočnom pásme, po strele Gorana Bezinu zazvonila spojnica!

28:10
    Tvrdé súboje o puk pri mantineli na bieloruskej polovici ihriska.

27:53
    Dmitri Meleshko si oddýchne na dve minúty za bránenie v hre.

27:40
    Bashko si pýtal prihrávku na tvrdú strelu, nakoniec ju dostal , no netrafil puk.

26:48
    Seger takmer dorazil puk do brány! K tomuto hráčovi sa dostal odrazený puk po strele od modrej, obranca v poslednej chvíli vypichol strelu a k brankárovi sa puk iba dokotúlal!

25:37
    Bielorusi nasťahovaní v pásme, zo zblokovanej strely môžu ťažiť Švajčiari a zaútočiť, tí však stroskotávajú na stredovej čiare.

25:03
    Zakázané uvoľnenie Švajčiarov.

24:38
    Zmätok pred Berrom, puk nepríjemne poskakoval v bránkovisku, domáci obrancovia puk rýchlo vyhodili preč.

23:51
    Rovnaký moment aj na druhej strane, no tentokrát to gól nie je! Mikhalyova dorážka, výborný Berra sa zorientoval a vrhol sa do dráhy strely!

22:30
    Bielorusi aktívnejší, no Švajčiari dávajú gól! Prečíslenie dvoch Švajčiarov vyúsťuje do gólu, INTI PESTONI ideálne nabehol na prihrávku a do odkrytej brány strieľa svoj prvý gól v zápase.

21:54
    Bielorusi začali druhú tretinu svižne, ovládajú puk a nenechajú si ho len tak poľahky vziať.

21:17
    Hrá sa v plnom počte.

20:40
    Strelu zápästím vyrazil Gerber, nachvíľu nikto nevedel kde je puk.

20:01
    Začala druhá tretina, Bielorusi dohrávajú presilovú hru.

20:01
    Začala druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina, doposiaľ sme videli 2 góly, v 7. minúte strelil úvodný gól Sprunger, o 10. minút využil presilovú hru Stepanov. Druhá tretina začne zhruba o 21:05. Bielorusi budú dohrávať presilovú hru, Ambuhl si odpyká ešte 77 sekúnd.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:30
    Šikovná strela s úmyslom teču, Gerber vyráža.

19:17
    K záveru tretiny ešte vylúčenie, dve minúty si odsedí Ambuhl za hákovanie.

19:00
    Posledná minúta úvodnej tretiny.

17:36
    Švajčiarská odpoveď, zdalo sa nám, že išlo o ofsajd, čiarový rozhodca asi zaspal.

16:30
    Napokon hlavný arbitér uznal gól, puk bol síce dorazený korčuľou, ale neúmyselne.

16:30
    Hlavný rozhodca sa išiel poradiť s videorozhodcom, zdalo sa nám, že Stepanov dorazil puk do brány korčulou.

16:30
    Rýchle využitie presilovky! Bielorusi zatočili súperov, prišla tvrdá strela od modrej čiary a puk do brány dorazil STEPANOV!

16:05
    Goran Bezina vylúčený za nedovolené bránenie.

15:40
    Veľká šanca Bielorusov v avízovanom vylúčení, Denisov strieľal z bezprostrednej vzdialenosti, puk poskakoval v bránkovisku, no Gerber ho vyrazil betónom.

13:50
    Pavlovichov prienik zastavený na mantineli.

12:50
    Bielorusko zakladá útok spoza Mezinovej brány.

11:30

11:25
    Obrovská šanca Bieloruska v oslabení! Dvaja hostia prečíslili obrancu, Mikhaylov strieľal z voleja, no výborný Gerber vyráža!

10:38
    Kulakovova strela v oslabení, brankár videl jeho pokus.

10:15
    Chvíľkové oslobodenie Bielorusov.

09:46
    Švajčiarsko má problémy s usadením v pásme, píska sa ofsajd.

09:30
    Bude sa vylučovať, Vladimir Denisov dostáva dve minúty za podrazenie.

08:42
    Veľká šanca Švajčiarov, Benjamin Pluss sa ocitol sám na ľavej strane ihriska, dostal prihrávku, jeho strelu však výborne pokryl Mezin.

08:02
    Bielorusi sa snažia o odplatu, tvrdý nastrelený puk zo stredu ihriska však nemohol Gerbera prekvapiť.

06:35
    Úvodný gól zápasu, strela JULIENA SPRUNGERA z uhlu prepadla Mezinovi popod rameno do brány. 1:0 pre Švajčiarsko.

05:10
    Bezinova strela medzi betóny neúspešná, Mezin si dal pozor.

04:30
    Stepanova strela zápästím z ľavej strany ihriska triafa iba Gerbera a puk sa odráža do rohu ihriska.

04:12
    Hrá sa v plnom počte, Bielorusi nevyužili početnú prevahu.

03:23
    Švajčiari sa zatiaľ úspešne bránia.

02:35
    Švajčiari podržali puk a získali tak cenné sekundy.

02:23
    Bielorusi nasťahovaní v pásme, prvú strelu chytá do lapačky Gerber.

02:12
    Prvé vylúčenie v zápase, za krošček si na dve minúty pôjde sadnúť Ambuhl.

01:25
    Švajčiari sa nenechajú zahanbiť, Christenov pokus bol však márny.

00:43
    Prvé zakončenie Bielorusov, Demaginov pokus vychytal Gerber.

03:00
    Švajčiari označení ako domáci, Bielorusi ako hostia.

00:05
    Začalo sa finále Rakúskeho pohára, pri puku Bielorusi.

Švajčiarsko: Gerber - Bezina, Blindenbacher, Chiesa, Furrer, Hirschi, Loeffel, Seger, Wellinger, Ambuhl, Berger, Christen, Moser, Pestoni, B. Pluss, M. Pluss, Rubin, Ruthemann, Savary, Sprunger, Steiner, Suri, Trachsler.

Bielorusko: Mezin - Antonov, Bashko, Chernook, Denisov, Goroshko, Kostyuchyonok, Kolosov, Stasenko, Demagin, Drozd, Dudko, Kachan, Kalyuzhny, Kitarov, Koltsov, Kovyrshin, Kulakov, Meleshko, Mikhalyov, Pavlovich, Stas, Stepanov.

Rozhodca: Lesniak - Potocan, Ettlmayer, Podlesnik.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vitajte pri sledovaní finále Rakúskeho pohára, o triumf zabojujú kádre Švajčiarska a najvýchodnejší účastník pohára - Bielorusko. Zápas začína o 20:15.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:15.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 7. Sprunger, 23. Pestoni, 45. Sprunger (Hirschi), 65. Sprunger - 17. Stepanov, 39. Stasenko (Drozd), 59. Demagin

Rozhodca: Lesniak - Potocan, Ettlmayer, Podlesnik