Poprad – B. Bystrica 4:5 (po pr.) | Zvolen – Nitra 2:1 (po s.n.) | Žilina – Skalica 1:4 (kon.)
Orange 20 – Trenčín 1:3 (kon.) | Košice – Martin 5:4 (kon.)
HK Poprad
4:5 (1:1, 1:1, 2:2)
HC MONACObet Banská Bystrica
Piatok 28.10.2011, 17:00 • Zimný štadión Mesta Poprad • Slovnaft extraliga - E.M.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Úvodné zostavy.

HK AutoFinance Poprad: Fedor (Melicherčík) - Novotný, Suchý - Fabian, Brejčák D. - Šterbák, Hellström - Kramár - Škovira, Vaic, Kuľha - Kroták (C), Kmiť, Svitana - Takáč, Hult, Gellerstedt - Paločko, Kraft, Homa. Tréneri: Ladislav Svozil, Róbert Spišák.

HC 05 Banská Bystrica: Kostúr (Chorošun) - Haverinen, Kolba - Cuník, Bambúch (C) - Huba, Cebák - Paľov, Kubka - Kútny, Jokila, Tománek - Ján Sýkora, Češík, Kristoffersson - Hričina, R. Heizer, Marcinek - M. Kokavec, J. Petro, B. Bendík. Tréneri: Alpo Suhonen - Milan Staš, Vladimír Országh.

Rozhodca. Müllner - M. Junek, P. Šefčík.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:33
    Vaic sa zrazil s Kútnym v strednom pásme, puk prevzal Svitana a dával to tandemu Kmiťovi. Ten sa pozrel a namieril zápästím puk do lona bystrického brankára Kostúra.

1:40
    Takáč nevybojoval puk za bránkou hostí v súboji s Hubom. Dopredu idú barani.

2:34
    Popradčania sa oslobodili spod tlaku len zakázaním uvoľnením.

3:36
    Vaic našiel Kuľhu a ten pohotovo zadovkou smeroval puk na Škoviru. Ten pred bránkou na prihrávku neskoro zareagoval a netrafil puk.

4:06
    Na druhej strane aktívny Kútny úradoval. Fedor musel pred jeho nájazdom zatiahnuť záchrannú brzdu.

5:07
    Banská Bystrica sa v Poprade púšťa do otvoreného hokeja. Stále viac času trávy v útočnom pásme.

5:45
    Kokavec sa až príliš natlačil pred bránku Fedora a rozhodca pri dorážke bystričana odpískal postavenie hráča v bránkovisku.

6:34
    Tománek urobil sťahovačku na Novotného medzi kruhmi, ale o puk prišiel. Ten prevzal na modrej Haverinen, ale jeho strela bola zblokovaná a letela vysoko nad.

7:29
    Svitana sa prebíjal do šance po tom, čo mu pekne naservíroval puk pred bránku Kmiť. Kostúr sa pri tejto možnosti Popradu zapotil, ale puk za seba nepustil.

8:47
    Po drvivom tlaku hostí sa do ideálnej šance dostal na druhej strane Škovira. Z pravého kruhu však švihom v páde Kostúra neprekonal.

10:26
    Tománek to skúšal z pravého krídla. Fedor si drží čisté konto aj po umiestnenej strele hosťujúceho útočníka.

11:44
    Kroták sa hotoval urobiť kľučku na obrancu tesne pred Fedorom, ale prepadol cez neho a žiadal od rozhodcu vylúčenie. Píšťalka ostala nemá.

12:45
    Kuľha priťukol puk na modrú Suchému, ten chvíľu čakal čo urobí obranca a vystrelil. Kostúr strelu čakal a zneškodnil.

13:13
    Banská Bystrica dala gól!
    BRANISLAV BENDÍK sa vybral na výlet do útočného pásma po prihrávke Kubku. Na druhej strane mal ešte spoluhráča, rozhodol sa vystreliť a našiel medzierku medzi Fedorovými betónmi. Asistencia: Branislav Kubka.

14:55
    Fabian prevzal puk po buly za modrou čiarou a príklepom z veľkej diaľky vypálil. Prevetral tak Kostúrovu lapačku, ale gól nedal.

16:06
    Popradčania sa snažia vyrovnať, ale nedarí sa im dostať z ulity v ktorej ich držia hostia. Sú vytláčaní k mantinelom, odkiaľ sa len ťažko presadzujú.

17:10
    Homa vypichol puk na obrannej modrej Sýkorovi a rútil sa za pukom. Odkryl sa mu priestor pred Kostúrom, ale rozhodol sa ešte prihrávať na Paločka, ktorý bol vytlačený zo streleckého uhlu.

17:58
    Poprad dal gól!
    Andrej Novotný prevzal puk na modrej čiare a vyslal bombu na Kostúra. Puk pred ním ešte tečoval ĽUBOMÍR VAIC a vyrovnal. Asistencie: Andrej Novotný, Radoslav Suchý.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

19:47
    Kroták čaroval s pukom medzi kruhmi, ale stratil prehľad a o puk prišiel.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 17:45. Prvá tretina priniesla na popradskom zimáku otvorený hokej. Najskôr sa osmelili hostia a tlačili puk neustále do bránky. Výsledkom bol gól Bendíka v štrnástej minúte. Domáci odpovedali Novotným tesne pred koncom tretiny a tak je stav zatiaľ nerozhodný 1:1.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:45
    Haverinen za hákovanie na trestnej lavici.

22:10
    V celej presilovke sú popradčania rozhodení a nevedia sa dostať do tlaku.

22:24
    Suchý napokon vyskúšal pozornosť Kostúra od modrej, ale ten jeho strelu zachytil medzi betóny.

23:01
    Kuľha chcel ponúknuť šancu Vaicovi, ale ten na jeho prihrávku nezareagoval.

23:27
    Takáč vypracoval príležitosť pre Hulta. Závar pred Kostúrom gólom neskončil.

24:03
    Popradčania sú v úvode druhej tretiny oveľa aktívnejší ako ich súper. Kostúr je v jednom ohni striel.

24:17
    Suchý dnes často skúša šťastie strelami od modrej. Kostúrovi to zatiaľ problémy nerobí. Aj tento krát bol úspešnejší brankár hostí.

24:52
    Po dlhej dobe sa osmelili aj hostia. Pred Fedorom to horelo, ale celá snaha Banskej Bystrice skončila posunutou bránkou.

25:41
    Kokavec oslabil svoj tím a odchádza na trestnú lavicu za nešportové správanie na desať minút. Nevieme presne čo sa tam odohralo.

26:50
    Takáč si kľučkou urobil priestor na strelu z veľkého uhla, ale Kostúr zaľahol puk.

27:57
    Paločko po ľade vystrelil a Takáč chcel ešte tečovať. Skóre sa nemení.

28:37
    Hákovanie ukazuje hlavný rozhodca Brajčákovi.

29:03
    V oslabení unikla dvojica Kroták, Kmiť, ale druhý menovaný sa pred Kostúrom nedokázal presadiť.

30:04
    Ďalší únik kamzíkov v oslabení. Kuľha mal na druhej strane Viaca, ale zakončoval sám a Kostúr puk ulovil medzi betóny.

30:47
    Daniel Brejčák prevzal puk na modrej po naskočení z trestnej lavice a rútil sa na Kostúra. Urobil kľučku doprava, ale hosťujúci brankár išiel na zem v jeho pohybe a betónom puk vyrazil do rohu.

31:28
    Kubka vyštartoval z obranného pásma po tom, čo cez neho neprešiel Homa a dával do pohybu Bendíkovi, ktorý bekhendom zakončoval len do Fedorových betónov.

32:45
    Jokila vymyslel perfektnú prihrávku spoza bránky pre ROMANA TOMÁNKA, ktorý mal pred sebou celú odkrytú bránku, keďže Fedor stál pri protiľahlej tyčke ako prikovaný. Asistencie: Jarmo Jokila, Vladimír Kútny.

33:56
    Kroták svojim typickým spôsobom točil hosťujúcu obranu, ale vo finálnej fáze nedokázal prihrať spoluhráčovi.

34:34
    Huba odchádza na trestnú lavicu za držanie protihráča.

34:59
    Haverinen nahadzoval puk pred bránku spoza obrancu a tam nepríjemne dobiedzal Kristoffersson. Fedor si puk v lapačke postrážil.

35:48
    Kroták založil akciu, Svitana ju pribrzdil v útočnom pásme a nakoniec sám vystrelil, keď sa mu po narážačke s Kmiťom neobjavil žiaden spoluhráč. Kostúr nemal s týmto pukom problémy.

37:34
    JIMMIE KRAFT nabral rýchlosť po tom, čo vyrobil hrúbku Kútny pri mantineli a samostatný nájazd švédsky kamzík s prehľadom premenil. Bez asistencie.

38:45
    Petro dostáva dve minúty za sekanie.

39:38
    Presilovka bola dlho bezzubá, napokon to spoza ľavého kruhu skúsil Škovira, ale Kostúr puk ľavým betónom vyrazil do rohu.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 18:35. Druhá tretina bola navlas rovnaká ako tá prvá. Jediný rozdiel bol v tom, že lepší nástup v nej mali domáci. Góly si aj teraz tímy podelili a do šatní sa ide za nerozhodného stavu 2:2:

40:01
    Začala tretia tretina.

40:42
    Popradčania sa hneď od úvodu v presilovke usadili v útočnom pásme, ale Kuľha na modrej stratil puk, čo využil Kristoffersson a vyrazil dopredu. Prihrával ešte za modrou Kútnemu, ale ten medzi kruhmi vymyslel iba slabučkú strelu, ktorú Fedor s prehľadom kryl.

42:32
    Pekná, rýchla akcia hostí po osi Heizer, Marcinek, TOMÁŠ HRIČINA. Posledný menovaný doklepol vyrazený puk Fedorom po strele Marcineka a hostia opäť vedú o gól. Asistencie: Tomáš Marcinek, Radomír Heizer.

44:26
    Dnešné stretnutie sleduje 1 429 divákov, ktorí si pýtajú gól v banskobystrickej sieti.

45:17
    Kuľha prihrával na modrej do behu Novotnému, ten posunul Škovirovi na krídlo, ale útočník prvej formácie Kostúra nedokázal prekonať.

46:15
    Tománek sa v brejku zrazil s jedným z popradčanov a obaja skončili na ľade, pričom posunuli bránku. Po odpískaní sa do seba pustili Kmiť s Jokilom a idú von za hrubosť.

47:26
    Viac to skúšal spoza obrancu. Pohotová strela skončila v lapačke Kostúra.

48:17
    Škovira sa natlačil pred bránu a chcel zakončiť v páde. Dorážal ešte Kroták, ale toho zrámoval pri tyčke Kolba.

48:34
    Dvojnásobná chyba Kostúra, ktorý najskôr zle vyhodil puk popri mantineli, tam ho našiel Hult, vystrelil a Kostúr sa síce stihol vrátiť a zabrániť tomuto pokusu. Puk však neudržal a SAMUEL TAKÁČ jeho hrúbky potrestal zasunutím puku za jeho chrbát. Asistencia: Andre Hult.

49:37
    Kuľha v šanci. Medzi kruhmi mal dosť času na strelu, ale Kostúr jeho puku ukázal semafor.

50:44
    Domáci sú pri chuti a diváci sa tiež prebrali.

51:23
    "Poďme Poprad, poďme do toho" sa ozýva bielo-modrým hľadiskom.

52:29
    Škovira po Vaicovej prihrávke dlho váhal a jeho strela bola zblokovaná.

53:26
    Sledujeme márne pokusy domácich vniknúť do pásma hostí. Obliehanie modrej končí zväčša pri mantinely.

54:57
    Hult unikol obrane hostí a rútil sa do pásma. Rozhodol sa vystreliť a už jeho šanca volala po góle. Kostúr nastavil jeho strele rukavicu, ale puk neudržal a úplne voľný MARTIN KUĽHA nemal problém skórovať do odkrytej brány. Asistencia: Andre Hult.

55:48
    Zrazu je na popradskom štadióne živo.

56:11
    Tománek za nešportové správanie dostal od rozhodcov desiatku.

56:34
    Bystričania rýchlo odpovedajú tým najlepším spôsobom, a to vyrovnávajúcim gólom. Huba vypálil a smer jeho strely zmenil pred Fedorom TOMÁŠ HRIČINA. Asistencie: Peter Huba, Juraj Cebák.

57:02
    Novotný za vrazenie na mantinel odchádza pykať na lavicu hanby.

58:02
    Posledné dve minúty tretej tretiny. Hostia sa nevedia zatiaľ presadiť.

58:26
    Brejčák zápasil pri Fedorovi s Kútnym, rozhodcovia to posúdili ako postavenie hráča v bránkovisku.

59:02
    Domáci v plnom počte.

59:46
    Sýkora si vymenil puk s Češíkom a švihom spoza obrancu pohotovo vystrelil. Fedor puk radšej pridržal vo výstroji.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Pred sebou máme päť minútové predĺženie. Osem gólov v denšnom zápase je dobrou vizitkou strelcov na oboch stranách a trošku horšou pre brankárov. Tímy sú pripravené na úvodné buly nadstaveného času.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:33
    Suchému ušiel puk po Kuľhovej prihrávke a radšej sa vrátil do obrany.

60:45
    Po štyridsiatich sekundách hry nad čas rozhodli hostia, keď Jarmo Jokila našiel medzi kruhmi JÁNA SÝKORU a ten prestrelil Fedora. Popradský brankár neudržal puk medzi betónom a rukavicou a ten skončil za čiarou. Asistencia: Jarmo Jokila.

65:00
    Koniec zápasu. (19:15:54)

Marek Vaščura

Góly a asistencie: 18. Vaic (Novotný, Suchý), 38. Kraft, 49. Takáč (Hult), 55. Kuľha (Hult) - 14. Bendík (Kubka), 33. Tománek (Jokila, Kútny), 43. Hričina (Marcinek, Heizer), 57. Hričina (Huba, Cebák), 61. Sýkora (Jokila)

HK Poprad: Fedor (Melicherčík) - Novotný, Suchý - Fabian, Brejčák D. - Šterbák, Hellström - Kramár - Škovira, Vaic, Kuľha - Kroták (C), Kmiť, Svitana - Takáč, Hult, Gellerstedt - Paločko, Kraft, Homa. Tréneri: Ladislav Svozil, Róbert Spišák.
    HC MONACObet Banská Bystrica: Kostúr (Chorošun) - Haverinen, Kolba - Cuník, Bambúch (C) - Huba, Cebák - Paľov, Kubka - Kútny, Jokila, Tománek - Ján Sýkora, Češík, Kristoffersson - Hričina, R. Heizer, Marcinek - M. Kokavec, J. Petro, B. Bendík. Tréneri: Alpo Suhonen - Milan Staš, Vladimír Országh.

Rozhodca: Müllner - M. junek, P. Šefčík