B. Bystrica – Košice 2:4 (kon.) | Poprad – Nitra 3:4 (po pr.) | Martin – Žilina 1:0 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:2 (kon.) | HC Slovan – Skalica 1:2 (kon.)
HK Poprad
3:4 (1:1, 1:0, 1:2)
HK Nitra
Utorok 25.10.2011, 17:00 • Zimný štadión Mesta Poprad • Slovnaft extraliga - E.M.

Videli sme priemerné hokejové stretnutie v komornej atmosfére, aká v tejto sezóne nebýva v Poprade zvykom. Tímy sa striedali vo vedení a napokon až predĺženie muselo rozhodnúť o tom, že dva body si domov odvážajú Nitrania po góle Podstaveka sedem sekúnd pred koncom a víťazstve 4:3. (19:26:56)

65:00

64:53
    Nitra dala gól!
    Z nenápadnej akcie, keď sa dlho nevedeli dostať hostia do pásma sa to nakoniec podarilo Chrenkovi, ktorý našiel na pracej tyčke Samirovi Salijimi a ten sa na gól neulakomil. Ponúkol ho ALBÍNOVI PODSTAVEKOVI, ktorý z blízka z druhej strany nezaváhal a rozhodol. Asistencie: Samir Saliji, Tomáš Chrenko.

64:21
    Ďurák pálil od modrej vysoko nad.

63:31
    Vaic bol otĺkaný Chrenkom pri manévroch v útočnom pásme, pri mantineli napokon sám fauloval a od rozhodcov vyfasoval päť minút plus do konca zápasu za faul lakťom na Raisa, ktorý v priebehu krátkej doby bol už druhý krát "kriesený" lekárom na ľade.

62:40
    Ani jeden z tímov nechce urobiť zbytočnú chybu. Hrá sa veľmi opatrné predĺženie.

61:58
    Suchý od modrej na druhej strane pohorel na Penkerovi, ktorý striehol na jeho strelu.

61:16
    Hruška sa pokúsil vystreliť bez prípravy zápästím. Melicherčík bol pripravený a strelu zneškodnil.

60:59
    Kúskovaná hra. Vhadzuje sa po pravici Melicherčíka po zakázanom uvoľnení.

60:40
    Brejčák to skúšal nahodeným pukom od modrej. Penker nemal problémy.

60:23
    Prví zaútočili hostia, ale Melicherčík si dal pozor.

60:01
    Začalo predĺženie.

Malá pauza na občerstvenie a cenné rady od trénerov, o chvíľu pokračujeme.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:59
    A máme tu predĺženie.

59:41
    Matúš Rais ostal ležať na ľade v stredovom kruhu po tvrdom strete s jedným z popradčanov. Bolo to podľa rozhodcov nezavinene a usporiadatelia zoškrabujú z ľadu krv. Pokračuje sa v hre.

59:03
    Posledná minúta riadnej hracej doby.

57:56
    Podstavek hľadal jednou rokou tiesnený obrancom spoza brány Samira Salijiho, ktorý bol pripravený na strelu pred ňou. V spleti tiel netrafil bránu.

57:23
    Mašlonka sa zrazil s Gellerstedtom pri mantineli a odchádza na striedačku s bolestivou grimasou.

56:45
    Hostia v plnom počte.

55:07
    Poprad dal gól!
    ĽUBOMÍR VAIC neváhal ani na sekundu a po prihrávke Suchého od modrej z prvej vypálil z medzikružia a zavesil do ľavého rohu Penkerovej brány. Je vyrované. Asistencia: Radoslav Suchý.

54:44
    Oddychový čas si vybral Svozil, tréner domácich.

54:44
    Brankár Penker ponúkol domácim šancu na vyrovnanie, keď úmyselne posunul bránku a popradčania hrajú piati proti trom.

54:36
    Strela Fabiana do ktorej dal ešte hokejku Vaic, ale Penker chytá.

54:03
    Obrancovia Popradu na útočnom výlete. Suchý z rohu našiel Novotného, ale toho si obrana Nitry dobre postrážila pred Penkerom a znemožnila popradskému bekovi skórovať.

53:31
    Útočný faul Mašlonku, ktorý pridržal protihráča a dostal za drržanie dve minúty. Domáci majú šancu vyrovnať.

52:55
    Nitrania sú pri chuti a obliehajú bránku Melicherčíka.

51:17
    Melicherčík dostal za protesty po góle desiatku za nešportové správanie. Na trestnej za neho sedí Takáč

51:17
    Melicherčík najskôr dobre zareagoval na delovku Barinku z ľavého kruhu. Puk vyrazil pred seba na druhú stranu a odtiaľ vyslal podobný projektil MILAN HRUŠKA, ktorý otáča stav stretnutia. Asistencia: Peter Barinka.

50:26
    Takáč dostáva dve minúty za hákovanie.

49:57
    Garip Saliji dobre vystrelil spoza obrancu, ale Melicherčík ramenom puk vyrazil.

49:09
    Vaic hral v strednom pásme vysokou hokejkou. Vhadzovať sa bude po ľavici Melicherčíka.

48:29
    Svitana medzi kruhmi dobre vystrelil. Jeho umiestnenú strelu ešte tečoval obranca Ďurák a puk poslal nad Penkerovu bránu.

47:35
    Takáč prenechal Škovirovi, ten puk zaviezol za bránu a odtiaľ vrátil Takáčovi, ktorý dobre bránený nedokázal poriadne vystreliť.

47:00
    Hruška z pravého kruhu dobre mieril, ale Melicherčík chytá.

45:49
    Zahrmelo na druhej strane a začína sa od znova. MAREK MAŠLONKA v rýchlom brejku prebral prihrávku od Hrnku a pohotovo vyrovnáva na 2:2. Asistencia: Tomáš Hrnka.

45:24
    Novotný v podobnej pozícii neuspel.

44:59
    Gellerstedt mal odkrytý priestor a tvrdo vystrelil od modrej. Penker ramenom vyrazil.

44:34
    Takáč unikol obrane hostí a rútil sa po ľavej strane na Penkera. Ešte v poslednej chvíli prihrával na druhú stranu Kraftovi, ktorý z prvej vystrelil, ale Penker vytiahol betón dostatočne blízko k tyčke a puk vyrazil.

43:46
    Fojtík švihom vyslal puk spoza Brejčáka na Melicherčíka, ale ten puk vyrazil betónom do rohu klziska.

42:39
    Kuľha sa snažil zasunúť puk za Penkerov chrbát po Svitanovom pokuse. Penker na úvod tretej časti v jednom ohni.

41:48
    Šterbák vystrelil z pravej strany spoza kruhu. Tvrdo, ale Penker bol pripravený.

41:10
    Vaic sa neprekľučkoval cez Baču a prišiel o puk na modrej.

40:31
    Arvay pálil od modrej. Melicherčík vyrazil betónom do rohu.

40:01
    Začala tretia tretina.

Dnešné stretnutie v Poprade sleduje 1046 divákov.

Ďalšia tretina začne približne o 18:35. Druhá časť bola o niečo živšia ako tá prvá a prejavilo sa to najmä na hre domáceho celku. Snaha kamzíkov bola okorenená gólom v sieti Penkera a tak domáci vyhrávajú po štyridsiatich minútach nad Nitrou 2:1.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:39
    Chrenko v perfektnej pozícii sám pred Melicherčíkom v tutovke. Domáci brankár vytiahol nádherný semafor a aj keď chvíľu nevedel, či puk zachytil, nakoniec neinkasoval.

39:02
    Minúta do konca tretiny, nič podstatné sa nedeje.

38:31
    Vidíme množstvo osobných súbojov pri mantineloch, ale rovnaký počet nepresností na oboch stranách.

38:20
    Hrnka v súboji s Novotným stratil rovnováhu a padol komicky na ľad. Bola to však asi len herecká vložka pre divákov. Rýchlo sa pozviechal a pokračoval v hre.

38:10
    Brejčák nepustil Barinku do prieniku a prišpendlil ho na mantinel. V súboji o puk hru prerušil rozhodca, ktorý stratil prehľad.

37:07
    Odkrytý priestor na strelu mal Šterbák a aj od modrej vystrelil. Málo razantnú strelu Penker poľahky chytá do lapačky.

36:16
    Novotný si vymenil puk na modrej s Kuľhom, jeho útočné chúťky však zastavil Jiří Polák.

35:32
    Melicherčík musel zasahovať po strele Garipa Salijiho z veľkého uhla. Vhadzuje sa po pravej ruke domáceho brankára.

35:18
    Domáci v plnom počte.

34:49
    Štefankova strela z ľavého kruhu zblokovaná, následne sa puk dostal na modrú k Barinkovi, ktorý puk len nahodil v nádeji na dorážku, ale Melicherčík puk z výstroja nepustil.

34:20

33:14
    Škovira za sekanie na trestnej lavici.

33:07
    Na druhej strane ušiel obrancom Chrenko, ale Melicherčík sa nenechal v oslabení prekonať.

33:00
    Vaic prekorčuľoval priestor za bránkou a z pravej strany našiel v ideálnej pozícii Kmiťa, ktorý bez prípravy preveril pozornosť Penkera.

32:20
    Garip Saliji ponúkol presilovku domácim po tom, čo zahákoval protihráča a odchádza na lavicu hanby.

32:01
    Domáci fanklub sa pokúsil vyprovokovať hŕstku divákov k mexickej vlne - neúspešne.

31:13
    Svitana bol v dobrej pozícii a mohol strieľať bez prípravy. Chvíľu váhal a vystrelil, to už bol ale Penker pripravený a puk chytá.

30:06
    Fabian na dva krát strieľal. Napokon sa puk dostal na pravú žrď na hokejku Krotáka, ktorý zakončoval, ale Penker odrazil puk pred seba, kde sa ho zmocnil Brejčák. Jeho strela bola zbytočná, pretože hlavný rozhodca odpískal postavenie hráča v bránkovisku.

29:20
    Popradčania pri puku, ale zamknutí vo vlastnom obrannom pásme.

28:27
    Vysúvajú sa aj hostia. Dobre teraz napádajú už za útočnou modrou.

27:35
    Gellerstedt sa snažil doraziť puk za Penkera po strele Homu z medzikružia. Nitriansky brankár je zatiaľ oporou a puky len tak nepúšťa.

26:40
    Mašlonka ťažil z toho, že obrancovia Popradu boli unavení dlho na ľade, ale Melicherčíka z blízka neprekonal.

25:43
    Šterbák vyslal puk spoza brány na Takáča, ale ten sa v obrannom pásme zle zorientoval a prišiel o puk. Hostia v tlaku.

24:19
    Hult s Kuľhom a aktívnym Novotným robia vietor pred Penkerom.

23:49
    Hult strieľal spoza obrancu, ale netrafil bránu.

22:24
    kamzíci dobre napádajú svojho súpera už v strednom pásme a je vidieť, že zlepšili pohyb na ľade bez puku.

21:15
    Martin Kuľha si perfektne urobil miesto medzi kruhmi a s prehľadom našiel na pravej tyčke kapitána ARNEHO KROTÁKA, ktorý oklamal obrancu pohybom a zápästím ponad lapačku dostal domácich do vedenia. Asistencia: Martin Kuľha.

20:29
    O prvú strelu sa pokúsil Samir Saliji, ale dobre tiesnený Suchým nedokázal presnejšie namieriť a napokon bol jeho pokus zblokovaný.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:45. Prvá tretina sa vliekla vo vlažnom tempe a ani jeden zo súperov sa do útoku príliš nehrnul. Opticky mali navrch domáci, ale nakoniec môžu byť radi, že dokázali z presilovky tri minúty pred koncom tejto časti vyrovnať na terajších 1:1.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:51
    Koniec tretiny priniesol drvivý tlak domácich. Kmiť a Brejčák od modrej a Kroták v tesnej blízkosti Penkera, všetci pálili presne, ale Nitrianskeho brankára neprekonali.

19:15
    Fojtík dostal dve minúty za podrazenie.

17:59
    Diváci si pýtajú ešte jeden. Domáci tlačia.

16:58
    Domáci sa dočkali. Rozohrali dobrú presilovku na ktorej konci bol po nahodení puku Kuľhu od modrej obranca ANDREJ NOVOTNÝ. Ten nakoniec dorazil puk do siete, aj keď tam hokejkou ešte úradoval Škovira. Asistencie: Martin Kuľha, Miroslav Škovira.

15:51
    Strelec zatiaľ jediného gólu Chrenko oddychuje na trestnej za hákovanie.

15:26
    Samir Saliji sa prebil do šance stredom ihriska, švihom vystrelil, ale netrafil bránku.

14:19
    Malina strieľal od modrej, Paločko číhal na dorážku, ale nedostal sa k nej, pretože Penker puk vyrazil skôr do rohu.

13:32

12:59
    Stredom to skúšal Novotný, keď prebral peknú prihrávku od Suchého za obranu. Penker stále pozorný.

12:43
    Popradčania sa nevedia dostať do pásma.

12:05
    Verní diváci cítia šancu. Začínajú hnať svojich dopredu.

11:30
    Rais dostáva menší trest za narazenie protihráča na mantinel.

10:27
    Novotný nahodil puk za bránku a tam o neho bojovali traja kamzíci, ale ani jeden čierne čudo nevydoloval.

10:13

8:52
    Hrnka v tesnej blízkosti sa snažil dorážať nahodený puk na Melicherčíka. Domáci brankár je už pozornejší.

8:33
    Hrobové ticho na inak preplnenom zimáku v Poprade na kvalite zápasu nepridáva.

8:13
    Príliš veľa Popradčanov na ľade. Za hráčsku lavicu si ide sadnúť na dve minúty Svitana.

7:05
    A Kraft do tretice. Tento krát prevzal puk hneď po buly v pravom kruhu a bez prípravy sa pokúšal strieľať. Penker ho vychytal.

6:35
    Opäť to bol Jimmie Kraft, ktorý sa snažil prestreliť Penkera v bráne Nitry. Nakorčuľoval si z pravej strany a švihom vypálil, no Nitriansky brankár je zatiaľ spoľahlivý.

6:05
    Suchý príklepom pálil spoza modrej, ale do pásma mu vbehol spoluhráč a je z toho postavenie mimo hry.

5:03
    Paločko sa nepredral cez Ďuráka v tesne blízkosti Penkera a prišiel o puk.

3:59
    Kraft získal puk v strede ihriska a spoza modrej švihom vystrelil. Výhľad brankárovi komplikoval jeden z obrancov, ale Penker sa nedal prekvapiť a puk zachytil medzi betónmi.

2:30
    Vlažný úvod zápasu. Hostia raz vystrelili na bránu a dali gól.

1:51
    Nedáš dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. Jednoduchú akciu Podstaveka zakončil TOMÁŠ CHRENKO pomedzi betóny nerozchytaného Melicherčíka a Nitra v Poprade vyhráva. Asistencia: Michal Kluka.

1:10
    Kroták forčekuje v útočnom pásme. Získal puk za bránkou Penkera a pred ňou našiel Vaica, ktorý spomedzi kruhov po prvý krát ohrozil hosťujúceho brankára. Ten puk zachytil medzi betóny.

0:30
    Hult nahadzoval do pásma, za bránkou bojoval o puk Kuľha, ale prišiel oň. Vhadzuje sa v strednom pásme.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

O chvíľu sa začne.

Na ľade je už zoradený domáci tím. Čaká sa na hostí.

Zatiaľ v komornej atmosfére pred hŕstkou divákov korčuľujú po ľade traja rozhodcovia.

Pred štadiónom sa konala pred zápasom pietna spomienka na počesť obetí leteckej tragédie v Jarosľavli za účasti mladých futbalistov Manchestru United, ktorí sa zapísali do kondolenčnej knihy a položili pred pamätník veniec.

Rozhodcovia. Jura - M. Korba, P. Korba.

Úvodné zostavy.

HK Nitra: Penker (Čiliak) - Arvay, Hruška - Rais, Ďurák - König, Bača - Polák - Fojtík, Štefanka (C), Barinka - Saliji S., Chrenko, Podstavek - Saliji G., Hrnka, Uhnák - Mašlonka, Piačka, Kluka. Tréneri: Ján Jaško, Ladislav Branikovič.

HK AutoFinance Poprad: Melicherčík (Fedor) - Novotný, Suchý - Fabian, Brejčák D. - Šterbák, Hellström - Kramár, Malina - Svitana, Hult, Kuľha - Kroták (C), Kmiť, Vaic - Škovira, Kraft, Takáč - Paločko, Gellerstedt, Homa. Tréneri: Ladislav Svozil, Róbert Spišák.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Marek Vaščura

Góly a asistencie: 17. Novotný (Kuľha, Hult), 22. Kroták (Kuľha), 56. Vaic (Suchý) - 2. Chrenko (Podstavek), 46. Mašlonka (Hrnka), 52. Hruška (Barinka), 65. Podstavek (Saliji S., Chrenko)

HK Poprad: Melicherčík (Fedor) - Novotný, Suchý - Fabian, Brejčák D. - Šterbák, Hellström - Kramár, Malina - Svitana, Hult, Kuľha - Kroták (C), Kmiť, Vaic - Škovira, Kraft, Takáč - Paločko, Gellerstedt, Homa. Tréneri: Ladislav Svozil, Róbert Spišák.

Rozhodca: Jura - M. Korba, P. Korba