B. Bystrica – Košice 2:4 (kon.) | Poprad – Nitra 3:4 (po pr.) | Martin – Žilina 1:0 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:2 (kon.) | HC Slovan – Skalica 1:2 (kon.)
HK Poprad
3:4 (1:1, 1:0, 1:2)
HK Nitra
Utorok 25.10.2011, 17:00 • Zimný štadión Mesta Poprad • Slovnaft extraliga - E.M.

Videli sme priemerné hokejové stretnutie v komornej atmosfére, aká v tejto sezóne nebýva v Poprade zvykom. Tímy sa striedali vo vedení a napokon až predĺženie muselo rozhodnúť o tom, že dva body si domov odvážajú Nitrania po góle Podstaveka sedem sekúnd pred koncom a víťazstve 4:3. (19:26:56)

65:00

64:53
    Nitra dala gól!
    Z nenápadnej akcie, keď sa dlho nevedeli dostať hostia do pásma sa to nakoniec podarilo Chrenkovi, ktorý našiel na pracej tyčke Samirovi Salijimi a ten sa na gól neulakomil. Ponúkol ho ALBÍNOVI PODSTAVEKOVI, ktorý z blízka z druhej strany nezaváhal a rozhodol. Asistencie: Samir Saliji, Tomáš Chrenko.

64:21
    Ďurák pálil od modrej vysoko nad.

63:31
    Vaic bol otĺkaný Chrenkom pri manévroch v útočnom pásme, pri mantineli napokon sám fauloval a od rozhodcov vyfasoval päť minút plus do konca zápasu za faul lakťom na Raisa, ktorý v priebehu krátkej doby bol už druhý krát "kriesený" lekárom na ľade.

62:40
    Ani jeden z tímov nechce urobiť zbytočnú chybu. Hrá sa veľmi opatrné predĺženie.

61:58
    Suchý od modrej na druhej strane pohorel na Penkerovi, ktorý striehol na jeho strelu.

61:16
    Hruška sa pokúsil vystreliť bez prípravy zápästím. Melicherčík bol pripravený a strelu zneškodnil.

60:59
    Kúskovaná hra. Vhadzuje sa po pravici Melicherčíka po zakázanom uvoľnení.

60:40
    Brejčák to skúšal nahodeným pukom od modrej. Penker nemal problémy.

60:23
    Prví zaútočili hostia, ale Melicherčík si dal pozor.

60:01
    Začalo predĺženie.

Malá pauza na občerstvenie a cenné rady od trénerov, o chvíľu pokračujeme.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:59
    A máme tu predĺženie.

59:41
    Matúš Rais ostal ležať na ľade v stredovom kruhu po tvrdom strete s jedným z popradčanov. Bolo to podľa rozhodcov nezavinene a usporiadatelia zoškrabujú z ľadu krv. Pokračuje sa v hre.

59:03
    Posledná minúta riadnej hracej doby.

57:56
    Podstavek hľadal jednou rokou tiesnený obrancom spoza brány Samira Salijiho, ktorý bol pripravený na strelu pred ňou. V spleti tiel netrafil bránu.

57:23
    Mašlonka sa zrazil s Gellerstedtom pri mantineli a odchádza na striedačku s bolestivou grimasou.

56:45
    Hostia v plnom počte.

Marek Vaščura

Góly a asistencie: 17. Novotný (Kuľha, Hult), 22. Kroták (Kuľha), 56. Vaic (Suchý) - 2. Chrenko (Podstavek), 46. Mašlonka (Hrnka), 52. Hruška (Barinka), 65. Podstavek (Saliji S., Chrenko)

HK Poprad: Melicherčík (Fedor) - Novotný, Suchý - Fabian, Brejčák D. - Šterbák, Hellström - Kramár, Malina - Svitana, Hult, Kuľha - Kroták (C), Kmiť, Vaic - Škovira, Kraft, Takáč - Paločko, Gellerstedt, Homa. Tréneri: Ladislav Svozil, Róbert Spišák.
    HK Nitra: Penker (Čiliak) - Arvay, Hruška - Rais, Ďurák - König, Bača - Polák - Fojtík, Štefanka (C), Barinka - Saliji S., Chrenko, Podstavek - Saliji G., Hrnka, Uhnák - Mašlonka, Piačka, Kluka. Tréneri: Ján Jaško, Ladislav Branikovič.

Rozhodca: Jura - M. Korba, P. Korba