cz Pondelok 15.08.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Kladno: Chábera (Cikánek) - Hájek, Růžička, Piskáček, Procházka, Drtina, Lepine, Diviš, Kameš - Hlaváč, Patera, Bicek, Kalla, Dragoun, Hovorka, Bílek, Stieler, Eberle, Kuchler, Knotek, Valský.

Rozhodčí: Florián, Zuzanda - Ondráček, Řešátko.

Příjemné srpnové odpoledne z Kladna. Do středočeského města dnes zavítal mistr KHL a současně jeden z nejlepších evropských celků, a to tým Salavat Julajev Ufa. Hosté přijeli i se třemi českými hráči - Richardem Stehlíkem, Miroslavem Blaťákem a Jakubem Klepišem. Hrát dnes nebude Alexandr Radulov.

Domácí na rozcvičení měli bílé dresy, ale hosté také a tak se Kladenští převlékli do modrých barev.

00:01

0:33
    Kladno se v úvodu usadilo v pásmu Ufy. Hosté vyhodili na icing.

01:10
    Mirnov vjel do pásma Kladna a předložil puk Klepišovi. Jeho střelu Chábera chytil až na druhý pokus.

01:58
    Bílek vybojoval puk za brankou, Stieler ale promáchl.

02:06
    Ufa právě vstřelila branku!
    A z další akce jdou hosté do vedení. IGOR GRIGORENKO dostal puk před branku a trefil se přesně k tyči - 0:1. Bez asistence.

03:15
    Hosté pevně usazení v pásmu domácích. Kladno v těchto chvílích útočí spíš sporadicky.

03:36
    Ale zahraje si přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Svitov

03:52
    Hlaváč se po kombinaci dostal až do blízkosti Kolesnika. Ze strany ho ale nepřekonal.

04:13
    Kameš si sjel na povedený pas Patery, ale žabičku promáchl.

04:49
    Kladnu se přesilovka poměrně daří, možná chybí jen víc střelby.

05:12
    Miroslav Blaťák vyhodil puk přes mantinel, Kladno si zahraje dvojnásobnou přesilovku.

05:33
    Jason Lepine krásně našel u tyčky Pateru, který ale poloprázdnou branku netrefil!

05:36
    Hosté ve čtyřech.

06:20
    Bílek se dostal k přihrávce zpoza branky, výborně však zasáhl Kolesnik.

06:51
    Hosté dostali puk z pásma a Drtina vystavil spoluhráče do ofsajdu.

07:12
    Hosté jsou kompletní. Kladno nesehrálo přesilovky špatně, ale branku nedalo.

07:23
    Hlaváč chvíli po buly vypálil ukrytou střelu, která trefila Kolesnika někam do masky.

07:46
    Puk na hostující střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.

08:18
    Hosté jdou do vedení o dvě branky. Už o chvíli předtím našel Sušinskij Kozlova, který přestřelil. Teď ale dostal od Aťušova VIKTOR KOZLOV podobnou přihrávku a pěknou střelou švihem dal druhou branku. Asistence: Vitalij Aťušov.

11:10
    Kladno zamklo na delší chvilku Ufu v jejím pásmu, ale nic kloudného nevymyslelo.

11:12
    Naopak Koltsov jel sám na Cháberu, místo samostatné akce ale volil zpětnou přihrávku na spoluhráče. Obrana Kladna ale zafungovala včas.

12:29
    Hlaváč teď ukázal výborný přehled a chytrou žabičkou nabídl gólovou šanci Dragounovi, který ale puk zvedl příliš a poslal ho až do ochranné sítě.

12:00
    Trubachyov hledal před brankou Sušinského. Jeho přihrávku ale tečoval jeden z domácích obránců tak nešťastně, že puk šel přímo na branku Kladna. Chábera zasáhl.

12:35
    Bílek se pěkně prokličkoval před Kolesnika. Ten ale pomohl obráncům a puk kladenskému hráči vypíchl.

13:38
    Knotek s Valským podnikli zajímavý kontr do pásma Ufy. Druhý jmenovaný na přihrávku však těsně nedosáhl.

14:01
    Kameš to zkusil hned po buly, Kolesnik připraven.

14:34
    Hlaváč se dostával do brejku. Hosté dostřídávali a jeden z obránců ho ještě stihl dohnat. Přesto domácí útočník vystřelil. Pouze ale vyprášil Kolesnikovy betony.

15:06
    První přesilovka pro Ufu. Marek Hovorka dostává dvě minuty za sekání.

15:28
    Vitalij Proškin se po krkolomné kombinaci dostal k nepříjemné střele. Chábera zasáhl.

15:43
    Kladno vyhodilo.

16:13
    Tverdovski tvrdě pálil od modré. Chábera vyrazil. Akce ale pokračovala a z mezikruží vystřelil Kozlov. Chábera teď Kladno podržel.

16:45
    A teď kladenský brankář uklidnil hru přerušením.

17:09
    Ve chvíli, kdy naskočil Hovorka na led, se dostal puk ke Klepišovi. Chábera se přemisťoval a na poslední chvíli střelu českého útočníka zachytil. Výborný zákrok.

17:38
    Hosté se při přechodu do pásma provinili ofsajdem.

18:00
    Bílek střílel z kruhů nedůrazně. Kolesnik neměl příliš práce s jeho pokusem.

18:41
    Mamin vyhodil puk přes mantinel a hosté jdou podruhé pykat za zdržování.

19:12
    Hlaváč se po několika nahrávkách s Paterou uvolnil do střelecké pozice. Kolesnik si ale poradil.

19:19
    Proškin vyhodil.

19:37
    A teď i Aťušov.

19:52
    Ještě jedna velká šance Kladna. Kalla hezky prostrčil na Hlaváče, který však dával do svého pokusu spíš razanci než přenost. Kolesnik srazil betony a vyrazil puk.

20:00

Kladno v první třetině nebylo horším týmem. Domácím ale chybí zejména klid v koncovce. Šance si totiž Kladno vytvořit dokázalo a některé z nich volaly po gólu, domácí ale zatím koncovka trápí. Naopak hosté ukazují v útoku svojí extratřídu. Chábera musel také několikrát zasahovat, na dva pokusy však nestačil. Zejména Kozlov dostal až příliš prostoru a hráči jako on umí tyto pozice proměňovat. Druhá třetina by měla začít přibližně v 18:20.

20:01

20:01
    Domácí mají k dispozici ještě 40 sekund přesilové hry.

20:44
    S návratem Mamina na led se dostalo Kladno do přečíslení tři na dva, které zakončil Hlaváč střelou bekhendem do Kolesnika.

21:04
    Kladno teď vyrobilo hrubku v obraně. Klepiš ale v ideální pozici ještě nepochopitelně nahrával.

22:26
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno snižuje. Nilsson na jedné straně nejprve ani nezakončil svojí šanci. Domácí se rychle dostali dopředu, kde Bílek našel přesně hokejku DAVIDA STIELERA a ani rychlý provaz brankáře Kolesnika už nezabránil kladenskému útočníkovi ve skórování. Asistence: Vítězslav Bílek, Jan Eberle.

23:22
    Kladno drží puk v pásmu Ufy. Zatím bez efektu.

23:49
    Dvě minuty za faul loktem dostává Růžička. Hosté předtím byli v obrovské šanci tři na jednoho, kterou skoro z čáry zakončil Kozlov a těsně minul prázdnou branku.

24:21
    Ufa sice držela Kladno v pásmu. Jenže pak v souboji u mantinelu vybojovali domácí puk. Hovorka rychle přistrčil rozjetému MICHALU DRAGOUNOVI, který zakončil nájezd bekhendovým blafákem - 2:2. Asistence: Marek Hovorka.

24:45
    Zakázané uvolnění ruského mistra.

25:17
    Kladenským se povedlo vyhodit.

25:49
    Výpad Valského ukončil kladenské oslabení, které se Kladnu povedlo náramně.

26:37
    Ofsajd Kladna, které se zdá být po dvou rychlých brankách pořádně nabuzené.

27:27
    Kalla slabou střelou vyzkoušel pozornost Kolesnika.

28:12
    Svitov chytře objel branku. Jeho bekhendová střela ale na Cháberu neplatila.

28:40
    Eberleho formace znovu platila na hosty a dokonce si vynutila faul. Dvě minuty za hákování dostává Igor Mirnov.

29:07
    Gimaev důrazně odpálil puk ze třetiny.

29:31
    Kladenští zachytili vyhození a Kameš pálil mimo.

29:56
    Teď kladenský přechod do pásma v pořádku nebyl, ofsajd.

30:05
    Hostům se daří vyhodit.

30:36
    Povedená střela Knotka propadla Kolesnikovi a puk doklouzal k Hájkovi, který z velkého úhlu trefil jen brankáře Ufy!

31:15
    V pěti se nehrálo dlouho. Čtyři minuty za hru vysokou holí dostal Jan Piskáček.

31:34
    Hosté rozjíždějí kolotoč přihrávek v pásmu Kladna.

32:06
    Domácím se nedaří dostat se k puku, ale hosté zatím nevystřelili.

32:28
    Kladno vyhazuje.

32:59
    A znovu zásluhou Valského.

33:27
    Hostům se teď nedaří usadit se v pásmu. Stieler dokonce chytře vybojoval buly v pásmu Ufy.

33:49
    Růžička zabojoval a puk je znovu u Kolesnika.

34:09
    Až teď se Ufa usadila v pásmu.

34:27
    To už ale neplatí.

34:54
    Sušinskij nabil Proškinovi, jeho tvrdou ránu Chábera zneškodnil.

34:54
    Dvě minuty za vzájemné osekávání se dostávají Růžička a Grigorenko.

35:13
    Nilsson za strany ujel na Cháberu, ten ramenem skvěle vyrazil.

35:27
    Krásná akce Ufy. Nilsson znovu dostal krásnou přihrávku za obránce a jen nastavil hokejku. Puk se od ní odrazil do tyčky a poté pod Cháberu!

36:09
    Klepiš svůj slalom zakončil nepovedenou střelou.

36:59
    Patera ve středním pásmu chtěl nahodit za branku, ale pukem trefil do obličeje Koltsova. Ten se po chvíli zvedl z ledu a za potlesku dnes poměrně slušně zaplněných tribun odcestoval na střídačku.

37:52
    Nilsson ukazuje, že je hodně dobře technicky vybaven. Hosté z toho zatím ale branku nevytěžili.

38:12
    Zahrají si ale přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje David Růžička.

38:19
    Kladno dostalo puk do středního pásma.

38:46
    Bílek vyhodil.

39:15
    Trubachyov chytře clonil Cháberovi, čehož si všiml zkušený Sušinskij. Chábera spíš jen reflexivně vyrazil betonem.

39:47
    Mamin v dobré pozici na kruzích trefil znovu jen Cháberu.

40:00

Skončila druhá třetina. Vzhledem k průběhu zápasu se dá říct, že Kladno zaslouženě vyrovnalo. Konečně domácí taky zlepšili koncovku. Utkání je to dnes opravdu remízové. Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

41:34
    Typická akce Jaroslava Kally. Který za brankou odstavil soupeře a poté vyčkával tak dlouho, až se mu nabídl MICHAL DRAGOUN, který svým druhým gólem v zápase posílá Kladno do vedení. Asistence: Jaroslav Kalla.

43:06
    Kladno se snaží stále útočit. Hosté často ve svých akcích myslí i na diváky.

43:49
    Hlaváč ujel po křídle. Jeho prudká střela švihem však prosvištěla kolem ramene brankáře i tyčky.

44:40
    Hosté si vyměňovali dlouho puk v pásmu, až se dočkali faulu. Dvě minuty za nedovolené bránění pro Hájka. Co je pro hosty ale horší, faulovaného Tverdovskiho poté porazil spoluhráč Mirnov a s ním se srazit bych vážně nechtěl.

Tverdovski zamířil na ošetřovnu, dobrá zpráva je, že po svých.

44:57
    Hosté nedokázali udržet puk v pásmu - ofsajd.

45:27
    Nepříjemná rána Gimaeva prošla těsně vedle tyčky. Poté Kladno vyhodilo.

45:53
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

46:12
    Kladno postavilo výborný blok na modré čáře, přes který se hosté těžko dostávají.

46:38
    Kladno vyhodilo a chvíli na to se vrátil na led Hájek.

47:47
    Hovorka zachytil špatnou rozehrávku Ufy. Jeho tvrdá rána šla nad, ale od mantinelu se záhadně odrazila zpět do brankoviště, kde si málem srazil puk do branky Kolesnik. Naštěstí pro hosty ale zareagoval včas a puk ještě zachytil.

48:27
    Mirnovovi střela úplně ideálně nesedla. Chábera betonem zasáhl.

49:20
    Lepine výborně zaútočil, pak ale chyběl vzadu a Kladno to málem stálo branku. Střelu Ščastlivije ale Chábera vyrazil.

50:10
    Puk pod lapačkou kladenského brankáře.

50:29
    Hosté dostali puk až do brankoviště, tam jej ale nikdo v bílém do branky nedorazil.

50:41
    Klepiš vypálil po buly ostrou ranou těsně vedle.

51:04
    Klepišovi ujíždějí nervy. Dostává 2+2 za hrubost a sekání. Teď před Kolesnikem osekával Dragouna naprosto zbytečně.

51:41
    Výborná nahrávka Patery na Bicka, který přizvedl puk těsně nad.

52:15
    Ufa skóruje v oslabení, ale jakým způsobem. Hosté vyhodili puk za branku Chábery, který předem odjel zastavit puk. Jenže ten se odrazil před branku a IGOR GRIGORENKO naprosto bezproblémově skóroval. Asistence: Andrej Kuteikin.

53:16
    Hosté se po vstřelené brance oklepali a soustavně útočí i ve vlastním oslabení, Kladno teď přečkalo bez úhony brejk dva na jednoho.

54:03
    Stieler nabízel puk na teč Bílkovi, tomu ale hosté zablokovali hůl.

54:36
    Lepine naznačil střelu a po kličce chytře vystřelil. Kolesnik zasahuje.

55:04
    Knotek vystřelil z úhlu přímo do Kolesnika.

55:05
    Právě po Knotkovi se pak zbytečně ohnal Richard Stehlík. Dvě minuty za krosček.

55:19
    Hosté hned vyhodili a Kladno začíná od Chábery.

55:47
    Patera z čáry nahazoval na Kolesnika, ten se ale překvapit nenechal.

55:59
    Kalla výborně našel Dragouna, který ale netrefil puk.

56:21
    Dvě minuty za nedovolené bránění pro Proškina. Teď má Kladno velkou šanci a k dispozici 44 sekund 5/3. Proškin za řeči dostal ještě osobní trest.

56:40
    Hosté vyhodili.

57:05
    Diviš špatně na modré nahrál a hosté jsou ve čtyřech.

57:36
    Teď hosté prokazují kvalitu a velké zkušenosti. Kladno se k ničemu nedostává.

57:57
    Ofsajd Ufy.

58:21
    Hosté v pěti. Kladnu se tahle početní výhoda ale vůbec nevyvedla.

59:16
    A je nejspíš rozhodnuto. Kladno se konec zápasu vůbec nevyvedl a konečný výsledek je vstřelená branka. MAXIM SUŠINSKIJ vybojoval puk a sám proti Cháberovi bezpečně proměnil. Asistence: Viktor Kozlov.

Oddechový čas pro domácí.

59:43
    Hosté zatím nepustili Kladno do pásma. Teď ale přichází změna, je tady zakázané uvolnění Ufy. Kladno v šesti.

59:54
    Hosté vyhodili na další zakázané uvolnění.

59:59
    V poslední vteřině vystřelil Bicek, bohužel pro Kladno po ledě. Kdyby jeho rána šla o dvacet čísel nad ledem, je vyrovnáno. Na kdyby se ale nehraje a Ufa tak dnešní zápas vyhrává.

60:00

Je třeba říct, že Kladno se dnes nemá vůbec za co stydět. S Ufou předvedlo vyrovnanou partii. K vidění bylo hodně šancí a přečíslení. Hosté nakonec byli o něco šťastnější a v utkání plné zvratů tak nakonec vítězí a berou pomyslné tři body. Ode mne je to dnes vše. Přihlásím se zase zítra, kdy Kladno hosté Lvi z Ústí. (19:43:58)

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 23. Stieler (Bílek, Eberle), 25. Dragoun (Hovorka), 42. Dragoun (Kalla) - 3. Grigorenko, 9. Kozlov (Aťušov), 53. Grigorenko (Kuteikin), 60. Sušinskij (Kozlov)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Hájek, Růžička, Piskáček, Procházka, Drtina, Lepine, Diviš, Kameš - Hlaváč, Patera, Bicek, Kalla, Dragoun, Hovorka, Bílek, Stieler, Eberle, Kuchler, Knotek, Valský.
    HC Salavat Julajev Ufa: Kolesnik (Davidov) - Aťušov, Blaťák, Proškin, Kutějkin, Gimajev, Kondrajev, Tverdovski, Stehlík - Nilsson, Trubachyov, Mamin, Svitov, I. Radulov, Klepiš, Ščastlivij, Kozlov, Grigorenko, Koltsov, Sušinskij, Mirnov.

Rozhodca: Florián, Zubzanda - Ondráček, Řešátko.