Rytíři Kladno
3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
HC Salavat Julajev Ufa
cz Pondelok 15.08.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Prípravný zápas

Je třeba říct, že Kladno se dnes nemá vůbec za co stydět. S Ufou předvedlo vyrovnanou partii. K vidění bylo hodně šancí a přečíslení. Hosté nakonec byli o něco šťastnější a v utkání plné zvratů tak nakonec vítězí a berou pomyslné tři body. Ode mne je to dnes vše. Přihlásím se zase zítra, kdy Kladno hosté Lvi z Ústí. (19:43:58)

60:00

59:59
    V poslední vteřině vystřelil Bicek, bohužel pro Kladno po ledě. Kdyby jeho rána šla o dvacet čísel nad ledem, je vyrovnáno. Na kdyby se ale nehraje a Ufa tak dnešní zápas vyhrává.

59:54
    Hosté vyhodili na další zakázané uvolnění.

59:43
    Hosté zatím nepustili Kladno do pásma. Teď ale přichází změna, je tady zakázané uvolnění Ufy. Kladno v šesti.

Oddechový čas pro domácí.

59:16
    Ufa právě vstřelila branku!
    A je nejspíš rozhodnuto. Kladno se konec zápasu vůbec nevyvedl a konečný výsledek je vstřelená branka. MAXIM SUŠINSKIJ vybojoval puk a sám proti Cháberovi bezpečně proměnil. Asistence: Viktor Kozlov.

58:21
    Hosté v pěti. Kladnu se tahle početní výhoda ale vůbec nevyvedla.

57:57
    Ofsajd Ufy.

57:36
    Teď hosté prokazují kvalitu a velké zkušenosti. Kladno se k ničemu nedostává.

57:05
    Diviš špatně na modré nahrál a hosté jsou ve čtyřech.

56:40
    Hosté vyhodili.

56:21
    Dvě minuty za nedovolené bránění pro Proškina. Teď má Kladno velkou šanci a k dispozici 44 sekund 5/3. Proškin za řeči dostal ještě osobní trest.

55:59
    Kalla výborně našel Dragouna, který ale netrefil puk.

55:47
    Patera z čáry nahazoval na Kolesnika, ten se ale překvapit nenechal.

55:19
    Hosté hned vyhodili a Kladno začíná od Chábery.

55:05
    Právě po Knotkovi se pak zbytečně ohnal Richard Stehlík. Dvě minuty za krosček.

55:04
    Knotek vystřelil z úhlu přímo do Kolesnika.

54:36
    Lepine naznačil střelu a po kličce chytře vystřelil. Kolesnik zasahuje.

54:03
    Stieler nabízel puk na teč Bílkovi, tomu ale hosté zablokovali hůl.

53:16
    Hosté se po vstřelené brance oklepali a soustavně útočí i ve vlastním oslabení, Kladno teď přečkalo bez úhony brejk dva na jednoho.

52:15
    Ufa skóruje v oslabení, ale jakým způsobem. Hosté vyhodili puk za branku Chábery, který předem odjel zastavit puk. Jenže ten se odrazil před branku a IGOR GRIGORENKO naprosto bezproblémově skóroval. Asistence: Andrej Kuteikin.

51:41
    Výborná nahrávka Patery na Bicka, který přizvedl puk těsně nad.

51:04
    Klepišovi ujíždějí nervy. Dostává 2+2 za hrubost a sekání. Teď před Kolesnikem osekával Dragouna naprosto zbytečně.

50:41
    Klepiš vypálil po buly ostrou ranou těsně vedle.

50:29
    Hosté dostali puk až do brankoviště, tam jej ale nikdo v bílém do branky nedorazil.

50:10
    Puk pod lapačkou kladenského brankáře.

49:20
    Lepine výborně zaútočil, pak ale chyběl vzadu a Kladno to málem stálo branku. Střelu Ščastlivije ale Chábera vyrazil.

48:27
    Mirnovovi střela úplně ideálně nesedla. Chábera betonem zasáhl.

47:47
    Hovorka zachytil špatnou rozehrávku Ufy. Jeho tvrdá rána šla nad, ale od mantinelu se záhadně odrazila zpět do brankoviště, kde si málem srazil puk do branky Kolesnik. Naštěstí pro hosty ale zareagoval včas a puk ještě zachytil.

46:38
    Kladno vyhodilo a chvíli na to se vrátil na led Hájek.

46:12
    Kladno postavilo výborný blok na modré čáře, přes který se hosté těžko dostávají.

45:53
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

45:27
    Nepříjemná rána Gimaeva prošla těsně vedle tyčky. Poté Kladno vyhodilo.

44:57
    Hosté nedokázali udržet puk v pásmu - ofsajd.

Tverdovski zamířil na ošetřovnu, dobrá zpráva je, že po svých.

44:40
    Hosté si vyměňovali dlouho puk v pásmu, až se dočkali faulu. Dvě minuty za nedovolené bránění pro Hájka. Co je pro hosty ale horší, faulovaného Tverdovskiho poté porazil spoluhráč Mirnov a s ním se srazit bych vážně nechtěl.

43:49
    Hlaváč ujel po křídle. Jeho prudká střela švihem však prosvištěla kolem ramene brankáře i tyčky.

43:06
    Kladno se snaží stále útočit. Hosté často ve svých akcích myslí i na diváky.

41:34
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Typická akce Jaroslava Kally. Který za brankou odstavil soupeře a poté vyčkával tak dlouho, až se mu nabídl MICHAL DRAGOUN, který svým druhým gólem v zápase posílá Kladno do vedení. Asistence: Jaroslav Kalla.

40:01

Skončila druhá třetina. Vzhledem k průběhu zápasu se dá říct, že Kladno zaslouženě vyrovnalo. Konečně domácí taky zlepšili koncovku. Utkání je to dnes opravdu remízové. Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

40:00

39:47
    Mamin v dobré pozici na kruzích trefil znovu jen Cháberu.

39:15
    Trubachyov chytře clonil Cháberovi, čehož si všiml zkušený Sušinskij. Chábera spíš jen reflexivně vyrazil betonem.

38:46
    Bílek vyhodil.

38:19
    Kladno dostalo puk do středního pásma.

38:12
    Zahrají si ale přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje David Růžička.

37:52
    Nilsson ukazuje, že je hodně dobře technicky vybaven. Hosté z toho zatím ale branku nevytěžili.

36:59
    Patera ve středním pásmu chtěl nahodit za branku, ale pukem trefil do obličeje Koltsova. Ten se po chvíli zvedl z ledu a za potlesku dnes poměrně slušně zaplněných tribun odcestoval na střídačku.

36:09
    Klepiš svůj slalom zakončil nepovedenou střelou.

35:27
    Krásná akce Ufy. Nilsson znovu dostal krásnou přihrávku za obránce a jen nastavil hokejku. Puk se od ní odrazil do tyčky a poté pod Cháberu!

35:13
    Nilsson za strany ujel na Cháberu, ten ramenem skvěle vyrazil.

34:54
    Dvě minuty za vzájemné osekávání se dostávají Růžička a Grigorenko.

34:54
    Sušinskij nabil Proškinovi, jeho tvrdou ránu Chábera zneškodnil.

34:27
    To už ale neplatí.

34:09
    Až teď se Ufa usadila v pásmu.

33:49
    Růžička zabojoval a puk je znovu u Kolesnika.

33:27
    Hostům se teď nedaří usadit se v pásmu. Stieler dokonce chytře vybojoval buly v pásmu Ufy.

32:59
    A znovu zásluhou Valského.

32:28
    Kladno vyhazuje.

32:06
    Domácím se nedaří dostat se k puku, ale hosté zatím nevystřelili.

31:34
    Hosté rozjíždějí kolotoč přihrávek v pásmu Kladna.

31:15
    V pěti se nehrálo dlouho. Čtyři minuty za hru vysokou holí dostal Jan Piskáček.

30:36
    Povedená střela Knotka propadla Kolesnikovi a puk doklouzal k Hájkovi, který z velkého úhlu trefil jen brankáře Ufy!

30:05
    Hostům se daří vyhodit.

29:56
    Teď kladenský přechod do pásma v pořádku nebyl, ofsajd.

29:31
    Kladenští zachytili vyhození a Kameš pálil mimo.

29:07
    Gimaev důrazně odpálil puk ze třetiny.

28:40
    Eberleho formace znovu platila na hosty a dokonce si vynutila faul. Dvě minuty za hákování dostává Igor Mirnov.

28:12
    Svitov chytře objel branku. Jeho bekhendová střela ale na Cháberu neplatila.

27:27
    Kalla slabou střelou vyzkoušel pozornost Kolesnika.

26:37
    Ofsajd Kladna, které se zdá být po dvou rychlých brankách pořádně nabuzené.

25:49
    Výpad Valského ukončil kladenské oslabení, které se Kladnu povedlo náramně.

25:17
    Kladenským se povedlo vyhodit.

24:45
    Zakázané uvolnění ruského mistra.

24:21
    Ufa sice držela Kladno v pásmu. Jenže pak v souboji u mantinelu vybojovali domácí puk. Hovorka rychle přistrčil rozjetému MICHALU DRAGOUNOVI, který zakončil nájezd bekhendovým blafákem - 2:2. Asistence: Marek Hovorka.

23:49
    Dvě minuty za faul loktem dostává Růžička. Hosté předtím byli v obrovské šanci tři na jednoho, kterou skoro z čáry zakončil Kozlov a těsně minul prázdnou branku.

23:22
    Kladno drží puk v pásmu Ufy. Zatím bez efektu.

22:26
    Kladno snižuje. Nilsson na jedné straně nejprve ani nezakončil svojí šanci. Domácí se rychle dostali dopředu, kde Bílek našel přesně hokejku DAVIDA STIELERA a ani rychlý provaz brankáře Kolesnika už nezabránil kladenskému útočníkovi ve skórování. Asistence: Vítězslav Bílek, Jan Eberle.

21:04
    Kladno teď vyrobilo hrubku v obraně. Klepiš ale v ideální pozici ještě nepochopitelně nahrával.

20:44
    S návratem Mamina na led se dostalo Kladno do přečíslení tři na dva, které zakončil Hlaváč střelou bekhendem do Kolesnika.

20:01
    Domácí mají k dispozici ještě 40 sekund přesilové hry.

20:01

Kladno v první třetině nebylo horším týmem. Domácím ale chybí zejména klid v koncovce. Šance si totiž Kladno vytvořit dokázalo a některé z nich volaly po gólu, domácí ale zatím koncovka trápí. Naopak hosté ukazují v útoku svojí extratřídu. Chábera musel také několikrát zasahovat, na dva pokusy však nestačil. Zejména Kozlov dostal až příliš prostoru a hráči jako on umí tyto pozice proměňovat. Druhá třetina by měla začít přibližně v 18:20.

20:00

19:52
    Ještě jedna velká šance Kladna. Kalla hezky prostrčil na Hlaváče, který však dával do svého pokusu spíš razanci než přenost. Kolesnik srazil betony a vyrazil puk.

19:37
    A teď i Aťušov.

19:19
    Proškin vyhodil.

19:12
    Hlaváč se po několika nahrávkách s Paterou uvolnil do střelecké pozice. Kolesnik si ale poradil.

18:41
    Mamin vyhodil puk přes mantinel a hosté jdou podruhé pykat za zdržování.

18:00
    Bílek střílel z kruhů nedůrazně. Kolesnik neměl příliš práce s jeho pokusem.

17:38
    Hosté se při přechodu do pásma provinili ofsajdem.

17:09
    Ve chvíli, kdy naskočil Hovorka na led, se dostal puk ke Klepišovi. Chábera se přemisťoval a na poslední chvíli střelu českého útočníka zachytil. Výborný zákrok.

16:45
    A teď kladenský brankář uklidnil hru přerušením.

16:13
    Tverdovski tvrdě pálil od modré. Chábera vyrazil. Akce ale pokračovala a z mezikruží vystřelil Kozlov. Chábera teď Kladno podržel.

15:43
    Kladno vyhodilo.

15:28
    Vitalij Proškin se po krkolomné kombinaci dostal k nepříjemné střele. Chábera zasáhl.

15:06
    První přesilovka pro Ufu. Marek Hovorka dostává dvě minuty za sekání.

14:34
    Hlaváč se dostával do brejku. Hosté dostřídávali a jeden z obránců ho ještě stihl dohnat. Přesto domácí útočník vystřelil. Pouze ale vyprášil Kolesnikovy betony.

14:01
    Kameš to zkusil hned po buly, Kolesnik připraven.

13:38
    Knotek s Valským podnikli zajímavý kontr do pásma Ufy. Druhý jmenovaný na přihrávku však těsně nedosáhl.

12:35
    Bílek se pěkně prokličkoval před Kolesnika. Ten ale pomohl obráncům a puk kladenskému hráči vypíchl.

12:00
    Trubachyov hledal před brankou Sušinského. Jeho přihrávku ale tečoval jeden z domácích obránců tak nešťastně, že puk šel přímo na branku Kladna. Chábera zasáhl.

12:29
    Hlaváč teď ukázal výborný přehled a chytrou žabičkou nabídl gólovou šanci Dragounovi, který ale puk zvedl příliš a poslal ho až do ochranné sítě.

11:12
    Naopak Koltsov jel sám na Cháberu, místo samostatné akce ale volil zpětnou přihrávku na spoluhráče. Obrana Kladna ale zafungovala včas.

11:10
    Kladno zamklo na delší chvilku Ufu v jejím pásmu, ale nic kloudného nevymyslelo.

08:18
    Hosté jdou do vedení o dvě branky. Už o chvíli předtím našel Sušinskij Kozlova, který přestřelil. Teď ale dostal od Aťušova VIKTOR KOZLOV podobnou přihrávku a pěknou střelou švihem dal druhou branku. Asistence: Vitalij Aťušov.

07:46
    Puk na hostující střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.

07:23
    Hlaváč chvíli po buly vypálil ukrytou střelu, která trefila Kolesnika někam do masky.

07:12
    Hosté jsou kompletní. Kladno nesehrálo přesilovky špatně, ale branku nedalo.

06:51
    Hosté dostali puk z pásma a Drtina vystavil spoluhráče do ofsajdu.

06:20
    Bílek se dostal k přihrávce zpoza branky, výborně však zasáhl Kolesnik.

05:36
    Hosté ve čtyřech.

05:33
    Jason Lepine krásně našel u tyčky Pateru, který ale poloprázdnou branku netrefil!

05:12
    Miroslav Blaťák vyhodil puk přes mantinel, Kladno si zahraje dvojnásobnou přesilovku.

04:49
    Kladnu se přesilovka poměrně daří, možná chybí jen víc střelby.

04:13
    Kameš si sjel na povedený pas Patery, ale žabičku promáchl.

03:52
    Hlaváč se po kombinaci dostal až do blízkosti Kolesnika. Ze strany ho ale nepřekonal.

03:36
    Ale zahraje si přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Svitov

03:15
    Hosté pevně usazení v pásmu domácích. Kladno v těchto chvílích útočí spíš sporadicky.

02:06
    A z další akce jdou hosté do vedení. IGOR GRIGORENKO dostal puk před branku a trefil se přesně k tyči - 0:1. Bez asistence.

01:58
    Bílek vybojoval puk za brankou, Stieler ale promáchl.

01:10
    Mirnov vjel do pásma Kladna a předložil puk Klepišovi. Jeho střelu Chábera chytil až na druhý pokus.

0:33
    Kladno se v úvodu usadilo v pásmu Ufy. Hosté vyhodili na icing.

00:01

Domácí na rozcvičení měli bílé dresy, ale hosté také a tak se Kladenští převlékli do modrých barev.

Příjemné srpnové odpoledne z Kladna. Do středočeského města dnes zavítal mistr KHL a současně jeden z nejlepších evropských celků, a to tým Salavat Julajev Ufa. Hosté přijeli i se třemi českými hráči - Richardem Stehlíkem, Miroslavem Blaťákem a Jakubem Klepišem. Hrát dnes nebude Alexandr Radulov.

HC Kladno: Chábera (Cikánek) - Hájek, Růžička, Piskáček, Procházka, Drtina, Lepine, Diviš, Kameš - Hlaváč, Patera, Bicek, Kalla, Dragoun, Hovorka, Bílek, Stieler, Eberle, Kuchler, Knotek, Valský.

Rozhodčí: Florián, Zuzanda - Ondráček, Řešátko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 23. Stieler (Bílek, Eberle), 25. Dragoun (Hovorka), 42. Dragoun (Kalla) - 3. Grigorenko, 9. Kozlov (Aťušov), 53. Grigorenko (Kuteikin), 60. Sušinskij (Kozlov)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Hájek, Růžička, Piskáček, Procházka, Drtina, Lepine, Diviš, Kameš - Hlaváč, Patera, Bicek, Kalla, Dragoun, Hovorka, Bílek, Stieler, Eberle, Kuchler, Knotek, Valský.
    HC Salavat Julajev Ufa: Kolesnik (Davidov) - Aťušov, Blaťák, Proškin, Kutějkin, Gimajev, Kondrajev, Tverdovski, Stehlík - Nilsson, Trubachyov, Mamin, Svitov, I. Radulov, Klepiš, Ščastlivij, Kozlov, Grigorenko, Koltsov, Sušinskij, Mirnov.

Rozhodca: Florián, Zubzanda - Ondráček, Řešátko.