Litvínov – Liberec 4:3 (kon.) | Sparta Praha – Vítkovice 2:4 (kon.) | Třinec – Plzeň 4:0 (kon.)
Berani Zlín – Pardubice 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Slavia 1:0 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 1:5 (kon.)
Motor ČB – K. Vary 2:1 (po s.n.)
Rytíři Kladno
1:5 (0:0, 1:1, 0:4)
HC Kometa Brno
cz Piatok 18.02.2011, 18:10 • Městský zimní stadion • Tipsport extraliga (ČR)

Já se z Kladna loučím a v neděli u posledního kola na shledanou. (20:34:38)

Dvě třetiny nebyl mezi oběma celky rozdíl. Kladno ale ve třetí třetině totálně propadlo a Brno si tak odváží zaslouženě tři body. Pokud ale výsledky zůstanou takové, jaké jsou, Brnu ani tři dnešní body nepomohou.

Nejlepší hráči utkání: Antonín Melka (KLA) - Jozef Balej (KOM).

Zásahy brankářů ve 3. třetině: Martin Falter (KLA) 5 - Sasu Hovi (KOM) 9.

60:00

59:38
    Procházka z ideální pozice v kruzích minul.

59:28
    Jenže Brno vyhazuje.

59:17
    Sotva jsem to dopsal, dostával se Bílek do střelecké pozice a byl faulován. Dvě minuty za hákování pro Kvapila (KOM).

58:44
    Ani jeden tým už prakticky neútočí. O výsledku dnešního zápasu už je dlouho rozhodnuto.

57:48
    Nedvěd se dostal ke střele z kruhů, ale to jsou střely spíš na náhodu.

57:22
    Další kladenský ofsajd.

56:26
    Kometa právě vstřelila branku!
    Jakub Koreis vyhrál buly a RICHARD STEHLÍK od modré propálil Faltera. Za tuto branku nese velkou zodpovědnost i kladenský brankář, výhled měl dobrý. Asistence: Jakub Koreis.

56:03
    Ke Dlouhému se poctivě vrátil Drtina.

55:27
    Stejně jako teď s bombou Nedvěda.

55:23
    Kotrla se vymotal zpoza branky a s jeho střelou měl Hovi problémy. Ovšem poradil si.

54:20

54:10
    Hosté dostali puk do středního pásma.

53:42
    Kallovu přihrávku hosté tečují až do hlediště. Utkání sleduje 1960 diváků.

53:06
    Brno vyhodilo.

52:57
    Puk v ochranné síti. Vhazovat se bude před Hovim.

52:36
    S nahozením Nedvěda si poradil Hovi.

52:20
    Domácí ještě dostanou šanci. Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Protivný (KOM).

52:00
    Valský se hezky natlačil před Hoviho, jenže poslal puk jen napříč brankovištěm.

50:38
    Hned po buly střílel zajímavě Smoleňák. Hovi vyrazil.

50:36
    Zakázané uvolnění Brna.

50:07
    Jeden z mála, komu nápady nechybí, je Pavel Patera. Jenže jakoby se jeho spoluhráči už s výsledkem smířili.

49:23
    Sevření kotouče zastavilo další brněnský útok.

48:07
    Tak teď už asi není o vítězi žádný pochyb. Erat vybojoval s Růžičkou puk pro Brno. Následně hledal před brankou Dlouhého. Jeho střelu ještě Falter vyrazil, ale proti dorážce JIŘÍHO DOPITY už byl bezmocný. Asistence: Radek Dlouhý, Roman Erat.

47:38
    Paterovo nahození nebylo pro Hoviho problémové.

46:55
    Protivného nahození tečoval do ochranné sítě Bělohlav.

46:12
    Až teď tečoval Smoleňákovu střelu nepříjemně Hovimu vlastní obránce. Puk ale zamířil vedle.

45:51
    Kladno se hned pustilo do útočení. Moc věcí ale Hovi zatím řešit nemusel.

45:01
    Zakázané uvolnění.

44:29
    Jenže při následné akci hosté odskakují na rozdíl dvou branek. Kvapil si zopakoval spolupráci s JOZEFEM BALEJEM. První jmenovaný nahrál, druhý střílel z mezikruží přesně k tyči. Asistence: Marek Kvapil, Pavel Mojžíš.

44:21
    Už ve hře pět na pět pálil nepřesně Balej.

42:09
    A hosté mají šanci svůj náskok zvýšit. Dvě minuty za podražení dostává Jaroslav Kalla (KLA).

41:55
    Brno otáčí zápas a jde do vedení. JOZEF BALEJ v rohu objel padajícího obránce a vyjel si do kruhu. Poté poslal puk po ledě do chumlu hráčů. Puk prošel až do branky. Asistence. Marek Kvapil.

41:33
    Malec na modré posunul Mojžíšovi, na jeho pokus si ale Falter počkal a poté ho ukryl ve výstroji.

41:20
    Malcovu nahrávku přizvedl jeden z bránících Kladeňáků až do ochranné sítě.

40:57
    Bicek nabral puk na čepel a poslal ho až za Hoviho.

40:41
    Kometa se drží v pásmu.

40:23
    Hned na úvod přesilovka pro Brno. Dvě minuty za podražení pro Pavla Pateru (KLA).

40:01

Máme za sebou druhou třetinu. Ta už nabídla dvě branky, ale nic to nemění na tom, že skóre je stále nerozhodné. Kladno poslal ve 32. minutě do vedení dnes výborně hrající Melka. Hosté ale odpověděli o dvě minuty později krásnou střelou Mojžíše. Třetí třetina začne v 19:52.

Zásahy brankářů: Martin Falter (KLA) 8 - Sasu Hovi (KOM) 11.

40:00

39:39
    Tato třetina už se asi dohraje bez branek.

39:01

38:45
    Zatím to vypadá spíš na přesilovku Brna. Hosté v oslabení už třikrát vystřelili, byť všechno šlo mimo.

37:57
    Hubáček a Hruška znovu našetřili pro Brno čas. Nebezpeční ale teď nebyli.

37:41
    Zakázané uvolnění Kladna.

37:05

37:01
    Sudímu Polákovi došly nervy, když hosté zdržovali při střídání. Když to navíc doprovodili nevhodnými gesty, posílá je Polák do tří, ale jen na tři sekundy.

36:50
    Brno vyhazuje, Kladnu se přesilovka nedaří.

36:10
    Hubáček a Hruška zatopili Kladnu i v oslabení. Druhý jmenovaný s trochou štěstí prošel před branku a jeho hodně nepříjemný bekhend zlikvidoval ramenem Falter.

35:37
    Brno vyhazuje.

35:21
    Bicek netrefil ideálně přihrávku Patery.

35:05
    Bělohlava za brankou podrazil Radim Ostrčil (KOM) a dostává dvě minuty za podražení.

33:33
    V magickém čase hosté srovnávají a brzy odpovídají na kladenské vedení. Petr Hubáček dvakrát nepříjemně prohazoval puk brankovištěm. Do druhého prohozu se od mantinelu tvrdě opřel PAVEL MOJŽÍŠ, který vymetl šibenici nic nevidícího Faltera. Asistence: Petr Hubáček.

32:53
    Drtina se mohl dostat se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, to by ale nesměl pokazit jednoduchou přihrávku.

32:24
    Domácí teď nechali úplně volného Hubáčka vyjet zpoza branky mezi kruhy. Brněnský střelec ale nemířil přesně - přímo do Faltera.

31:28
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí vyhráli v útočném pásmu buly. K puku se dostal Radek Smoleňák a poslal ho před branku, kde už číhal ANTONÍN MELKA, který zatím výborný výkon korunuje brankou. Trefil se po ledě přesně k tyči. Asistence: Radek Smoleňák, Jiří Hašek.

31:19
    Smoleňákův pokus mířil vysoko nad, přesto Hovi po puku sáhl lapačkou a udržel v rukavici.

31:13
    Toman se snažil od mantinelu zaskočit Hoviho, ten si tyčku pohlídal.

30:41
    Patera zpoza branky hezky vybídl ke skórování Bicka. Jeho střelu na poslední chvíli zpomalil jeden z obránců a Hovi stihl ramenem zasáhnout.

30:11
    Nedvěd hodně rychle vyjel na Dlouhého, který mu bez problémů udělal kličku, jenže puk mu ujel a hostující útočník se rázem v brance Faltera ocitl sám.

29:37
    Na druhý pokus už se Kladno v pásmu usadilo. Valský objel branku a tlačil puk do brankoviště, Hovi byl proti.

29:28
    V pásmu Brna se bude vhazovat znovu a to kvůli posunuté brance.

29:24
    Melka svojí bojovností získal pro domácí pásmo.

28:21
    Eberle při střídání Kladna špatně nahrál a Hubáček se řítil sám na Faltera. Efektní i efektivní zákrok kladenského brankáře však udržel stav bezbrankový.

27:59
    Bicek protečoval nahrávku od obránce do pásma Brna, ale teč přišla ještě před červenou čárou a je tady zakázané uvolnění.

27:26
    Dopita dával pod sebe na Erata, toho ale nepustil ke střele Kuchler.

26:56
    Puk skončil na střídačce Brna.

26:20
    Mojžíš nahodil od modré "do ohně", kde se nejrychleji zorientoval Kvapil. Hostující útočník ale nepřekonal sedícího Faltera.

26:00
    Komerční přestávka.

25:24
    Kladno se ze zdánlivě špatně vypadající situace dostalo do akce dva na jednoho. Kalla to řešil sám, což nebylo úplně špatné řešení, jenže střela kladenskému útočníkovi absolutně nesedla.

24:50
    Hruška zastaven ofsajdem.

24:32
    Na druhé straně minul branku Dlouhý.

24:18
    Patera dojel nahozený puk a zkoušel najít z první Kuchlera, což se nepovedlo.

23:25
    Veselý našel Širokovse, který se snažil zbytečně pálit z první. Asi nevěděl, že byl úplně sám.

22:45
    A znovu Melka. Tentokráte z ostrého úhlu mířil jen do Hoviho.

22:30
    Melka před brankou tečoval pokus Eberleho. Nepřesně.

21:38
    Kvapilovi se podařilo v souboji jeden na jednoho přelstít Tomana. Mířil do protipohybu Faltera, ale zároveň mimo branku. Hosté kompletní

21:11
    Kalla dobře nahrával na brankoviště Smoleňákovi, jenže ten nezpracoval.

20:33
    Bicek se dostal k puku úplně sám v kruhu. Mířil ale nepřesně.

20:01

Zásahy brankářů: Martin Falter (KLA) 11 - Sasu Hovi (KOM) 9.

Je za námi první třetina dnešního utkání, která branku nepřinesla. Brno začalo zápas aktivně a Kladenští měli v úvodu problémy. Poté se ale začali prosazovat i domácí a hrál se poměrně zajímavý hokej. Tempo poté ale kleslo. Hosté nevyužili přesilovou hru, Kladno bude její převážnou část dohrávat ve druhé třetině. Ta začne přibližně v 19:01.

20:00

19:58
    Ještě jedno buly po zásahu Hoviho.

19:45
    Patera poslal hodně vysoké nahození před branku. Hovi si s drobnými obtížemi poradil.

19:35
    Kladno předvedlo dva poměrně nebezpečné útoky a Melka si vykoledoval faul. Dvě minuty za sekání dostává Tomáš Malec (KOM).

18:51
    Kalla nahodil do pásma, kde byli jen modří.

18:09
    Až v úplném závěru přesilovky přišla střela od modré. Před brankou se dostal k dorážce Hruška a Falter musel zasahovat.

17:34
    Sotva Brno přejede útočnou modrou, přichází o puk a Kladenští vyhazují.

17:11
    Stehlík to zkusil individuálně, ale neuspěl. Následuje dokonce brněnské zakázané uvolnění.

16:49
    Mojžíšovo nahození na branku nemířilo. Kladno vyhazuje.

16:26
    Brno sice vyhrálo buly, ale dlouho v pásmu nepobylo.

16:19
    Je tady první vyloučení. Dvě minuty dostává za hákování Milan Toman (KLA).

15:48
    Kladno strávilo před Hovim několik vteřin, ale bez efektu.

15:25
    Falter podržel puk pod rukavicí před dojíždějícími útočníky Brna.

14:43
    Hra se hodně uklidnila a oba celky spíš vyčkávají, co předvede soupeř.

14:03
    Ofsajd Brna.

13:26
    Bičánkovo nahození od modré tečoval, pro Faltera hodně nepříjemně, Kalla. Kladenský brankář se roztáhl a betonem vyrazil.

13:12
    Balejova přihrávka v akci dva na dva byla příliš dlouhá a Falter si s ní poradil.

12:14
    Kuchler dobře našel Bicka, ten sice mohl jet sám na Hoviho, ale neměl rychlost. Stehlík ho dohnal a obral o puk.

11:43
    Hubáček vjel s pukem do pásma ještě dříve, než z něj Erat stihl vyjet - ofsajd.

11:20
    Domácí se už dostávali do přečíslení dva na jednoho, ale bylo to díky přihrávce rukou, čehož si všimli i sudí.

10:42
    Kladno si vytvořilo menší tlak v pásmu Brna. Vše nakonec ukončilo lehké nahození Bílka na Hoviho, se kterým si finský brankář poradil.

9:50
    Bicek posunul puk na Nedvěda. Tomu střela sice vůbec nesedla, ale málem se k ní dostal na brankovišti Kalla. Ale jen málem...

9:06
    Nedvěd nahodil na Hoviho, který nic neviděl. Puk dlouho ležel u jeho betonu, jenže toho si nevšiml ani nikdo z hráčů.

8:39
    Hruškovo nahození nemohlo přes tři hráče Kladna projít.

7:46
    Melka se dobře obtočil zpoza branky, ale v momentu střely mu puk sjel z hole.

6:55
    Eberle výborně přenechal puk Bílkovi, který doplnil útok ze druhé vlny. Na poslední chvíli však zastavil Bílkův pokus Stehlík.

6:07
    Hosté zakládali útok tak dlouho, až Bicek vypíchl puk přímo proti hokejce Drtiny. Ten ještě potáhl puk a poté švihem z hranice kruhů těsně minul.

5:44
    Drtinovo lehké nahození od modré sebral do rukavice Hovi.

5:33
    Balej musel rychle rozehrát, pokud o kotouč nechtěl přijít. Vyhodil však na icing.

5:14
    S pokusem Malce si Falter poradil.

4:52
    Smoleňák se před brankou tlačil do zakončení. Rozhodčí nakonec přerušili hru, na ledě zůstal klečet Protivný. Ten nakonec odjel na střídačku v pořádku.

4:29
    Domácí znovu vyhodili puk přes všechny čáry.

4:16
    Dlouhý trefil jen Růžičkovy chrániče, od nichž se puk odrazil do ochranné sítě.

3:46
    Veselý na modré neukličkoval Nedvěda a hosté se dostali do postavení mimo hru.

3:27

3:10
    Kuchler vracel na modrou Tomanovi, který promáchl. K puku se dostal Balej a rychle zaútočil. Jeho projektil ale zkrotil Falter.

2:29
    Teď ale hodně laxně bránili hosté Valského, který se snadno dostal před Hoviho a jen těsně přestřelil.

2:04
    Znovu se Kometa dostala lehkým nahozením do pásma. Tvrdě pálil Balej, ale přímo do Faltera.

1:32
    Ostrčilův pokus Falter příliš neviděl. Nakonec ale zasáhl betonem.

1:07
    Kometa stále drží pásmo.

0:38
    Už v první minutě se dějí zajímavé věci. Nejprve Dopita uvolnil Mojžíše, který z brankoviště nedal. Následně se dostali hosté znovu do brankoviště a ve chvíli, kdy se Dlouhý chystal zamést puk do branky, odpískali rozhodčí hostům sevření kotouče.

00:01

Kladenští mohou v poslední dvou zápasech výrazně promluvit do play-off. Dnes se střetne Kladno s Kometou a v neděli Středočeši přivítají na svém ledě Litvínov.

HC Vagnerplast Kladno: Falter (Cikánek) - J. Nedvěd, Drtina, Růžička, Toman, Procházka, Mrázek, Kameš - Bicek, Patera, Kuchler - Smoleňák, Kalla, Bílek - Melka, Hašek, Bělohlav - Eberle, Kotrla, Valský - Stieler.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Mojžíš, Malec, Houdek, Bičánek, Stehlík, Protivný, Ostrčil - Erat, Dopita, Dlouhý - Balej, Hruška, Kvapil - Širokovs, Koreis, Brabenec - Veselý, Hubáček.

Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Pouzar.

Příjemný páteční podvečer z Kladna. Extraligový peloton pomalu míří ke svému cíli. Základní část dnes pokračuje předposledním, tedy 51. kolem. V něm se v Kladně střetne domácí Vagnerplast s hosty z Brna. Pro Kometu sezona začala dobře a jednu chvíli se Brňané vyhřívali na příjemném druhém místě. Jenže přišel propad a hosté ztrácejí 5 bodů na 10. místo. Dnes musí vyhrát za tři body, ale ani to jim nemusí pomoci. Je tak dost dobře možné, že tyto dva celky se spolu potkají i v nepříjemném play-out. Kladno potřebuje body také jako sůl. Náskok pět bodů na Mladou Boleslav, to není nic, čím by se domácí mohli chlubit.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 32. Melka (Smoleňák, Hašek) - 34. Mojžíš (Hubáček), 42. Balej (Kvapil), 45. Balej (Kvapil, Mojžíš), 49. Dopita (Dlouhý, Erat), 57. Stehlík (Koreis)

Rytíři Kladno: Falter (Cikánek) - J. Nedvěd, Drtina, Růžička, Toman, Procházka, Mrázek, Kameš - Bicek, Patera, Kuchler - Smoleňák, Kalla, Bílek - Melka, Hašek, Bělohlav - Eberle, Kotrla, Valský - Stieler.

Rozhodca: Jeřábek, Polák - Bádal, Pouzar