Petrohrad – Ženeva 4:3 (po pr.) | Davos – Team Canada 0:4 (kon.)
cz Štvrtok 30.12.2010, 15:00 • Vaillant Arena Davos • Spengler Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

SKA Petrohrad: Sokolov (Štěpánek) - Fransson, Vorobjev, Grebeškov, Denisov, Gusev, Višněvkij, Petrov, Semenov - Jašin, Martensson, Sušinskij - But, Čajánek, Weindhandl - Rybin, Brylin, Afinogenov - Arťuchin, Kučerjavenko, Klimenko. Trenér: Václav Sýkora.

Servette Ženeva: Stephan (Tamo) - Vukovič, Bezina, Pothier, Mercier, Gobbi, Breitbach, Pivron, Höhener - Toms, Park, Salmelainen - Déruns, Savary, Fritsche - Walsky, Randegger, Traschler - Cadiux, Conz, Hennesey. Trenér: Cris McSorley.

Rozhodčí: Hebert, Reibert - Vogier, King.

Hezké odpoledne, Spengler cup má dnes na programu semifinálové duely a v tom prvním se ve Vaillant aréně představí SKA Petrohrad pod vedením Václava Sýkory a Servette Ženeva, který ve včerejším čtvrtfinále vyřadil další ruský tým Spartak Moskva.

00:01

0:12
    Hned po buly se dostali do útočného pásma hráči Petrohradu.

0:22
    V útoku i hráči Ženevy a puk kryje do lapačky Sokolov.

1:13
    Afinogev si přebral na modré puk a mířil na Stephana, který vytěsnil puk mimo.

2:15
    Arťuchin vybojoval puk a Kučerjavenko se dostal do zakončení.

2:35
    První vyloučení v zápase za hru vysokou holí je vyloučen hráč Ženyvy Mercier.

3:14
    Jašin vybojoval puk a pálil, Stephan chytá do lapačky.

3:51
    Tvrdá rána Grebeškova od modré, mimo.

4:03
    Stephan kryje střelu Denisova, kterou ještě clonil But.

4:30
    Gusev při střele od moidré zlomil hůl.

4:52
    Dobrá klička Afinogenova, na poslední chvíli ho odstavil Bezina.

5:53
    Hennesey a Cadieux šli na sami na branku, Cadieux se ke střele do odkyrté branky nedostal díky faulu Johana Franssona.

6:27
    Za hákování je vyloučen Denis Denisov a je tu dvojnásobná přesilovka pro Servette.

6:57
    Mercierovi utekl puk a Čajánek vyváží.

7:21
    Salmelainenovi se naskytl prostor ke střele, jenže Sokolov chytá.

7:33
    Denis Grebeškov Je vyloučen za zdržování hry.

7:42
    Sokolov zastavil střelu, hra ještě pokračuje.

8:01
    Sokolov zkušeně chytá, sice nadvakrát ale chytá.

8:01
    Oddechový čas pro Servette.

8:20
    Park před brankou neuspěl.

9:00
    Tvrdá rána trefila Sokolova do masky, sudí sice nechal chvíli pokračovat hru ale poté fouknul do píšťalky a přerušil.

10:33
    Tak Petrohrad jde znovu do oslabení. Za sekání je vyloučen Afinogenov.

10:55
    Ženeva právě vstřelil branku!

Goran Bezina získal ve středním pásmu puk, prokličkoval až před Sokolova, přihrál do druhé vlny na najíždějícho RICHARDA PARKA, který střelou pod víko posílá Servette do vedení! Asistence: Goran Bezina.

12:01
    Hráči Ženevy opět v útočném pásmu.

12:22
    Ale přišli o puk a do útoku směřoval Afinogenov, Stephan chytá.

13:34

Je tu druhá branka v síti Petrohradu, JEFF TOMS se prolkiškoval až před branku, Sokolov mus puk vypíchnul, ale útočník Servettu pod brankářem protlačil puk do sítě. Asistence: Park.

14:30
    Ženeva se po úmyslném ofsajdu musí stěhovat před vlastní branku.

15:14
    Čtvrtá lajna Petrohradu nezavezla puk do pásma a dopředu tedy mohou hráči Ženevy.

16:02
    Petohradští znovu při přechodu do útočného pásma přišli o touš.

17:10
    But chtěl poslat zadovkou puk před branku, nepovedlo se.

17:20

Rychlý protiútok, který založil Salmelaiune, poslal pas na Savaryho, který šel společně s THOMASEM DÉRUNSEM, Grebeškov zachyboval a Déruns proměnil žabičku Savaryho v gól. Asistence: Savary, Salmelainen.

19:00
    Běží poslední minuta první části.

20:00

Obrovské překvapení se zatím rodí ve Vaillant Aréně v Davosu. Kdo by před zápasem čekal, že Servette povede už po první třetině 3:0. Petrohrad si zkomplikoval situaci na začátku, kdy téměř tři minuty hrál ve třech. Kouč Václav Sýkora bude muset něco udělat jinak to bude debakl.

Další třetina začne přibližně v 15:47.

20:01

20:01
    Do branky Petrohradu se postavil Jakub Štěpánek.

20:16
    Tony Martensson se dostal do dobré pozice, jenež Stephan je zatím bezchybný

21:05
    Stephan byl bez hokejky, ale Ženeva se osvobodila.

21:20
    Ramenem vyrazil Jakub Štěpánek pukporáně Randeggera.

22:14
    Cadieux nesupěl v souboji s Grebeškovem.

23:00
    Stephan vyrazil a Žneneva může do útoku.

23:37
    Petrohrad právě vstřelil branku!

Ne útočník ale oránce protrhl střeleckou nemohoucnost Petrohradu, JOHAN FRANSSON si nabruslil od vlastní branky až před Stephana, napoprvé trefil betony, ale druhou střelu už gólman nechytil. Bez asistence.

24:20
    Hráči Ženevy vybojovali puk u střídačky.

24:35
    Autor třetího gólu Ženenvy Déruns jde na trestnou lavici, za nedovolené bránění.

25:20
    Puk u Štěpánka, který posílá dlouhou přihrávku na modrou čáru, jeneže následná střela Jašina neúspěšná.

26:02

Petrohrad je zpátky ve hře, na rozdíl jediné branky snižuje DENIS DENISOV ránou od modré, která ale mířila mimo tři tyče, jenže obránce Robin Breitbach si puk sráží do branky! Asistence: But.

27:18
    Puk trefil Štěpánka do masky, Grebeškov odpaluje pryč.

28:06
    Dan Fritsche jde na trestnou lavici a musí doufat, že tam vydrží dvě minuty.

28:30
    Nepřesná rozehrávka Jašina.

28:39
    Vukovič si obětavě lehl do střely Sušinského.

28:57
    Čajánek se k dorážce nedostal.

29:44
    Weinhandl hodně dlouho váhal se střelou, nakonec jen do Stephana.

29:50
    Vukovič vyhazuje přes celé hřiště.

30:02
    5/5.

30:11
    Déruns mohl využít chyby Afinogenova, jenže v brance Petrohradu stojí zatím bezchybný Štěpánek.

31:05
    Fransson vyhodil na zakázané uvolnění.

31:35
    Jašin se zkoušel obtočit kolem branky a moc nechybělo.

33:10
    Afinogenov byl nastartovaný do útoku, jenže nedostal přesnou přihrávku.

33:43
    Höhener si zkomplikoval situaci po buly, nakonec však vše vyřešil.

34:20
    Josh Hennesey si jde odpočinout na trestnou lavici, uvidíme jestli na celé dvě minuty.

35:02
    Traschler vyvezl puk a vystřelil na Štěpánka.

35:27

Petrohrad využívá přesilovku a skóre je 3:3! Stephan puk vyrazil před sebe a TONY HANS MARTENSSON využil zmatku na brankovišti a do odkyté branky srovnává! Asistence: Jašin.

36:36
    Déruns hodně ostřesený po souboji s Grbeškovem.

38:00
    Čajánek neuspěl na buly.

38:20
    Stephan teď musel zasahovat proti střele zpoza branky, kdy se Afinogenov snažil poslat puk do branky pře záda gólmana Servettu.

38:38
    Nyní hra na chvíli přerušená, rozhodčí je ošetřován.

39:45
    Bezina si sjížděl před branku, ale Štěpánek měl puk plně pod kontrolou.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:44.

Jako den a noc se lišili první dvě třetiny. V té první zvítězila Ženeva jasně 3:0. Jenže trenér Petrohradu Václav Sýkora dal týmu impuls v podobě vystřídání brankáře, do branky se postavil Jakub Štěpánek a bylo to znát, nejen že měl několik dobrých zákroků ale hlavně se Petrohrad se prosazoval v přesilových hrách, využil dvě ze tří.

40:01

40:19
    Dopředu můžou hráči Petrohradu.

40:52
    Nepřesná střela Dérunse na Štěpánka.

41:30
    Štěpánkovi vypoadlu puk z náruče, Walsky vzal puk objel branku, jenže Štěpánek tam stačil dát alespoň beton.

42:35
    Neúspěšný přechod přes střední pásmo kazí šanci SKA.

43:00
    Bezina poslal puk přes celé hřiště,a le není to zakázané uvolnění.

44:04
    Výborná individuálnní akce Petra Čajánka, který obešel tři hráče, dokázal se vyhnout i Vukovičovi , který ho chtěl poslat na mantinel a ale zakončení už nebylo tak dobré.

44:59
    Kučerjavenko skončil po souboji s Bezinou na ledě tedy lépe řečo na namtinelu kam dokklouzal setrvačností. Vylučovat se nebude.

46:07
    Obrovský tlak Petorhradu, Ženevští jen stěží odolali.

47:00
    Savary sám před brankou, Štěpánek neuvěřitelně chytá!

47:10
    Další super zákrok Jakuba Štěpánka.

48:25
    Další šance Ženevy, Bezina neuspěl jen díky Štěpánkovi!

49:27
    Toms prokličkoval až k brance, jenež k zakončení se nedostal.

49:50
    Následuje protiútok, Martensson přišel o puk.

50:09
    Protútok na druhé straně, Savary střílel.

50:29
    Denis Denisov je vyloučen za nedovolené bránění.

51:10
    Grebeškov nevyhodil.

51:18
    Savary neuspěl, po o bjetí branky pálil Salmelainen a ani ten nepřekonal Štěpánka.

52:27
    Pothier pálil a za Štěpánkem zvoní tyčka!

53:55
    Hra se torochu sklidňuje po zakázaném uvolnění.

54:16
    Situace dva na dva, jenže Afinogenov to pokazil nepřesným zpracováním.

54:36
    Cadieux pálil od modré a trefil hokejku Guseva od které se puk odrazil do tváře obránce SKA.

55:00
    Za hákování míří na trestnou lavici Tony Martensson.

55:20
    Ženeva v útočném pásmu, bez střely.

55:38
    Až teď nahazoval Bezina, velmi nebezpečná situace. Štěpánek se jen ohlédl.

56:17
    Štěpánek pro puk za branku, Petrohrad vyhazuje.

56:57
    Park pálil na konci přesilovky, Štěpánek nevěděl kde má puk, ale vyrazil ho betonem.

57:09
    Denois Denisov po delší době prozkoušel Stephana.

58:05
    Sušinskij měl výhru na hokejce, jenže se netrefil mezi tři tyče!