Petrohrad – Ženeva 4:3 (po pr.) | Davos – Team Canada 0:4 (kon.)
SKA Petrohrad
4:3 (0:3, 3:0, 0:0)
Genève-Servette HC
cz Štvrtok 30.12.2010, 15:00 • Vaillant Arena Davos • Spengler Cup

O druhém finalistovi rozhodně večwerní duel mezi domácím Davosem a Kanadou u kterého se budu tešit napočtenou. (17:19:42)

97 vteřin trvalo prodloužení po kterém jsou štastnější hráči SKA Petrohrad, kteří si vybojovali účast v zítřejším finálovém duelu.

Nejlepší hráči zápasu:
    Johan Fransson - Thomas Déruns.

61:37

61:37
    Petrohrad právě vstřelil branku!

Rozehrávka po mantinelu, Čajánek ji zaschytil přihrál Butovi a šel před branku clonit, ANTON BUT si poté povyjel zpoza branky a poslal puk na zdaní tyčku! Asistence: Petr Čajánek.

60:56
    Denis Denisov se dostal ke střele, jen mimo.

60:05
    Salmelainen vyrazil do útoku ale ztratil kotouč.

60:01

Nejlepší třetina celého utkání, idkyž v ní paradoxně nepadl ani jeden gól. Spousta šancí, osobních souboj a hlavně to bylo hodně o bruslení. Nutno vyzvdvihnout výkony obou brankářů, hlavně Jaku b Štěpánek tam musel likvidovat několik gólových situací.

58:05
    Sušinskij měl výhru na hokejce, jenže se netrefil mezi tři tyče!

57:09
    Denois Denisov po delší době prozkoušel Stephana.

56:57
    Park pálil na konci přesilovky, Štěpánek nevěděl kde má puk, ale vyrazil ho betonem.

56:17
    Štěpánek pro puk za branku, Petrohrad vyhazuje.

55:38
    Až teď nahazoval Bezina, velmi nebezpečná situace. Štěpánek se jen ohlédl.

55:20
    Ženeva v útočném pásmu, bez střely.

55:00
    Za hákování míří na trestnou lavici Tony Martensson.

54:36
    Cadieux pálil od modré a trefil hokejku Guseva od které se puk odrazil do tváře obránce SKA.

54:16
    Situace dva na dva, jenže Afinogenov to pokazil nepřesným zpracováním.

53:55
    Hra se torochu sklidňuje po zakázaném uvolnění.

52:27
    Pothier pálil a za Štěpánkem zvoní tyčka!

51:18
    Savary neuspěl, po o bjetí branky pálil Salmelainen a ani ten nepřekonal Štěpánka.

51:10
    Grebeškov nevyhodil.

50:29
    Denis Denisov je vyloučen za nedovolené bránění.

50:09
    Protútok na druhé straně, Savary střílel.

49:50
    Následuje protiútok, Martensson přišel o puk.

49:27
    Toms prokličkoval až k brance, jenež k zakončení se nedostal.

48:25
    Další šance Ženevy, Bezina neuspěl jen díky Štěpánkovi!

47:10
    Další super zákrok Jakuba Štěpánka.

47:00
    Savary sám před brankou, Štěpánek neuvěřitelně chytá!

46:07
    Obrovský tlak Petorhradu, Ženevští jen stěží odolali.

44:59
    Kučerjavenko skončil po souboji s Bezinou na ledě tedy lépe řečo na namtinelu kam dokklouzal setrvačností. Vylučovat se nebude.

44:04
    Výborná individuálnní akce Petra Čajánka, který obešel tři hráče, dokázal se vyhnout i Vukovičovi , který ho chtěl poslat na mantinel a ale zakončení už nebylo tak dobré.

43:00
    Bezina poslal puk přes celé hřiště,a le není to zakázané uvolnění.

42:35
    Neúspěšný přechod přes střední pásmo kazí šanci SKA.

41:30
    Štěpánkovi vypoadlu puk z náruče, Walsky vzal puk objel branku, jenže Štěpánek tam stačil dát alespoň beton.

40:52
    Nepřesná střela Dérunse na Štěpánka.

40:19
    Dopředu můžou hráči Petrohradu.

40:01

Jako den a noc se lišili první dvě třetiny. V té první zvítězila Ženeva jasně 3:0. Jenže trenér Petrohradu Václav Sýkora dal týmu impuls v podobě vystřídání brankáře, do branky se postavil Jakub Štěpánek a bylo to znát, nejen že měl několik dobrých zákroků ale hlavně se Petrohrad se prosazoval v přesilových hrách, využil dvě ze tří.

Další třetina začne přibližně v 16:44.

40:00

39:45
    Bezina si sjížděl před branku, ale Štěpánek měl puk plně pod kontrolou.

38:38
    Nyní hra na chvíli přerušená, rozhodčí je ošetřován.

38:20
    Stephan teď musel zasahovat proti střele zpoza branky, kdy se Afinogenov snažil poslat puk do branky pře záda gólmana Servettu.

38:00
    Čajánek neuspěl na buly.

36:36
    Déruns hodně ostřesený po souboji s Grbeškovem.

35:27

Petrohrad využívá přesilovku a skóre je 3:3! Stephan puk vyrazil před sebe a TONY HANS MARTENSSON využil zmatku na brankovišti a do odkyté branky srovnává! Asistence: Jašin.

35:02
    Traschler vyvezl puk a vystřelil na Štěpánka.

34:20
    Josh Hennesey si jde odpočinout na trestnou lavici, uvidíme jestli na celé dvě minuty.

33:43
    Höhener si zkomplikoval situaci po buly, nakonec však vše vyřešil.

33:10
    Afinogenov byl nastartovaný do útoku, jenže nedostal přesnou přihrávku.

31:35
    Jašin se zkoušel obtočit kolem branky a moc nechybělo.

31:05
    Fransson vyhodil na zakázané uvolnění.

30:11
    Déruns mohl využít chyby Afinogenova, jenže v brance Petrohradu stojí zatím bezchybný Štěpánek.

30:02
    5/5.

29:50
    Vukovič vyhazuje přes celé hřiště.

29:44
    Weinhandl hodně dlouho váhal se střelou, nakonec jen do Stephana.

28:57
    Čajánek se k dorážce nedostal.

28:39
    Vukovič si obětavě lehl do střely Sušinského.

28:30
    Nepřesná rozehrávka Jašina.

28:06
    Dan Fritsche jde na trestnou lavici a musí doufat, že tam vydrží dvě minuty.

27:18
    Puk trefil Štěpánka do masky, Grebeškov odpaluje pryč.

26:02

Petrohrad je zpátky ve hře, na rozdíl jediné branky snižuje DENIS DENISOV ránou od modré, která ale mířila mimo tři tyče, jenže obránce Robin Breitbach si puk sráží do branky! Asistence: But.

25:20
    Puk u Štěpánka, který posílá dlouhou přihrávku na modrou čáru, jeneže následná střela Jašina neúspěšná.

24:35
    Autor třetího gólu Ženenvy Déruns jde na trestnou lavici, za nedovolené bránění.

24:20
    Hráči Ženevy vybojovali puk u střídačky.

23:37

Ne útočník ale oránce protrhl střeleckou nemohoucnost Petrohradu, JOHAN FRANSSON si nabruslil od vlastní branky až před Stephana, napoprvé trefil betony, ale druhou střelu už gólman nechytil. Bez asistence.

23:00
    Stephan vyrazil a Žneneva může do útoku.

22:14
    Cadieux nesupěl v souboji s Grebeškovem.

21:20
    Ramenem vyrazil Jakub Štěpánek pukporáně Randeggera.

21:05
    Stephan byl bez hokejky, ale Ženeva se osvobodila.

20:16
    Tony Martensson se dostal do dobré pozice, jenež Stephan je zatím bezchybný

20:01
    Do branky Petrohradu se postavil Jakub Štěpánek.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:47.

Obrovské překvapení se zatím rodí ve Vaillant Aréně v Davosu. Kdo by před zápasem čekal, že Servette povede už po první třetině 3:0. Petrohrad si zkomplikoval situaci na začátku, kdy téměř tři minuty hrál ve třech. Kouč Václav Sýkora bude muset něco udělat jinak to bude debakl.

20:00

19:00
    Běží poslední minuta první části.

17:20
    Ženeva právě vstřelil branku!

Rychlý protiútok, který založil Salmelaiune, poslal pas na Savaryho, který šel společně s THOMASEM DÉRUNSEM, Grebeškov zachyboval a Déruns proměnil žabičku Savaryho v gól. Asistence: Savary, Salmelainen.

17:10
    But chtěl poslat zadovkou puk před branku, nepovedlo se.

16:02
    Petohradští znovu při přechodu do útočného pásma přišli o touš.

15:14
    Čtvrtá lajna Petrohradu nezavezla puk do pásma a dopředu tedy mohou hráči Ženevy.

14:30
    Ženeva se po úmyslném ofsajdu musí stěhovat před vlastní branku.

13:34

Je tu druhá branka v síti Petrohradu, JEFF TOMS se prolkiškoval až před branku, Sokolov mus puk vypíchnul, ale útočník Servettu pod brankářem protlačil puk do sítě. Asistence: Park.

12:22
    Ale přišli o puk a do útoku směřoval Afinogenov, Stephan chytá.

12:01
    Hráči Ženevy opět v útočném pásmu.

10:55

Goran Bezina získal ve středním pásmu puk, prokličkoval až před Sokolova, přihrál do druhé vlny na najíždějícho RICHARDA PARKA, který střelou pod víko posílá Servette do vedení! Asistence: Goran Bezina.

10:33
    Tak Petrohrad jde znovu do oslabení. Za sekání je vyloučen Afinogenov.

9:00
    Tvrdá rána trefila Sokolova do masky, sudí sice nechal chvíli pokračovat hru ale poté fouknul do píšťalky a přerušil.

8:20
    Park před brankou neuspěl.

8:01
    Oddechový čas pro Servette.

8:01
    Sokolov zkušeně chytá, sice nadvakrát ale chytá.

7:42
    Sokolov zastavil střelu, hra ještě pokračuje.

7:33
    Denis Grebeškov Je vyloučen za zdržování hry.

7:21
    Salmelainenovi se naskytl prostor ke střele, jenže Sokolov chytá.

6:57
    Mercierovi utekl puk a Čajánek vyváží.

6:27
    Za hákování je vyloučen Denis Denisov a je tu dvojnásobná přesilovka pro Servette.

5:53
    Hennesey a Cadieux šli na sami na branku, Cadieux se ke střele do odkyrté branky nedostal díky faulu Johana Franssona.

4:52
    Dobrá klička Afinogenova, na poslední chvíli ho odstavil Bezina.

4:30
    Gusev při střele od moidré zlomil hůl.

4:03
    Stephan kryje střelu Denisova, kterou ještě clonil But.

3:51
    Tvrdá rána Grebeškova od modré, mimo.

3:14
    Jašin vybojoval puk a pálil, Stephan chytá do lapačky.

2:35
    První vyloučení v zápase za hru vysokou holí je vyloučen hráč Ženyvy Mercier.

2:15
    Arťuchin vybojoval puk a Kučerjavenko se dostal do zakončení.

1:13
    Afinogev si přebral na modré puk a mířil na Stephana, který vytěsnil puk mimo.

0:22
    V útoku i hráči Ženevy a puk kryje do lapačky Sokolov.

0:12
    Hned po buly se dostali do útočného pásma hráči Petrohradu.

00:01

Hezké odpoledne, Spengler cup má dnes na programu semifinálové duely a v tom prvním se ve Vaillant aréně představí SKA Petrohrad pod vedením Václava Sýkory a Servette Ženeva, který ve včerejším čtvrtfinále vyřadil další ruský tým Spartak Moskva.

SKA Petrohrad: Sokolov (Štěpánek) - Fransson, Vorobjev, Grebeškov, Denisov, Gusev, Višněvkij, Petrov, Semenov - Jašin, Martensson, Sušinskij - But, Čajánek, Weindhandl - Rybin, Brylin, Afinogenov - Arťuchin, Kučerjavenko, Klimenko. Trenér: Václav Sýkora.

Servette Ženeva: Stephan (Tamo) - Vukovič, Bezina, Pothier, Mercier, Gobbi, Breitbach, Pivron, Höhener - Toms, Park, Salmelainen - Déruns, Savary, Fritsche - Walsky, Randegger, Traschler - Cadiux, Conz, Hennesey. Trenér: Cris McSorley.

Rozhodčí: Hebert, Reibert - Vogier, King.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jakub Vais

Góly a asistencie: 24. Fransson, 27. Denisov (But), 36. Martensson (Jašin), 62. But (Čajánek) - 11. Park (Bezina), 14. Toms (Park), 18. Déruns (Savary, Salmelainen)

SKA Petrohrad: Sokolov (21.Štěpánek) - Fransson, Vorobjev, Grebeškov, Denisov, Gusev, Višněvkij, Petrov, Semenov - Jašin, Martensson, Sušinskij - But, Čajánek, Weindhandl - Rybin, Brylin, Afinogenov - Arťuchin, Kučerjavenko, Klimenko. Trenér: Václav Sýkora.
    Genève-Servette HC: Stephan (Tamo) - Vukovič, Bezina, Pothier, Mercier, Gobbi, Breitbach, Pivron, Höhener - Toms, Park, Salmelainen - Déruns, Savary, Fritsche - Walsky, Randegger, Traschler - Cadiux, Conz, Hennesey. Trenér: Cris McSorley.

Rozhodca: Hebert, Reibert - Vogier, King