(9:9)
60'  Konec zápasu.
26:29
(16:16)
Nórka teda stačí na postup do semifinále jedna výhra Španilsko bude musieť naplno zabojovať v stretnutiach s Dánsko a Rumúnskom.
20:19
(10:8)
Házenkářky země lázní, dobrého vína a ostrých jídel poráží v dnešním dramatickém utkání s bouřlivou diváckou kulisou rumunský reprezentační výběr jednobrankovým rozdílem! Lepší vstup do utkání zažily maďarské hráčky, které se sice až v šesté minutě ujaly vedení, ale dokázaly si jej bezpečně pohlídat až do konce prvního poločasu. Nutno podotknout, že maďarské hráčky měly po dobu první třicetiminutovky velkou oporu ve své brankářce, která se v mnoha chvílích proměnila v čarodějku mezi třemi tyčemi! Rumunské hráčky nalezly recept na skvěle chytající strážkyni brány až v desáté minutě prvního poločasu. Od té doby ji dokázaly překonat pouze sedmi trefami. Z prvního poločasu odcházely Maďarky do šaten za příznivého stavu 10:8. V druhém poločase se stále Maďarky nesly na vítězné vlně, kterou se domácím hráčkám podařilo udržet přibližně do konce osmé minuty. Od této chvíle dokázaly Rumunky zásluhou zlepšené obrany a výborného útoku poprvé strhnout vedení na svou stranu. Toto vedení ale Rumunkám nevydrželo příliš dlouho. Oba celky následně sehrály velmi vyrovnanou partii a začaly si předávat vedení z jedné strany na druhou. Deset minut před koncem druhého poločasu utekly Rumunky na rozdíl dvou branek a zdálo se, že budou mít blíže k vítězství. Jenže v těchto okamžicích předvedla se vynikající hráčské kvality maďarská Tothová, jejíž zásluhou snížily Maďarky na nejtěsnější rozdíl jediné branky. Tothová rozbušila tlukot v srdcích vše maďarských příznivců, když předvedla bezkonkurenční přetah na desíti metrech a právě touto střelou snížila na 18:19! Hvězda maďarské házenkářky v tomto momentě jasně zářila na obloze házené! Maďarští fandové po úspěšné trefě Tothové vytrhávali svým skandováním sportovní halu ze základů. Čtyři minuty před koncem měly navíc Maďarky k dispozici sedmimetrový hod, který úspěšně proměnily z rukou Kovacsiczové a vytvořily tak v divácky nabité hale opravdové peklo na zemi! Poslední branku Maďarska vstřelila Bognár-Bódiová, jejíž úspěšná trefa se nakonec stala vítěznou. Rumunské hráčky sice měly k dispozici devět sekund před koncem zápasu poslední útok, ale po špatné rozehrávce slavilo Maďarsko konečné vítězství 20:19.
26:25
(13:14)
Z Brna je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek dne.
26:24
(14:12)
To je ode mě pro letošní rok z lovosické sportovní haly Chemik s konstatováním výhry Lovosic vše. Děkuji za pozornost a všem čtenářům přeji příjemně strávené svátky plné zdraví a klidu. Opět se vám ze sportovní haly Chemik ozvu v únoru, kdy je naplánováno pokračování extraligy házené. Dnešní zbytek večera si můžete zpříjemnit například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou!
31:23
(17:11)
V sobotu platilo „můj dům, můj hrad“. Litovel připravila překvapení kola, smetla Zubří!

V patnáctém kole v sobotních zápasech vždy vybojovaly vítězství domácí celky. Lovci zvítězili nad Jičínem, Brno těsně porazilo mistrovskou Plzeň. Šok kola ale divákům připravili Litovelští, kteří převálcovali Zubří.

Tatran Litovel – HC Gumárny Zubří 31:23 (17:11)

Házenkáři Gumáren Zubří nezvládli utkání proti extraligovému nováčkovi z Litovle a podlehli mu výrazným osmibrankovým rozdílem. Domácí házenkáři Zubří zaskočili, ujali se vedení hned v první minutě a po osmi minutách hry vedli 6:2! Asi do 22. minuty se udržovali pětibrankový odstup, svůj náskok pak ale ještě navýšili a zuberští házenkáři na to nedokázali zareagovat. Do šaten si nesli hosté šestibrankové manko a ve druhém poločase jejich trápení pokračovalo. Litovel se držela své šance na fantastický výsledek a její kanonýři pálili jako o život. Ve 42. minutě vedli domácí už o jedenáct branek (23:12), o pět minut později dokonce o třináct (27:14)! Až v poslední pětiminutovce zápasu se Valachům podařilo vysokou ztrátu alespoň kosmeticky upravit a z Litovle vezou překvapivou porážku 23:31.

Branky: Konšel 8/3, Juříček 8, Schmalz 6, Barabáš 4, Mičola 2, Dolák 1, Šmíd 1, Havlíček 1 – Šlachta 6/5, Hrstka 3/2, Kašpárek 3, Přikryl 3, Šustáček 3, Šíra 2, Dědek 1, Reček 1, Horut 1.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 8/7. Vyloučení: 6 – 3. Diváci: 450.