Žilina B – KFC Komárno 4:2 (kon.) | Púchov – Považská Bystrica 1:2 (kon.) | Dubnica – Prešov 0:3 (kon.)
Trebišov – Pohronie 1:1 (kon.)
Slavoj Trebišov
1:1 (1:0)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
Sobota 03.09.2022, 16:00 • SLAVOJ Trebišov • MONACObet liga • 8. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 8. kola II. futbalovej ligy medzi FK Slavoj Trebišov a FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Trebišovčanom patrí pred víkendom ôsme miesto s 11 bodmi a so skóre 6:5. Veľa gólov v dueloch Zemplínčanov nepadá, naposledy Slavoj prehral vonku s Prešovom 0:1, predtým doma porazil Považskú Bystricu 2:1. Domáci sú podľa stávkových kancelárií favoritom súboja.

Pohronie sa po vypadnutí z Fortuna ligy trápi aj v druhej najvyššej súťaži. Zisk šiestich bodov s negatívnym skóre 10:12 po siedmich kolách neveští nič dobré, hostí to radí na štrnástu pozíciu. Pohrončania vydolovali ostatný víkend remízu s béčkom Žiliny v nadstavenom čase zásluhou kapitána Blahúta, inak by už okupovali zostupové priečky.

FK Slavoj Trebišov: Dlubáč – Ilinjo, Matta, Jenat, Rokyta, Begala (C), Novák, Danko, Kolesár, Ikugar, Sanusi
    Náhradníci: Pap, Ezekiel – Zsemlye, Sitarčík, Rusnák, Kovalčin, Bajtoš, Mokoš
    Trenér: Gergely Geri

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Slančík – Štrba, Klabník, Holub, Kren, Mateus, Urgela, Tatar, Blahút (C), Čunta, Abrahám
    Náhradníci: Regitko – Brodziansky, Berisha, Barbora, Céferský, Laktionov, Hogg, Steinhübel
    Trenér: Peter Lérant

Rozhodca: Igor Valent – Ákos Juhos, Peter Mihalík.

1

1
    Výkop zaobstaral Trebišov v žltých dresoch, Pohronie v modrom.

2
    Štandardka pre Trebišov, k lopte sa stavia Kolesár.

3
    Na priame ohrozenie to nebolo, hostia prvý center odvrátili. Ilinjo mal šancu na revanš, je z toho len roh.

3
    Dankov nákop na prednú žrď, domáci mierili mimo.

4
    Svižný štart, Pohronie sa na Zemplíne zatiaľ len obkukáva.

6
    Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

7
    Žltá karta pre tím FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa (Samuel Urgela).

8
    Žltá karta pre tím FK Slavoj Trebišov (Roman Begala).

10
    Po zákrokoch na žltú kartu sme tu videli štandardky na oboch stranách, väčšia hrozba z toho neplynula.

12
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

13
    Premyslený atak domácich záložníkov sa končí faulom v strede súperovej polovice.

15
    Trebišovčania sa hnevajú, píska sa útočný faul Pohronia.

17
    Vidíme minimum streleckých pokusov, Dlubáč so Slančíkom prakticky bez roboty.

18
    Ofsajd to nie je, ale čo z toho, keď Pohronie neudržalo loptu na kopačkách pred šestnástkou.

19
    Marcel Novák podľa všetkého zasiahol loptu v súboji so súperom, predsa sa však píska faul proti domácej bráne.

20
    Blahútov rezaný center, vysoká hlavička bola lahôdkou pre Filipa Dlubáča.

22
    Znovu slabšia koncovka z kopačiek hostí, Tatar len propagačne medzi tri žrde.

23
    Ikugar zložený na zem pred malým vápnom, penalta sa pískať nebude!

25
    Rohový kop Trebišova rozohraný nakrátko, Matta sa natlačil na malé vápno. Mladý stopér zakončil len a len mimo!

26
    S rovnakým typom štandardky aj hostia. Dlubáč tentokrát musel reagovať na hlavičku smerujúcu k ľavej žrdi.

28
    Slančík na dvakrát krotí Dankov pokus z dvadsiatich dvoch metrov. Sanusi pri snahe o dorážku trafil Slančíka, hra je prerušená.

30
    Urgela zasahuje na bránkovej čiare a vykopáva loptu! Zdalo sa, že to mohol byť dokonca vlastný gól. Zakončoval buď smoliar Štrba, alebo domáci Ikugar.

31
    V záverečnej tretine ihriska domáci výborne zakombinovali, čo im prinieslo zisk rohu.

32
    Rozohrávka nakrátko a potom len dozadu. Premrhaná šanca...

33
    Sanusi nešťastne obdržal úder od vlastného spoluhráča. Domáci legionár leží na zemi a potrebuje ošetrenie.

34
    Po takmer dvoch minútach môžeme pokračovať. Krátke oslabenie Slavoja.

35
    Píska sa ofsajd, jeden z domácich hráčov bol v čase prihrávky v postavení mimo hru.

36
    Roman Begala napriahol z takmer tridsiatich metrov, koncovka mierila presne pod brvno! Slančík vyrazil na roh.

37
    Ikugar hlavičkoval zo záklonu a len do náručia pohronského gólmana.

38
    Trebišov vzápätí prakticky odovzdáva loptu po nevydarenom rohu.

39
    Kolesárovo zakončenie po kontre, rana z trinástich metrov z uhla v sieti neskončila. Dobrá robota Slančíka i Klabníka.

40
    Žltá karta pre tím FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa (Mateus).

41
    Šnúra rohových kopov pokračuje na strane Zemplínčanov.

42
    Odrazená lopta sa dostala ku Begalovi, pokus o technický pokus zrazený Tatarom.

43
    Najväčšia šanca zápasu zostáva nevyužitá, keď Kolesár z ôsmich metrov trafil len Slančíka!

44
    Mateus sa pohráva s osudom. Prvú žltú kartu dostal štyri minúty dozadu, teraz bol blízko ďalšej. Štandardka pre Trebišov z ľavej strany.

45
    Trebišov dal gól! Otvárací zásah visel dlho vo vzduchu. MARCEL NOVÁK stál v správnom čase na správnom mieste, keď po zrazenom centri Sanusiho zo šiestich metrov nedal šancu Slančíkovi!
    45. Marcel NOVÁK - 1:0

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+2

Gól do šatne v podaní Nováka posiela domácich do výhody. Trebišov vedie po polčase nad Pohroním 1:0.

Druhý polčas sa začne približne o 17:02.

46

46
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa:
    z ihriska odchádza Patrik Abrahám, prichádza Ardian Berisha.
    z ihriska odchádza Viktor Tatar, prichádza Christián Steinhübel.

47
    Nutné zmeny na oživenie ofenzívy. Pohronie má čo robiť, aby po záverečnom hvizde nepadlo do zóny zostupu.

48
    Dlubáč okamžite preverený, domáci gólman bez problémov zasiahol.

50
    Sanusi na Ikugara, ten bol však v šestnástke bránený naozaj poctivo.

52
    Žltá karta pre tím FK Slavoj Trebišov (Ervín Matta).

53
    Pohronie blízko vyrovnania! Prv po štandardke z hĺbky poľa, keď Dlubáč musel zasahovať. Nasledoval roh, Čunta z troch metrov minul bránu! Berishova prítomnosť a výška robia svoje.

55
    Mateus De Oliveira Silva s druhou žltou a následne červenou kartou po zákroku na Sanusiho. Zbytočný sklz dvomi nohami, tu nebolo o čom. Hostia budú dohrávať v desiatich.

56
    Bývalý fortunaligista nevyrovnal a o dve minúty už dohráva bez vylúčeného Mateusa. Ak dnes Trebišov príde o tri body, bude to katastrofa.

57
    z ihriska odchádza Samuel Urgela, prichádza Norbert Brodziansky.

58
    Neskóruje ani kapitán Blahút, Dlubáč hrdinom Slavoja!

59
    Na half-volej si nabehol Sanusi, no odrazenú loptu po rohovom kope poslal len mimo brány.

60
    Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

62
    Striedanie v tíme FK Slavoj Trebišov:
    z ihriska odchádza Peter Kolesár, prichádza Vladimír Bajtoš.

63
    Berisha opečiatkoval ľavú tyč, hoci z vonkajšej strany. Zemplínčania sa musia mať na pozore.

64
    Sanusi sa nevedel predrať do zakončenia v obkolesení troch hráčov. Škoda, pretože poistka by sa domácim hodila.

65
    z ihriska odchádza Jakub Čunta, prichádza Dmytro Laktionov.

65
    Pokutový kop pre Pohronie! Novák zozadu nešťastne fauloval, hostia môžu vyrovnať!
    65.

66
    Pohronie dalo gól! CHRISTIÁN STEINHÜBEL poslal Dlubáča do ľavej strane, pričom penaltu kopol do druhej. Máme vyrovnané.
    66. Christián STEINHÜBEL - 1:1

67
    Center sa hosťom úplne nepodaril, je to však na niečo dobré. Zblokovaná lopta – uvidíme roh.

68
    Lopta nepríjemne poskakovala v pokutovom území, Dlubáč ďalšiemu rohu nezabránil.

69
    Jeden z hosťujúcich hráčov sa držal za hlavu, keď spálil celkom slušnú príležitosť na vyrovnanie.

70
    z ihriska odchádza Marcel Novák, prichádza Balázs Zsemlye.

72
    Hosťujúci futbalisti založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov domáceho mužstva.

73
    Celok domácich získal aut na polovici súpera. To je príležitosť na vytvorenie tlaku na súpera.

75
    Faul Pohrončanov na Dlubáča, s ktorým to nevyzerá dobre.

76
    Gólman Trebišova potrebuje ošetriť štvrťhodinu pred koncom.

78
    Po minúte pauzy sme sa premiestnili pred Slančíka. Ten síce zasiahnuť nemusel, no sledoval Begalov zrazený pokus. Roh.

79
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

80
    Domáci si pýtali penaltu, avšak pískané je skôr simulovanie hráča Trebišova...

81
    z ihriska odchádza Stanislav Danko, prichádza Samuel Kovalčin.

82
    Emócií pribúda, Igor Valent má čo robiť. Sanusi podľa neho fauloval, z tribúny počujeme urážky a nadávky.

84
    Čas navyše rýchlo ubúda. Trebišov mohol udrieť z rohu, ale dnes to nie a nie vyjsť.

85
    Privysoký Ilinjov center na zadnú žrď, kde sa navyše nepohyboval žiaden z jeho spoluhráčov.

86
    Márna námaha domáceho futbalistu, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

87
    z ihriska odchádza Bálint Kren, prichádza Ondrej Cíferský.

88
    Ďalšia minúta je fuč. Slavoj nedokáže ohroziť bránu súpera, lopty už nakopáva do šestnástky.

89
    Zakončenie z otočky letí len za bránu. Dnes to bola ofenzívna bieda z pohľadu Trebišova.

90
    Nadstavujú sa dve minúty. Očakával som viac, pretože takmer dve minúty bol ošetrovaný len Dlubáč.

90+1
    Begalov center zrazený na roh, rovnaký hráč ho šprintuje zahrať.

90+1
    Hostia odkopávajú na polovicu, kde loptu zbiera Dlubáč.

90+2
    Kovalčin sa pokúsil o kombináciu a prepustenie lopty, bolo to zbytočné. Nasleduje odkop od brány Slančíka.

90+2
    Žltá karta pre tím FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa (Adrián Slančík).

90+3

Zaslúžená remíza na Zemplíne. Trebišov sa dostal gólom Nováka do vedenia, avšak ani presilovka domácim na udržanie náskoku nepomohla. Vyrovnanie Steinhübela z penalty znamenalo definitívnu deľbu bodov po remíze 1:1. (17:49:28)