Burnley – Tottenham 1:0 (kon.) | Watford – Crystal Palace 1:4 (kon.) | Liverpool – Leeds 6:0 (kon.)
Liverpool FC
6:0 (3:0)
Leeds United
Streda 23.02.2022, 20:45 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 19. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu zo zápasu dohrávky 19. kola anglickej Premier League. Dnes na seba narazia hráči Liverpoolu a Leedsu.

Tabuľkovo sú na tom jednoznačne lepšie domáci. Tí sú totižto na druhom mieste a v prípade triumfu sa dotiahnu na Manchester City na rozdiel troch bodov. Leeds potrebuje každý bod. Z 15. miesta delí hostí od pásma zostupu iba päť bodov. V prvom vzájomnom meraní síl týchto dvoch celkov sa zrodil pohodlný triumf Liverpoolu. Víťazstvo rozdielom triedy naštartoval v prvom dejstve Salah. Krátko po výmene strán pridal presný zásah Fabinho a v samom závere upravil stav na konečných 3:0 Mané.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Jones – M. Salah, Mané, L. Díaz.
    Náhradníci: Kelleher – J. Henderson, Keïta, Konaté, Milner, Minamino, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, Origi.
    Trenér: Jürgen Klopp

Leeds United: Meslier – Dallas, Ayling (C), Struijk, Firpo – Klich, Forshaw – Raphinha, Rodrigo, Harrison – D. James.
    Náhradníci: Klaesson – Bate, Cresswell, Gelhardt, Kenneh, T. Roberts, McCarron, Summerville, Shackleton.
    Trenér: Marcelo Bielsa

Rozhodca: Oliver – Burt, Bennett.

1

2
    O prvý ofsajd zápasu sa postaral hosťujúci Jack Harrison.

3
    Spoza šestnástky napriahol Díaz, ale trafil iba priestor okupovaný Meslierom.

4
    Do streleckej pozície sa dostal opäť Díaz, ale trafil iba Maného.

5
    Ofenzívnu snahu sa snažil vytvoriť Ayling, ale nepochodil podľa predstáv.

6
    Teraz mal domáci brankár menšie problémy, ale napokon celú situáciu zvládol.

7
    Po nepresnosti domáci prišli o loptu, ale Leeds sa do brejku nevydal.

8
    Fabinho bol v súboji príliš dôrazný a píska sa nedovolený zákrok.

9
    Zatiaľ sledujeme medzi šestnástkový futbal a na prvú výraznejšiu šancu stále čakáme.

10
    Úvodných desať minút máme úspešne za sebou.

11
    Prvý rohový kop zápasu vybojoval Mané.

12
    Liverpool však zo štandardnej situácie veľa vody nenamútil.

13
    Bola nariadená penalta v prospech Liverpoolu!

14
    Dallas zahral jednoznačne rukou, a preto niet o penalte debaty.
    14. Stuart Dallas (LDS)

15
    Liverpool dal gól! Autorom gólu z pokutového kopu je MOHAMED SALAH, ktorý poslal brankára do opačnej strany.
    15. Mohamed Salah (LIV) - 1:0

16
    Z ničoho nič tak máme zmenený stav. Uvidíme, ako na to zareagujú hostia.

17
    Po vsietenom góle sú naďalej aktívnejší The Reds.

18
    Žltú kartu dostáva Júnior Firpo (Leeds United).

19
    Domáci z následnej štandardnej situácie nenamútili veľa vody.

20
    Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde sa bojuje o každý meter štvorcový.

21
    Liverpool kombinuje v okolí poliacej čiary.

22
    Z ničoho nič sa dostal do nebezpečného zakončenia Días, no Meslier jeho pokus pokryl.

23
    Zhruba polovica úvodného dejstva je už minulosťou.

24
    Domáci celok sa nikam výraznejšie nenáhli.

25
    Rodrigo sa snažil niečo vymyslieť smerom dopredu, ale o loptu prišiel.

26
    Aktuálna štatistika striel na bránu je 4:0.

27
    Raphinha síce dopravil loptu do siete, ale vďaka ofsajdovému postaveniu, a teda gól neplatí.

28
    Bohužiaľ, ofsajd to bol jasný, a preto sa hosťujúci hráč ani netešil.

29
    Na opačnej strane mohol navýšiť vedenie svojho tímu Robertson, ale zatiaľ neúspešne.

30
    Liverpool dal gól! O gól sa postaral sviatočný strelec JOËL MATIP. Ten sa ocitol v útočnej tretine a po kombinácii so Salahom navyšuje vedenie svojho tímu.
    30. Joël Matip (LIV) - 2:0

31
    S hosťujúcim tímom je teda zle, nedobre.

32
    Navyše je tu hrozba ďalšieho pokutového kopu!

33
    Žltú kartu dostáva Luke Ayling (Leeds United).
    33. Luke Ayling (LDS)

34
    Systém VAR potvrdil, že Liverpool bude kopať ďalšiu penaltu.

35
    Liverpool dal gól! Autorom gólu z pokutového kopu do rovnakej strany, ale o niečo vyššie je MOHAMED SALAH.
    35. Mohamed Salah (LIV) - 3:0

36
    Tak teraz sú na tom hostia skutočne mizerne.

37
    Alexander-Arnoldova prihrávka na Salaha bola príliš prudká.

38
    Domáci celok je naďalej mimoriadne aktívny.

39
    Fabinho zakombinoval s Díazom, no ani jednému sa nepodarilo streliť štvrtý gól domáceho tímu.

40
    Záverečných päť minút riadneho hracieho času prvého dejstva je už v plnom prúde.

41
    Liverpool doposiaľ vyslal osem striel, z toho sedem na bránu. Leeds sa k zakončeniu ešte nedostal.

42
    Fabinho mal na kopačke ďalší gól domácich, no vo viac než stopercentnej šanci zlyhal.

43
    Domáci sú v úplnej pohode a dnešný zápas si doslova užívajú.

44
    O malý moment sa dozvieme údaj o nadstavení. Vzhľadom na využitie systému VAR môžeme očakávať porciu minút.

45
    Tak napokon sa bude hrať navyše ešte 120 sekúnd, teda dve minúty.

45+1
    Salah mal hetrik na dosah. Mesliera už lobom prekonal, ale Struijk sa stihol vrátiť a loptu pred prázdnou bránou odvrátil do bezpečia.

45+2
    Nepríjemný projektil vyslal spoza šestnástky Jones, ale páli iba tesne vedľa.
    45+2. Mohamed Salah (LIV)

45+3

Prvé dejstvo je úspešne za nami. V ňom sa darilo jednoznačne domácim, ktorí už po 45 minútach vedú rozdielom triedy.

46

46
    Striedanie v tíme Leeds United: z ihriska odchádza Rodrigo, prichádza Tyler Roberts.
    Striedanie v tíme Leeds United: z ihriska odchádza Mateusz Klich, prichádza Jamie Shackleton.

47
    Hosťujúci tréner zvolil cez polčas dve zmeny. Koniec koncov, nemá na čo čakať.

48
    Díaz je v dnešnom zápase aktívny, ale zatiaľ mu nie je súdene sa strelecky presadiť.

49
    Centrovaná lopta z kopačky Harrisona končí v Alissonovej moci.

50
    Fabinhov center našiel iba brániaceho Aylinga.

51
    Druhé dejstvo je zatiaľ v réžii domácich a nič nenasvedčuje tomu, že by sme mali vidieť futbalový zázrak.

52
    O tretí ofsajd hosťujúceho tímu sa postaral DAllas.

53
    Pri lopte sú jednoznačne častejšie The Reds, ktorí sa nikam netlačia.

54
    Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde kombinujú domáci hráči.

55
    Už-už to vyzeralo, že hostia budú kopať rohový kop, ale lopta napokon opustila hraciu plochu cez autovú čiaru.

56
    O prvý strelecký pokus druhého polčasu sa postaral Mané, ale páli iba vedľa.

57
    Leeds sa dostáva k lopte len sporadicky.

58
    Hosťujúci tréner chystá pomaly, ale isto posledné striedanie.

59
    Hostia po dlhšom čase nazreli dopredu, ale príliš dlho sa tam nezdržali.

60
    Hodina dnešného zápasu je úspešne za nami. Liverpool si kráča za ziskom troch bodov.

61
    Striedanie v tíme Leeds United: z ihriska odchádza Daniel James, prichádza Joe Gelhardt.

62
    Salah zatiaľ hetrik nedá! Jones to spravil na výbornú, ale Egypťan jeho nezištnú prihrávku trestuhodne premrhal.
    62. Mohamed Salah (LIV)

63
    O prvú strelu svojho tímu do priestoru troch žrdí sa postaral Forshaw.

64
    Raphinov center nenašiel správneho adresáta.

65
    Do konca dnešného zápasu zostáva niečo do tridsať minút.

66
    Prvé personálne zmeny chystá už aj Jürgen Klopp.

67
    Na trávnik sa chystá Henderson, ktorý si prevezme od van Dijka kapitánsku pásku.

68
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Thiago Alcântara, prichádza Jordan Henderson.

69
    Henderson sa hneď zapojil do ofenzívy, ale centruje iba na Mesliera.

70
    Dallas mohol skorigovať, ale spätnú prihrávku od Firpa poslal iba vedľa Alissonovej brány.

71
    Záverečných dvadsať minút riadneho hracieho času dnešného zápasu je už v plnom prúde.

72
    Lopta teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.

73

74
    Alexander-Arnold si nedokázal spracovať center z kopačky Jonesa.

75
    Práve on vypálil z ostrejšieho uhlu, ale Mesliera neprekonal.

76
    Domáci tréner chystá ďalšiu personálnu zmenu.

77
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Curtis Jones, prichádza James Milner.

78
    Hosťujúci tréner má už dostriedané. Klopp môže zasiahnuť do hry striedaním ešte raz.

79
    Po nie ideálnej kombinácii sa zmocnil lopty hosťujúci brankár.

80
    Liverpool dal gól! Gól strelil SADIO MANÉ. Ten ťažil z chybnej rozohrávky brankára Mesliera a v neposlednej rade z fantastickej a nezištnej prihrávky Hendersona.
    80. Sadio Mané (LIV) - 4:0

81
    Leeds by sa najradšej videl už pod sprchami.

82
    Pri lopte sú, ako inak, hráči domáceho tímu.

83
    Posledné striedanie Liverpoolu bude o chvíľku realitou. Do hry zasiahne Origi.

84
    Roberts bol v súboji až príliš dôrazný, a preto sa píska faul.

85
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Luis Díaz, prichádza Divock Origi.

86
    Liverpool bude mať výhodu rohového kopu.

87
    Rohový kop však nezahrali domáci podľa predstáv. Zostanú však pri lopte.

88
    Aj napriek rozhodnutému stavu domáci nepoľavujú a chcú streliť piaty gól.

89
    Liverpool dal gól! Gól strelil SADIO MANÉ, ktorý doklepol loptu do odkrytej brány po fantastickej práci Origiho.
    89. Sadio Mané (LIV) - 5:0

90
    Nad rámec dnešného zápasu uvidíme ešte päť minút.

90+1
    Liverpool bude ešte zahrávať rohový kop.

90+2
    Žltú kartu dostáva Joe Gelhardt (Leeds United).

90+3
    Liverpool dal gól! Gól strelil VIRGIL VAN DIJK. Ten bol pri rohovom kope suverénne najlepší a prudkým zakončením strieľa šiesty gól svojho tímu.
    90+3. Virgil van Dijk (LIV) - 6:0

90+3

Dnešný duel je úspešne za nami, teda úspešne len za domácimi hráčmi. Tí totižto zdevastovali Leeds a nastrieľali mu poltucet gólov. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 15:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 5:11. (22:40:49)

Matúš Macháč

Góly: 15. M. Salah (pen.), 30. Matip, 35. M. Salah (pen.), 80. Mané, 89. Mané, 90+3. V. van Dijk

Karty:   18. Firpo (LDS), 33. Ayling (LDS), 90+2. Gelhardt (LDS)

Střely na branku: 15:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 5:11.
    Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Robertson – Th. Alcântara (68. J. Henderson), Fabinho, Jones (77. Milner) – M. Salah, Mané, L. Díaz (85. Origi).

Tréner: Jürgen Klopp

Leeds United: Meslier – Dallas, Ayling (C), Struijk, Firpo – Klich (46. Shackleton), Forshaw – Raphinha, Rodrigo (46. T. Roberts), Harrison – D. James (61. Gelhardt).

Tréner: Marcelo Bielsa

Rozhodca: Oliver – Burt, Bennett