Burnley – Tottenham 1:0 (kon.) | Watford – Crystal Palace 1:4 (kon.) | Liverpool – Leeds 6:0 (kon.)
Liverpool FC
6:0 (3:0)
Leeds United
Streda 23.02.2022, 20:45 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 19. kolo

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 15:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 5:11. (22:40:49)

Dnešný duel je úspešne za nami, teda úspešne len za domácimi hráčmi. Tí totižto zdevastovali Leeds a nastrieľali mu poltucet gólov. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.

90+3
    90+3. Virgil van Dijk (LIV) - 6:0

90+3
    Liverpool dal gól! Gól strelil VIRGIL VAN DIJK. Ten bol pri rohovom kope suverénne najlepší a prudkým zakončením strieľa šiesty gól svojho tímu.

90+2
    Žltú kartu dostáva Joe Gelhardt (Leeds United).

90+1
    Liverpool bude ešte zahrávať rohový kop.

90
    Nad rámec dnešného zápasu uvidíme ešte päť minút.
    89. Sadio Mané (LIV) - 5:0

89
    Liverpool dal gól! Gól strelil SADIO MANÉ, ktorý doklepol loptu do odkrytej brány po fantastickej práci Origiho.

88
    Aj napriek rozhodnutému stavu domáci nepoľavujú a chcú streliť piaty gól.

87
    Rohový kop však nezahrali domáci podľa predstáv. Zostanú však pri lopte.

86
    Liverpool bude mať výhodu rohového kopu.

85
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Luis Díaz, prichádza Divock Origi.

84
    Roberts bol v súboji až príliš dôrazný, a preto sa píska faul.

83
    Posledné striedanie Liverpoolu bude o chvíľku realitou. Do hry zasiahne Origi.

82
    Pri lopte sú, ako inak, hráči domáceho tímu.

81
    Leeds by sa najradšej videl už pod sprchami.
    80. Sadio Mané (LIV) - 4:0

80
    Liverpool dal gól! Gól strelil SADIO MANÉ. Ten ťažil z chybnej rozohrávky brankára Mesliera a v neposlednej rade z fantastickej a nezištnej prihrávky Hendersona.

79
    Po nie ideálnej kombinácii sa zmocnil lopty hosťujúci brankár.

78
    Hosťujúci tréner má už dostriedané. Klopp môže zasiahnuť do hry striedaním ešte raz.

77
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Curtis Jones, prichádza James Milner.

76
    Domáci tréner chystá ďalšiu personálnu zmenu.

75
    Práve on vypálil z ostrejšieho uhlu, ale Mesliera neprekonal.

74
    Alexander-Arnold si nedokázal spracovať center z kopačky Jonesa.

73
    Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde sa bojuje o každý meter štvorcový.

72
    Lopta teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.

71
    Záverečných dvadsať minút riadneho hracieho času dnešného zápasu je už v plnom prúde.

70
    Dallas mohol skorigovať, ale spätnú prihrávku od Firpa poslal iba vedľa Alissonovej brány.

69
    Henderson sa hneď zapojil do ofenzívy, ale centruje iba na Mesliera.

68
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Thiago Alcântara, prichádza Jordan Henderson.

67
    Na trávnik sa chystá Henderson, ktorý si prevezme od van Dijka kapitánsku pásku.

66
    Prvé personálne zmeny chystá už aj Jürgen Klopp.

65
    Do konca dnešného zápasu zostáva niečo do tridsať minút.

64
    Raphinov center nenašiel správneho adresáta.

63
    O prvú strelu svojho tímu do priestoru troch žrdí sa postaral Forshaw.
    62. Mohamed Salah (LIV)

62
    Salah zatiaľ hetrik nedá! Jones to spravil na výbornú, ale Egypťan jeho nezištnú prihrávku trestuhodne premrhal.

61
    Striedanie v tíme Leeds United: z ihriska odchádza Daniel James, prichádza Joe Gelhardt.

60
    Hodina dnešného zápasu je úspešne za nami. Liverpool si kráča za ziskom troch bodov.

59
    Hostia po dlhšom čase nazreli dopredu, ale príliš dlho sa tam nezdržali.

58
    Hosťujúci tréner chystá pomaly, ale isto posledné striedanie.

57
    Leeds sa dostáva k lopte len sporadicky.

56
    O prvý strelecký pokus druhého polčasu sa postaral Mané, ale páli iba vedľa.

55
    Už-už to vyzeralo, že hostia budú kopať rohový kop, ale lopta napokon opustila hraciu plochu cez autovú čiaru.

54
    Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde kombinujú domáci hráči.

53
    Pri lopte sú jednoznačne častejšie The Reds, ktorí sa nikam netlačia.

52
    O tretí ofsajd hosťujúceho tímu sa postaral DAllas.

51
    Druhé dejstvo je zatiaľ v réžii domácich a nič nenasvedčuje tomu, že by sme mali vidieť futbalový zázrak.

50
    Fabinhov center našiel iba brániaceho Aylinga.

49
    Centrovaná lopta z kopačky Harrisona končí v Alissonovej moci.

48
    Díaz je v dnešnom zápase aktívny, ale zatiaľ mu nie je súdene sa strelecky presadiť.

47
    Hosťujúci tréner zvolil cez polčas dve zmeny. Koniec koncov, nemá na čo čakať.

46
    Striedanie v tíme Leeds United: z ihriska odchádza Rodrigo, prichádza Tyler Roberts.
    Striedanie v tíme Leeds United: z ihriska odchádza Mateusz Klich, prichádza Jamie Shackleton.

46

Prvé dejstvo je úspešne za nami. V ňom sa darilo jednoznačne domácim, ktorí už po 45 minútach vedú rozdielom triedy.

45+3
    45+2. Mohamed Salah (LIV)

45+2
    Nepríjemný projektil vyslal spoza šestnástky Jones, ale páli iba tesne vedľa.

45+1
    Salah mal hetrik na dosah. Mesliera už lobom prekonal, ale Struijk sa stihol vrátiť a loptu pred prázdnou bránou odvrátil do bezpečia.

45
    Tak napokon sa bude hrať navyše ešte 120 sekúnd, teda dve minúty.

44
    O malý moment sa dozvieme údaj o nadstavení. Vzhľadom na využitie systému VAR môžeme očakávať porciu minút.

43
    Domáci sú v úplnej pohode a dnešný zápas si doslova užívajú.

42
    Fabinho mal na kopačke ďalší gól domácich, no vo viac než stopercentnej šanci zlyhal.

41
    Liverpool doposiaľ vyslal osem striel, z toho sedem na bránu. Leeds sa k zakončeniu ešte nedostal.

40
    Záverečných päť minút riadneho hracieho času prvého dejstva je už v plnom prúde.

39
    Fabinho zakombinoval s Díazom, no ani jednému sa nepodarilo streliť štvrtý gól domáceho tímu.

38
    Domáci celok je naďalej mimoriadne aktívny.

37
    Alexander-Arnoldova prihrávka na Salaha bola príliš prudká.

36
    Tak teraz sú na tom hostia skutočne mizerne.
    35. Mohamed Salah (LIV) - 3:0

35
    Liverpool dal gól! Autorom gólu z pokutového kopu do rovnakej strany, ale o niečo vyššie je MOHAMED SALAH.

34
    Systém VAR potvrdil, že Liverpool bude kopať ďalšiu penaltu.
    33. Luke Ayling (LDS)

33
    Žltú kartu dostáva Luke Ayling (Leeds United).

32
    Navyše je tu hrozba ďalšieho pokutového kopu!

31
    S hosťujúcim tímom je teda zle, nedobre.
    30. Joël Matip (LIV) - 2:0

30
    Liverpool dal gól! O gól sa postaral sviatočný strelec JOËL MATIP. Ten sa ocitol v útočnej tretine a po kombinácii so Salahom navyšuje vedenie svojho tímu.

29
    Na opačnej strane mohol navýšiť vedenie svojho tímu Robertson, ale zatiaľ neúspešne.

28
    Bohužiaľ, ofsajd to bol jasný, a preto sa hosťujúci hráč ani netešil.

27
    Raphinha síce dopravil loptu do siete, ale vďaka ofsajdovému postaveniu, a teda gól neplatí.

26
    Aktuálna štatistika striel na bránu je 4:0.

25
    Rodrigo sa snažil niečo vymyslieť smerom dopredu, ale o loptu prišiel.

24
    Domáci celok sa nikam výraznejšie nenáhli.

23
    Zhruba polovica úvodného dejstva je už minulosťou.

22
    Z ničoho nič sa dostal do nebezpečného zakončenia Días, no Meslier jeho pokus pokryl.

21
    Liverpool kombinuje v okolí poliacej čiary.

20

19
    Domáci z následnej štandardnej situácie nenamútili veľa vody.

18
    Žltú kartu dostáva Júnior Firpo (Leeds United).

17
    Po vsietenom góle sú naďalej aktívnejší The Reds.

16
    Z ničoho nič tak máme zmenený stav. Uvidíme, ako na to zareagujú hostia.
    15. Mohamed Salah (LIV) - 1:0

15
    Liverpool dal gól! Autorom gólu z pokutového kopu je MOHAMED SALAH, ktorý poslal brankára do opačnej strany.
    14. Stuart Dallas (LDS)

14
    Dallas zahral jednoznačne rukou, a preto niet o penalte debaty.

13
    Bola nariadená penalta v prospech Liverpoolu!

12
    Liverpool však zo štandardnej situácie veľa vody nenamútil.

11
    Prvý rohový kop zápasu vybojoval Mané.

10
    Úvodných desať minút máme úspešne za sebou.

9
    Zatiaľ sledujeme medzi šestnástkový futbal a na prvú výraznejšiu šancu stále čakáme.

8
    Fabinho bol v súboji príliš dôrazný a píska sa nedovolený zákrok.

7
    Po nepresnosti domáci prišli o loptu, ale Leeds sa do brejku nevydal.

6
    Teraz mal domáci brankár menšie problémy, ale napokon celú situáciu zvládol.

5
    Ofenzívnu snahu sa snažil vytvoriť Ayling, ale nepochodil podľa predstáv.

4
    Do streleckej pozície sa dostal opäť Díaz, ale trafil iba Maného.

3
    Spoza šestnástky napriahol Díaz, ale trafil iba priestor okupovaný Meslierom.

2
    O prvý ofsajd zápasu sa postaral hosťujúci Jack Harrison.

1

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Jones – M. Salah, Mané, L. Díaz.
    Náhradníci: Kelleher – J. Henderson, Keïta, Konaté, Milner, Minamino, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, Origi.
    Trenér: Jürgen Klopp

Leeds United: Meslier – Dallas, Ayling (C), Struijk, Firpo – Klich, Forshaw – Raphinha, Rodrigo, Harrison – D. James.
    Náhradníci: Klaesson – Bate, Cresswell, Gelhardt, Kenneh, T. Roberts, McCarron, Summerville, Shackleton.
    Trenér: Marcelo Bielsa

Rozhodca: Oliver – Burt, Bennett.

Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu zo zápasu dohrávky 19. kola anglickej Premier League. Dnes na seba narazia hráči Liverpoolu a Leedsu.

Tabuľkovo sú na tom jednoznačne lepšie domáci. Tí sú totižto na druhom mieste a v prípade triumfu sa dotiahnu na Manchester City na rozdiel troch bodov. Leeds potrebuje každý bod. Z 15. miesta delí hostí od pásma zostupu iba päť bodov. V prvom vzájomnom meraní síl týchto dvoch celkov sa zrodil pohodlný triumf Liverpoolu. Víťazstvo rozdielom triedy naštartoval v prvom dejstve Salah. Krátko po výmene strán pridal presný zásah Fabinho a v samom závere upravil stav na konečných 3:0 Mané.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Matúš Macháč

Góly: 15. M. Salah (pen.), 30. Matip, 35. M. Salah (pen.), 80. Mané, 89. Mané, 90+3. V. van Dijk

Karty:   18. Firpo (LDS), 33. Ayling (LDS), 90+2. Gelhardt (LDS)

Střely na branku: 15:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 5:11.
    Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Robertson – Th. Alcântara (68. J. Henderson), Fabinho, Jones (77. Milner) – M. Salah, Mané, L. Díaz (85. Origi).

Tréner: Jürgen Klopp

Leeds United: Meslier – Dallas, Ayling (C), Struijk, Firpo – Klich (46. Shackleton), Forshaw – Raphinha, Rodrigo (46. T. Roberts), Harrison – D. James (61. Gelhardt).

Tréner: Marcelo Bielsa

Rozhodca: Oliver – Burt, Bennett