Chodov – Střešovice 8:5 (kon.) | Vítkovice – Otrokovice 4:5 (1:2 po s.n.) | Sparta – Bohemians 5:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Královské Vinohrady 13:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:5 (1:4, 0:0, 3:0 - 0:0) Stav série: 1:1
PSG Panthers Otrokovice
cz Nedeľa 08.03.2020, 17:00 • SC Dubina Ostrava • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

První zápas této série jasně ovládl favorit z Vítkovic. Rytíři se velmi rychle dostali do tří brankového vedení a zdálo se, že bude Pantherům hrozit debakl. Avšak před polovinou hrací doby se Otrokovicím podařilo snížit na rozdíl jedné branky a již to bylo jen 4:3 pro favorita zápasu.
    Avšak domácí neponechali nic náhodě, následně dokázali postupně vsítit dalších pět branek a bylo rozhodnuto, že první zápas ovládnou Vítkovice.
    Hattricku v daném zápase dosáhl Josef Rýpar. Za Otrokovice se hattricku přiblížil nejvíce Petr Koláčný, který dal dvě branky.

VS.

HU-FA Panthers Otrokovice

Na straně Otrokovic dnes začne chytat Majrich. Ve včerejším zápase strážil branku Pantherů Michajlovič.

00:01

00:59
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    Hosté vzali zápas od podlahy a prosazují se ihned ze svého prvního útoku. FILIP HRABAL si naběhl na střed a umístil míček pod horní tyčku. Bez asistence.
    00:59 Filip HRABAL - 0:1

01:26
    První střela i na straně domácího celku, která vyla úspěšně zablokována.

02:14
    Hosté dokázali přebrat soupeři míček a nyní kombinují před svou brankou.

02:36
    Vítkovice napadaly, ale dopustily se nedovoleného zákroku a bude následovat rozehrávka ze strany Pantherů.

03:28
    Otrokovice byly v další slibné šanci, Filip Hrabal přihrával před branku na levou stranu, odkud střílel jeho spoluhráč nad branku.

04:03
    Vítkovičtí nyní hledají cestu k brance svého soupeře.

04:13
    Nakonec takové lehčí zakončení, které uzmul Majrich.

04:22
    Úvodní část zápasu patří bezpochyby hostům! LADISLAV GÁL přidává další branku a posílá svůj celek do dvou brankového vedení. Hosté zatím těží z ospalého dojmu svého soka. Asistence: Petr Koláčný.
    04:22 Ladislav GÁL - 0:2

05:29
    Tak to se podívejme. Další útočná akce Pantherů a míček si do vlastní branky srazil MAREK BRÄUER.
    05:29 Marek BRÄUER - 0:3

05:35
    Zatím sledujeme zcela opačný průběh zápasu, než ve včerejším utkání. Tehdy se Vítkovice dostaly rychle do tří brankového vedení, nyní jsou to Otrokovice, které zaťaly drápy do svého soupeře.

06:22
    Otrokovice opět u míčku a zatím jasně přehrávají svého soupeře. Vítkovice zatím působí hodně opařeným dojmem.

07:18
    Josef Rýpar nyní rychle vzal míček před svou brankou a zamezil případné další šanci Otrokovic.

08:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácím se daří vstřelit svou první branku v dnešním zápase. Autorem branky je LUKÁŠ HÁJEK, který si po včerejších dvou asistencích zapisuje i bod za branku. Asistence: Jakub Hubálek.
    08:23 Lukáš HÁJEK - 1:3

09:20
    Po rozehrávce ihned následovala střela domácích, která však na Majricha ani nedoletěla.

10:03
    Střela od poloviny šla mimo branku Majricha. Ten musí dávat pozor i nadále, neboť se domácí pohybují před jeho brankovištěm.

10:34
    Přihrávku zpoza branky nedokázal zachytit nikdo z řad domácích a ti musí pro míček až do svého obranného pásma.

11:37
    Adam Delong se pokoušel dostat míček před branku Otrokovic, ale ten byl zablokován za branku.

12:02
    Jakub Hubálek směřoval přihrávku před branku, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a hráč Otrokovic pohodlně vyváží míček z vlastní poloviny.

12:32
    Domácí sice zaspali úvod zápasu, ale nyní už si vytváří tlak a mají častěji míček ve své moci.

13:09
    Signalizované vyloučení a Vítkovice s míčkem na svých čepelích a pokouší se rozhodnout power play.

13:31
    Nakonec jeden z hráčů Otrokovic zachytil míček a Denis Zimmer si půjde odpočinout na trestnou lavici za opakované přestupky.

14:03
    Pešat se dostal do úniku, ale nedokázal proměnit tuto šanci a zamířil do tyče!

15:06
    Domácí spíše kombinují a schází jim efektivnější střelba. Majrich zatím nemusel předvádět extra zákrok.

15:29
    Až nyní se od něj odrazil míček a skokem za sovu branku jej chytá do rukou.

15:47
    Otrokovice ustály oslabení bez inkasované branky, což by je mohlo zase povzbudit.

17:07
    Blíží se nám závěr první třetiny a hosté zatím hrají velmi dobře a drží favorita zápasu na uzdě.

18:29
    Filip Hrabal se vydal s míčkem do útoku a pokouší se od rohu něco vymyslet.

18:39
    Nakonec neslaví úspěch a u míčku opět Vítkovice.

19:05
    Ránu z pravé strany zachytil Majrich a ten ihned rozehrává na své spoluhráče.

19:50
    Dobrou první třetinu korunují Vítkovice svou čtvrtou brankou, o kterou se postaral FILIP HRABAL. Asistence: Lukáš Kvapil.
    19:50 Filip HRABAL - 1:4

20:00

V první třetině jsme byli svědky zcela jiného průběhu, než v první třetině prvního zápasu této série. Tehdy vedly Vítkovice 4:1, nyní je to zcela naopak. Otrokovice měly dobrý vstup do zápasu, kdy rychle daly tři branky. Následně se jejich soupeři podařilo snížit a to je povzbudilo ke zlepšení hry. Avšak v průběhu první třetiny už si na Majricha nepřišly, navíc mohly Otrokovice udeřit i ve vlastním oslabení, ale trefily jen tyčku! Deset vteřin před koncem třetiny se podruhé v zápase trefil Hrabal.

20:01

22:41
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jiří Besta – 2 min., Hrubost).

23:09
    Vítkovice mají míček, ale nedaří se jim ho vyhodit.

23:49
    Jeden z domácích hráčů dokázal zablokovat křižnou přihrávku a jeho celek mohl jít do protiútoku, který nebyl špatný, ale vítkovičtí nezvládli jeho koncovku.

24:41
    Domácí zvládají své oslabení a jejich soupeř si nevytvořil nikterak velký tlak. Vítkovicím se dařilo dobře napadat.

25:40
    Rostislav Gattnar a jeho střelecký pokus, kterým nastřelil nejbližšího soupeře.

26:17
    Koláčný postupoval dopředu, ale ihned za půlkou mu byl odebrán míček z čepele.

27:55
    Na první branku ve druhé části čekáme a hosté se snaží hrát defenzivně a rozvážně útočit. Vítkovice mají dnes problémy s útokem.

28:15
    Celkově jsou Otrokovice více pohyblivějším celkem a uvidíme, jak jim tato energie dlouho vydrží.

29:18
    Hosté mají výhodu a pokud ji nevyužijí, zahrají si další přesilovku.

29:42
    Hosté stále kombinují a nechávají si na své kombinaci záležet, ale nemohou se dostat do blízkosti branky soupeře.

30:25
    Až nyní končí dlouhá výhoda Otrokovic.

30:25
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jakub Hubálek – 2 min., Držení).

30:59
    Domácí mají vysoko vytažený presink a zamezují soupeři, aby si vytvořili tlak před jejich brankou.

31:26
    Martin Nehera nyní nasbíral soubojem za brankou Pantherů potřebné vteřiny.

31:55
    Vítkovice mají míček a rozehrávají až ke své brance a perfektně zvládají své oslabení. Spíše jakoby hrály přesilovku.

32:24
    Domácí v plném počtu a tuto přesilovku Otrokovice doslova prohospodařily!

34:18
    Ondřej Sidunov se dostával na dostřel, ale jeho pokus šel mimo branku Otrokovic.

34:21
    Vyloučení v týmu HU-FA Panthers Otrokovice (Pavel Jurčík – 2 min., sekání).

34:39
    Ladislav Gál vystihl rozehrávku a dokázal vyvézt míček.

35:04
    Avšak ani přesilovka domácího celku se vůbec nedaří. Ty se zatím nedaří celkově ani jednomu celku.

35:44
    Majrich skvěle vykopl střelu v podání Hájka, který nedává svou druhou dnešní branku.

36:18
    Další Hájkův pokus srazil obětavě jeden z hráčů Otrokovic. Hosté hrají s plným nasazením a cítí, že dnes mohou proti Vítkovicím uspět!

36:56
    Otrokovice dokázaly přečkat další oslabení, nicméně stále se musí bránit, neboť hráči v modrých dresech kombinují.

38:14
    V závěru třetiny si domácí vytváří optický tlak. Optický, neboť se nedostávají do nebezpečných zakončení, ale spíše kombinují a drží míček.

38:43
    Hájkova přihrávka na druhou stranu byla zablokována do vzduchu a následně se míček ocitá na polovině Vítkovic.

38:46
    257 diváků dnes přihlíží dnešnímu utkání! O něco méně, než ve včerejším utkání, na které přišlo 285!

38:46
    Ladislav Gál byl faulován, ale po poradě rozhodčích je tento faul odvolán!

39:28
    Probíhá poslední minuta a Otrokovice drží velmi nadějný náskok!

40:00

Otrokovice tuto třetinu zvládly perfektně v defenzívě a proto nepadla ani jedna branka! Vítkovice jsou v dnešním utkání zcela bezzubé v útočné snaze a většina jejich střel postrádá přesnost. Otrokovice zatím hrají to, co potřebují a před závěrečnou periodou drží nadějný výsledek k vyrovnání stavu série! No, bylo by to poměrně velké překvapení a pokud udrží své tempo hry jako doposud, tak může být klidně reálné.

40:01

41:22
    Domácí nejspíše zahájily dotahovanou! Nyní jich je plná palubovka.

41:38
    A nyní přichází jejich vytoužená další branka, kterou střílí LUKÁŠ HRUBÝ, pro kterého je to druhá branka v probíhajícím play off. Asistence: Jan Šebesta.
    41:38 Lukáš HRUBÝ - 2:4

42:20
    Míček proplaval až na volného Sidunova, který nedal další branku svého celku!

42:46
    Majrich nyní úspěšný proti střele Hájka!

44:29
    Obraz hry je stále stejný. Domácí v tlaku a Pantheři se snaží poctivě bránit a vyrážet do protiútoků, které však jejich soupeř v zárodku likviduje.

44:41
    Koláčný po rozehrávce nahodil obloučkem míček před branku soupeře, kde se o něj snažili zabojovat jeho dva spoluhráči, ale ani jeden si nedokázal zpracovat poskakující míček.

45:41
    Jeden z domácích nyní netrefil v dobré příležitosti branku Otrokovic. To by byl nejspíše Majrich bez šance.

46:26
    Ladislav Gál se snažil doběhnout dlouhý míček, ale byl u něj dříve hráč Vítkovic.

47:24
    Denis Zimmer nyní dobře zapracoval ve své obraně a nedal dýchat svému soupeři.

47:58
    Domácí si nyní nerozuměli a dopustili se chyby. Rázem se před brankou ocitl Filip Hrabal, který z otočky hodně nadstřelil branku! To byla velká šance hostů, jak se dostat zpět na tří brankový rozdíl.

49:18
    Domácí opět rozjeli svůj kombinační kolotoč, ale soupeř hraje na dřeň a ví, že dnes má velkou šanci uspět!

50:00
    Posledních deset minut základní hrací doby a stejně tak daleko jsou hráči hostů od senzační výhry v této sérii.

51:48
    Hostujícím hráčům se nyní krátkou chvíli dařilo držet soupeře poblíž půlící čáry, což jim zatím vyhovuje.

52:03
    Majrich má míček ve své moci a rozhodčí ihned gestem vykazuje hráče Vítkovic z jeho brankoviště.

52:29
    Na malou chvilku byl míček osamocený před brankou Gurkovského, ale Filip Hrabal nedokázal v běhu trefit.

53:28
    Jakub Haša senzačně nyní vyvezl míček a prošel kolem dvou hráčů Vítkovic. Avšak před brankou už neměl síly na pořádnější zakončení. Velká škoda pro hosty.

53:36
    Následoval rychlý protiútok a Majrich nyní podržel svůj celek!

54:40
    Ladislav Gál už mohl z poloviny postupovat na branku, ale slyší hvizd rozhodčího a zastavuje svou akci.

55:17
    Na časomíře odbíjí poslední pětiminutovka a Otrokovice jsou hodně blízko. Uvidíme, jak přečkají pravděpodobnou power play ze strany soupeře, která zanedlouho nastane.

55:41
    Jakub Haša si dobře pokryl míček a obtočil se kolem soupeře a dostal se ke střele, kterou Gurkovský eliminuje.

55:45
    Oddechový čas pro domácí.

56:11
    Nyní nastávají perné minuty pro hostující celek. Vítkovice rozvážně kombinují již v šestici hráčů!

56:58
    Už se zdálo, že se Otrokovicím podaří vyhodit, ale míček se zasekl u mantinelu.

58:19
    Autorem branky je LUKÁŠ ŘEZANINA, který vykřesal naději pro svůj celek. Asistence: Josef Rýpar.
    58:19 Lukáš ŘEZANINA - 3:4

58:52
    Domácím schází jedna branka k vyrovnání a opět se snaží v šesti hráčích v poli!

59:00
    Minuta před konce a Otrokovice nezvládají koncovku! LUKÁŠ HÁJEK vyrovnal a s největší pravděpodobností se dočkáme prodloužení. Asistence: Lukáš Řezanina.
    59:00 Lukáš HÁJEK - 4:4

59:00
    Oddechový čas pro hosty.

59:44
    Vítkovice na míčku a nejspíše čekají na závěrečnou sirénu a připraví si taktiku na prodloužení!

60:00

Velká škoda pro hosty! Ti sice celou třetinu jen bránili, ale velmi precizně. Několikrát je zachránil dobrými zákroky Majrich. Nicméně i hosté měli pár nadějných protiútoků, které nevyužili a nyní je to asi nejspíše mrzí.
    V prodloužení budou favoriti právě domácí, kteří budou povzbuzeni svým vyrovnáním zápasu. Otázkou bude, kolik sil zůstalo Pantherům, vystrčí ještě jeden pořádný dráp a dotáhnou dobře rozehraný zápas do zdárného konce?

Střely ve třetí třetině: 10:3!

60:01

60:57
    Dle předpokladů...domácí u míčku a snaží se o první útok.

62:02
    Vítkovice se nikam neženou a stále kombinují. Napadání Otrokovic zatím nenese své ovoce.

62:31
    Lukáš Kvapil na krátkou chvíli překazil kombinaci soupeře, ale opravdu jen na krátkou chvíli.

63:44
    Hodně opatrné prodloužení zatím sledujeme.

64:27
    Petr Koláčný vyvezl míček až ze svého rohu a chtěl to vzít sám na sebe, ale jeho střela byla zablokována.

65:08
    Jiří Besta vypálil přímo na Majricha.

65:40
    Polovina prodloužení je pryč a zatím jsme neviděli žádnou velkou šanci. Jen neustále držení míčku v podání Otrokovic, které však kombinují daleko od branky Majricha.

66:57
    Jakub Hubálek a jeho elegantní klička, následně směřoval míček na střed, kde se o něj postaral hráč Pantherů.

67:23
    Otrokovice se snaží ubránit závěr prodloužení. Jsou si vědomi, že v nájezdech mají o něco větší procentuální šanci uspět.

68:07
    Poslední necelé dvě minuty prodloužení.

68:43
    Míček za brankou Gurkovského, který už se může pomalu a jistě připravovat na samostatné nájezdy.

69:18
    Střela od pravého mantinelu, kterou Majrich viděl, ale jen vykopl.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení skončilo. V něm domácí drželi míček po většinu doby, ale nedokázali si vytvořit tlak před brankou Majricha a spíše zakončovali z větší dálky.
    Nyní nás čekají samostatné nájezdy, které určí o osudu tohoto druhého čtvrtfinálového zápasu.

Střely v prodloužení:3:0!

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Josef Rýpar šel rozvážně a nakonec trefil horní tyčku!