Novosibirsk – Barys 0:2 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 3:2 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
Novgorod – Ufa 1:2 (0:2 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Barys Nur-Sultan
cz Piatok 11.10.2019, 14:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Hezké páteční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy HC Sibir Novosibirsk a Barys Nur-Sultan.

Hokejisté dnes domácího týmu Sibiru Novosibirsk odehráli čtrnáct utkání a na svém kontě mají devatenáct bodů. V tabulce Východní konference jsou na průběžném čtvrtém místě. Osmkrát se radovali z vítězství a šestkrát odešli z ledu jako poražený tým. Úvod sezóny tedy hráčům Novosibirsku vychází velmi dobře a oproti loňské sezóně tak mohou být zatím spokojeni. V posledních třech odehraných utkáních se Novosibirsku dařilo a drží tak šňůru tří výher v řadě. Dnes před svými diváky by rádi opět zvítězili a prodloužili si vítěznou vlnu.

Nejproduktivnější hráči

Juuso Puustinen – 8 bodů (6+2)
    Mikael Ruohomaa – 8 bodů (4+4)
    Jegor Milovzorov – 6 bodů (4+2)

Hosté z Barysu Nur-Sultan mají na svém kontě také odehraných čtrnáct zápasů. Dosud nasbírali dvacet bodů za deset výher a čtyři prohry a ve Východní konferenci jim patří druhá příčka. Hráči Nur-Sultanu mají také třízápasovou šňůru výher a rádi by v ní pokračovali i nadále. Stejně tak jako loni, i Barys pokračuje ve slušných výkonech a patří tak na vyšší pozice v tabulce. Dnes na ledě Novosibirsku budou jistě chtít znovu uspět a připsat si čtvrtou výhru v řadě. Stejně tak ale i domácí celek. Bude to boj o další důležité body a čeká nás tak zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Roman Starčenko – 11 bodů (5+6)
    Corban Knight – 8 bodů (5+3)
    Eric Tangradi – 7 bodů (4+3)

Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly čtyřikrát, třikrát vyhrál Barys a jednou pak Novosibirsk. Domácí tak mají svému dnešnímu soupeři co vracet.

Československá stopa v utkání

V tomto duelu na československou stopu nenarazíme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Ilja Morozov, K. Alexejev, Timašov, Piganovič, Jefremov, Glazkov – J. Peltola (A), Ruohomaa, Puustinen – Milovzorov (A), Sajustov, Šarov – Torčeňuk, V. Komarov, Česalin – A. Jakovlev, Romancev, Pervušin.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Kleščenko, Metalnikov, M. Semjonov, Samat Danijar – Tangradi (A), Valk, Pakarinen – R. Starčenko (A), Knight, Michajlis – Petuchov, Sagadejev, Asetov – Ševčenko, Šesťakov, Akolzin – Musorov.

Rozhodčí: Lavrentěv, Rogačov – Antonov, Osipov.

00:01

00:37
    Jakoby obrana Barysu zůstala v šatně. Na modré čáře zůstal úplně volný Sajustov, který se dostal do samostatného úniku. Pokoušel se o kličku do bekhendu, ovšem Pasquale jeho úmysl přečetl!

01:25
    Obránce Blacker drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči prostřídají.

02:02
    Nahození Metalnikova z levého kruhu skončilo na blokujícím hráči, hosté se budou muset rychle vracet na směrem dozadu.

02:51
    Domácí zamkli soupeře v jeho třetině a Peltola zakončoval z úhlu. Pasquale si dokázal pohlídat bližší tyčku a zabránit k tomu, aby šel kotouč do sítě.

03:37
    Vzrušení z tribun bylo zbytečné, akci Novosibirsku zastavil hvizd čárového rozhodčího, ten pískal postavení mimo hru.

04:22
    Sibir má v úvodních minutách jasnou převahu, Barys většinu kotoučů jen posílá do středního pásma, domácí fanoušci si žádají branku!

05:08
    Boj za hostující klecí o puk. Uspěli domácí hokejisté, Komarov už hledá, komu by rozehrál.

05:46
    Pasquale se zatím rozhodně nenudí. V tuto chvíli musel ven z branky, aby mohl rozehrát. Nebyl nikým napadán, oba celky totiž střídaly.

06:40
    Dlouhá pasáž bez přerušení, Sajustov šel za kotoučem pro případnou dorážku, jenže Pasquale jej nepustil z výstroje!

06:40

07:21
    Kazašský celek není v úplně optimální pohodě, hokejisté v bílých dresech ztrácí hodně kotoučů ve středním pásmu.

07:56
    Téměř všichni si myslel, že bude pískán ofsajd, a přestali hrát. Jediný Komarov pokračoval, nikým nehlídán si najel mezi kruhy, odkud vyzkoušel pozornost kanadského gólmana!

08:11
    Piganovič nahazoval ze středního pásma na branku. Pasquale podržel puk a přerušil hru, domácí navíc opět střídají.

08:53
    Dění se odehrává především v obranné pásmu Barysu. Hosté se musí bránit, o útočení si zatím mohou jen nechat zdát.

09:38
    Asetov se rozhlédl a zjistil, že by napadal sám. To nemělo cenu, a tak domácí hokejista zamířil vystřídat.

10:29
    Nepřesvědčivý zákrok kanadského brankáře! Zdálo se, že Pasquale drží kotouč v lapačce, on mu ale vypadl před sebe.

11:11
    Hraje se téměř bez přerušení, Ruohomaa teď bojuje za hostující brankou o kotouč s obráncem Kleščenkem.

11:50
    Až na konci dvanácté minuty musel vážněji zasahovat také Säteri. Po střele Tangradiho před brankou přejel Valk, ale domácí gólman se nenechal rozhodit.

13:08
    Z pravé strany střílel Knight. Kotouč směřoval doprostřed branky, snadná práce pro Fina v bráně Novosibirsku. Následovat bude další komerční brejk.

13:39
    Kotouč se po souboji u mantinelu odrazil na brankoviště. Přikryl ho Säteri, který si nechtěl přivodit žádné komplikace.

13:53
    Pervušin se do útočného pásma dostal brzo, pískáno je postavení mimo hru.

14:25
    Přihrávku do jízdy obdržel Jakovlev. Místo zakončení dělal kličku, což nebylo správné řešení, kotouč mu totiž utekl až k mantinelu.

14:44
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Anton Sagadejev – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., držení hole).

15:28
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, což zatím vyhovuje spíše domácím, kteří svému soupeři ještě nepůjčili kotouč.

16:02
    Příznivci Novosibirsku se marně dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, hra pokračuje od Säteriho.

16:44
    Oba týmy v plném počtu.

17:17
    Ve stoprocentní příležitosti Starčenko! Ten se ujal mezi kruhy puku, jenže neunáhlil se. Säteri šel ven z branky, ale hostující hráč si vyjel do lepšího střeleckého úhlu a zdálo se, že otevře skóre. Trefil pouze nohu domácího beka, který zastupoval finského gólmana!

17:39
    Tlak Barysu pokračoval, opět u toho byl Starčenko, jehož pas na Knighta byl milimetrově přesný. Zakončení druhého jmenovaného šlo těsně vedle branky, Säteri by se nestihl přesunout!

18:32
    Domácí hokejisté se snaží podržet kotouč. Blíží se závěr první třetiny a vycítili, že se dostali pod obrovský tlak soupeře.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:42
    Zdá se, že víc už se v úvodní části hry nestane, Dietz totiž drží kotouč za brankou a útočit pravděpodobně nebude.

20:00

Je to tak! Úvod vyšel Novosibirsku, Sajustov neproměnil samostatný únik, domácí si vypracovali několik dobrých střeleckých příležitostí. Skórovat se jim nepodařilo a mohl přijít trest. Starčenko s Knightem se také nezapsali do střelecké listiny, což znamená jediné. Na ukazateli skóre i nadále svítí dvě nuly.

20:48
    Stejně jako do první, tak i do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí aktivněji. Makljukov však získal kotouč u mantinelu a vyvezl ho do středního pásma.

21:22
    Čárový rozhodčí přerušil hru, signalizoval Kleščenko. Hostujícímu zadákovi se tohle rozhodnutí příliš nezdá.

21:59
    Situace dva na dva. Výborný obranný zákrok předvedl Jokipakka, který se následně dočkal hlasitého potlesku.

22:28
    Totožná možnost také na druhé straně, Puustinen zkoušel zakončovat z úhlu. Pasquale si pohlídal bližší tyčku.

22:47
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jyrki Jokipakka – 2 min., držení).

23:19
    Několik přihrávek, poté rána Dietze od modré čáry. Hostující kapitán minul branku, přesto Barys drží útočné pásmo.

23:53
    Hokejisté Novosibirsku se osvobodili za cenu dlouhého výhozu přes všechny čáry, polovina z početní výhody Barysu je pryč.

24:47

25:21
    Komarov držel kotouč za brankou soupeře, následně hledal Česalina. Puk se odrážel od brusle hostujícího hokejisty, málem skončil v síti!

26:11
    Zdálo se, že Petuchov půjde sám na branku! On ale zapomněl to nejdůležitější, kotouč zůstal na modré čáře.

26:32
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., hákování).

27:19
    Domácí prováhali vhodný moment na zakončení, nakonec přišli o kotouč. Soupeř neměl dostatek sil na protiútok, pouze se osvobodil.

27:59
    Novosibirsk je už zase usazený v pásmu Barysu. Chybí tomu střelba, Pasquale v tomto oslabení ještě nezasahoval.

28:32

28:58
    Dietz, který se vrátil z trestné lavice, rozjížděl útočnou akci svého týmu. Ta byla zastavena pravděpodobně drobným faulem, rozhodčí však nepískal.

29:50
    Kotouč se ocitl na domácí střídačce. Rozhodčí se shodli, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:18
    Rozeběhla se druhá polovina dnešního zápasu, na první branku stále čekáme. Icing se nepíská, u kotouče je Blacker.

30:55
    Milovzorov to vzal na sebe a zakončoval přes obránce. Pasquale vyrazil před sebe a k dorážce se dostal opět stejný hráč, ale minul branku!

31:33
    Kapitán Dietz už nezastihl přihrávku od svého spoluhráče v pásmu, hosté tak budou muset vyklidit útočnou třetinu.

32:19
    Petuchov si obhodil bránícího hráče, poté přišel drobný háček. Rozhodčí dnes nastavili nějaký metr, ten stále dodržují.

33:02
    Dvě velmi dobré příležitosti pro Barys během krátké chvíle, pokaždé to bylo z bezprostřední blízkosti Säteriho! Kotouč zůstal ležet na brankovišti a Akolzin se ho snažil dopíchnout do sítě, trefil však pouze ležícího gólmana Novosibirsku!

33:49
    Hosté svého soupeře dostali pod obrovský tlak, Barys navíc stihl prostřídat celou pětku, ta domácí je na ledě už hodně dlouho.

34:28
    Sibir se po dlouhé době dostal do útočného pásma, Pasquale puk ukryl ve své lapačce, následuje reklamní přestávka.

35:03
    Do konce druhé části zbývá necelých pět minut, my stále čekáme na změnu ve skóre. Vhazovat se bude po levé ruce Säteriho.

35:57
    Poslední minuty patří jednoznačně kazašskému celku. Domácí se v tuto chvíli osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

35:57
    Kouč Nikolaj Zavaruchin chce nechat oddechnout své hráče, a tak si vyžádal oddechový čas.

36:40
    Byl pískán další icing, Barys následně uspěl na buly. Domácí pětice je na ledě zhruba dvě minuty, což je na jejich pohybu znát.

37:13
    Barys právě vstřelil branku!
    Obrovský tlak hostů vyústil v úvodní zápis do střeleckého účtu tohoto zápasu! Michajlis dělal rychlou změnu pohybu a vydal se za branku, odkud poslal skvělou bekhendovou zadovku, kotouč našel hůl CORBANA KNIGHTA, na něj zívala prázdná klec. Úhel nebyl snadný, přesto Kanaďan otevřel skóre! Asistence: Nikita Michajlis.
    37:13 Corban KNIGHT - 0:1

38:08
    Uvidíme, jak na inkasovanou branku zareagují domácí hokejisté. Ti se dnes mohou spolehnout na hodně hlasité příznivce.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:28
    Během prostřední dvacetiminutovky se moc nepřerušovalo, teď se hra hodně kouskuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:59
    V posledních vteřinách střílel Peltola. Kanadský brankář Pasquale vyrážel do bezpečí, více už se ve druhé třetině nestane.

40:00

Prostřední část hry je za námi. Zatímco první třetina patřila domácím, v té druhé měli navrch hosté. Ti si vypracovali několik dobrých možností, jednu z nich v závěru zužitkovali a před závěrečnou dvacetiminutovkou si drží těsný náskok.

40:27
    Po střele Jokipakky od modré čáry teď čekal na dorážku Puustinen. Marně, Pasquale totiž udržel kotouč ve výstroji.

41:25
    Nezdá se, že by hosté chtěli bránit výsledek. Kazašský celek své napadání vysunul hodně vysoko a ujal se kotouče.

42:29
    ARozdíl ve skóre je dvoubrankový! Dietz posílal střílenou přihrávku od modré čáry přesně na hůl najíždějícího ARKADIJE ŠESŤAKOVA, který to měl jednoduché, z bezprostřední blízkosti trefil prázdnou branku! Asistence: Darren Dietz a Maxim Musorov.
    42:29 Arkadij ŠESŤAKOV - 0:2

42:29
    Tak pozor, vše může být jinak! Do akce zasahuje video, které zkoumá, zda Šesťakov neskóroval bruslí.

42:29
    Zdá se, že Šesťakov dostal kotouč za kanadského gólmana opravdu bruslí, ovšem rozhodčí stále zkoumají, zda šlo o úmyslné kopnutí. Nevypadalo to tak, branka by měla platit!

42:30
    Je to tak, jeden z hlavních sudí ukazuje směrem ke středovému kruhu, Barys vede o dva góly!

43:04
    Zakázané uvolnění Novosibirsku. Rozhodčí teď vrací některé z domácích hokejistů zpátky na ledovou plochu.

43:55
    Nejen domácí hráči, ale i fanoušci jsou hodně otřeseni, v hale je hrobové ticho, jde slyšet každý pokyn od obou trenérů.

44:48
    Hra se přelévá ze strany na stranu, je to bez větších šancí. Hosté se už pravděpodobně nebudou bezhlavě tlačit do útočení.

45:32
    Několik ostřejších zákroků u mantinelu, vylučovat se nebude. Dietz nahodil do útočného pásma a vydal se na střídačku.

46:21
    Dění se stěhuje před kanadského gólmana. Po hostujícím zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici Pasquala.

47:00
    Hosté teď se štěstím udrželi útočnou třetinu, Starčenko už zase krouží v blízkosti Säteriho, chybí mu větší podpora od spoluhráčů.

47:51
    Hokejisté v modrých dresech to budou mít nesmírně složité, domácí se totiž vůbec k ničemu nedostávají, Pasquale je prakticky bez práce.

48:33
    Oba celky střídaly, dlouho se nepřerušovalo. Jokipakka hledal Puustinena, ovšem spolupráce finských hráčů teď nevyšla.

49:22
    Stále se hraje, minimálně tři minuty v kuse. Šarov to zkoušel individuálně, jenže proti přesile hostujících hráčů neměl šanci na úspěch.

49:51
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ivan Glazkov – 2 min., vražení na hrazení).

50:48
    Novosibirsku se nepodařilo vyhodit, a tak soupeř může pokračovat v kombinaci. Polovina trestu je téměř pryč.

51:51

52:31
    Barys v obrovské příležitosti! Hosté šli do přečíslení dva na jednoho, Pakarinen se ocitl tváří v tvář Säterimu, který jej vychytal!

53:29
    Na nějaký zvrat to zatím nevypadá, dění se odehrává především před finským brankářem, domácí se musí bránit.

54:04
    Oba týmy střídaly, do konce zbývá necelých šest minut. Hokejisté Novosibirsku teď většinu puků posílají do středního pásma.

54:49
    Nepřehledná situace u mantinelu za hostující klecí, snad pět hráčů tam bojovalo o kotouč, úspěšnější byli nakonec hosté.

55:29
    Těch přerušení je opravdu minimum, a tak se čeká na další komerční přestávku. Uvidíme, zda se ji vůbec dočkáme.

56:16
    Čas běží, hra je teď hodně neurovnaná, což vyhovuje především hostům, kteří drží velmi slušný náskok. Uvidíme, zda Novosibirsk sáhne ke hře bez brankáře!

56:45
    Säteri dostal pokyn od domácího kouče a zamířil na střídačku, Sibir to zkouší v šesti!

57:33
    Kazašský celek se dostal s kotoučem do středního pásma, ale nechtěl riskovat icing, a tak jen nahazoval do útočné třetiny.

58:03
    Vhazování v obranném pásmu Novosibirsku, finský gólman se vrací mezi tři tyče. Nejspíše ale jen na chvíli!

58:34
    Z otočky zakončoval Sajustov. S jeho nahozením si bez větších problémů poradil brankář Pasquale. Domácí už zase hrají v šesti!

59:00
    Pokus Blackera trefit odkrytou klec ze středního pásma. To se hostujícímu hráči nepovedlo, kotouč poslal těsně vedle tyče!

59:56
    Puk se dostal na domácí střídačku, vhazovat se bude v pásmu Barysu. Za čtyři vteřiny už Novosibirsk rozhodně dvakrát neskóruje!

Je dobojováno! Novosibirsku dnes patřilo prvních deset minut zápasu, když si domácí vypracovali slušné příležitosti. Poté se hra vyrovnala, Barys začal vystrkovat růžky a na startu třetí dvacetiminutovky vedl o dva góly. Od té doby hráli hosté přesně to, co potřebovali, Pasquale moc práce neměl a Sibir nevyužil ani dlouhou power play. Kazaši si odváží cenné vítězství.