Novosibirsk – Barys 0:2 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 3:2 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
Novgorod – Ufa 1:2 (0:2 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Barys Nur-Sultan
cz Piatok 11.10.2019, 14:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:55:59)

Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Statistiky utkání
    Střely na branku: 24-22
    Zblokované střely: 14-10
    Vyhraná vhazování: 16-26

Je dobojováno! Novosibirsku dnes patřilo prvních deset minut zápasu, když si domácí vypracovali slušné příležitosti. Poté se hra vyrovnala, Barys začal vystrkovat růžky a na startu třetí dvacetiminutovky vedl o dva góly. Od té doby hráli hosté přesně to, co potřebovali, Pasquale moc práce neměl a Sibir nevyužil ani dlouhou power play. Kazaši si odváží cenné vítězství.

59:56
    Puk se dostal na domácí střídačku, vhazovat se bude v pásmu Barysu. Za čtyři vteřiny už Novosibirsk rozhodně dvakrát neskóruje!

59:00
    Pokus Blackera trefit odkrytou klec ze středního pásma. To se hostujícímu hráči nepovedlo, kotouč poslal těsně vedle tyče!

58:34
    Z otočky zakončoval Sajustov. S jeho nahozením si bez větších problémů poradil brankář Pasquale. Domácí už zase hrají v šesti!

58:03
    Vhazování v obranném pásmu Novosibirsku, finský gólman se vrací mezi tři tyče. Nejspíše ale jen na chvíli!

57:33
    Kazašský celek se dostal s kotoučem do středního pásma, ale nechtěl riskovat icing, a tak jen nahazoval do útočné třetiny.

56:45
    Säteri dostal pokyn od domácího kouče a zamířil na střídačku, Sibir to zkouší v šesti!

56:16
    Čas běží, hra je teď hodně neurovnaná, což vyhovuje především hostům, kteří drží velmi slušný náskok. Uvidíme, zda Novosibirsk sáhne ke hře bez brankáře!

55:29
    Těch přerušení je opravdu minimum, a tak se čeká na další komerční přestávku. Uvidíme, zda se ji vůbec dočkáme.

54:49
    Nepřehledná situace u mantinelu za hostující klecí, snad pět hráčů tam bojovalo o kotouč, úspěšnější byli nakonec hosté.

54:04
    Oba týmy střídaly, do konce zbývá necelých šest minut. Hokejisté Novosibirsku teď většinu puků posílají do středního pásma.

53:29
    Na nějaký zvrat to zatím nevypadá, dění se odehrává především před finským brankářem, domácí se musí bránit.

52:31
    Barys v obrovské příležitosti! Hosté šli do přečíslení dva na jednoho, Pakarinen se ocitl tváří v tvář Säterimu, který jej vychytal!

51:51

50:48
    Novosibirsku se nepodařilo vyhodit, a tak soupeř může pokračovat v kombinaci. Polovina trestu je téměř pryč.

49:51
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ivan Glazkov – 2 min., vražení na hrazení).

49:22
    Stále se hraje, minimálně tři minuty v kuse. Šarov to zkoušel individuálně, jenže proti přesile hostujících hráčů neměl šanci na úspěch.

48:33
    Oba celky střídaly, dlouho se nepřerušovalo. Jokipakka hledal Puustinena, ovšem spolupráce finských hráčů teď nevyšla.

47:51
    Hokejisté v modrých dresech to budou mít nesmírně složité, domácí se totiž vůbec k ničemu nedostávají, Pasquale je prakticky bez práce.

47:00
    Hosté teď se štěstím udrželi útočnou třetinu, Starčenko už zase krouží v blízkosti Säteriho, chybí mu větší podpora od spoluhráčů.

46:21
    Dění se stěhuje před kanadského gólmana. Po hostujícím zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici Pasquala.

45:32
    Několik ostřejších zákroků u mantinelu, vylučovat se nebude. Dietz nahodil do útočného pásma a vydal se na střídačku.

44:48
    Hra se přelévá ze strany na stranu, je to bez větších šancí. Hosté se už pravděpodobně nebudou bezhlavě tlačit do útočení.

43:55
    Nejen domácí hráči, ale i fanoušci jsou hodně otřeseni, v hale je hrobové ticho, jde slyšet každý pokyn od obou trenérů.

43:04
    Zakázané uvolnění Novosibirsku. Rozhodčí teď vrací některé z domácích hokejistů zpátky na ledovou plochu.

42:30
    Je to tak, jeden z hlavních sudí ukazuje směrem ke středovému kruhu, Barys vede o dva góly!

42:29
    Zdá se, že Šesťakov dostal kotouč za kanadského gólmana opravdu bruslí, ovšem rozhodčí stále zkoumají, zda šlo o úmyslné kopnutí. Nevypadalo to tak, branka by měla platit!

42:29
    Tak pozor, vše může být jinak! Do akce zasahuje video, které zkoumá, zda Šesťakov neskóroval bruslí.
    42:29 Arkadij ŠESŤAKOV - 0:2

42:29
    Barys právě vstřelil branku!
    ARozdíl ve skóre je dvoubrankový! Dietz posílal střílenou přihrávku od modré čáry přesně na hůl najíždějícího ARKADIJE ŠESŤAKOVA, který to měl jednoduché, z bezprostřední blízkosti trefil prázdnou branku! Asistence: Darren Dietz a Maxim Musorov.

41:25
    Nezdá se, že by hosté chtěli bránit výsledek. Kazašský celek své napadání vysunul hodně vysoko a ujal se kotouče.

40:27
    Po střele Jokipakky od modré čáry teď čekal na dorážku Puustinen. Marně, Pasquale totiž udržel kotouč ve výstroji.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16.07.

Statistiky druhé třetiny
    Střely na branku: 7-11
    Zblokované střely: 7-1
    Vyhraná vhazování: 7-7

Prostřední část hry je za námi. Zatímco první třetina patřila domácím, v té druhé měli navrch hosté. Ti si vypracovali několik dobrých možností, jednu z nich v závěru zužitkovali a před závěrečnou dvacetiminutovkou si drží těsný náskok.

40:00

39:59
    V posledních vteřinách střílel Peltola. Kanadský brankář Pasquale vyrážel do bezpečí, více už se ve druhé třetině nestane.

39:28
    Během prostřední dvacetiminutovky se moc nepřerušovalo, teď se hra hodně kouskuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:08
    Uvidíme, jak na inkasovanou branku zareagují domácí hokejisté. Ti se dnes mohou spolehnout na hodně hlasité příznivce.
    37:13 Corban KNIGHT - 0:1

37:13
    Obrovský tlak hostů vyústil v úvodní zápis do střeleckého účtu tohoto zápasu! Michajlis dělal rychlou změnu pohybu a vydal se za branku, odkud poslal skvělou bekhendovou zadovku, kotouč našel hůl CORBANA KNIGHTA, na něj zívala prázdná klec. Úhel nebyl snadný, přesto Kanaďan otevřel skóre! Asistence: Nikita Michajlis.

36:40
    Byl pískán další icing, Barys následně uspěl na buly. Domácí pětice je na ledě zhruba dvě minuty, což je na jejich pohybu znát.

35:57
    Kouč Nikolaj Zavaruchin chce nechat oddechnout své hráče, a tak si vyžádal oddechový čas.

35:57
    Poslední minuty patří jednoznačně kazašskému celku. Domácí se v tuto chvíli osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

35:03
    Do konce druhé části zbývá necelých pět minut, my stále čekáme na změnu ve skóre. Vhazovat se bude po levé ruce Säteriho.

34:28
    Sibir se po dlouhé době dostal do útočného pásma, Pasquale puk ukryl ve své lapačce, následuje reklamní přestávka.

33:49
    Hosté svého soupeře dostali pod obrovský tlak, Barys navíc stihl prostřídat celou pětku, ta domácí je na ledě už hodně dlouho.

33:02
    Dvě velmi dobré příležitosti pro Barys během krátké chvíle, pokaždé to bylo z bezprostřední blízkosti Säteriho! Kotouč zůstal ležet na brankovišti a Akolzin se ho snažil dopíchnout do sítě, trefil však pouze ležícího gólmana Novosibirsku!

32:19
    Petuchov si obhodil bránícího hráče, poté přišel drobný háček. Rozhodčí dnes nastavili nějaký metr, ten stále dodržují.

31:33
    Kapitán Dietz už nezastihl přihrávku od svého spoluhráče v pásmu, hosté tak budou muset vyklidit útočnou třetinu.

30:55
    Milovzorov to vzal na sebe a zakončoval přes obránce. Pasquale vyrazil před sebe a k dorážce se dostal opět stejný hráč, ale minul branku!

30:18
    Rozeběhla se druhá polovina dnešního zápasu, na první branku stále čekáme. Icing se nepíská, u kotouče je Blacker.

29:50
    Kotouč se ocitl na domácí střídačce. Rozhodčí se shodli, vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:58
    Dietz, který se vrátil z trestné lavice, rozjížděl útočnou akci svého týmu. Ta byla zastavena pravděpodobně drobným faulem, rozhodčí však nepískal.

28:32

27:59
    Novosibirsk je už zase usazený v pásmu Barysu. Chybí tomu střelba, Pasquale v tomto oslabení ještě nezasahoval.

27:19
    Domácí prováhali vhodný moment na zakončení, nakonec přišli o kotouč. Soupeř neměl dostatek sil na protiútok, pouze se osvobodil.

26:32
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., hákování).

26:11
    Zdálo se, že Petuchov půjde sám na branku! On ale zapomněl to nejdůležitější, kotouč zůstal na modré čáře.

25:21
    Komarov držel kotouč za brankou soupeře, následně hledal Česalina. Puk se odrážel od brusle hostujícího hokejisty, málem skončil v síti!

24:47

23:53
    Hokejisté Novosibirsku se osvobodili za cenu dlouhého výhozu přes všechny čáry, polovina z početní výhody Barysu je pryč.

23:19
    Několik přihrávek, poté rána Dietze od modré čáry. Hostující kapitán minul branku, přesto Barys drží útočné pásmo.

22:47
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jyrki Jokipakka – 2 min., držení).

22:28
    Totožná možnost také na druhé straně, Puustinen zkoušel zakončovat z úhlu. Pasquale si pohlídal bližší tyčku.

21:59
    Situace dva na dva. Výborný obranný zákrok předvedl Jokipakka, který se následně dočkal hlasitého potlesku.

21:22
    Čárový rozhodčí přerušil hru, signalizoval Kleščenko. Hostujícímu zadákovi se tohle rozhodnutí příliš nezdá.

20:48
    Stejně jako do první, tak i do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí aktivněji. Makljukov však získal kotouč u mantinelu a vyvezl ho do středního pásma.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:18.

Statistiky první třetiny
    Střely na branku: 10-7
    Zblokované střely: 4-5
    Vyhraná vhazování: 2-13

Je to tak! Úvod vyšel Novosibirsku, Sajustov neproměnil samostatný únik, domácí si vypracovali několik dobrých střeleckých příležitostí. Skórovat se jim nepodařilo a mohl přijít trest. Starčenko s Knightem se také nezapsali do střelecké listiny, což znamená jediné. Na ukazateli skóre i nadále svítí dvě nuly.

20:00

19:42
    Zdá se, že víc už se v úvodní části hry nestane, Dietz totiž drží kotouč za brankou a útočit pravděpodobně nebude.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:32
    Domácí hokejisté se snaží podržet kotouč. Blíží se závěr první třetiny a vycítili, že se dostali pod obrovský tlak soupeře.

17:39
    Tlak Barysu pokračoval, opět u toho byl Starčenko, jehož pas na Knighta byl milimetrově přesný. Zakončení druhého jmenovaného šlo těsně vedle branky, Säteri by se nestihl přesunout!

17:17
    Ve stoprocentní příležitosti Starčenko! Ten se ujal mezi kruhy puku, jenže neunáhlil se. Säteri šel ven z branky, ale hostující hráč si vyjel do lepšího střeleckého úhlu a zdálo se, že otevře skóre. Trefil pouze nohu domácího beka, který zastupoval finského gólmana!

16:44
    Oba týmy v plném počtu.

16:02
    Příznivci Novosibirsku se marně dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, hra pokračuje od Säteriho.

15:28
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, což zatím vyhovuje spíše domácím, kteří svému soupeři ještě nepůjčili kotouč.

14:44
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Anton Sagadejev – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., držení hole).

14:25
    Přihrávku do jízdy obdržel Jakovlev. Místo zakončení dělal kličku, což nebylo správné řešení, kotouč mu totiž utekl až k mantinelu.

13:53
    Pervušin se do útočného pásma dostal brzo, pískáno je postavení mimo hru.

13:39
    Kotouč se po souboji u mantinelu odrazil na brankoviště. Přikryl ho Säteri, který si nechtěl přivodit žádné komplikace.

13:08
    Z pravé strany střílel Knight. Kotouč směřoval doprostřed branky, snadná práce pro Fina v bráně Novosibirsku. Následovat bude další komerční brejk.

11:50
    Až na konci dvanácté minuty musel vážněji zasahovat také Säteri. Po střele Tangradiho před brankou přejel Valk, ale domácí gólman se nenechal rozhodit.

11:11
    Hraje se téměř bez přerušení, Ruohomaa teď bojuje za hostující brankou o kotouč s obráncem Kleščenkem.

10:29
    Nepřesvědčivý zákrok kanadského brankáře! Zdálo se, že Pasquale drží kotouč v lapačce, on mu ale vypadl před sebe.

09:38
    Asetov se rozhlédl a zjistil, že by napadal sám. To nemělo cenu, a tak domácí hokejista zamířil vystřídat.

08:53
    Dění se odehrává především v obranné pásmu Barysu. Hosté se musí bránit, o útočení si zatím mohou jen nechat zdát.

08:11
    Piganovič nahazoval ze středního pásma na branku. Pasquale podržel puk a přerušil hru, domácí navíc opět střídají.

07:56
    Téměř všichni si myslel, že bude pískán ofsajd, a přestali hrát. Jediný Komarov pokračoval, nikým nehlídán si najel mezi kruhy, odkud vyzkoušel pozornost kanadského gólmana!

07:21
    Kazašský celek není v úplně optimální pohodě, hokejisté v bílých dresech ztrácí hodně kotoučů ve středním pásmu.

06:40

06:40
    Dlouhá pasáž bez přerušení, Sajustov šel za kotoučem pro případnou dorážku, jenže Pasquale jej nepustil z výstroje!

05:46
    Pasquale se zatím rozhodně nenudí. V tuto chvíli musel ven z branky, aby mohl rozehrát. Nebyl nikým napadán, oba celky totiž střídaly.

05:08
    Boj za hostující klecí o puk. Uspěli domácí hokejisté, Komarov už hledá, komu by rozehrál.

04:22
    Sibir má v úvodních minutách jasnou převahu, Barys většinu kotoučů jen posílá do středního pásma, domácí fanoušci si žádají branku!

03:37
    Vzrušení z tribun bylo zbytečné, akci Novosibirsku zastavil hvizd čárového rozhodčího, ten pískal postavení mimo hru.

02:51
    Domácí zamkli soupeře v jeho třetině a Peltola zakončoval z úhlu. Pasquale si dokázal pohlídat bližší tyčku a zabránit k tomu, aby šel kotouč do sítě.

02:02
    Nahození Metalnikova z levého kruhu skončilo na blokujícím hráči, hosté se budou muset rychle vracet na směrem dozadu.

01:25
    Obránce Blacker drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči prostřídají.

00:37
    Jakoby obrana Barysu zůstala v šatně. Na modré čáře zůstal úplně volný Sajustov, který se dostal do samostatného úniku. Pokoušel se o kličku do bekhendu, ovšem Pasquale jeho úmysl přečetl!

00:01

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Ilja Morozov, K. Alexejev, Timašov, Piganovič, Jefremov, Glazkov – J. Peltola (A), Ruohomaa, Puustinen – Milovzorov (A), Sajustov, Šarov – Torčeňuk, V. Komarov, Česalin – A. Jakovlev, Romancev, Pervušin.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Kleščenko, Metalnikov, M. Semjonov, Samat Danijar – Tangradi (A), Valk, Pakarinen – R. Starčenko (A), Knight, Michajlis – Petuchov, Sagadejev, Asetov – Ševčenko, Šesťakov, Akolzin – Musorov.

Rozhodčí: Lavrentěv, Rogačov – Antonov, Osipov.

V tomto duelu na československou stopu nenarazíme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.

Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly čtyřikrát, třikrát vyhrál Barys a jednou pak Novosibirsk. Domácí tak mají svému dnešnímu soupeři co vracet.

Hosté z Barysu Nur-Sultan mají na svém kontě také odehraných čtrnáct zápasů. Dosud nasbírali dvacet bodů za deset výher a čtyři prohry a ve Východní konferenci jim patří druhá příčka. Hráči Nur-Sultanu mají také třízápasovou šňůru výher a rádi by v ní pokračovali i nadále. Stejně tak jako loni, i Barys pokračuje ve slušných výkonech a patří tak na vyšší pozice v tabulce. Dnes na ledě Novosibirsku budou jistě chtít znovu uspět a připsat si čtvrtou výhru v řadě. Stejně tak ale i domácí celek. Bude to boj o další důležité body a čeká nás tak zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Roman Starčenko – 11 bodů (5+6)
    Corban Knight – 8 bodů (5+3)
    Eric Tangradi – 7 bodů (4+3)

Hokejisté dnes domácího týmu Sibiru Novosibirsk odehráli čtrnáct utkání a na svém kontě mají devatenáct bodů. V tabulce Východní konference jsou na průběžném čtvrtém místě. Osmkrát se radovali z vítězství a šestkrát odešli z ledu jako poražený tým. Úvod sezóny tedy hráčům Novosibirsku vychází velmi dobře a oproti loňské sezóně tak mohou být zatím spokojeni. V posledních třech odehraných utkáních se Novosibirsku dařilo a drží tak šňůru tří výher v řadě. Dnes před svými diváky by rádi opět zvítězili a prodloužili si vítěznou vlnu.

Juuso Puustinen – 8 bodů (6+2)
    Mikael Ruohomaa – 8 bodů (4+4)
    Jegor Milovzorov – 6 bodů (4+2)

Hezké páteční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy HC Sibir Novosibirsk a Barys Nur-Sultan.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.