Fínsko – Česko 2:4 (kon.) | USA – Rusko 6:3 (kon.) | Bielorusko – Kanada 1:11 (kon.)
Slovensko – Švédsko sk 1:5 (kon.)
Slovensko
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Švédsko
Nedeľa 21.04.2019, 19:40 • Fjällräven Center, Örnsköldsvik • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina B

Prostredná časť hry priniesla dva góly. Našim hráčom sa nepodarilo zatlačiť Švédov a vybojovať si možno prípadné predĺženie. V 49. minúte sa presadil Lawner a na konečných 1:5 kozmeticky upravil v 57. minúte Nybeck. Našich chlapcov treba pochváliť najmä za polovicu druhej tretiny a prvú tretinu, v ktorej sme boli pre Švédov vyrovnaným súperom, tri korunky preukázali svoju kvalitu neskôr a napokon sme aj pykali po individuálnych chybách. Našich hokejistov čaká existenčný zápas už zajtra, stretneme sa s Lotyšskom.

Ďakujeme za pozornosť. (21:48:20)

59:38
    Posledné sekundy hry Švédi prežívajú vo svojom obrannom pásme.

59:08
    Šikovne samostatne dopredu prenikal Björnfot, ktorý sa vydal na ofenzívny výlet. S pukom zamieril za bránku a snažil sa hľadať spoluhráčov.

58:42
    Strela Eliaša z pravého kruhu skončila na Wallstedtovom betóne. Švédi sa dostali k puku.

58:18
    Individuálne sa do útočného pásma pokúsil preniknúť Škvarek. Jedna kľučka mu vyšla, potom už medzi kruhmi ďalšia nie.

57:45
    Spomedzi kruhov vyslal na bránku strelu Alexander Holtz. Jeho zakončenie skončilo na betónoch brankára Hlavaja.
    56:58 Zion Nybeck (SWE) - 1:5

56:58
    Švédsko dalo gól!
    Švédsko vo vlastnom oslabení zrejme pečatí svoje víťazstvo. Hlavaj úplne zle rozohral spoza bránky, puk sa dostal na hokejku ZIONA NYBECKA, ktorý zakončoval v podstate do odkrytej siete.
    Bez asistencie.

56:16
    Zakončenie spoza pravého kruhu z hokejky Turanského bolo vytlačené na ochrannú sieť a hra je prerušená.

55:44
    Úvod početnej prevahy nám však vôbec nevychádza podľa predstáv. Trom korunkám sa už dvakrát podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

55:07
    Slovensko ešte môže zdramatizovať záver zápasu. Tobias Björnfot dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

54:20
    Poza našu bránku sa natlačil Holmström, ktorý posunul puk na modrú čiaru, kde mal pripraveného spoluhráča na strelu. Jeho zakončenie skončilo na pravom Hlavajovom betóne.

53:50
    Švédi momentálne hrajú veľmi bezpečný hokej, ktorý majú podporený o svoje protiútoky. Darí sa im teda čo najčastejšie držať puk ďaleko od svojej bránky.

53:22
    Zakončenie spoza ľavého kruhu z hokejky Brännstama smerovalo iba do lapačky gólmana Hlavaja.

52:49
    Na našu bránku samostatne prenikal Max Wahlgren, ktorého sa podarilo slovenským hokejistom zlikvidovať v poslednej chvíli. Ku koncovke ho teda nepustili.

52:15
    Naši hráči nedovolili dopredu preniknúť Tobiasovi Björnfotovi, ktorý sa snažil samostatne presadiť v útočnom pásme.

51:39
    Medzi kruhy šikovne prekorčuľoval Albin Grewe, ktorý sa dostal k zakončeniu. Jeho strela skončila v lapačke gólmana Hlavaja.

51:08
    Do útočného pásma individuálne prenikal Simon Holmström. Prekorčuľoval medzi kruhy, no tam o puk prišiel.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 25. Sojka (Čajkovič) – 1. Bjerselius, 28. Henriksson (Broberg, Söderström), 32. Nybeck (Broberg, Wallstedt), 49. Lawner (Broberg), 57. Nybeck

Slovensko: Hlavaj (Kozel) – Golian, Turan (C), Kňažko (A), Mudrák, Gajdoš, Hlaváč, Lavička – Krajč, Haščák, Chromiak – Čajkovič (A), Sojka, Turanský – Lašák, Jellúš, Škvarek – Valigura, Eliaš, Mrázik.
    Švédsko: Wallstedt (Clang) – Brannstam, Björnfot (C), Hedström, Broberg, Söderström (A), Johansson, Lyckåsen – Raymond, Henriksson, Holtz (A) – Holmström, Costmar, Nybeck – Grewe, Bjerselius, Andersson – M. Wahlgren, Sundsvik, Lawner – Söderblom.

Rozhodca: Campbell, Labonte – Badyl, Obwegeser