St. Louis – Winnipeg 3:2 (kon.) | Washington – Carolina 6:0 (kon.) | Toronto – Boston sk 2:4 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (1:0, 1:0, 1:2) Stav série: 4:2
Winnipeg Jets
cz Nedeľa 21.04.2019, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

To už je z mé straně vše. Někdy zase u play-off NHL na počtenou! (04:08:41)
    St. Louis postupuje přes Winnipeg do konferenčního semifinále. Mezi hvězdy série určitě patřili Jaden Schwartz a Alex Pietrangelo a na straně poražených Dustin Byfuglien.

Tři hvězdy utkání:
    1. Jaden Schwartz (STL) 3+0
    2. Jordan Binnington (STL) 20 zák., 2 góly, 90,0 %
    3. Alex Pietrangelo (STL) 0+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:20 (11:5, 16:1, 9:14)
    Zblokované střely – 15.16
    Vyhraná vhazování – 34:31
    Trestné minuty – 2:8
    Hity – 28:17

Nadešel čas, aby si hráči po skončení série sportovně podali ruce a poražení popřáli vítězům hodně štěstí do dalších bojů. Hokejisté St. Louis nakonec zlomili domácí prokletí této série a to rozhodlo o jejich postupu.

Nutno říci, že dnes Blues triumfovali naprosto zaslouženě, většinu zápasu byli jasně lepší. Jets se trápili v ofenzivě a ve druhé třetině dokonce vystřelili na branku jen jednou a na to se opravdu vyhrát nedá. Hrdinou St. Louis je útočník Jaden Schwartz, který se v každé třetině jednou prosadil a domácí vedli díky jeho hattricku 3:0. V 53. minutě ještě vykřesal pro Tryskáče jiskřičku naděje Dustin Byfuglien, ovšem závěrečný tlak hostům hodně zkomplikoval vyloučením na 2+2 minuty kapitán Wheeler. Přesto Jets pokračovali ve hře bez brankáře a 37 sekund před koncem vstřelili kontaktní gól zásluhou Bryana Littlea, ale více už jim Bluesmani nedovolili.

Hokejisté St. Louis Blues vítězí v sérii proti Winnipegu 4:2 na zápasy a postupují tak do semifinále Západní konference!

59:57
    Hosté to ještě zkusili! Ránu Patrika Laineho vykopl Binnington betonem a po další střele pak přerušil hru! Do konce zbývají rovné tři sekundy!

59:43
    Sundqvist vyhodil puk za branku soupeře, icing se nepíská.
    59:23 Bryan LITTLE - 3:2

59:23
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Bluesmani propadli ve středním pásmu a bylo z toho přečíslení 2 na 1. To vyřešil Mathieu Perreault výtečně, BRYAN LITTLE zakončoval po jeho nahrávce do odkryté klece. Asistence: Mathieu Perreault a Dustin Byfuglien.

58:56
    Jaden Schwartz se málem zapsal počtvrté mezi střelce! Trefil tyčku opuštěné branky Jets!

58:34
    David Perron mohl jet na prázdnou branku, ale závod o puk vyhrál Patrik Laine!

58:20
    Hosté to i v oslabení zkoušejí bez brankáře!

57:49
    Myslím, že je hotovo! Blake Wheeler totiž fauloval Oscara Sundqvista, který by jel jinak na prázdnou branku a dostává trest za vysokou hůl. Na hlavě útočníka Blues se navíc objevila krev a Wheeler je tak vyloučen na 2+2 minuty!

57:21
    Binnington svým zákrokem přerušil hru. Connor Hellebuyck už odjel na střídačku a pustil do hry šestého hráče!

56:56
    Nahození Hayese zastavil bruslí Pietrangelo, který následně domácí osvobodil.

56:30
    Nikolaj Ehlers byl v útočném pásmu dříve než kotouč. Hostům je tedy pískáno postavení mimo hru.

55:49
    Hráči St. Louis teď chytře pošetřili čas s pukem na holích. Vteřiny ubíhají...

Martin Augustin

Góly a asistencie: 1. Schwartz (B. Schenn), 33. Schwartz (Bozak, Dunn), 44. Schwartz (R. O'Reilly, Pietrangelo) – 53. Byfuglien (K. Hayes, Copp), 60. Little (Perreault, Byfuglien)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Edmundson, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Perron – Sundqvist, B. Schenn, Schwartz – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Fabbri.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little, Ehlers – B. Tanev, Lowry, Copp – Roslovic, K. Hayes, Perreault.

Rozhodca: St. Laurent, Pollock – MacPherson, Shewchyk

Diváci: 18 524