Chelsea – Slavia 4:3 (kon.) | Frankfurt – Benfica 2:0 (kon.) | Valencia – Villarreal 2:0 (kon.)
Neapol – Arsenal 0:1 (kon.)
SSC Neapol
0:1 (0:1)
Arsenal FC
Štvrtok 18.04.2019, 21:00 • Stadio San Paolo, Neapol • Európska liga • Štvrťfinále

90
    V záverečnej minúte riadneho hracieho času dostáva žltú kartu aj José María Callejón, ktorý fauloval prenikajúceho Seada Kolašinaca. Arsenal má tak výhodu priameho kopu z nádejnej pozície.

74
    Hlavný arbiter napomína hosťujúceho brankára Petra Čecha žltou kartou za zdržovanie hry. Českému brankárovi sa to vôbec nepáči, pretože rozhodne nemal potrebu za takéhoto stavu zdržovať.

43
    Frustráciu možno dokumentovať aj na situácii z konca prvého polčasu. Lorenzo Insigne zahral rukou, čo si rozhodca všimol. Následne však Talian odkopol loptu a dostáva žltú kartu za nešportové správanie.

Miroslav Kováčik

Góly: 36. A. Lacazette

Karty:   43. L. Insigne (NEA), 90. Callejón (NEA) – 74. Čech (ARS)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 12:1. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 6:15.
    SSC Neapol: Meret – Nikola Maksimović (46. D. Mertens), Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam (71. Rui) – Callejón, Allan, Ruiz, P. Zieliński – Milik, L. Insigne (61. Younes).
    Náhradníci: Ospina – Hysaj, Malcuit, D. Mertens, Rui, Verdi, Younes.

Arsenal FC: Čech – Papastathopoulos, Koscielny, Monreal – Maitland-Niles, Torreira, Xhaka (61. Alnaní), Kolašinac – A. Lacazette (68. Iwobi), Ramsey (34. Mchitarjan), Aubameyang.
    Náhradníci: Leno – Alnaní, Guendouzi, Iwobi, Mchitarjan, Mustafi, Özil.

Rozhodca: Ovidiu Haţegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe – Radu Ghinguleac (všetci Rumunsko)