Tampa Bay – Columbus 1:5 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:4 (kon.)
San Jose – Vegas 3:5 (kon.) | Washington – Carolina 4:3 (po pr.)
New York Islanders
3:1 (0:0, 1:1, 2:0) Stav série: 2:0
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 13.04.2019, 01:30 • Nassau Coliseum, New York • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Tři hvězdy utkání:

1. Jordan Eberle (NYI) 1+1
    2. Mathew Barzal (NYI) 0+2
    3. Robin Lehner (NYI) 32 zák., 1 gól, 97,0%

58:43
    Phil Kessel se ocitl v mezikruží ve velké šanci a parádní střelou chtěl vymést pravý horní roh brány, Robin Lehner ale vytáhl parádní semafor!

57:25
    Matthew Murray vyrazil na střídačku a Penguins se snaží zdramatizovat závěr bez brankáře!
    51:38 Josh BAILEY - 3:1

51:38
    Islanders právě vstřelili branku!
    Útočník JOSH BAILEY se dostal u pravé tyče k odraženému puku a mezi levým betonem a levou rukou roztaženého Matthewa Murrayho ho procedil do sítě! Islanders využili přesilovou hru – 3:1! Asistence: Anders Lee a Devon Toews.

49:50
    Patric Hörnqvist byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Penguins mají neustále velké problémy.
    47:54 Jordan EBERLE - 2:1

47:54
    JORDAN EBERLE si z pravého kruhu sjel před bránu a po nádherné stahovačce bekhendem vymetl nad vyrážečkou Matthewa Murrayho vzdálenější levý horní roh brány! Je tu obrat! Asistence: Mathew Barzal a Johnny Boychuk.

46:28
    Dnešní utkání sleduje 13917 diváků.

33:25
    Mathew Barzal byl vyloučen na dvě plus dvě minuty za hrubost, zatímco Erik Gudbranson za stejný prohřešek na dvě minuty, což znamená, že si Penguins zahrají přesilovou hru. Dokáží získat ztrácené vedení zpátky?
    33:25 Anthony BEAUVILLIER - 1:1

33:25
    Mathew Barzal sice na vzdálenější pravé tyči fantastického Matthewa Murrayho nepřekonal, vzápětí se ale prosadil z dorážky ANTHONY BEAUVILLIER, který mu předtím přihrával! Asistence: Mathew Barzal a Jordan Eberle.
    30:36 Erik GUDBRANSON - 0:1

30:36
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    ERIK GUDBRANSON si na ose útočného pásma najel na přihrávku Jevgenije Malkina z pravého křídla a tvrdou ránou bez přípravy vymetl levý horní roh brány! Asistence: Jevgenij Malkin.

28:56
    Brian Dumoulin před vrcholem levého kruhu vypálil bez přípravy a jeho střela s příklepem skončila na tyči! Islanders málem prohrávali.
    27:39 Matt Murray dokázal zabránit gólu senzačním zákrokem!

27:39
    Matt Martin se po nahození z levého křídla a ostrého úhlu ocitl na vzdálenější pravé tyči v obrovské šanci, jenže Matt Murray se stačil včas přesunout a lapačkou puk spektakulárně vyrazit!

26:31
    Erik Gudbranson už je také zpět na ledě a Islanders nevyužili přesilovou hru pět na tři.

24:31
    Erik Gudbranson dostal dvě minuty za vysokou hůl a Islanders si zahrají přesilovou hru 5 na 3, která potrvá 54 sekund. Domácí mají obrovskou šanci skórovat.

23:25
    Kapitán Sidney Crosby chtěl zabránit rychlému protiútoku soupeře a dostal dvě minuty za hákování.
    20:59 Brankář Robin Lehner ukradl gól Garrettovi Wilsonovi!

20:59
    Garrett Wilson se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci a mohl skórovat do prázdné brány, jenže Robin Lehner mu ukradl gól levým betonem!
    17:02 Krásná individuální akce Nicka Leddyho gólem neskončila!

17:02
    Nick Leddy rychle vyvezl puk z obranného pásma a mezi dvěma protihráči se protáhl až před bránu, v závěru samostatného úniku poté ale ztroskotal na pravém betonu Matta Murrayho!

16:52
    Anders Lee byl vyloučen na dvě minuty za hákování a za 55 sekund si Penguins zahrají první přesilovou hru.

15:47
    Jack Johnson vyfasoval během komerční přestávky dvě minuty za nedovolené bránění. Další vyloučení.

13:38
    Tom Kühnhackl byl zasažen do obličeje vysokou holí a Jack Johnson vyfasoval dvě minuty. Přesilová hra NY.

09:54
    Brock Nelson napřáhl na vrcholu mezikruží ke tvrdé ráně s příklepem, kterou brankář Matthew Murray vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě!

09:14
    Devon Toews napřáhl od modré čáry k nádherné střele, která se od pravé tyče odrazila do hry!

08:23
    Jevgenij Malkin dostal dvě minuty za vysokou hůl, zatímco Leo Komarov byl vyloučen za hrubost.

05:51
    Jevgenij Malkin zbytečně fauloval v útočném pásmu a byl vyloučen na dvě minuty mimo hru za hákování.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 34. Beauvillier (Barzal, Eberle), 48. Eberle (Barzal, Boychuk), 52. Jo. Bailey (Lee, D. Toews) – 31. Gudbranson (Malkin)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), Barzal, Eberle – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Kühnhackl – Beauvillier, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson – Guentzel, Crosby (C), Rust – Aston-Reese, Malkin (A), Hörnqvist – Simon, Bjugstad, Kessel – Blueger, Cullen, G. Wilson.

Rozhodca: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Scott Cherrey, Devin Berg

Diváci: 13917