Tampa Bay – Columbus 1:5 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:4 (kon.)
San Jose – Vegas 3:5 (kon.) | Washington – Carolina 4:3 (po pr.)
New York Islanders
3:1 (0:0, 1:1, 2:0) Stav série: 2:0
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 13.04.2019, 01:30 • Nassau Coliseum, New York • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Československá stopa v utkání:

Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:11 (04:20:18)

Tři hvězdy utkání:

1. Jordan Eberle (NYI) 1+1
    2. Mathew Barzal (NYI) 0+2
    3. Robin Lehner (NYI) 32 zák., 1 gól, 97,0%

Statistiky: Střely na bránu: 34-33; Zablokované střely: 15-16; Vhazování: 58%-42%; Hity: 41-36; Přesilové hry: 1/6-0/2; Trestné minuty: 8-16.

Erik Gudbranson sice otevřel v dresu Pittsburghu skóre, jenže Anthony Beauvillier krátce na to vyrovnal a zahájil obrat Islanders, na kterém se podíleli ve třetí části gólem Jordan Eberle a Josh Bailey. Penguins se nechali zbytečně vylučovat a poté už neměli síly na to, aby s nepříznivým vývojem něco udělali. Série se stěhuje do Pittsburghu za stavu 2:0 pro NY Islanders. Konečný výsledek dnešního druhého zápasu. New York Islanders 3 Pittsburgh Penguins 1.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:43
    Phil Kessel se ocitl v mezikruží ve velké šanci a parádní střelou chtěl vymést pravý horní roh brány, Robin Lehner ale vytáhl parádní semafor!

57:25
    Matthew Murray vyrazil na střídačku a Penguins se snaží zdramatizovat závěr bez brankáře!

57:02
    Islanders se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

56:46
    Patric Hörnqvist si najel v mezikruží na přihrávku zpoza brány, Islanders ho ovšem do zakončení nepustili.

56:14
    Penguins vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Robin Lehner na přední tyči snadno zasáhl vyrážečkou.

55:02
    Jsem hodně zvědavý na to, jak si povede Pittsburgh v domácím prostředí. V New Yorku mu zápasy nevyšly.

54:39
    Penguins se v závěru zápasu vůbec nedaří a je vidět, že po šesti hrách v oslabení už jsou hodně unavení.

53:25
    Anders Lee vystřelil na pravém křídle bekhendem a jeho pokus z úhlu zamířil do boční sítě brány Penguins.

52:23
    Josh Bailey se dostal ke střele v blízkosti pravé tyče, tentokrát ale Matthew Murray dokázal puk zachytit.

51:45
    Nahození Penguins opustilo ledovou plochu a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
    51:38 Josh BAILEY - 3:1

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 34. Beauvillier (Barzal, Eberle), 48. Eberle (Barzal, Boychuk), 52. Jo. Bailey (Lee, D. Toews) – 31. Gudbranson (Malkin)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), Barzal, Eberle – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Kühnhackl – Beauvillier, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson – Guentzel, Crosby (C), Rust – Aston-Reese, Malkin (A), Hörnqvist – Simon, Bjugstad, Kessel – Blueger, Cullen, G. Wilson.

Rozhodca: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Scott Cherrey, Devin Berg

Diváci: 13917