Nitra – Ružomberok 0:0 (kon.) | Sereď – Trnava 3:1 (kon.) | Michalovce – Trenčín 4:2 (kon.)
Podbrezová – Žilina 0:2 (kon.) | Z. Moravce - Vráble – D. Streda 1:2 (kon.) | Senica – Slovan Bratislava 1:2 (kon.)
koniec
ŠKF iClinic Sereď
3:1 (0:0)
FC Spartak Trnava
Sobota 09.03.2019, 14:00 • Štadión ŠKF Sereď • Fortuna liga • 22. kolo
Predzápasové kurzy
   
  V druhom polčase sme konečne videli aj presné zásahy. V 54. minúte zariadil gól pre Trnavu z priameho kopu Grendel, no potom zápas bol v réžii domácich futbalistov. V 69. minúte vyrovnal Sus, o 10 minút ho napodobnil Hučko a na konečných 3:1 upravil vlastencom Čonka. Úradujúci majster z Trnavy teda prišiel o možnosť byť v prvej šestke, Sereď zaznamenáva historický úspech a môže sa ešte pobiť o európske pohárové súťaže.

  Ďakujeme za pozornosť. (15:55:43)
   
  90+3
  Koniec zápasu.
   
  90+3
  Žltú kartu dostáva Matúš Čonka (FC Spartak Trnava).
   
  90+2
  Trnava si týmto vlastným gólom už definitívne pochovala nádej na dobrý výsledok. V druhom polčase to nebola taká výrazná herná prevaha Bílich Andelov ako v prvom polčase.
   
  90+1
  Sereď dala gól!
  Sereď bude súčasťou hornej šestky Fortuna ligy! Prihrávku z ľavej strany z kopačky Mečiara nezasiahol Baez, ale hosťujúci Matúš Čonka si strelil gól do vlastnej brány.
   
  89
  Vo vnútri pokutového územia padal Lucas Lovat, ktorý sa snažil vybojovať pokutový kop hereckým výkonom. Hlavný rozhodca mu na tieto ťahy neskočil.
   
  88
  Za faul na Martina Mečiara dostáva žltú kartu kapitán Bílich Andelov Erik Grendel.
   
  87
  Čonka sa zastavil s loptou a poobzeral sa po spoluhráčoch, no veľmi nemal komu prihrať. Po krídelných priestoroch je dnes Trnava absolútne nemohúca.
   
  86
  Banole Adekuoroye bojoval o loptu spoločne s Pekárom a urobil to takticky veľmi dobre. Sereď získava autové vhadzovanie.
   
  85
  Čonkovu prihrávku vystihol v strede poľa Aldo Báez a lopta smerovala za postrannú čiaru.
   
  84
  Faulovanám hráčom bol Martin Mečiar, ktorého v strede poľa fauloval Turňa. Sereď sa bude snažiť určite hru už len kúskovať a udržiavať momentálny stav.
   
  83
  Center Štefana Pekára z ľavej strany smeroval iba na domácich stopérov. Sereď zatiaľ bezpečne odoláva.
   
  82
  Zápas pomaly vrcholí, Trnava sa snaží mať viac z hry. Teraz vhadzoval aut z pravej strany Turňa. Potom prišiel center z opačnej strany od Čonku, no nenarobil problémy Penksovi.
   
  81
  Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Tomáš Košút, prichádza Štefan Pekár.
   
  80
  Autor druhého zásahu momentálne dostáva žltú kartu za svoj nedovolený zákrok.
   
  79
  Sereď dala gól!
  Žeby bolo rozhodnuté? Domáci otáčajú skóre a v zápase sa dostávajú do vedenia. Lopta sa dostala do šestnástky z rohového kopu. Abena ju nadvihol a následne prišla na hlavu TOMÁŠA HUČKA, ktorý do hlavičkou nasmeroval k pravému hornému rohu.
   
  78
  Štandardku rozohrávali futbalisti Serede. Veľkú príležitosť mal Ľubomír Michalík, ktorý zakončoval hlavičkou a Rusov výborným zákrokom zachránil Trnavu!
   
  77
  Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Adam Morong, prichádza Martin Mečiar.
   
  76
  Šikovne to vymysleli Bíli Andeli. Center z ľavej strany smeroval pred brankára. Do vzduchu sa zavesil David Depetris, ale nasmeroval to len priamo do Penksu.

  Lukáš Rastislav Ovšonka


  Hľadáme spravodajcu pre tím ŠKF iClinic Sereď. Viac informácií tu.

  Góly: 69. Sus, 79. Hučko, 90+1. Čonka (vla.) – 54. Grendel

  Karty:   53. Baéz (SER), 74. Iván (SER), 75. Špehar (SER), 80. Hučko (SER) – 66. Lovat (TRN), 88. Grendel (TRN), 90+3. Čonka (TRN)


  ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Menich, Michalík (C), Ba (46. Špehar), Hučko – Baéz, Adekuoroye – Sus, Morong (77. Mečiar), Iván – Lačný (71. Kuzma).
  Náhradníci: Šálka – St. Hillaire, Mečiar, Kuzma, Lukáčik, Ulrich, Špehar.

  FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Abena, Košút (81. Pekár), Čonka – Markoski (46. Lovat), Janečka, Grendel (C), Ashiru (73. Tavares) – Depetris, Ku. Yilmaz.
  Náhradníci: Bolek – Dudl, Miesenböck, Sloboda, Tavares, Lovat, Pekár.

  Diváci: 2 543