Vegas – Vancouver 3:0 (kon.) | Anaheim – Colorado 2:1 (kon.) | Florida – Ottawa 2:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 2:5 (kon.) | Minnesota – Nashville 2:3 (1:2 po s.n.) | San Jose – Chicago 5:2 (kon.)
San Jose Sharks
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Chicago Blackhawks
cz Pondelok 04.03.2019, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V pondělí v brzkých ranních hodinách našeho času se odehraje utkání NHL mezi San Jose Sharks a Chicagem Blackhawks. Zatímco domácí Žraloci patří k nejlepším týmům soutěže, tak Černých jestřábů se boje o Stanley Cup s největší pravděpodobností podruhé v řadě týkat nebudou.

Chicago Blackhawks:
    Hokejisté Chicaga mají na kontě 63 bodů a v tabulce Západní konference jim patří až jedenácté místo. Zdá se tedy, že se druhý rok v řadě nedostanou do play-off. Blackhawks sráží zejména hodně prostupná defenziva, 245 inkasovaných gólů je opravdu dost. Naposledy Černí jestřábi podlehli 3:6 na ledě LA Kings, předtím zvítězili 4:3 v Anaheimu a ještě předtím si připsali dvě domácí prohry. V sestavě budou scházet zranění Drake Caggiula a český útočník David Kämpf.

San Jose Sharks:
    Sharks patří k předním týmům celé ligy. Na svém kontě mají už 83 bůdů a v tabulce Západní konference jsou druzí za Calgary. Žraloci disponují vyváženým týmem s produktivními obránci i kvalitními útočníky. Z posledních pěti zápasů si připsali tři výhry, naposledy zdolali na domácím ledě 4:3 Colorado. Ze základního kádru by měl scházet pouze švédský obránce Erik Karlsson, který má problémy s třísly.

Brent Burns – 71b (13+58)
    Joe Pavelski – 61b (36+25)
    Logan Couture – 59b (23+36)

Brankáři:
    Martin Jones – 49 zápasů, průměr 2,95, úspěšnost 89,6 %
    Aaron Dell – 20 zápasů, průměr 3,01, úspěšnost 89,2 %

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, R. Šimek, Heed, Vlasic, Braun, Dillon – Pavelski (C), Couture (A), Meier – Labanc, Hertl, Donskoi – Nyquist, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Haley.

Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Seabrook (A), Keith (A), E. Gustafsson, C. Murphy, Forsling, Dahlström – P. Kane, J. Toews (C), Saad – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Sikura, Anisimov, Perlini – Hayden, Krüger, Kunitz.

Rozhodčí: Hanson, Syvret – Gawryletz, Cherrey.

00:01

00:21
    V první lajně Chicaga nakonec nastoupil Chris Kunitz. Brandon Saad se přesunul na křídlo do lajny k Anisimovovi.

01:42
    Za brankou domácích kouzlil Dominik Kahun, který našel Brandona Saada. Jeho střela skončila na bočním oblouku Jonesovy klece!

02:37
    Duncan Keith na modré naznačil střelu, ale místo ní ještě hledal spoluhráče před brankou. Ten nezpracoval ideálně a do šance se tak hostující hokejisté nedostali.

03:23
    Brent Burns se na modré nerozpakoval a puk nahodil na hostující branku. Ward asi moc neviděl, ale dokázal černou pryž odrazit do bezpečí.

04:12
    Patrick Kane nedokázal obejít Brendena Dillona. Tne hostující hvězdu vytlačil až do rohu kluziště.

04:51
    V rohu zatím skončila také útočná snaha hokejistů Sharks.

05:18
    Anisimov v útočném pásmu přenechal puk Saadovi. Toho odzbrojil Tomáš Hertl, který se dobře vrátil.

05:58
    Perliniho střílená přihrávka jen prolétla kolem branky Chicaga. Najíždějící Alex DeBrincat měl zablokovanou hůl.

06:45
    Nahozený puk končí ve výstroji Cama Warda. Následuje reklamní přestávka.

06:51
    Po buly nahodil puk na hostující branku Dillon. Obrana Chicaga ho na Warda nepustila.

07:25
    Velká šance domácích! Joe Pavelski našel přihrávkou zpoza branky Tima Meiera, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Ward měl velké štěstí, zřejmě ani sám netuší, jak vlastně zakročil!

08:16
    Hosté si zahrají přesilovku. Joonas Donskoi podrazil v útočném pásmu obránce Forslinga.

08:40
    Joe Pavelski vyhazuje puk až za hostující branku.

09:11
    Domácí opět vyhazují.

09:23
    Nahození Erika Gustafssona skončilo ve výstroji Martina Jonese. To byl důležitý zákrok domácího brankáře, před ním totiž číhali hráči na dorážku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:36
    Patrick Kane z voleje netrefil puk do poloodkryté klece! Zasáhl totiž nohu obránce Vlasica, od níž se kotouč odrazil do rohu.

10:06
    Domácí vyhazují a tohle oslabení asi ubrání.

10:17
    A už jsou v plném počtu.

10:45
    Puk se odrazil na hostující branku od Gustava Nyquista. Ward ho přikryl a tak tu máme další reklamní přestávku.

11:11
    Z první se opřel do puku Marcus Sörensen. Ward se prezentoval jistým zákrokem a přerušil hru.

11:35
    Domácí teď soupeře přitlačili. Nahození Justina Brauna branku minulo, aniž by puk někdo tečoval.

11:54
    Na druhé straně vyrazili dopředu Toews s Kaneem. Obě hvězdy si několikrát vyměnily puk, ale Jones nakonec nemusel zasahovat.

12:16
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Nádhernou akci teď předvedl TOMÁŠ HERTL! Český útočník dostal přihrávku do jízdy od Heeda, v útočném pásmu snadno obešel zkušeného obránce Keitha a už byl sám před Wardem. Brankáře Blackhawks si roztáhl a mezi jeho betony poslal puk do branky. Asistence: Tim Heed.
    12:16 Tomáš HERTL - 1:0

13:22
    Domácí jsou při chuti. Ward musel likvidovat střelu Goodrowa.

14:35
    Dillon nahodil puk za branku. Jeho spoluhráči tam o něj nyní bojují.

15:18
    Do střely Gustava Forslinga vložil hokejku Pavelski. Následuje reklamní přestávka.

16:20
    Od modré čáry nahazoval puk na hostující branku Connor Murphy. Jones ho vyrážečkou vytáhl do ochranné sítě.

16:32
    Sörensen posílal puk před branku, kde číhal Thornton. Toho nakonec stačil pokrýt obránce Hawks.

17:04
    Dylan Strome přebruslil bránícího hráče a dostal se s kotoučem za branku. Odsud ho chtěl poslat před Jonesovu klec, kde byl Brendan Perlini. Domácí brankář však přihrávku zablokoval betonem, od něhož se puk odrazil do bočního oblouku jeho klece!

17:25
    Na druhé straně zakončoval před Wardem volný Micheal Haley, který nastřelil pravou tyčku z pohledu hostujícího gólmana!

18:35
    Se šancemi se teď roztrhl pytel! Nahození od modré čáry šikovně tečoval Jonathan Toews. Jones stačil puk vyrazit a zlikvidovat dokázal i bekhendovou dorážku Patricka Kanea!

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:32
    Chicago právě vstřelilo branku!
    V závěru třetiny se hrálo nahoru – dolů a Chicago vytěžilo z otevřené hry vyrovnání! Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. DYLAN STROME se rozhodl z levého kruhu vystřelit a trefil se k bližší tyčce nad vyrážečku klekajícího Martina Jonese, který možná čekal ještě nahrávku na DeBrincata. Asistence: Alex DeBrincat a Brent Seabrook.
    19:32 Dylan STROME - 1:1

20:00

První třetina nabídla zajímavou podívanou a ukázala, že přednosti obou celků jsou hlavně v ofenzivě. Skóre zápasu otevřeli domácí, když Tomáš Hertl obešel obránce Keitha a zakončil mezi betony Cama Warda. V závěru úvodní části se hrálo nahoru – dolů a otevřených obran nakonec využilo Chicago. 28 sekund před přestávkou totiž srovnal Dylan Strome.

20:37
    Od modré čáry střílel Chris Kunitz. Domácí branku však z voleje netrefil.

20:48
    Přihrávku Nyquista tečoval na dlouhou hůl Logan Couture. Ten puk posunul pod připraveného Warda.

20:58
    Zakázané uvolnění hostí.

21:38
    Sharks se dostávají do vedení 2:1! Již druhou asistenci v zápase si připisuje obránce Tim Heed, do jehož nahození vložil na pravém kruhu hokejku TIMO MEIER, který puk usměrnil mimo dosah brankáře Warda. Asistence: Tim Heed a Joonas Donskoi.
    21:38 Timo MEIER - 2:1

22:38
    Wardovu pozornost prověřil Barclay Goodrow. Brankář Černých jestřábů přerušil hru.

23:26
    Přihrávka Pavelskiho byla příliš dlouhá. Pískáno je zakázané uvolnění domácích.

23:54
    Dobrá střela Erika Gustafssona z pravého kruhu. Jones reagoval na poslední chvíli!

24:13
    Dvojice Toews – Kane samozřejmě umí být nebezpečná. Patrick Kane zakončoval po nahrávce svého kapitána z prostoru mezi kruhy. Jones si mezírku mezi betony pohlídal.

24:42
    Dominik Kahun to zkoušel pro změnu z levého kruhu. Trefil však jen protihráče.

25:32
    Od modré čáry vystřelil Duncan Keith. Jones ztlumil puk na své hrudi.

25:59
    Cam Ward teď zuby – nehty uhájil svou brankovou čáru! Střelu Melkera Karlssona vyrazil před sebe, poté si lehl a odolal i dorážkám Micheala Haleyho a Barclaye Goodrowa!

26:21
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

26:40
    Je srovnáno! Ke střele z osy hřiště se dostal ERIK GUSTAFSSON, který se trefil od vyrážečku Martina Jonese, jenž měl zakrytý výhled – 2:2. Asistence: Jonathan Toews a Duncan Keith.
    26:40 Erik GUSTAFSSON - 2:2

27:07
    Puk skončil v hledišti. Následuje reklamní přestávka.

28:37
    Joe Thornton dostal přihrávku na levé křídlo a prudkou střelou prověřil Warda. Ten si stačil povyjet a zakročil úspěšně.

29:27
    Radim Šimek zvládl bruslařský souboj s protihráčem a nepustil tak hosty do rychlého protiútoku.

30:07
    Určitě sledujeme sympatický výkon hostujícího Chicaga, které hraje na půdě lépe postaveného soupeře s otevřeným hledím.

30:53
    Ani jednomu z týmů se teď nedaří založit útočnou akci. Pokusy většinou končí ve středním pásmu.

31:21
    Z vrcholu pravého kruhu pálil Brent Burns. Ward kotouč vykopl do bezpečí.

31:37
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

32:24
    Hostům byl odpískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.

32:48
    Do ofenzivního dobrodružství se pustil Radim Šimek. Až do zakončení se nakonec neprokličkoval.

33:26
    Hodně nebezpečnou střelu vypustil z levé strany Logan Couture. Kotouč se otřel o levý beton Cama Warda a těsně minul vzdálenější tyčku!

34:52
    Hosté stále dokáží odpovídat na útočné pokusy Sharks. Sledujeme pohledné utkání.

35:43
    Zakázané uvolnění Blackhawks. Následuje reklamní přestávka. Před tím se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, ale do přihrávky Donskoie padl obránce.

36:14
    Z levého kruhu střílel na částečně odkrytou branku Gustav Nyquist. nedokázal ji trefit!

36:55
    Dobré střídání Hertlovy řady. Nejprve pálil Brent Burns a Ward jeho projektil vyrazil. Vše pak zakončil pokusem z otočky právě Tomáš Hertl, ale ani on si na brankáře Chicaga nepřišel. Reklamní přestávka.

37:15
    Pěkná kombinace domácích. Meier na jejím konci oslovil Tomáše Hertla, jehož střela trefila vyrážečku Warda.

37:37
    Vyloučen je právě Tomáš Hertl, který zasáhl vysokou holí Connora Murphyho.

38:03
    Střelu Gustafssona vyrazil do rohu Martin Jones.

38:07
    Vzpětí to zkoušel z úhlu Jonathan Toews a puk skončil pod betony brankáře Jonese.

38:19
    Goodrow má zlomenou hůl a domácí tak nyní brání jen s trojicí plně vyzbrojených bruslařů!

38:40
    Domácím se přesto podařilo vyhodit a Goodrow tak mohl vystřídat.

39:14
    Dillon hosty vytlačil do středního pásma.

39:34
    Obrovskou šanci měl Alex DeBrincat, kterému puk přistál před brankou na bekhendu. Hostující útočník však z bezprostřední blízkosti Jonese nepřekonal!

39:38
    Tomáš Hertl je již na ledě a přesilovka Hawks tedy končí.

40:00

Také ve druhé části pokračovalo pohledné utkání. Opět padlo po gólu na každé straně a San Jose tak hraje s Chicagem nerozhodně 2:2. Ve 22. minutě domácí podruhé v zápase vedli, když Heedovo nahození šikovně tečoval Timo Meier. Hosté však odpověděli střelou Erika Gustafssona, kterou brankář Jones zřejmě vůbec neviděl. Ve zbytku třetiny se několikrát blýskli oba gólmani, kteří již znovu neinkasovali.

Třetí třetina začne přibližně v 5:56.
    Obránce Chicaga Erik Gustafsson má v této sezóně na kontě už 13 gólů.

40:01

40:40
    Ke střele z levého kruhu se dostal Arťom Anisimov. Branku ale netrefil.

41:12
    V útočném pásmu si vyměnili puk Kahun, Saad a Anisimov. Opět střílel ruský útočník, jehož slabý pokus lapil Jones.

41:41
    Hosté začali třetí část hodně aktivně. Sharks se nemohou vymanit z obranné třetiny.

42:04
    Až teď. Domácí se dostali k puku poté, co jejich branku minul Gustav Forsling.

42:38
    Lehké nahození Marcuse Krügera skončilo v lapačce Martina Jonese. Hosté získali buly v útočné třetině.

42:49
    Keith přenesl hru na Gustafssona, jemuž střela nesedla a Jones mohl zůstat v klidu.

43:33
    První šance Sharks ve třetí třetině. Tomáš Hertl v útočném pásmu přenechal puk Nyquistovi. Tens ním objel branku a našel Joonase Donskoie, který z voleje trefil Cama Warda!

44:27
    Domácí potřetí v zápase vedou! Joe Thornton potvrdil pověst výborného nahrávače, když z rohu kluziště předložil puk mezi kruhy MARCUSOVI SÖRENSENOVI, který zamířil k pravé tyčce z pohledu brankáře Warda. Asistence: Joe Thornton a Joonas Donskoi.
    44:27 Marcus SÖRENSEN - 3:2

45:06
    Domácí si navíc zahrají svou první přesilovku v zápase. Za podražení Radima Šimka je potrestán Brendan Perlini.

45:38
    Domácí před brankou zajímavě kombinovali, ale scházela střelba. Chicagu se tak nakonec podařilo vyhodit.

46:10
    Žraloci se zatím marně snaží vrátit do útočné třetiny.

46:21
    A tak zvolili jednoduché řešení. Ward po nahození raději přidržel kotouč, což znamená, že se bude vhazovat po jeho pravici.

46:51
    Tohle není z domácí strany povedená přesilovka. Sharks si v ní nevytvořili žádnou šanci.

47:07
    Hosté jsou v tuto chvíli již kompletní.

48:16
    Domácí využívají výhodu při signalizovaném vyloučení hráče Chicaga! Puk zavezl do útočného pásma Micheal Haley, jehož střelu Ward vyrazil. Haley kotouč za brankou dojel a vytáhl ho na modrou čáru, odkud vystřelil Brent Burns a MELKER KARLSSON letící gumový předmět sklepl pod Wardovu vyrážečku – 4:2. Asistence: Brent Burns a Micheal Haley.
    48:16 Melker KARLSSON - 4:2

49:26
    Snížení měl na holi Arťom Anisimov, ale ve velké šanci nepřekonal Martina Jonese! Domácí tak stále vedou o dvě branky.

50:59
    Z voleje se opřel do kotouče Alex DeBrincat, ovšem Jones se proti jeho ráně včas přesunul. Následuje reklamní přestávka.

51:48
    Uvidíme, zda hosté dokáží ještě závěr zápasu zdramatizovat. Do šancí se jsou schopni dostávat.

52:14
    Na přihrávku DeBrincata nedosáhl Jonathan Toews. Dopředu mohou vyjet hráči Sharks.

53:22
    Domácí teď zavřeli střední pásmo, přes které Hawks už několikrát s kotoučem neprojeli.

53:51
    Tomáš Hertl zavezl puk do pásma z levé strany. Jeho střele však scházela přesnost.

54:20
    Krásný pas Brenta Burnse našel Kevina Labanca. Ten branku netrefil.

54:58
    Patrick Kane se snažil schovat své nahození od modré čáry za shluk těl před brankou. Jones přesto dokázal kotouč vyrazit.

55:17
    Zakázané uvolnění Žraloků. Hra se vrací před Jonese.

55:30
    Joe Thornton vyhrál buly a domácí mohli díky tomu poslat na led čerstvou pětici.

56:05
    Couture hledal přihrávkou Pavelskiho, kterému puk přeskočil hokejku. Domácí však mohou nadále šetřit čas v útočném pásmu.

56:40
    Kahun nabídl snížení Marcusovi Krügerovi. Ten z mezikruží minul branku!

57:08
    Hosté už hrají s prázdnou brankou!

57:38
    Je zřejmě rozhodnuto! MELKER KARLSSON dojel s pukem k útočné modré a prázdnou brankou nepohrdl. Asistence: Barclay Goodrow a Micheal Haley.
    57:38 Melker KARLSSON - 5:2

58:23
    Střelu Joonase Donskoie našel Ward v lapačce. Tohle si už domácí v pohodě pohlídají.

58:34
    Micheal Haley zasáhl hokejkou do tváře Murphyho. Hosté si ještě zahrají přesilovku.

58:35
    Chicago opět zkouší hru bez brankáře!

59:28
    Střelu Alexe DeBrincata zablokoval Justin Braun. Domácí následně vyhodili.

59:44
    Toews nabil Dylanovi Stromeovi. Jones si připsal úspěšný zákrok.

Hokejisté San Jose poráží Chicago 5:2, když utkání rozhodli třemi zásahy ve třetí třetině.

První dvě části byly vyrovnané. Domácí dvakrát vedli po zásazích Tomáše Hertla a Tima Meiera, ale Blackhawks dokázali vždy srovnat. V závěru první dvacetiminutovky se trefil Dylan Strome, ve druhé třetině pak kontroval Erik Gustafsson.

V závěrečné periodě se už ale trefovalo jen žraločí komando. Ve 45. minutě našel Thornton Marcuse Sörensena a ten se z mezikruží nemýlil. Ve 49. minutě pak Melker Karlsson pohotově tečoval střelu Burnse a stejný hráč v čase 57:38 zpečetil skóre ranou do prázdné branky soupeře.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:30 (7:11, 14:12, 12:7)

Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 4 střely, čas na ledě 18:55

To už je z mé strany vše. Přeji úspěšný start do nového pracovního týdne! (06:37:47)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 13. Hertl (Heed), 22. Meier (Heed, Donskoi), 45. Sörensen (J. Thornton, Donskoi), 49. M. Karlsson (Burns, Haley), 58. M. Karlsson (Goodrow, Haley) – 20. D. Strome (DeBrincat, Seabrook), 27. E. Gustafsson (J. Toews, Keith)

Rozhodca: Hanson, Syvret – Gawryletz, Cherrey

Diváci: 17 252