Štafeta žien, 4x6 km, Canmore | Víťaz: Nemecko (kon.) |
Týmový závod, HS130,, Lahti | Vítěz: Rakousko (kon.) |
Zjazd mužov, Åre | Víťaz: Kjetil Jansrud (NOR) (kon.) |
Ženy - 5000 metrov | Vítěz: M. Sáblíková (CZE) (kon.) |
Sprinty mužů a žen, Lahti | Vítězové: M. C. Fallaová (NOR) a J. H. Klæbo (NOR) (kon.) |
Tímové preteky, skoky HS130, Lahti | Vítěz: Rakousko I (kon.) | | | Týmový závod, běh 2x7,5 km, Lahti | Vítěz: Finsko I (kon.) |
koniec udalosti
Zjazd mužov, Åre
Víťaz: Kjetil Jansrud (NOR)
53
|
Posledným českým pretekárom v zjazde bol Tomáš Klinský. Ten nabral v cieľovom priestore stratu 3,74 sekundy, a tak sa zaraďuje na 47. miesto medzi oboch svojich krajanov.
|
|
47
|
Martin Bendik predviedol o niečo horší výkon než jeho český kolega, ktorý štartoval pred ním. Stratil celkovo 4,14 sekundy, a tak je na poslednom mieste, čo je rozhodne škoda.
|
|
46
|
Prvým českým pretekárom bol Ondřej Berndt. Nabral však výraznú viac než štvorsekundovú stratu, a tak sa zaraďuje na predposledné miesto. Na štarte je už pripravený aj Slovák Martin Bendik.
|
Konečné výsledky dnešných pretekov:
1. Kjetil Jansrud (NOR) 1:19,98 min.
2. Aksel Lund Svindal (NOR) +0,02
3. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,33
4. Beat Feuz (SUI) +0,44
5. Matthias Mayer (AUT) +0,65
6. Dominik Paris (ITA) +0,74
7. Benjamin Thomsen (CAN) +0,75
8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0,82
9. Bryce Bennett (USA) +0,83
9. Mauro Caviezel (SUI) +0,83
11. Christof Innerhofer (ITA) +0,99
12. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1,02
13. Matteo Marsaglia (ITA) +1,17
14. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +1,20
15. Adrien Théaux (FRA) +1,25
...
51. Martin Bendik (SVK) +4,14
Matej Prieložný (SVK) nedokončil
Štartová listina dnešných pretekov:
1. Hannes Reichelt (AUT)
2. Adrien Théaux (FRA)
3. Mauro Caviezel (SUI)
4. Benjamin Thomsen (CAN)
5. Matthias Mayer (AUT)
6. Kjetil Jansrud (NOR)
7. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
8. Carlo Janka (SUI)
9. Aksel Lund Svindal (NOR)
10. Josef Ferstl (GER)
11. Bryce Bennett (USA)
12. Brice Roger (FRA)
13. Dominik Paris (ITA)
14. Johan Clarey (FRA)
15. Beat Feuz (SUI)
16. Gilles Roulin (SUI)
17. Vincent Kriechmayr (AUT)
18. Otmar Striedinger (AUT)
19. Christof Innerhofer (ITA)
20. Steven Nyman (USA)
21. Klemen Kosi (SLO)
22. Maxence Muzaton (FRA)
23. Matteo Marsaglia (ITA)
24. Niels Hintermann (SUI)
25. Manuel Schmid (GER)
26. Brodie Seger (CAN)
27. Travis Ganong (USA)
28. Mattia Casse (ITA)
29. Dominik Schwaiger (GER)
30. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
31. Marko Vukičevič (SRB)
32. Felix Monsen (SWE)
33. Miha Hrobat (SLO)
34. Jeffrey Read (CAN)
35. Ryan Cochran-Siegle (USA)
36. Boštjan Kline (SLO)
37. Alexander Köll (SWE)
38. Andreas Romar (FIN)
39. Christoffer Faarup (DEN)
40. Henrik von Appen (CHI)
41. Olle Sundin (SWE)
42. Jack Gower (GBR)
43. Marc Oliveras (AND)
44. Natko Zrnčič-Dim (CRO)
45. Adur Etxezarreta (ESP)
46. Ondřej Berndt (CZE)
47. Martin Bendik (SVK)
48. Filip Zubčič (CRO)
49. Filip Platter (SWE)
50. Jan Zabystřan (CZE)
51. Stefan Hadalin (SLO)
52. Matej Prieložný (SVK)
53. Tomáš Klinský (CZE)
54. Sven von Appen (CHI)
55. Ioan Valeriu Achiriloaie (ROU)
56. Linus Strasser (GER)
57. Ivan Kovbašnjuk (UKR)
58. Juri Daniločkin (BLR)
59. Elvis Opmanis (LAT)
60. Albin Tahiri (KOS)
61. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)
1. Kjetil Jansrud (NOR) 1:19,98 min.
2. Aksel Lund Svindal (NOR) +0,02
3. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,33
4. Beat Feuz (SUI) +0,44
5. Matthias Mayer (AUT) +0,65
6. Dominik Paris (ITA) +0,74
7. Benjamin Thomsen (CAN) +0,75
8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0,82
9. Bryce Bennett (USA) +0,83
9. Mauro Caviezel (SUI) +0,83
11. Christof Innerhofer (ITA) +0,99
12. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1,02
13. Matteo Marsaglia (ITA) +1,17
14. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +1,20
15. Adrien Théaux (FRA) +1,25
...
51. Martin Bendik (SVK) +4,14
Matej Prieložný (SVK) nedokončil
Štartová listina dnešných pretekov:
1. Hannes Reichelt (AUT)
2. Adrien Théaux (FRA)
3. Mauro Caviezel (SUI)
4. Benjamin Thomsen (CAN)
5. Matthias Mayer (AUT)
6. Kjetil Jansrud (NOR)
7. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
8. Carlo Janka (SUI)
9. Aksel Lund Svindal (NOR)
10. Josef Ferstl (GER)
11. Bryce Bennett (USA)
12. Brice Roger (FRA)
13. Dominik Paris (ITA)
14. Johan Clarey (FRA)
15. Beat Feuz (SUI)
16. Gilles Roulin (SUI)
17. Vincent Kriechmayr (AUT)
18. Otmar Striedinger (AUT)
19. Christof Innerhofer (ITA)
20. Steven Nyman (USA)
21. Klemen Kosi (SLO)
22. Maxence Muzaton (FRA)
23. Matteo Marsaglia (ITA)
24. Niels Hintermann (SUI)
25. Manuel Schmid (GER)
26. Brodie Seger (CAN)
27. Travis Ganong (USA)
28. Mattia Casse (ITA)
29. Dominik Schwaiger (GER)
30. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
31. Marko Vukičevič (SRB)
32. Felix Monsen (SWE)
33. Miha Hrobat (SLO)
34. Jeffrey Read (CAN)
35. Ryan Cochran-Siegle (USA)
36. Boštjan Kline (SLO)
37. Alexander Köll (SWE)
38. Andreas Romar (FIN)
39. Christoffer Faarup (DEN)
40. Henrik von Appen (CHI)
41. Olle Sundin (SWE)
42. Jack Gower (GBR)
43. Marc Oliveras (AND)
44. Natko Zrnčič-Dim (CRO)
45. Adur Etxezarreta (ESP)
46. Ondřej Berndt (CZE)
47. Martin Bendik (SVK)
48. Filip Zubčič (CRO)
49. Filip Platter (SWE)
50. Jan Zabystřan (CZE)
51. Stefan Hadalin (SLO)
52. Matej Prieložný (SVK)
53. Tomáš Klinský (CZE)
54. Sven von Appen (CHI)
55. Ioan Valeriu Achiriloaie (ROU)
56. Linus Strasser (GER)
57. Ivan Kovbašnjuk (UKR)
58. Juri Daniločkin (BLR)
59. Elvis Opmanis (LAT)
60. Albin Tahiri (KOS)
61. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)
Miroslav Kováčik