Zjazd mužov, Åre sk Víťaz: Kjetil Jansrud (NOR) (kon.)
koniec udalosti
Zjazd mužov, Åre

Víťaz: Kjetil Jansrud (NOR)

Sobota 09.02.2019, 13:30 • Åre (Švédsko) • MS v alpskom lyžovaní

Je dobojované! Víťazom kráľovskej mužskej disciplíny na svetovom šampionáte vo švédskom Åre sa stáva Nór Kjetil Jansrud. Ten vyhral so štartovým číslom šesť a mikroskopickým náskokom dvoch stotín pred krajanom Akselom Lundom Svindalom. Ten dnes absolvoval posledné preteky kariéry a lúči sa striebornou medailou. Bronz berie Rakúšan Vincent Kriechmayr. Zo slovenských reprezentantov sa viac darilo Martinovi Bendikovi, ktorý obsadil 51. pozíciu. Matej Prieložný ako jediný svoju jazdu nedokončil. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (14:57:27)

61
    Posledným pretekárom dnešného zjazdu bol Simon Breitfuss Kammerlander z Bolívie. Jeho čas má hodnotu 1:24,30, a tak skončí na konečnom 52. mieste. Zaraďuje sa tak tesne za Slováka Martina Bendika.

59-60
    Lotyš Elvis Opmanis nabral stratu 6,66 sekundy, čo mu stačí na zrejme konečné 55. miesto. Okrem toho sme videli aj reprezentanta Kosova Albina Tahiriho, ktorý bol v tomto súboji o osem desatín rýchlejší.

57-58
    Ukrajinec Ivan Kovbašnjuk sa zaraďuje na 52. miesto s mankom takmer šiestich sekúnd. O niečo viac sa darilo Bielorusovi Jurimu Daniločkinovi, ktorému patrí priebežné 39. miesto.

56
    V dnešnom zjazde sme sledovali aj nemeckého špecialistu na paralelný slalom Linus Strassera. Nemec predviedol celkom pekný výkon, nabral stratu iba 2,47 sekundy, a tak mu bude patriť 37. miesto.

55
    Ani sme dlho nečakali. Rumun Ioan Valeriu Achiriloaie nabral manko viac než siedmich sekúnd, a tak sa zaraďuje na posledné miesto. Pred sebou máme ešte posledných päť pretekárov.

54
    Slovák Martin Bendik už nie je na poslednom mieste výsledkovej listiny. Jeho miesto nahradil Čiľan Sven von Appen, ktorý nabral stratu na úrovni takmer piatich sekúnd. Uvidíme, či bude ešte niekto horší.

53
    Posledným českým pretekárom v zjazde bol Tomáš Klinský. Ten nabral v cieľovom priestore stratu 3,74 sekundy, a tak sa zaraďuje na 47. miesto medzi oboch svojich krajanov.

52
    Keďže nenastúpil ani Slovinec Stefan Hadalin, na trať sa mohol vydať druhý slovenský pretekár Matej Prieložný. Bohužiaľ, ten je vôbec prvým pretekárom, ktorý dnešný zjazd nedokončil.

49-50
    Ani ďalší chorvátsky pretekár Filip Zubčič nenastúpil v dnešnom zjazde. Sledovali sme tak výkony ďalších dvoch pretekárov. Domáci Švéd Filip Platter je na 44. mieste a Čech Jan Zabystřan na pozícii číslo 46.

47
    Martin Bendik predviedol o niečo horší výkon než jeho český kolega, ktorý štartoval pred ním. Stratil celkovo 4,14 sekundy, a tak je na poslednom mieste, čo je rozhodne škoda.

46
    Prvým českým pretekárom bol Ondřej Berndt. Nabral však výraznú viac než štvorsekundovú stratu, a tak sa zaraďuje na predposledné miesto. Na štarte je už pripravený aj Slovák Martin Bendik.

1
    Hannes Reichelt bol kurióznym spôsobom potrestaný, a tak vyštartoval so štartovým číslom jeden až teraz. Na prvom medzičase bol najrýchlejší, ale následne spravil veľkú chybu. Vďaka tomu mu patrí až 29. miesto.

45
    Natko Zrnčič-Dim z Chorvátska neodštartoval, a tak sme na trati sledovali Španiel Adura Etxezarretu. Ten stratil v cieli viac než 2,5 sekundy, a tak sa zaraďuje na priebežné 38. miesto.

43
    Marc Oliveras je reprezentantom Andorry. V jeho prípade sa nedal očakávať útok na umiestnenie v najlepšej tridsiatke. Stratil viac než tri sekundy, a tak mu patrí v poradí až 41. miesto.

42
    Brit Jack Gower predviedol výkon, ktorý dnes nepatril medzi najlepšie. Stratil 2,61 sekundy, a tak sa zrejme neudrží ani v TOP 40. Rozhodne nie je spokojný a na tieto preteky nebude spomínať v dobrom.

41
    Piatu desiatku pretekárov otvára Švéd Olle Sundin. Domáci pretekár prichádza do cieľa s mankom 2,32 sekundy, vďaka čomu mu patrí 33. pozícia. V cieli zdraví svojich fanúšikov a zrejme je s jazdou spokojný.