Kazaň – Novgorod 5:1 (kon.) | S.Moskva – Soči 3:1 (kon.)
cz Utorok 05.02.2019, 17:30 • Lužniki Arena • KHL

Československá stopa v zápase
    Július Hudáček (SPM) 60 minut, 22 střel, 21 zásahů
    Robin Hanzl (SPM) 0+0,1 střela, čas na ledě 19:52 (19:44:03)

Domácí celek vyhrává tento zápas 3:1 díky dobré první třetině, takže body zůstávají v Moskvě. Hosté byli střelecky pasivnější, doplatili na špatný přechod do útoku.

59:06
    Hosté zkouší hru bez brankáře.

59:06
    Oddechový čas pro domácí.

58:22
    Moskva hraje tak, aby hosté nemohli odvolat brankáře a zkusit hru bez gólmana.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:36
    Zápas se v poklidném tempu dohrává, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí momentálně k vidění není.

Dnešní utkání sleduje 9 726 diváků.

56:30
    Robin Hanzl pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje Dmitrij Šikin, který tak přerušuje hru.

55:30
    Hosté rozehrávají od své branky, Zijat Pajgin má kotouč pod kontrolou.

54:31
    Vladislav Kaletnik se dostal před brankou Hudáčka k puku, který se pokoušel protlačit za brankovou čáru. Neuspěl ani nadvakrát.

53:20
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku.
    51:27 Anatolij NIKONCEV - 3:1

51:27
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí celek proměnil přesilovku a navyšuje své vedení. Výborně to udělal Michail Grigorjev, který vyslal střílenou přihrávku. Tu nechytatelně pod horní tyčku usměrnil ANATOLIJ NIKONCEV. Asistence: Michail Grigorjev a Alexandr Chochlačov.

50:40
    Martinš Karsums zůstal na křídle volný, přijal přihrávku a zakončoval. Dmitrij Šikin kryje jeho ránu.

50:14
    Domácí celek má k dispozici přesilovku, ale zatím má velké problémy s přechodem do útočného pásma.

50:01
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek stále drží těsné jednobrankové vedení.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 6. Talalujev (Fjodorov), 16. Chochlačov (Kulik, Fjodorov), 52. Nikoncev (Grigorjev, Chochlačov) – 13. Točickij (Bakoš, Collins)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, Dyblenko, D. Višněvskij, Kulik, Kalinin, Grigorjev, Osipov – R. Hanzl, Daugavinš, Karsums – Fjodorov, Maxwell, Chochlačov – Zlobin, Nikoncev, Talalujev – Legalin, Cyplakov, Truňov – Černych.
    HK Soči: Šikin (Barulin) – J. Alexandrov, Jokipakka, Vorobjev, Pajgin, D. Alexandrov, Rykov – Bočarov, O'Dell, Collins – R. Rosén, Bakoš, Šmeľov – Točickij, Altybarmakjan, Polunin – Akmaldinov, Starkov, Kaletnik – Tomilin, Žilin.

Rozhodca: Sidorenko, Sergejev – Goljak, Sivov

Diváci: 9 726