Poprad – Budapešť 3:2 (po pr.) | B. Bystrica – Trenčín 2:1 (po pr.) | Detva – Košice 4:2 (kon.)
Miškovec – Žilina 6:4 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:1 (kon.)

Detva dala gól!
    Napokon to však gól je! JAKUB ŽILKA si telom odstavil Spilara a zavesil puk do opustenej brány.

58:55
    Král ukončuje tlak Košíc po hodení sa do strely Šedivého. Predtým mohol zakončovať spomedzi kruhov Galamboš, hattrick však neprichádza.

57:17
    Definitívu neprinášajú ani strely Murčeka a Krála. Habal si dal pozor na ľavú tyčku pri Murčekovej snahe, aj pri dorážke autora gólu na 3:1.

55:28
    Bropheyho príklep od červenej čiary. Zalivin bol vysoko z brány a to ho zachránilo, nakoľko domáci gólman nevedel, kde ho nechal. Napokon sa Detva inkasovaného gólu obávať nemusela.
    52:43 Peter GALAMBOŠ - 3:2

52:43
    Košice dali gól!
    Detvania sa nedostali z pásma a pykali. Kafka obkorčuľoval bránu, našiel na osi ihriska Sýkoru, ktorý švihom našiel hokejku tečujúceho PETRA GALAMBOŠA. Puk padol na ľad, Zalivin nedokázal zasiahnuť.

Asistencie: Ján Sýkora, Petr Kafka.
    49:09 Zdeněk KRÁL - 3:1

49:09
    Vladislav Habal najprv vyrazil strelu Krála, puk sa dostal na hokejku košického borca, ktorý ho poslal znovu len na domáceho hráča. ZDENĚK KRÁL z prvej a bez prípravy, puk končí v sieti!
    48:47 Jakub ŽILKA - 2:1

48:47
    Obrovská hrúbka Jere Pulliho, keď Fín poslal bekhendom puk len na čepeľ JAKUBA ŽILKU. Krídelník druhej formácie švihom prekonal Habala!
    44:23 Peter GALAMBOŠ - 1:1

44:23
    Ako som avizoval, tak sa aj deje. PETER GALAMBOŠ už na druhýkrát vyrovnáva, keď jeho tvrdá rana takmer od modrej prekvapila Zalivina. Galamboš ťažil z práce Sýkoru a Kafku, ktorý mu na gól aj prihrával. Strelca gólu si nikto nevšímal.

Asistencia: Petr Kafka.

36:59
    Andrej Golian, stále len 17-ročný obranca z ľavého kruhu triafa iba vykorčuľovaného Habala!

32:58
    Rastislav Gašpar sa hnevá a debatuje s rozhodcami, no pravda je taká, že jeho hokejka vystrelila vysoko až do tváre košického hráča. Dve minúty pre centra tretej formácie Detvy.

29:48
    Nervozita na hokejkách hostí sa končí vylúčení McDowella k ďalšiemu vylúčeniu. James Lee McDowell a jeho druhé dvojminútové vylúčenie, tentokrát za podrazenie.

23:37
    Prvá dobrá šanca počas presilovky, Lušňákovo zakončenie tečoval centimetre mimo bránu Suja!

22:28
    Vysoká hokejka od Bena Betkera v tvári Hričinu, sú z toho dve minúty na trestnej lavici.
    21:40 Maroš SUROVÝ - 1:0

21:40
    Otvárací gól prichádza po sto sekundách po zmene strán! MAROŠ SUROVÝ využíva pád Pulliho a z pravého kruhu strelou švihom prekonáva Habala.

17:49
    Evan Addison John Brophey putuje na trestnú lavicu po pokračujúcom tlaku Detvanov. Hlavný arbiter ho tam poslal na dve minúty za krošček.
    17:29 Ščurko (DTV), Habal (KOS)

17:29
    Ščurko na druhej strane v kontre po vysunutí Frederika Fekiača triafa len vyrážačku Habala!

16:56
    Gabriel Spilar zahadzuje obrovskú šancu po veľkej diere defenzívy Detvy. Skúsený krídelník si dal puk na os ihriska, no rana mu vôbec nesadla.

14:56
    Petráš sa z ničoho nič ocitol pred Zalivinom. Puk mu padol na hokejku, Petráš vystrelil, no z minimálnej vzdialenosti netriafa presne!

05:15
    Chybná prihrávka, do brejku šiel sám jeden z Košičanov, ktorý náprahom triafa iba Zalivina.

04:17
    Zbytočný zákrok Maroša Surového potom, čo mal Habal puk pevne pod kontrolou. Domáci útočník po minúte presilovky oslabuje svoj tím za sekanie.

03:17
    McDowell už korčuľuje na trestnú lavicu, keď hákoval protihráča pred vlastnou bránou. Priestupkom bolo hákovanie – dve minúty.

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 22. Surový, 49. Žilka, 50. Král, 60. Žilka – 45. Galamboš (Kafka), 53. Galamboš (Sýkora, Kafka)

HK DOXXbet Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Surový – Mat. Chovan, Gašpar, Tibenský – Ľupták, Valent, Pulščák
    HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Šedivý, Koch, Pulli, Čížek, Dudáš, Žitný, Michalčin – Nagy, Suja, Spilár – Sýkora, Ignatushkin, Lušňák – Hričina, Brophey, Kafka – Petráš, Galamboš, Klíma

Rozhodca: Konc st., Orolin – Šoltés, Rojík – Chudada