Poprad – Budapešť 3:2 (po pr.) | B. Bystrica – Trenčín 2:1 (po pr.) | Detva – Košice 4:2 (kon.)
Miškovec – Žilina 6:4 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:1 (kon.)
HK DOXXbet Detva
4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
HC Košice
Piatok 25.01.2019, 18:00 • ZŠ Detva • Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 46. kola Tipsport Ligy. V ňom privíta domáca Detva hosťujúce Košice.

Stretnutie sa začne o 18:00.

HC Košice

Východniari sú v tejto chvíli tretí v tabuľke po nevýrazných výkonoch. Desať bodov z posledných pätnástich možných, Košice majú na konte 92 bodov a aktívne skóre 157:110. Druhá Banská Bystrica má o bod navyše, prvý Zvolen vedie o body štyri. Hostia sú však jasnými favoritmi v súboji na strednom Slovenska.

HC 07 Detva

Domáci mančaft tvrdo bojuje o to, aby sa dostal aspoň do osemfinále play-off. Desiata Detva získala 54 bodov, čo je rovnako ako deviata Budapešť a o dva viac ako Liptovský Mikuláš. Posledná Žilina stráca bodov desať, no dostáva sa do formy. To sa nedarí práve HC 07, ktoré v posledných piatich stretnutiach získalo jediný bod. Dokazuje to aj negatívne skóre 125:156, ktoré sa zhoršilo práve za posledné dva týždne.

Vzájomné zápasy

Vo všetkých prípadoch, kedy sa tieto kluby súťaže stretli, sa tešili z triumfu Košičania. Platí to ako za uplynulú sezónu, tak aj za túto. Košice postupne vyhrali 4:1, 7:1, 5:2 a 2:0.

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Surový – Mat. Chovan, Gašpar, Tibenský – Ľupták, Valent, Pulščák

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Šedivý, Koch, Pulli, Čížek, Dudáš, Žitný, Michalčin – Nagy, Suja, Spilár – Sýkora, Ignatushkin, Lušňák – Hričina, Brophey, Kafka – Petráš, Galamboš, Klíma

Rozhodca: Konc st., Orolin – Šoltés, Rojík – Chudada.

00:01

00:15
    Hneď po pätnástich sekundách smeroval pred Habala prudký puk, útočník Detvy ale puk zaňho nedostal.

00:43
    Domáci len odovzdali puk súperovi a budú striedať.

01:16
    Peter Hraško dnes hrá svoj 500. zápas v najvyššej hokejovej súťaži. Mohol ho okoreniť gólom od modrej, no Habal mal čistý výhľad.

02:20
    Opatrný úvod z oboch strán, pri puku Košice.

02:33
    Klíma páli spoza kruhov, Zalivin perfektne reaguje na koncovku hostí.

03:17
    McDowell už korčuľuje na trestnú lavicu, keď hákoval protihráča pred vlastnou bránou. Priestupkom bolo hákovanie – dve minúty.

03:45
    Nepresná strela od modrej do zadného mantinelu, dorážka z uhla v bráne neskončila.

04:17
    Zbytočný zákrok Maroša Surového potom, čo mal Habal puk pevne pod kontrolou. Domáci útočník po minúte presilovky oslabuje svoj tím za sekanie.

04:41
    Sýkora dobre napádal Detvanov v ich pásme, obrancovia HC 07 mali problémy s rozohrávkou.

04:49
    Ťažil z toho Čížek, no obrancova strela bola veľmi nepresná.

05:15
    Chybná prihrávka, do brejku šiel sám jeden z Košičanov, ktorý náprahom triafa iba Zalivina.

05:17
    Hostia v plnom počte.

05:31
    Východniari už v početnej prevahe, dostali sa ale do ofsajdu.

06:17
    Skončila sa aj presilovka Košíc, Maroš Surový sa vrátil na ľad po dvoch minútach na lavici hanby.

06:56
    Zakázané uvoľnenie Detvy, ktorá hasila nepodarenú prihrávku cez celú šírku tretiny.

07:05
    Dobre mierená strela Petráša, krídelník štvrtého útoku neprekonal už rozchytaného Zalivina.

07:43
    Frederik Fekiač len nahodil puk od mantinelu, Habal ho ukryl v náručí. Nasleduje reklamná prestávka.

08:24
    Tibenský pálil najpravdepodobnejšie len do masky Habala, hra sa však neprerušovala.

08:41
    Košiciam sa nepáčil verdikt rozhodcov, no icing sa rušiť nebude.

09:10
    Sýkora propagačne, čerstvá posila Košíc získala aspoň vhadzovanie.

09:41
    Nagy miešal puk za Zalivinom, núkali sa mu viacerí spoluhráči, no nevystrelil. Dostal sa pred bránu, nahodil puk, domáci však pozorní.

10:00
    Po úvodnej desaťminútovke naďalej bez gólov. Ďalšie zakázané uvoľnenie východniarov.

10:36
    Puk už bol v strednom pásme. Nepáči sa to Detvanom, ktorým dáva opakovaný záznam za pravdu.

10:59
    Šedivého rana končí len vo výstroji Zalivina, vhadzovať sa bude po jeho pravici.

11:25
    Pulli ani na dvakrát nedostal puk do brány. Niekoľko dorážok a tečov, veľa odrazov pri tejto akcie. Bohužiaľ pre Košice, gól nepadol, puk šiel iba po zemi a tam bol domáci brankár.

11:41
    Hra prerušená, dôvodom je prihrávka rukou. Presúvame sa do pásma Detvy.

11:47
    Ignatushkin vyhral buly pre spoluhráča, dosledoval trajektóriu puku po zrazenej strele, no zo vzduchu ho neposlal na bránu.

11:53
    Ďalšie nahodenie, Šedivý to myslel dobre, no stále zostávame bez gólov. Tie by zápasu určite prospeli.

12:24
    Sýkora sa krásne pohral s trojicou súperov, nabil Šedivému, ktorý prevetral lapačku Zalivina.

12:46
    Po zakázanom uvoľnení Detvanom opäť raz vyhrané buly Košíc. Tečovanú strelu teraz nemal kto pred Zalivinom doraziť.

13:21
    Hostia hrajú krajší, no najmä kombinačný hokej. Celok z posledných pozícií ligy sa ale bráni na výbornú.

13:47
    Márna snaha Hričinu – ofsajd. Nasleduje reklamný brejk.

14:32
    Viaceré nepresnosti na hokejkách domácich, chybovali Ščurko i Murček, "vraňare" to nepotrestali.

14:56
    Petráš sa z ničoho nič ocitol pred Zalivinom. Puk mu padol na hokejku, Petráš vystrelil, no z minimálnej vzdialenosti netriafa presne!

15:37
    Po lepšej časti stretnutia od Košíc sledujeme nudný hokej. Nuž, hrá sa bez gólov a ticho sú aj fanúšikovia.

15:52
    Košice využili hybridný icing, šancu si ale nevypracovali.

16:03
    Jeden z hosťujúcich obrancov len tesne zachraňuje puk pred napádajúcim útočníkom Detvy.

16:42
    Hit domáceho borca zdvihol priaznivcov zo sedadiel.

16:56
    Gabriel Spilar zahadzuje obrovskú šancu po veľkej diere defenzívy Detvy. Skúsený krídelník si dal puk na os ihriska, no rana mu vôbec nesadla.

17:21
    Šancu mal aj Nagy, ten však z uhla trafil len Zalivina.

17:29
    Ščurko na druhej strane v kontre po vysunutí Frederika Fekiača triafa len vyrážačku Habala!
    17:29 Ščurko (DTV), Habal (KOS)

17:49
    Evan Addison John Brophey putuje na trestnú lavicu po pokračujúcom tlaku Detvanov. Hlavný arbiter ho tam poslal na dve minúty za krošček.

18:40
    Aktívna prvá polovica presilovky, no Ščurko svoju možnosť na úvodný gól nevyužil.

19:21
    Najprv zblokovaná strela a potom dorážka Surového, Habal pozorný.

19:36
    Viktor Fekiač nestihol puk v útočnom pásme, Košice znovu puk vyhodili.

19:49

19:59
    Brophey sa vrátil na ľad, dostal sa za obrancov, no na modrej mu ušiel puk, čo zmarilo všetky pravdepodobnosti na lepšie využitie nájazdu na Zalivina. Ten puk ukrýva u seba v náručí.

20:00

Asi aj zaslúžene sa prvá tretina končí bez gólov. Košice aktívnejšie, no nedokázali využívať ani tie minimálne šance, ktoré si vytvorili. Detva nejavila prílišný záujem o tvorbu hry.

Druhá tretina sa začne približne o 18:51.

20:01

21:40
    Detva dala gól!
    Otvárací gól prichádza po sto sekundách po zmene strán! MAROŠ SUROVÝ využíva pád Pulliho a z pravého kruhu strelou švihom prekonáva Habala.
    21:40 Maroš SUROVÝ - 1:0

22:28
    Vysoká hokejka od Bena Betkera v tvári Hričinu, sú z toho dve minúty na trestnej lavici.

23:37
    Prvá dobrá šanca počas presilovky, Lušňákovo zakončenie tečoval centimetre mimo bránu Suja!

23:59
    Dve rýchle kontry na oboch stranách, prečíslenia traja na jedného však za veľa nestáli. Neskutočné zlyhania oboch mančaftov.

24:28
    Domáci v plnom počte.

24:55
    Klíma si nedokázal spracovať puk pod padajúcim súperom, z koncovky pred bránkoviskom nebude nič.

25:19
    Tibenský o centimetre míňa košickú bránku, ožili aj fanúšikovia.

25:47
    Po góle sa hrá vo vyššom tempe, no aj častejšie pred Zalivinom.

26:20
    Košičania len odovzdali puk do pásma súpera, striedame počas hry.

26:39
    Pekná zadovka hosťujúceho borca na modrej zostala nepochopená.

27:01
    Sládok preváhal najlepší moment na zakončenie po prihrávke z pravej strany. Habal už vychádzal z brány, Sládok ešte chcel prihrávať. Zbytočne.

27:35
    Detvania sa neboja napádať, hostia akoby prekvapení hrou domácich.

28:11
    V útočnom pásme to favoritovi zápasu nejde. Na druhej strane získal Valent jednoduchým nahodením puku buly pred Habalom.

28:54
    Ladislav Nagy sa predral cez súpera, prihrával na voľného Spilára, no ten si puk nespracoval.

29:02
    Na druhej strane pálil do bočnej siete ex-Košičan Ščurko.

29:48
    Nervozita na hokejkách hostí sa končí vylúčení McDowella k ďalšiemu vylúčeniu. James Lee McDowell a jeho druhé dvojminútové vylúčenie, tentokrát za podrazenie.

29:57
    Hričina sa obetoval pri strele Hraška. No, obetoval. Delovka od modrej od jubilanta v počte odohraných zápasov trafila košického útočníka do nohy, hosťujúci hokejista okamžite padol na ľad ako podťatý.

30:25
    Puk je až za bránou Zalivina, polminúta z vylúčenia McDowella je fuč.

30:46
    Sládok s ďalším zbytočným riešením situácie. Strieľaná prihrávka z ľavého kruhu bola ešte tečovaná a skončila mimo ľadu.

30:59
    Koch využíva vyhraté buly na odpálenie puk ďaleko preč z vlastného pásma.

31:15
    Deje sa tak znova, ešte niečo vyše ako tridsať sekúnd do návratu McDowella.

31:48

31:53
    Vysoký puk narobil Habalovi nepríjemnosti, Detvania zostávajú v útočnej tretine.

32:32
    Detvianska aktivita pokračovala. Niekoľko výborných striel a tečov, Habal drží Košice nad vodou.

32:58
    Rastislav Gašpar sa hnevá a debatuje s rozhodcami, no pravda je taká, že jeho hokejka vystrelila vysoko až do tváre košického hráča. Dve minúty pre centra tretej formácie Detvy.

33:20
    Domáci si žiadali ofsajd, v hre sa však pokračuje.

33:42
    Košičania nestrieľajú, chýba tomu jednoduchosť a streľba.

34:11
    Šedivý napokon vypálil, Zalivin betónom zachránil.

34:31
    Sýkorova tvrdá rana míňa bránku, puk navyše opúšťa tretinu Detvy.

34:58

35:40
    Na hosťoch vidieť v niektorých momentoch aj taký laxnejší prístup. Nuž, toto bude chcieť prebudenie počas druhej prestávky.

36:01
    Pred Habalom padol jeden z Detvanov, vylučovať sa nebude.

36:12
    Matúš Chovan a jeho náprah trafil len betón Habala.

36:29
    Tibenský mohol z dorážky po zakončení Krála navýšiť vedenie. Dostal sa cez Čížka, no jeho strela šla len do výstroja českého gólmana.

36:52
    Zakázané uvoľnenie domáceho HC 07.

36:59
    Andrej Golian, stále len 17-ročný obranca z ľavého kruhu triafa iba vykorčuľovaného Habala!

37:30
    Detva totálne anuluje všetky silné zbrane Košíc, domáci lepším mančaftom.

38:04
    Sýkora sa nedostal k puku po prečíslení, výborne sa vrátil Sládok.

38:25
    Sýkora zostáva v útočnom pásme, dostal sa kľučkou cez protihráča, no nedokázal presnejšie zamieriť.

38:53
    Až teraz sa puk dostáva z pásma celku zo stredného Slovenska.

39:01
    No nie nadlho, s pukom už na modrej manévroval Klíma.

39:34
    Prízemná strela Kafku Zalivina neprekvapila.

39:45
    Habal musel reagovať na brejk, napokon rana minula jeho svätyňu.

40:00

Gól po sto sekundách po zmene strán, Detva ovládla dianie v strednej časti hry. Košice hrajú príliš komplikovane, aj preto svieti na ich konte po 40 minútach veľká nula.

Tretia tretina sa začne približne o 19:37.

40:01

40:27
    Ladislav Nagy trafil z pravého krídla len bočnú sieť.

41:16
    Nepresnosť v obrane aj v útoku od Košíc. Sýkora Kafku nenašiel, predtým po chybe hrozila kontra Detvy.

41:55
    Vhadzuje sa pred Zalivinom. Košičania už nemajú na čo čakať. Ak nechcú stratiť dôležité body v boji o prvé miesto, musia čo najskôr vyrovnať.

42:10
    Čižek z vrcholu kruhu len k tyčke, tak bol doteraz neprekonaný Zalivin.

42:21
    Puk na domácej striedačke. Hra sa kúskuje, to vyhovuje domácim borcom.

42:49
    Gumové čudo končí pre zmenu na ochrannej sieti, Košice sú aktuálne mimo.

43:14
    Hraškovo nahodenie si Košičania postrážili.

43:29
    Gabriel Spilar aktívny pri striedaní, jeho druhá rana putovala len do pravého betónu pripraveného Zalivina.

43:44
    Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisko, východniari musia von.

44:05
    Galamboš len tesne míňa puk na teč po akcii Sýkoru, toto už Detva nemusí ustáť.

44:23
    Košice dali gól!
    Ako som avizoval, tak sa aj deje. PETER GALAMBOŠ už na druhýkrát vyrovnáva, keď jeho tvrdá rana takmer od modrej prekvapila Zalivina. Galamboš ťažil z práce Sýkoru a Kafku, ktorý mu na gól aj prihrával. Strelca gólu si nikto nevšímal.

Asistencia: Petr Kafka.
    44:23 Peter GALAMBOŠ - 1:1

45:22
    Hostia týmto zásahom späť v hre a budú tvrdo atakovať svätyňu Detvy. Môžeme očakávať väčšie ofenzívne tornádo.

46:00
    Prešlo ďalších štyridsať sekúnd. Detvania len odovzdali puk a šli striedať.

46:18

47:00
    Icing Košíc, Habal musí zostať v pozore.

47:50
    Lepší časový úsek od domáceho HC 07, ktoré sa postupne prebralo z toho šoku po inkasovanom góle.

48:47
    Obrovská hrúbka Jere Pulliho, keď Fín poslal bekhendom puk len na čepeľ JAKUBA ŽILKU. Krídelník druhej formácie švihom prekonal Habala!
    48:47 Jakub ŽILKA - 2:1

49:09
    Vladislav Habal najprv vyrazil strelu Krála, puk sa dostal na hokejku košického borca, ktorý ho poslal znovu len na domáceho hráča. ZDENĚK KRÁL z prvej a bez prípravy, puk končí v sieti!
    49:09 Zdeněk KRÁL - 3:1

50:30
    Neuveriteľné straty puku od Košičanov. Tí dvakrát nabili protivníkovi na gól a za terajší stav si môžu sami.

50:59
    Zalivin kryje nahodenie Dudáša, HC 07 blízko prekvapeniu.

51:04
    Ďalší tečovaný puk končí na ochrannej sieti.

51:15
    Zakázané uvoľnenie hostí.

51:26
    Brophey šiel do kontry, no z ľavého kruhu míňa priestor troch žrdí.

51:45
    Prvá formácia Košíc vyhrala buly v útočnom pásme, no neohrozila bránu Zalivina.

52:02
    Séria icingov pokračuje, previnil sa ním Ščurko.

52:10
    Previnilec vyhral buly, čím umožnil svojim spoluhráčom vystriedať.

52:19
    Zas a znova zrazený puk mimo ľadovej plochy.

52:43
    Detvania sa nedostali z pásma a pykali. Kafka obkorčuľoval bránu, našiel na osi ihriska Sýkoru, ktorý švihom našiel hokejku tečujúceho PETRA GALAMBOŠA. Puk padol na ľad, Zalivin nedokázal zasiahnuť.

Asistencie: Ján Sýkora, Petr Kafka.
    52:43 Peter GALAMBOŠ - 3:2

54:02
    Nagyovi nesadol puk z prvej pri snahe o zakončenie náprahom. Kapitán Košíc sa hnevá sám na seba.

54:52
    Šedivý doniesol puk do útoku, rezultovala z toho strela Kafku len do pripraveného Zalivina.

55:28
    Bropheyho príklep od červenej čiary. Zalivin bol vysoko z brány a to ho zachránilo, nakoľko domáci gólman nevedel, kde ho nechal. Napokon sa Detva inkasovaného gólu obávať nemusela.

56:07
    Na seba to čoraz častejšie berie Ladislav Nagy. Puk mu pristavil Suja, no skúsený útočník z otočky našiel len pozorného Zalivina.

56:40
    Zakázané uvoľnenie východniarov, všetko hrá do karát domácemu HC 07.

57:17
    Definitívu neprinášajú ani strely Murčeka a Krála. Habal si dal pozor na ľavú tyčku pri Murčekovej snahe, aj pri dorážke autora gólu na 3:1.

57:24
    Oddychový čas hostí.

57:45
    Košičania už bez Habala, šiesti hráči na ľadovej ploche od Oceliarov.

58:03
    Puk končí na ochrannej sieti, Habal sa musí vrátiť do brány.

58:23
    Nervozita na hokejkách hostí, český gólman v službách Košíc pôjde na striedačku už po tretíkrát.

58:55
    Král ukončuje tlak Košíc po hodení sa do strely Šedivého. Predtým mohol zakončovať spomedzi kruhov Galamboš, hattrick však neprichádza.

59:00
    Minúta do konca riadnej hracej doby.

59:14
    Puk sa v poslednej chvíli nedostal ku Spilarovi, toto bolo tesné.

59:38
    Žilka dostáva puk do útočného pásma, na okamžitú strelu to však nie je.

59:47
    Napokon to však gól je! JAKUB ŽILKA si telom odstavil Spilara a zavesil puk do opustenej brány.
    59:47 Jakub ŽILKA - 4:2

Košičania totálne pohoreli na ľade Detvy. Domáci mančaft triumfuje po výsledku 4:2. Hosťom nestačili ani dva góly Galamboša, ako víťazný sa ukázal zásah Krála z 50. minúty. Detvania bojujúci o postup aspoň do baráže o play-off dnes prekvapili bojovným výkonom a zaslúžene vyhrali.

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť pri sledovaní priameho textového prenosu a prajem vám ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (20:17:59)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 22. Surový, 49. Žilka, 50. Král, 60. Žilka – 45. Galamboš (Kafka), 53. Galamboš (Sýkora, Kafka)

HK DOXXbet Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Surový – Mat. Chovan, Gašpar, Tibenský – Ľupták, Valent, Pulščák

Rozhodca: Konc st., Orolin – Šoltés, Rojík – Chudada