Vladivostok – Helsinki 4:1 (kon.) | Chabarovsk – Jaroslavľ 0:2 (kon.) | Red Star Kunlun – Čerepovec 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Soči 5:4 (kon.) | Barys – S.Moskva 4:5 (kon.) | CSKA Moskva – Metallurg Magnitogorsk 3:0 (kon.)
Dinamo Minsk – Viťaz 2:3 (po pr.) | Petrohrad – Nižnekamsk 2:3 (po pr.) | Omsk – Ufa 5:4 (2:1 po s.n.)
Riga – Jekaterinburg 1:2 (po pr.) | HC Slovan – Čeljabinsk sk 0:2 (kon.)
HC Dinamo Riga
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
cz Utorok 15.01.2019, 18:30 • Arena Riga • KHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (21:05:01)

Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 29 zákroků, úspěšnost zásahů: 96,67%.

Diváci: 4 546.

Riga potřebovala druhý bod mnohem víc než Jekatěrinburg, ale je to právě vedoucí tým konference, který si připsal vítězství po brance Francise Parého v prodloužení.

63:42 Francis PARÉ - 1:2

63:42
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Riga promarnila svou šanci před brankou a do úniku dvou proti brankáři ujel Francis Paré a Dan Sexton a právě FRANCIS PARÉ to vzal na sebe a poslal kotouč pod horní tyč – 1:2! Asistence: Dan Sexton.

63:02
    Dan Sexton ztratil na modré kotouč, nicméně domácí rychlý brejk zakončit nedokázali.

62:32
    Kristers Gudlevskis si počkal na střelu Jevgenije Gračjova z levého kruhu a přerušil rychlé představení na ledové ploše.

62:00
    Brandon McMillan riskl samostatný průnik mezi dvěma protihráči, ale tento záměr hosté přečetli velmi dobře.

61:15
    Až nyní získala Riga kotouč do své moci, tak uvidíme co domácí vymyslí.

60:25
    S kotoučem začali prodloužení domácí, ale po pár vteřinách jej získal Nigel Dawes a ranou z mezikruží jen těsně minul branku domácích.

60:01

Dlouho jsme čekali na branku a nakonec jsme viděli dvě během pár minut. Na branku z hole Dana Sextona reagoval po pár minutách Mathew Maione a poslal utkání do prodloužení.

60:00

59:31
    Závěrečná minuta se hraje v obranné třetině Dinama, ale obrana Rigy hlídá před brankový prostor.

59:01
    Začala poslední minuta a Uvis Balinskis si dovolil hodně riskantní kličku před svou brankou, no vyšla mu.

58:36
    Ani jeden z týmů se již nepouští do většího rizika a hraje se ve střední třetině.

58:01
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:56
    Nikita Trjamkin poslal zezadu na led Brandona McMillana, nicméně sudí už nechtějí zasahovat do děje závěru základní hrací doby.

57:34
    Brandon McMillan vypálil od levého mantinelu a Jakub Kovář musel pohlídat tento nepříjemný pokus.

57:01
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu a vhazovat se bude před brankou lotyšského celku.

56:28
    Lauris Darzinš pronikl s pukem za branku Jakuba Kováře, tam jej však odzbrojil Georgij Mišarin.

55:27
    Kristers Gudlevskis podržel nahození od pravého mantinelu a poté se strhla před jeho brankou lehká potyčka, vše se však obejde bez vyloučení.

55:14
    Dobrá přesilovka Rigy je u konce.

54:30
    Až nyní se hosté osvobodili z tlaku domácích hokejistů.

54:02
    Lauris Darzinš dorážel u pravé tyče! Jakub Kovář byl s betonem včas u tyče!

53:33
    Mathew Maione pálil dvakrát od modré a Jakub Kovář má co dělat! Přesilovka RIgy je velmi nebezpečná.

53:14
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stéphane Da Costa – 2 min., podrážení).

51:51
    Kristers Gudlevskis vyrazil svou širokou holí pokus Stéphana Da Costy od modré.

50:53
    Denis Kazionov rychle pronikl do útočné třetiny, nicméně jeho nabídku před branku nikdo nereflektoval.
    49:30 Mathew MAIONE - 1:1

49:29
    Riga právě vstřelila branku!
    Arena Riga je ve varu! Domácí iakžitě reagují na branku Jekatěrinburgu a kouzlo Jakuba Kováře je pryč! Domácí miláček MATHEW MAIONE dorazil do sítě střelu Mikelise Redlihse! Začínáme od znovu – 1:1! Asistence: Brandon McMillan a Mikelis Redlihs.

48:47
    Jakub Kovář sebral domácím okamžitou odpověď! Roberts Lipsbergs byl sám před českým brankářem, ale ten si poradil a kotouč ukryl pod svým tělem!
    47:50 Dan SEXTON - 0:1

47:50
    Tak skóre nám nakonec otevřeli ti nejpovolanější! První formace Jekatěrinburgu se prosazuje! DAN SEXTON si našel kotouč pod bruslemi před brankou a uklidil jej pod horní tyč – 0:1! Asistence: Nigel Dawes a Kirill Kolcov.

46:18
    Nicméně ani tato přesilovka neotevřela skóre dnešního utkání. Stále hrajeme bez branek.

46:05
    Ilja Krikunov si hezky sjel od modré, ale v rozhodující moment mu kotouč přeskočil hůl! Toto byla velká možnost hostů!

45:10
    Riga vyhodila přes všechny čáry a Jekatěrinburg musí zakládat svou přesilovku opět od Jakuba Kováře.

45:01
    Přeci jen pálil nejproduktivnější hráč Jekatěrinburgu Nigel Dawes, ale Kristers Gudlevskis skryl kotouč ve svém klíně.

44:30
    Dan Sexton už mohl střílet, ale ještě hledal lépe postaveného Nigela Dawese, ale tomu poté nevyšla stahovačka.

44:18
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinskis – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

44:02
    Uvis Balinskis zablokoval přihrávku Dana Sextona před branku. Ani produktivní formace Jekatěrinburgu se dnes nedokáže prosadit.

43:17
    Ani Stéphane Da Costa nerozsvítil červené světlo za brankou, jeho střela z úhlu minula cíl.

42:15
    Georgij Bělousov se hlásil na brejku, ale Mathew Maione na něj přihrávku nepustil.

41:35
    Gints Meija sice pronikl po pravém mantinelu do třetiny, ale o kotouč záhy přišel.

41:01
    Střela Kristapse Sotniekse sražena do hlediště.

40:32
    Uvis Balinskis projel hezky polovinu hrací plochy, předal kotouč na hůl Laurise Darzinše, nicméně ten nedokázal ze stoje vymyslet nic a o kotouč rychle přišel.

40:01
    Stéphane Da Costa uspěl v úvodní buly třetí třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:16 .

Střely na branku ve 2. třetině: 5 – 13.

I druhá třetina patřila oběma brankářům, a to českým fanouškům mlže činit radost, jelikož branku Jekatěrinburgu hájí český brankář Jakub Kovář. Počkejme si na branky do třetí periody ke které jste všichni samozřejmě zváni.

40:00

39:35
    Mikelis Redlihs se neprosadil v poslední akci druhé třetiny.

39:10
    Francis Paré se ocitl v ofsajdové pozici.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Dinamo v plném počtu.

38:35
    Kristers Gudlevskis zvedl vítězoslavně lapačku nad hlavu, když kryl střelu Nigela Dawese, jemuž se ale opravdu střela nepovedla dle představ.

38:04
    Gints Meija ujel v oslabení po levém mantinelu, ale s jeho střelou neměl Jakub Kovář větší problém.

37:36
    Minuta přesilovky Jekatěrinburgu za námi a hosté neohrozili domácí branku.

37:05
    Jekatěrinburg kombinuje v útočné třetině zatím bez střeleckého pokusu.

36:36
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., podrážení).

36:27
    Po reklamní pauze se bude opět vhazovat před brankou Jekatěrinburgu. Domácí Riga, bojující o play-off, dělá pro úspěch proti favoritovi dnešního utkání opravdu vše.

36:02
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

35:46
    Jakub Kovář teď předvedl neskutečný zákrok proti ráně Robertse Lipsbergsa golfem z mezikruží! Český brankář se roztáhl na čáře a vyrážečkou u své pravé tyče zasáhl výtečně.

34:41
    Alexej Vasilevskij zastavil čistým hitem postup Vitalijse Pavlovse.

34:02
    Gints Meija střelou přes obránce vystrašil Jakuba Kováře, ten byl však svým pravým ramenem na místě a kotouč dokázal vyrazit nad sebe.

33:15
    Georgij Bělousov ranou z otočky našel pouze klín domácího brankáře. Po reklamní pauze se bude vhazovat před Gudlevskisem.

32:54
    Přihrávka Dzierkalse před branku nenašla žádného z jeho spoluhráčů.

31:45
    Teď je to boj o každý kousek ledu a ani jeden z týmu si nic nedaruje. Uvidíme, kdo si otevře v Rize brankový účet.

30:25
    Brandon McMillan a Andris Džerinš se řítili dva proti jednomu a Andris Džerinš dostal přihrávku před branku, nicméně tísněn nestihl zamířit přesně a Jakub Kovář jeho lehký pokus kryl!

29:45
    Michail Mamkin poslal v rohu kluziště na led protihráče, ale oba hlavní sudí zůstali v klidu.

28:16
    Kristers Gudlevskis namazal kotouč na hokejku Nigela Dawesa, ale ten nedokázal svou přihrávku zpoza branky najít spoluhráče. Čekání na branku stále pokračuje.

27:10
    Na druhé straně vyrážel u své pravé tyče pokus Vasilevskisije, Kristers Gudlevskis.

26:15
    Druhá třetina je ze strany domácích přeci jen lepší, ale ani Martinš Dzierkals a ani Mathew Maione netrefil branku, kterou hájí český brankář.

25:17
    Teď se musel činit Kristers Gudlevskis v brance Rigy, ale střelu golfem z hole Stéphana Da Costy pokryl ve své výstroji.

24:39
    Jekatěrinburg je v plném počtu, ale skoro celé dvě minuty strávil ve své obranné třetině.

23:57
    Dlouhá kombinace domácích nakonec skončila u Andrise Džerinše, ale ten z bezprostřední blízkosti Kováře na dvakrát nepřekonal! Český brankář nyní podržel svůj tým!

22:39
    Denis Bodrov (Jekatěrinburg) sevřel kotouč svou rukavicí a vyhodil jej daleko od branky Jakuba Kováře a je potrestán dvěma minutami.

22:31
    Jekatěrinburg je v plném počtu, Nigel Dawes na ledové ploše.

22:12
    Jakub Kovář i nyní udržel kotouč před brankovou čarou, když přihrávka Laurise Darzinše byla sražena Alexejem Vasilevskisem.

22:01
    Matias Myttynen vystřelil z pravého kruhu, Jakub Kovář kotouč kryl,ale raději se podíval za svá záda, zda mu kotouč nepronikl mezi betony.

21:40
    Michail Mamkin prohnal kotouč kolem mantinelu přes všechny čáry.

21:13
    Nerijus Ališauskas ranou z první minul Kovářovu branku.

20:40
    Uvisi Balinskisovi utekl kotouč na modré a domácí musí začínat přesilovku ze své třetiny.

20:31
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nigel Dawes – 2 min., vysoká hůl).

20:01
    Brandon McMillan zahájil druhou třetinu vítěznou buly.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:22 .

Střely na branku po 1. třetině: 5 – 14!

V Rize jsme se branky v první třetině nedočkali. Jak Kristers Gudlevskis, tak Jakub Kovář drží čistá konta. Jekatěrinburg měl v první třetině poměrně slušný tlak, ale domácí jej do vyložených šancí nepouštěli. Nechme se překvapit co nabídnou následující dvě třetiny.

20:00

19:15
    Michail Mamkin ranou od modré netrefil domácích branku a poté vznikla tahanice o kotouč u zadního mantinelu.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:17
    Dan Sexton si stahovačkou přichystal střeleckou pozici, ale navrátilec do sestavy domácích Mathew Maione jeho střelu zablokoval do ochranné sítě.

17:24
    Jakub Kovář vyrobil chybu za svou brankou a měl co dělat, aby ji napravil, ale nakonec vychytal pokus Brandona McMillana, a i v leže zlikvidoval střelu Mikelise Redlihse!

16:43
    Georgij Mišarin ranou od pravého mantinelu vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

16:02
    Zakázané uvolnění Rigy.

15:39
    Jekatěrinburg v plném počtu.

15:20
    Jakub Kovář se jen ohlédl za ranou z hole Emilse Gegerise, nicméně přesilovka domácích se chýlí ke svému konci.

14:43
    Mikelis Redlihs hledal naslepo svého spoluhráče, ale místo přesné přihrávky opustil kotouč útočnou třetinu Dinama.

14:02
    Dinamo nezačalo svou první přesilovku v utkán dobře a hosté se osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

13:39
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Maxim Rassejkin – 2 min., držení).

13:26
    Michail Mamkin pálil velmi nebezpečně z pravé strany a Kristers Gudlevskis jen máchl lapačkou, nicméně kotouč skončil nad domácí brankou.

13:03
    Kristaps Sotnieks zablokoval přihrávku Stéphana Da Costy přes celou třetinu.

12:56
    Domácí jsou v plném počtu.

12:45
    Domácí zahráli vysokou holí a vhazovat se bude v jejich třetině.

12:05
    Alexej Vasilevskij nahodil kotouč od modré na branku, ale Kristers Gudlevskis kotouč dokázal vyrazit.

11:30
    Teď se však už Jekatěrinburg usadil v útočné třetině.

11:02
    Riga okamžitě po buly vyhodila kotouč za branku Jakuba Kováře.

10:56
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., podrážení).

10:26
    První lajna Jekatěrinburgu je hodně nebezpečná. Dlouhý tlak hostující elitn formace zakončil ranou vedle branky Dan Sexton.

09:40
    Kristaps Sotnieks zablokoval přihrávku Francise Parého, jenž mířila před domácí branku. Hosté znovu přebírají taktovku.

08:35
    Mikelis Redlihs tečoval před brankou velmi nebezpečně, nicméně kotouč zamířil vedle hostující branky. Domácí hokejisté se začínají osmělovat.

08:01
    Kristaps Zile střílel hned po buly a tečovaný kotouč skončil nad brankou Kováře.

07:47
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu přesouvá hru před Kováře.

07:25
    Mathew Maione zaútočil, ale Kirill Kolcov jeho nabídku před branku zablokoval. Útočná hra Dinama je zatím hodně bezzubá.

06:25
    Jekatěrinburg de facto nepustí Rigu z obranné třetiny a Nigel Dawes našel Dana Sextona mezi kruhy, nicméně Sexton si špatně zpracoval kotouč.

06:01
    Tlak hostů pokračoval a Daniil Valitov z otočky zametal kotouč do sítě, ale proti byl skvělý Kristers Gudlevskis který přerušil hru.

05:11
    Francis Paré dostal hodně prostoru na pravé straně a jeho dělovka golfem byla hodně nebezpečná! Kristers Gudlevskis s velkou námahou kotouč vyrazil mimo své tyče.

04:20
    Druhá pětka hostů si vytvořila opravdu velmi slušný tlak, ale Kristers Gudlevskis zasahovat nemusel, nicméně Jekatěrinburg ukázal svou sílu.

03:26
    Kristers Gudlevskis drží kotouč ve své lapačce, když jej prozkoušel ten nejpovolanější ze všech hráčů na ledové ploše, Nigel Dawes.

02:09
    Ale Nikita Setdikov (Jekatěrinburg) si dobře najel do před brankového prostoru a tečoval přihrávku spoluhráče, no Kristers Gudlevskis měl co dělat, aby dostal kotouč svým ramenem nad svou branku.

01:24
    Dinamo začalo aktivně a první tým konference má velké problémy s rozehrávkou z vlastní třetiny.

00:50
    Čárový sudí byl bolestivě zasažen kotoučem a hra je přerušena.

00:15
    Jakub Kovář musel zasahovat hned v úvodu proti ráně Maioneho od modré, ale lapačkou si poradil dobře a skryl kotouč.

00:01

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Maione, Balinskis, Zile, Ališauskas, Gimajev, Sotnieks – M. Redlihs, McMillan, Darzinš – Gillies, Džerinš, Dzierkals – Lipsbergs, Pavlovs, Meija – Gegeris, Marenis, Batna – Berzinš, Myttynen.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Kolcov, Gurkin, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Mamkin, D. Bodrov, Mišarin, Valitov – Sexton, S. Da Costa, Dawes – Denis Kazionov, Kučerjavenko, Krikunov – Setdikov, Paré, Bělousov – Chripunov, Gračjov, Rassejkin..

Bilance: 33 – 5 – 1 – 10.
    Bilance venku: 17 – 1 – 1 – 5 (Nejlepší ve Východní konferenci).
    Nejlepší střelec: Nigel Dawes – 23 branek. (Nejlepší v celé soutěži).
    Poslední utkání: Slovan – Jekatěrinburg 3:6 (1:3, 1:1, 1:2).
    Branka Jekatěrinburgu: 2x Sexton, Krikunov, Trjamkin, Dawes, S. Da Costa.

Bilance doma: 8 – 1 – 3 – 11.
    Nejlepší střelec: Linus Videll – 21 branek.
    Poslední utkání: Riga – Traktor 1:2 pp. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
    Branka Rigy: McMillan.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Tomáš Suchánek

Góly a asistencie: 50. Maione (McMillan, Rēdlihs) – 48. Sexton (Dawes, Kolcov), 64. Paré (Sexton)

HC Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Maione, Balinskis, Zile, Ališauskas, Gimajev, Sotnieks – Rēdlihs, McMillan, Dārziņš – Gillies, Džerinš, Dzierkals – Lipsbergs, Pavlovs, Meija – Gegeris, Marenis, Batna – Berzinš, Myttynen.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Kolcov, Gurkin, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Mamkin, D. Bodrov, Mišarin, Valitov – Sexton, S. Da Costa, Dawes – Denis Kazionov, Kučeriavenko, Krikunov – Setdikov, Paré, Belousov – Chripunov, Gračov, Rassejkin.

Rozhodca: Gofman, Judakov – Dědulja, Zacharenkov